Νέα

Κομψή απομάκρυνση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 107
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Istioploos

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2012
Μηνύματα
201
Κριτικές
1
Like
311
Πόντοι
21
Αν κάνεις κίνηση και σε απορρίψει πες μου αλήθεια τι θα νοιώσεις?

Εκεί βρίσκεται το κλειδί της ουσίας...

Αν δεν μου δωσει μια κοπελα καποια σημαδια,
δεν παω να την πεσω στεγνα...

το πρόβλημα σε αυτές τις φάσεις είναι ότι είτε οι γκόμενες δεν ξέρουν τι θέλουν, είτε αυτό που θέλουν δεν θα σου αρέσει καθόλου. Δηλαδή και σημάδια να σου δίνει, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα κάνει κάτι μαζί σου.... μπορεί απλά επιβεβαιωση εκείνη την στιγμή...

Εγώ θα σου έλεγα ότι κάτι πρέπει να κάνεις αλλά όχι να της την πέσεις..
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Το να

1)πηγαίνεις για φαγητό
2)κερνάς
3)κάνεις τον ταξιτζή

ΣΕ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΓΑΜΗΣΕΙ, ΣΥΝΙΣΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ.

Έπρεπε να τιμωρείται .
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.796
Πόντοι
5.406
Το να

1)πηγαίνεις για φαγητό
2)κερνάς
3)κάνεις τον ταξιτζή

ΣΕ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΓΑΜΗΣΕΙ, ΣΥΝΙΣΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ.

Έπρεπε να τιμωρείται .
Και αν μετα απ ολα αυτα γαμησεις σαν τι πιανεται;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.943
Like
22.718
Πόντοι
5.506
Αν κι επρεπε να τα ξερεις αυτα ,παμε συνοπτικα γιατι βαριεμαι να γραφω:

-βγες απο το friendzone. Παψε να εισαι ο "φιλεναδας" . Σεβασου τον εαυτο σου μπας κ σε σεβαστει κι αυτη.

-βρες δικαιολογια να μη σε ζαλιζει "πνιγομαι στην δουλεια κ εχω κ μια σχεση που μου ρουφαει ολη μου την ενεργεια (ειναι κ υπονοουμενο αυτο...,) δεν εχω χρονο"
Ακολουθει φωτο με παραδειγμα. Η γκομενα που λεω πως εχω ειναι φανταστικη αλλα γλυτωσα απο μπελά.
Απαντας σε viber μετα απο 3 μερες κ στα mail μετα απο βδομαδα
ή
-πες "μετα απο καποια πραματα που μου συνεβησαν προσφατα, εχω αλλαξει ως αντρας κ ως χαρακτηρας, δεν εχω πλεον γυναικες φιλους, γιατι δεν πιστευω στην φιλία αναμεσα σε αντρες κ γυναικες"

Μαλλον το πρωτο για σενα ειναι πιο ευκολο



Tρια μεταπτυχιακά στην ορθογραφία η δικιά σου τύπε. :confused:
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.887
Like
1.418
Πόντοι
216
Επειδη στο προηγουμενο τηλεφωνημα της στη γιορτη της μανας μου, με ειχε κλεισει λιγο βιαστικα και μου ειχε πει 'θα σου τηλεφωνησω βραδυ' αλλα δεν τηλεφωνησε ποτε,
σημερα με καλεσε, και μου ελεγε οτι επι μερες προσπαθουσε να καταφερει να μου τηλεφωνησει (πεθαινει στη δουλεια οπως τα καταφερε...), και σημερα μπορεσε....
10 λεπτα συνομιλια.

Σε λιγες μερες ειναι η γιορτη της.
Δεν θα τηλεφωνησω βεβαια, αλλα ενα mail, θα πρεπει να το στειλω.

Αραγε θα παθει καμια ....'ψυχρολουσια' οταν μαθει οτι εχω πλεον σχεση; (προσεχως...)
Αλλα το friendzone της με χορτασε τοσο καιρο...
 

Karamanis Stratos

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
5.486
Like
8.418
Πόντοι
2.356
Εχεις σχεση ρε μπαγλαμα και καθεσαι και κλαιγεσαι που δε σε θελει η αλλη η ψωρομουνα;;;

Κι εμεις κοντευουμε...3 χρονια που δε τον εχουμε βρεξει;;;;

Ρε Θεεε κατεβα κατω! :angry:
 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.972
Κριτικές
1
Like
4.770
Πόντοι
456
ΠουΣτρατο που γαμιεσε σήμερα ???

 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.480
Πόντοι
1.706
Επειδη στο προηγουμενο τηλεφωνημα της στη γιορτη της μανας μου, με ειχε κλεισει λιγο βιαστικα και μου ειχε πει 'θα σου τηλεφωνησω βραδυ' αλλα δεν τηλεφωνησε ποτε,
σημερα με καλεσε, και μου ελεγε οτι επι μερες προσπαθουσε να καταφερει να μου τηλεφωνησει (πεθαινει στη δουλεια οπως τα καταφερε...), και σημερα μπορεσε....
10 λεπτα συνομιλια.

Σε λιγες μερες ειναι η γιορτη της.
Δεν θα τηλεφωνησω βεβαια, αλλα ενα mail, θα πρεπει να το στειλω.

Αραγε θα παθει καμια ....'ψυχρολουσια' οταν μαθει οτι εχω πλεον σχεση; (προσεχως...)
Αλλα το friendzone της με χορτασε τοσο καιρο...

Το ερωτημα σου απαντηθηκε.
Γιατι πλατιαζεις?

Απο πιτα που δεν τρως, τι σε νοιαζει κι αν καει....
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.887
Like
1.418
Πόντοι
216
Τις τελευταιες μερες, η εν λογω φιλη, εχει κανει δυνατο comeback, τηλεφωνικά...
Οσο και να προσπαθω, κομψα, να μην τα πολυλεμε, δεν θελω να της το κλεινω καταμουτρα, ουτε να τη γειωνω αποτομα...
Εχει προβληματα με τον υπολογιστη της, ειναι mac, και επειδη εγω ξερω και απο mac, μου ζητα τα φωτα μου, γιατι εχει παρει νεο υπολογιστη, και δεν σκαμπαζει μια απο αυτα...

Τι 'συνελεξα' τις τελευταιες μερες;
"Οταν ερθω Ελλαδα, θελω να μου κανεις ιδιαιτερα μαθηματα, το λεω σοβαρα, ετσι κι αλλιως θελω καποιον να πληρωσω και να μου δειξει, για να μην εχω τοσες αποριες και προβληματα"
"Οταν τελειωσει η ιστορια του κορονοιου, να παμε και εκεινη τη βολτα στο βουνο που μου ειχες προτεινει, πρεπει να ειναι πολυ ωραια..."(της το ειχα προτεινει πριν δυο χρονια...)
"Με βλεπω να τα παραταω ολα, να γυρναω Ελλαδα, και να αλλαζω δουλεια, να κανω κατι απλο, να ηρεμησω, να εχω πιο νορμαλ ζωη...." (αυτο το εχει πει πολλες φορες τα τελευταια χρονια, αλλα δεν κανει κινηση, εξακολουθει και μενει εξω...)

Ενα απο τα προβληματα με την συγκεκριμενη,
ειναι οτι ειναι τοοοοσσσσοοοοοο αφοσιωμενη με τον κολο-δουλεια της (οκ, εξωτερικο για να τα καταφερει, εχει δωσει γη και υδωρ...),
που μαλλον εχει χασει την αισθηση του χρονου.

Νομιζω, πιστευει, οτι ο χρονος για το περιβαλλον της, εχει παγωσει.
Σου λεει, θα κανω εγω το ενα και το αλλο,
και ολα εκει κατω (Ελλαδα), θα ειναι σταθερα και θα με περιμενουν! Ή δεν την νοιαζει!
Με απλα-λιανα- λογια, οτι ο μαλακας (εγω), που εδειξα τα προηγουμενα χρονια το ενδιαφερον με πολλους τροπους,
θα ειμαι στο 'περιμενε' επι χρονια,
μπας και το παρει αποφαση η Δουλτσινεα,
και μας κανει την τιμη να κανουμε κατι μαζι της....

Σε αλλο παραλληλο συμπαν η κοπελα...

Με αυτα και με αυτα ομως, δεν με αφηνει να 'απομακρυνθω' οπως θα επιθυμουσα.
Αυτη τη βδομαδα με πηρε 4 τηλεφωνα απο εξωτερικο,
και εκτος απο την τηλεφωνικη βοηθεια στους υπολογιστες,
μου ειπε και αυτα που σας σημειωσα πιο πανω....

Ειπα να τραβηξω διαχωριστικη γραμμη και τελος,
αλλα τι να πω,
ξερει οτι τη γουσταρω,
και με χρησιμοποιει, και κανει και παιχνιδι;

Εγω θελω ομως συντροφο τωρα,
οχι στο μελλον, και αν θα το παρει αποφαση η κυρια...
Και γυναικες με τις οποιες εχω κοινωνικη επαφη, ευτυχως υπαρχουν, αλλο που δεν υπαρχει ακομη οριστικη σχεση οπως θα την ηθελα...εχουμε και τον γαμοκορονοιο βλεπεις...

Αυτα με την εν λογω....


 

Trikavalos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2017
Μηνύματα
1.686
Like
1.093
Πόντοι
216
Μυρίζεται χυλόπιτα από μέρους σου και έχει θιχτεί ο εγωισμός της και για αυτό το ενδιαφέρον


Τα μουνιά έχουν 6η αίσθηση και τα πιάνουν στον αέρα αυτά όταν ο άλλος θέλει να γειώσει...

η υπομονή θα αποδώσει,μην ανοίγεις τα χαρτιά σου και δες πού θα το πάει και τί πλάνα έχει στο μυαλό της για εσένα (σκληρό πόκερ),


και το αν είσαι το λιμάνι που θα δέσει κάβο άσχετα τί κάνει ή δεν κάνει τώρα στα ξένα,στα @@ σου βασικά τί κάνει γιατί εσένα σε νοιάζει τί θα γίνει με εσένα τώρα


Κάτι μου λέει χωρίς να έχω απτές αποδείξεις ότι τα πράγματα θα πάνε καλά
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.480
Πόντοι
1.706
[quote

Με αυτα και με αυτα ομως, δεν με αφηνει να 'απομακρυνθω' οπως θα επιθυμουσα.





[/quote]

Τραβατε με κι ας κλαιω εισαι τυπε.

Ξεκινησες την προσπαθεια το 2009
Μυαλο δεν βαζεις
Θα βγαλεις γκομενα το 2029 ετσι
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.480
Πόντοι
1.706
Ετσι ξεκολας ευκολα αν θες.
Αν δεν θες συνεχισεις να εισαι το ψυχοθεραπευτικο μαξιλαρακι για παντα.

Ομορφούλα η Erin αλλα......μακρια.
Βρηκε γκομενο ομως....χαρηκα για αυτο
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20201206-161144_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20201206-161144_Samsung Internet.jpg
    240,2 KB · Εμφανίσεις: 76
  • Screenshot_20201206-161201_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20201206-161201_Samsung Internet.jpg
    399 KB · Εμφανίσεις: 72
  • Screenshot_20201206-161221_Messenger.jpg
    Screenshot_20201206-161221_Messenger.jpg
    368,5 KB · Εμφανίσεις: 73
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

WHATABOUTFUCK

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Αυγ 2019
Μηνύματα
626
Κριτικές
30
Like
6.233
Πόντοι
5.636
@papaphilips Κόλλησες στο ότι πλήρωνα. Εντάξει, ΟΚ, χαίρετε.

...σε αυτό το site τύπε οι άντρες είναι πολύ "αρσενικά"...

...δεν μπορούν να διανοηθούν ότι δεν θα γαμήσουν άπαξ και "χάσουν" χρόνο και χρήμα για μια κοπέλα...

...το όλο θέμα ξεκινάει από το ότι στην τσέπη τους έχουν 25 euro...oπότε τα περιθώρια τους είναι ένα γαμήσι στην Φυλής...2 πιτόγυρα μετά...και πάπαλα...

...αν όμως έχεις χρήμα στην τσέπη...δεν σε χαλάει να βγεις και να ξοδέψεις...γιατί ακόμα κι αν δεν γαμήσεις αυτήν...ξέρεις ότι θα γαμήσεις αλλού...

...οπότε...όπως σωστά είπες...γράψτους στα αντίδια σου...και αφού τα έχεις τα φράγκα...παίξε την μπαλίτσα σου με τους κανόνες που ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΟΡΙΣΕΙ...:wink:
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.887
Like
1.418
Πόντοι
216
Μυρίζεται χυλόπιτα από μέρους σου και έχει θιχτεί ο εγωισμός της και για αυτό το ενδιαφέρον


Τα μουνιά έχουν 6η αίσθηση και τα πιάνουν στον αέρα αυτά όταν ο άλλος θέλει να γειώσει...

η υπομονή θα αποδώσει,μην ανοίγεις τα χαρτιά σου και δες πού θα το πάει και τί πλάνα έχει στο μυαλό της για εσένα (σκληρό πόκερ),


και το αν είσαι το λιμάνι που θα δέσει κάβο άσχετα τί κάνει ή δεν κάνει τώρα στα ξένα,στα @@ σου βασικά τί κάνει γιατί εσένα σε νοιάζει τί θα γίνει με εσένα τώρα


Κάτι μου λέει χωρίς να έχω απτές αποδείξεις ότι τα πράγματα θα πάνε καλά

A ναι, σιγουρα εχει μυριστει την δικη μου αποστασιοποιηση...
σε ενα απο αυτα τα τηλεφωνα, πρεπει να μιλαγε κανενα δεκαλεπτο μονη της....εγω δεν ελεγα απολυτως τιποτε....
και πανε και ολα τα παλια λογια διακριτικου ενδιαφεροντος που της ελεγα, κι αυτη ηταν απλως μουγγα...
τωρα δεν λεω απολυτως τιποτε....
τα απολυτως απαραιτητα...
σιγουρα εχει καταλαβει, οτι απομακρυνομαι....
 

nik neos kosmos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2018
Μηνύματα
295
Like
149
Πόντοι
1
τιποτα αραιωνε..(εως κοψε) .αμα εισαι μεγαλο παιδι οπως λες δε θα ειναι και δυσκολο...θα το καταλαβει αυτη
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ καταλαβω πως γουσταρεις μια ΠΑΙΔΙΚΗ ΦΙΛΗ, οταν την ξερεις απο μικρη ηλικια, και εχετε περασει τοσα, να σου εσκαγε η ΦΛΑΣΙΑ στα 16-20 αντε να πω οκ,αλλιως ηταν στα 12 της αλλιως στα 17....χωρις να ξερω τι ηλικια εχει υποθετω 25+/30+....
δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο σου, ακομη και τωρα να εβλεπα φιλη απλη απο το γυμνασιο δυσκολα θα ηθελα να την γαμησω....-
για να σε βοηθησω καθε φορα που θα σου λεει ενα προβλημα της εσυ θα λες 5 δικα σου εστω ψευτικα...χρωσταω, μου φαγε γκομενα λεφτα....στην καλυτερη ζητα της ΔΑΝΕΙΚΑ δεν θα σε ξαναπαρει ποτε πισω ποτε....-
Αντε πες την γαμησες αφου μενει εξω μετα θα εχεις αλλα¨
με ποιον ισως γαμιεται εκει..
εξοδα να πηγαινε-ελα-
καταλαβαινω την θεση σου ειδικα αν οι οικογενειες γνωριζονται δεν μπορεις να πεις αντε γα@@σου...ασε με ησυχο.
οποτε δεν μπορεις να κινηθεις οπως θες, ομως ειναι πολυ απλο να ξεκοψεις λες" εχω τα δικα μου θεματα τα οποια δεν θελω να μοιραστω π.χ κ μην σε φορτωνω και εγω"
1,000 -2 δικαιολογιες ομως ρωτα τον εαυτο σου θες πραγματικα να κοψεις? η θες να αφησεις μια μικρη χαραμαδα?
-------------------
βρεθηκα σε μια παρομοια φαση,η οποια για μενα ηταν ανεξηγητη γιατι την συγκεκριμενη ποτε μα ποτε εξω δεν θα της εριχνα 2 ματια, λιγο η κλαψα,λιγο η δουλεια....ξαφνικα εγινα το 166.....για αυτην, ομως εθελοντικα,και απο μαλακιες δικες μου, την εκοψα ΑΚΟΜΨΑ και ησυχασα, και ειχα 2 ευκαιρειες να την γαμησω...ευτυχως δεν το εκανα θα εμπλεκα πιο πολυ.
συνοψη το βασικοτερο...η κοπελΑ δεν σε ΣΕΒΕΤΑΙ τελεια&παυλα, ουτε το χρονο σου, ουτε αν μετα το μπλα-μπλα πως θα νιωσεις και αλλα πολλα.
οταν καποια δεν σε σεβεται=0 ΑΞΙΑ οποτε δεν εχεις κανενα λογο ουτε καν να την σκεφτεσαι-
αν ειχε αξιοπρεπεια και ξερει 100% οτι την γουσταρεις δεν θα ζηταγε τιποτα θα σε εκοβε απο μονη της, η θα σου εκανε μια τιμια εξηγα με ρισκο"σε βλεπω σαν φιλο, σε αγαπω σαν φιλο αν θες δεξου το"-----
απλα βολευεται στο να εχει καποιον ειτε σαν plan b ειτε σαν παρεα.
ακομη δεν μπορω να καταλαβω πως κολλησες με μια παιδικη φιλη...
---------------
για μερικους....
-το να γυρισεις μια γκομενα μερικες φορες απο την δουλεια η διασκεδαση δεν σε κανει ταξιτζη η φλωρο(και το λεει καποιος που συνηθως οι γκομενες τον γυρνουσαν επειδη παντα πινω).
-το να κερασεις 1-2 ποτα δεν χαθηκε ο κοσμος....ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ να βαλει κ αυτη το χερι στην τσεπη....η αν θελει αστακο δωρο μια μασκα &μπουκαλα κ ας παει να βρει!!!!
εχουν πλακα μερικοι οταν το παιζουν σκληροι...για 1 γραφω 1 κερασμα και μετα καταληγουν σε γαμο με μια που τους εχει σηκω-κατσε κ τα πληρωνουν και ολα--EPIC-
ΣΥΝΟΨΗ 2- αυτο που δεν εβλαψε κανενα σε τετοιες περιπτωσεις ειναι οι γρηγορες αποφασεις ασχετα το αποτελεσμα, και η αναβολη ειναι η "μητερα ολων των λαθων&ο κλεφτης της ζωης".....


 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

jigis0702

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2012
Μηνύματα
245
Κριτικές
1
Like
277
Πόντοι
21

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.480
Πόντοι
1.706
Μυρίζεται χυλόπιτα από μέρους σου και έχει θιχτεί ο εγωισμός της και για αυτό το ενδιαφέρον


Τα μουνιά έχουν 6η αίσθηση και τα πιάνουν στον αέρα αυτά όταν ο άλλος θέλει να γειώσει...

η υπομονή θα αποδώσει,μην ανοίγεις τα χαρτιά σου και δες πού θα το πάει και τί πλάνα έχει στο μυαλό της για εσένα (σκληρό πόκερ),


και το αν είσαι το λιμάνι που θα δέσει κάβο άσχετα τί κάνει ή δεν κάνει τώρα στα ξένα,στα @@ σου βασικά τί κάνει γιατί εσένα σε νοιάζει τί θα γίνει με εσένα τώρα


Κάτι μου λέει χωρίς να έχω απτές αποδείξεις ότι τα πράγματα θα πάνε καλά

...
σε ενα απο αυτα τα τηλεφωνα, πρεπει να μιλαγε κανενα δεκαλεπτο μονη της....εγω δεν ελεγα απολυτως τιποτε....
και πανε και ολα τα παλια λογια διακριτικου ενδιαφεροντος που της ελεγα, κι αυτη ηταν απλως μουγγα...
τωρα δεν λεω απολυτως τιποτε....
τα απολυτως απαραιτητα...
....

Εχεις γινει πολυ σκληρος καργιολης
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.887
Like
1.418
Πόντοι
216
achileas77, καλα τα λες.
Τωρα βεβαια, τι να εξηγησω: γιατι μου αρεσει καποια, ακομη κι αν αυτη η καποια, ειναι παιδικη φιλη;
Το εχω ακουσει και σε αλλους.
Σχεδον σαν παιδικο απωθημενο.
Ομως, γενικως ειμαι πολυ πειθαρχημενο ατομο.
Δηλαδη οταν λεω απομακρυνση το κανω. Τωρα, το να πεισω τον εαυτο μου οτι 'δεν θα σου αρεσει', ή θα σου γυρνουν τα εντερα οταν θα ακους γι'αυτη, ε οχι, δεν μπορω να το πετυχω. Ομως εκοψα.

Και διαβασα αυτες τις σκεψεις παραπανω, οταν ημουν ετοιμος σημερα, ετσι κι αλλιως, να επανελθω σε αυτο το νημα.

Κρατηστε αυτο: εγω, εχω να κανω καποια κρουση ή κινηση προς αυτη, πανω απο 8ΜΗΝΟ.

Τι συνεβη τις γιορτες ομως;
Τηλεφωνα.
Τηλεφωνο τα Χριστουγεννα, να μου ευχηθει, και φυσικα μιλησαμε, ειπαμε τα νεα μας.
Τηλεφωνο πρωτοχρονια.
Τηλεφωνο...στα Θεοφανεια!
Χρονια πολλα, ευχες κλπ.
Εντωμεταξυ, προσεξτε, τις γιορτες, ειναι εδω, ΕΛΛΑΔΑ!

Το εχω καταλαβει. Ειμαι το 'συναισθηματικο μαξιλαρι', πιθανως η 'καβατζα', το plan b ισως, για την συγκεκριμενη.
Και δεν ειμαι διατεθειμενος να παιξω αυτο το ρολο.

Τι συνεβη σε ενα απο τα τηλεφωνα; Προσεξτε.
Επειδη ειναι εξυπνη, αφου βρηκε χρονο τωρα τις γιορτες φαινεται να σκεφτει λιγο με τον εαυτο της,
συνειδητοποιησε οτι μονο αυτη μου τηλεφωνει!
Οχι που δεν θα το παρατηρουσε!
Σε ενα απο τα τηλεφωνηματα της λοιπον, λιγο πριν κλεισουμε,
να επιμενει, σχεδον ΜΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΕ θα ελεγα, να μην διστασω, να τα ξαναπουμε τις επομενες μερες.
Το λεγε, το ξαναλεγε...
Λεω μεσα μου, παει στην ευχη, μπορει να εστριψε καμια βιδα...ριχτο....
Της λεω λοιπον, αν θελει, να κανονισουμε να βρεθουμε καπως/καπου, εστω με κορονοιο και γαμοκαραντινα, καπου βρε παιδι μου, ενα περπατημα, ενα καφε στο χερι, ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ....
Και τοτε αμεσως 'κομπλαρε', τα μαζεψε, διοτι το δικο της 'να τα πουμε, και να μου πεις, να με καλεσεις', ηταν μονο για ξερο τηλεφωνο, αυτο εννοουσε...
Κι ειπε τις γελοιες δικαιολογιες, περι κορονοιου...
Δεν ξαφνιαζομαι, εδω και ενα χρονο περιπου πηρα γραμμη τι παιζει μαζι της....
πιο friendzone πεθαινεις...

Λοιπον.
Εγω δεν την καλω.
Αυτη παρατηρησε οτι δεν την καλω.
Και πλεον, καλει μονο αυτη. Ετσι απλα.
Οταν μπορω, της μιλαω, οταν δεν μπορω, δεν της μιλαω.
Ετοιμαζεται τωρα παλι για αναχωρηση στο εξωτερικο....θα ρθει λεει σε κανα μηνα παλι....

Δηλαδη, το οτι δεν την καλω εγω, δεν ειναι αρκετο;
Παιδικη φιλη ειναι, οικογενειακη.
Τι να κανω;

Εγω εχω ουσιαστικα κοψει, και η μονη που χτυπα τηλεφωνα, ειναι αυτη.
Ετσι κι αλλιως εγω ψαχνομαι με αλλες δικτυωσεις για αλλες, χωρις ομως ακομη κατι να ειναι οριστικο.
 

pazkal

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2020
Μηνύματα
51
Like
20
Πόντοι
0
απλα θελει πισω την επιβεβαιωση που της εδινες, στειλε της οτι θες αλλα στην ψυχρα τελειως, προχωρα εσυ και ασ'την να κουρευεται. Μην κοψεις καμια επαφη ομως γιατι ειναι ενα πολυ καλο χαρτι. Αστο να υπαρχει και χρησιμοποιησε το σωστα με την καινουργια σχεση που εχεις στα σκαρια.
Αν θες μπορεις να την αναφερεις στην γκομενα που νταλαβεριζεσαι ή οταν με το καλο εισαι σε σχεση και ερθει Ελλαδα να πας ενα χαλαρο καφε μαζι της...
Σχεδον ολες οι γυναικες μισουν τις γυναικες που περιτριγυριζουν τον γκομενο τους ειτε ειναι φιλες ειτε συναδελφοι. Αυτο θα την κανει να κολλησει περισσοτερο μαζι σου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom