Νέα

Ζούμε στην εποχή του ΕΡΓΟΔΟΤΗ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 418
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Kαι αν, λεω αν....
Αντι να δωσει τα λεφτα στους εργαζομενους, τα εδινε σε δυο τρεις αλβανους και σας εκαναν ασήκωτους στο ξυλο, τι θα γινοταν?

σε χαλασε που εγινε τυπος και υπογραμμος απεναντι στο εργατικο δικαιο κυριε δικηγορε

α και σαν νομικος κρινετε σωστο τη μαφια και τη βια εμεις δεν καναμε καμια βια ουτε εμποδιζαμε τους πελατες να μπουν εμεις απλα με ντουντουκες καθομασταν και διμαρτυρομαστε ομορφα και ωραια α και μοιραζαμε και φυλλαδια ποσο λαμογιο ειναι ο εργοδοτης
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
σε χαλασε που εγινε τυπος και υπογραμμος απεναντι στο εργατικο δικαιο κυριε δικηγορε

α και σαν νομικος κρινετε σωστο τη μαφια και τη βια εμεις δεν καναμε καμια βια ουτε εμποδιζαμε τους πελατες να μπουν εμεις απλα με ντουντουκες καθομασταν και διμαρτυρομαστε ομορφα και ωραια α και μοιραζαμε και φυλλαδια ποσο λαμογιο ειναι ο εργοδοτης
Εγω δεν ειπα ότι θα το εκρινα σωστο να σας δειρουν.
Απλως να εχεις στο πισω μερος του μυαλου σου, ότι αν πας να το παιζεις μαγκας, να εισαι ετοιμος να το παιξει ο άλλος πιο μαγκας από σενα.
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Εγω δεν ειπα ότι θα το εκρινα σωστο να σας δειρουν.
Απλως να εχεις στο πισω μερος του μυαλου σου, ότι αν πας να το παιζεις μαγκας, να εισαι ετοιμος να το παιξει ο άλλος πιο μαγκας από σενα.

που την ειδες την μαγκια δηλαδη επειδη απαιτουσαμε να πληρωσει ο εργοδοτης αυτα που χρωστουσε στους εργαζομενους να τους βαλει στο ικα και να πληρωνει τυχον υπερωριες
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
εγω παλι τι σου φταιω?????

τι μου φταίς??? μιλάς κιόλας ρε μαλάκα??

είπα... βλέπεις οτι ο εργοδότης σου έχει δυσκολίες παρόλα αυτά σου πληρώνει τον μισθό και σου λέει "ρε μεγάλε κάτσε μιά ώρα παραπάνω να βγάλουμε αυτήν την παραγγελία που την πήρα κοψοχρονιάς αλλά θα ξελασπώσουμε" και συ λές ΟΧΙ και ρωτάς τι φταίς???
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
που την ειδες την μαγκια δηλαδη επειδη απαιτουσαμε να πληρωσει ο εργοδοτης αυτα που χρωστουσε στους εργαζομενους να τους βαλει στο ικα και να πληρωνει τυχον υπερωριες
Εγω αν ημουν ο εργοδότης, θα τους πληρωνα και μετα θα τους απελυα με τη νομιμη αποζημιωση.
Και μετα να δω πού θα εβρισκαν δουλεια, όταν θα ειχε βγει η βρωμα ότι για τους συγκεκριμένους στην πρωτη καθυστερηση πληρωμης, κουβαλάνε καμια δεκαπενταριά αργόσχολους απεξω με ντουντούκες.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
που την ειδες την μαγκια δηλαδη επειδη απαιτουσαμε να πληρωσει ο εργοδοτης αυτα που χρωστουσε στους εργαζομενους να τους βαλει στο ικα και να πληρωνει τυχον υπερωριες

βρε μαλάκα ρώρησες τον περίφημο κακό εργοδότη παου έδινε έναντι αν ειχε πάει το βράδυ ψωμί στα παιδιά του ??
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
τι μου φταίς??? μιλάς κιόλας ρε μαλάκα??

είπα... βλέπεις οτι ο εργοδότης σου έχει δυσκολίες παρόλα αυτά σου πληρώνει τον μισθό και σου λέει "ρε μεγάλε κάτσε μιά ώρα παραπάνω να βγάλουμε αυτήν την παραγγελία που την πήρα κοψοχρονιάς αλλά θα ξελασπώσουμε" και συ λές ΟΧΙ και ρωτάς τι φταίς???

δικαιωμα μου να πω οχι και οπως βλεπεις βαση εργατικου δικαιου εχω το δικαιωμα να ζητησω χρηματα για υπερωριες επισης σε δικκο σου παραδειγμα που ειχες πει οτι ειχες υπαλληλο που τον προτεινες να κατσει 2 ωρες παραπανω και του ειπες οτι θα του εδινες 4 ωρες μια αλλη μερα κενο τσαντιστικες που σου ειπε θελω χρηματα εγω σου ειχα απαντησει οτι θα δεχομουν το 4ωρο ρεπο βλακα

γιατι να του δωσω 1 ωρα απο τον χρονο μου ???? του το ψχρωσταω η θα μου δωσει το διπλασιο σε ρεπο μια μερα που θα επιλεξω εγω η θα μου δωσει χρηματα
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
βρε μαλάκα ρώρησες τον περίφημο κακό εργοδότη παου έδινε έναντι αν ειχε πάει το βράδυ ψωμί στα παιδιά του ??

εσυ πιο πριν δεν ποσταρες οτι ο εργοδοτης πρωτα δινει ψωμι στον εργαζομενο και μετα παει στην οικογεεια του γιατι σκουζεις τωρα????
ξεχνας υτα που εχεις γραψει 3 σελιδες πιο πισω
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
δικαιωμα μου να πω οχι και οπως βλεπεις βαση εργατικου δικαιου εχω το δικαιωμα να ζητησω χρηματα για υπερωριες επισης σε δικκο σου παραδειγμα που ειχες πει οτι ειχες υπαλληλο που τον προτεινες να κατσει 2 ωρες παραπανω και του ειπες οτι θα του εδινες 4 ωρες μια αλλη μερα κενο τσαντιστικες που σου ειπε θελω χρηματα εγω σου ειχα απαντησει οτι θα δεχομουν το 4ωρο ρεπο βλακα

γιατι να του δωσω 1 ωρα απο τον χρονο μου ???? του το ψχρωσταω η θα μου δωσει το διπλασιο σε ρεπο μια μερα που θα επιλεξω εγω η θα μου δωσει χρηματα

γιατι αλλιώς ο εργοδοτης θα βαρέσει φαλημέντο και εσύ θα μείνεις με την πούτσα στο χέρι

και ναι ρε μαλάκα το χρωστάς... γιατί δεν ρώτησες αν τον προηγούμενο μήνα έκανε τον απαραίτητο τζίρο ώστε να μπορεί να σε πληρώσει ηλίθιε.. παρόλα όμως αυτά έβαλε από τα προηγούμενα (που δεν είχε και υποχρέωση) και σε πλήρωσε ηλίθιε..

και τώρα τι του λες "ξέρεις δεν με ενδιαφέρει αν θα πληρωθείς από τον πελάτη... υποχρέωση σου είναι να με πληρώσεις ότι και αν γίνει¨"

στο διάολο γαμώ την μαλακισμένη νοοτροπία σας...

ΥΓ γα;μώ το εργατικό σας δίκαιο και τους μαλάκες που το βρήκανε έτσι ώστε ο κάθε τεμπέλης και γελοίος να κρύβεται από πίσω του...
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
γιατι αλλιώς ο εργοδοτης θα βαρέσει φαλημέντο και εσύ θα μείνεις με την πούτσα στο χέρι

και ναι ρε μαλάκα το χρωστάς... γιατί δεν ρώτησες αν τον προηγούμενο μήνα έκανε τον απαραίτητο τζίρο ώστε να μπορεί να σε πληρώσει ηλίθιε.. παρόλα όμως αυτά έβαλε από τα προηγούμενα (που δεν είχε και υποχρέωση) και σε πλήρωσε ηλίθιε..

και τώρα τι του λες "ξέρεις δεν με ενδιαφέρει αν θα πληρωθείς από τον πελάτη... υποχρέωση σου είναι να με πληρώσεις ότι και αν γίνει¨"

στο διάολο γαμώ την μαλακισμένη νοοτροπία σας...

ΥΓ γα;μώ το εργατικό σας δίκαιο και τους μαλάκες που το βρήκανε έτσι ώστε ο κάθε τεμπέλης και γελοίος να κρύβεται από πίσω του...

καλα για το φαλημεντο ολοι ετσι λενε και ολοι μια χαρα κρατανε τις επιχειρησεδις τους

επισης δεν χρωσταω τιποτα σε κανενα σαν υπαλληλος το τι εκανε για να με πληρωσει ποια τα κερδη και οι ζημιες δεν με αφορα καθολου αλλο ο επιχειρματιας και αλλο ο υπαλληλος

το οτι εσυ σε προηγουμενα ποστ σου μας λες οτι ο εργοδοτης πρπει πρωτα να πληρωενει τους εργαζομενους και μετα να πηγαινει φαι στο σπιτι του τ αφηνεις ασχολιαστο φασκεις και αντιφασκεις ομως
 

MAD MAX(1)

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2005
Μηνύματα
709
Κριτικές
9
Like
367
Πόντοι
26
Μια ζωη ηταν η εποχη του εργοδοτη.ξαναγινα υπαλληλος λογω μαλακιας κλεινωντας το μαγαζι μου.ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΑΠΟ ΚΥΡΙΟΣ ΕΓΙΝΑ .....-ΑΚΗΣ...φιλοι εφυγαν οταν εμεινα απο λ7..τωρα υπομενω εναν ηλιθιο που κατα τυχη ανοιξε μαγαζι.το εχει ακομα ανοικτο κλεβωντας ασυστολωσ τους πελατες σε προσπαθεια να επιβιωση.το μαγαζι δουλευει με την δικη μου αδεια..υπομενω λιγο ακομα κ ονειρευομαι απο τωρα το τελος νοεμβρη που θα τονκλασω κανονικα κρεμοντας τον μια ωραια παρασκευη.ΒΛΕΠΕΙΣ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΛΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΓΙΑ ΑΛΛΟΝ!!!!!με χαροποιη ιδιαιτερα οτι οι πελατες θα με ακολουθησουν στο νεο μου καταστημα.....ΒΡΕΙΤΕ ΤΡΟΠΟ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΝΕΟΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΠΑΡΤΥ ΣΑΣ!!!!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
καλα για το φαλημεντο ολοι ετσι λενε και ολοι μια χαρα κρατανε τις επιχειρησεδις τους

επισης δεν χρωσταω τιποτα σε κανενα σαν υπαλληλος το τι εκανε για να με πληρωσει ποια τα κερδη και οι ζημιες δεν με αφορα καθολου αλλο ο επιχειρματιας και αλλο ο υπαλληλος

το οτι εσυ σε προηγουμενα ποστ σου μας λες οτι ο εργοδοτης πρπει πρωτα να πληρωενει τους εργαζομενους και μετα να πηγαινει φαι στο σπιτι του τ αφηνεις ασχολιαστο φασκεις και αντιφασκεις ομως

αα εντάξει καταλάβαμε ... δεν σε αφορά καθόλου..

και τι γίνεται παίκτη μου αν δεν έχει να σε πληρώσει και αν δεν έχει να πάει και στα παιδιά του ??
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.892
Like
12.896
Πόντοι
2.606
καλα για το φαλημεντο ολοι ετσι λενε και ολοι μια χαρα κρατανε τις επιχειρησεδις τους

επισης δεν χρωσταω τιποτα σε κανενα σαν υπαλληλος το τι εκανε για να με πληρωσει ποια τα κερδη και οι ζημιες δεν με αφορα καθολου αλλο ο επιχειρματιας και αλλο ο υπαλληλος

το οτι εσυ σε προηγουμενα ποστ σου μας λες οτι ο εργοδοτης πρπει πρωτα να πληρωενει τους εργαζομενους και μετα να πηγαινει φαι στο σπιτι του τ αφηνεις ασχολιαστο φασκεις και αντιφασκεις ομως
και βεβαια αλλο ο επιχειρηματιας πρεπει να πληρωνει για να καθεσαι εσυ και να παιρνεις το επιδομα του οαεδ  :jerking:
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
και βεβαια αλλο ο επιχειρηματιας πρεπει να πληρωνει για να καθεσαι εσυ και να παιρνεις το επιδομα του οαεδ  :jerking:

τι σχεση εχει ο οαεδ τωρα??? που κολλαει εισφορες υπερ οαεδ πληρωνουν και οι εργαζομενοι και επιδης ταμειο ανεργιας πλεον περνουν και οι επιχειρματιες
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.892
Like
12.896
Πόντοι
2.606
τι σχεση εχει ο οαεδ τωρα??? που κολλαει εισφορες υπερ οαεδ πληρωνουν και οι εργαζομενοι και επιδης ταμειο ανεργιας πλεον περνουν και οι επιχειρματιες
παμε  σε πιο απλα τον κοινωνικο σου τουρισμο ποιος τον πληρωνει? αυτος που πληρωνει φορους οχι εσυ δηλαδη
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
αα εντάξει καταλάβαμε ... δεν σε αφορά καθόλου..

και τι γίνεται παίκτη μου αν δεν έχει να σε πληρώσει και αν δεν έχει να πάει και στα παιδιά του ??

κοιτα αμα ο εργοδοτης δεν εχει πραγματικα και οχι στα ψεμματα να πληρωσει τον εργαζομενο τοτε επιχειρματικα εχει κανει μαλακια και σιγουρα παει για φουντο
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.892
Like
12.896
Πόντοι
2.606
κοιτα αμα ο εργοδοτης δεν εχει πραγματικα και οχι στα ψεμματα να πληρωσει τον εργαζομενο τοτε επιχειρματικα εχει κανει μαλακια και σιγουρα παει για φουντο
εισαι εσυ σε θεση να κρινεις επιχειρηματιες ?
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
εισαι εσυ σε θεση να κρινεις επιχειρηματιες ?

οχι ουτε ειμαι σε θεση ουτε θελω να κρινω επιχειρματιες
οταν δεν τηρουνε ομως το εργατικο δικαιο τοτε θα βλεπουν οργη και αγωνες
 

serapis

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.673
Κριτικές
29
Like
7
Πόντοι
2.007
εισαι εσυ σε θεση να κρινεις επιχειρηματιες ?
Γιατί, φίλε, οι "επιχειρηματίες............." είναι υπεράνω κριτικής καί μάλιστα όταν ο κρίνων είναι από τον ίδιο επαγγελματικό χώρο???
 

trospe Giant

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2013
Μηνύματα
902
Κριτικές
6
Like
473
Πόντοι
26
στην εποχη της μαλακιας ζουμε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom