Νέα

Τί έγινε το γούστο σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sein
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 253
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

georgek91

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2017
Μηνύματα
92
Κριτικές
1
Like
124
Πόντοι
0
Δεν υπάρχουν αυτά σήμερα ρε τύπε...και αυτό λέω και εγώ....μερικοί θα ήθελαν να επικρατούσαν οι παλιές συνθήκες που οι γυναίκες σε ευχαριστούσαν απλά και μόνο επειδή τους έδινες στέγη και ένα πιάτο φαί για τα παιδιά τους.

Αλλά άσχετα με αυτό εγώ δεν πιστεύω ότι υπάρχουν πόλοι που θα μάθαιναν ότι η γυναίκα τους ξεσκίζεται με έναν άλλον τακτικά και θα το καναπιναν αμάσητο.
Απορω γιατι ωστοσο σε χωρες οπως η Ολλανδια εχουν κανει τις ανταλλαγες συντροφων και τα τριο κανονικη δραστηριοτητα για ΣΚ, μεχρι και στη διπλανη πολη ταξιδευουν για να το κανουν αυτο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.558
Πόντοι
3.656
Απορω γιατι ωστοσο σε χωρες οπως η Ολλανδια εχουν κανει τις ανταλλαγες συντροφων και τα τριο κανονικη δραστηριοτητα για ΣΚ, μεχρι και στη διπλανη πολη ταξιδευουν για να το κανουν αυτο.
μα δεν είναι παράλογο..απλά στην ελληνική βλάχικη κοινωνία αυτά δεν περνάνε έχω την εντύπωση.
 

ftoxos ergatis

Σεβαστός
Εγγρ.
3 Ιαν 2020
Μηνύματα
1.769
Like
6.915
Πόντοι
1.056
Αντίστοιχα λέγονται και για τις ανύπαντρες σαραντάρες και πενηντάρες και χειρότερα, του στυλ "έμεινε ζωντοχήρα - ε βέβαια, ποιος θα την άντεχε", αν και τις γυναίκες δεν τις χώνονται στο σουπερμάρκετ, κρατάνε ένα τακτ.
τις γυναικες τις πριζουν για γαμο και παιδια οι μανες τους, καμια γιαγια τους και το πολυ καμια θεια τους. αλλα οι μανες τους, φουλ
 
  • Like
Αντιδράσεις: bloom5

georgek91

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2017
Μηνύματα
92
Κριτικές
1
Like
124
Πόντοι
0
μα δεν είναι παράλογο..απλά στην ελληνική βλάχικη κοινωνία αυτά δεν περνάνε έχω την εντύπωση.
Εδώ Ελλάδα πέφτει πολύ κέρατο στα κρυφά από τις ελλεεινιδες, μακάρι να ήμασταν Ολλανδία πάρα αυτό το χαλι
παιδες μην το λετε, δεν ειναι παντοτε για καλο, η ιστορια εχει δειξει πως οτι το μοιραζεσαι καποια στιγμη το χανεις κιολας..πιστευετε οτι στην ''προοδευτικη'' Ευρωπη δεν υοαρχουν διαζυγια ή κοινωνικα προβληματα? εχετε ιδεα τι ευνουχισμο και εξευτελισμο εχει φαει ο ανδρας πχ στη Γερμανια που ζω εγω? Και ερχεται και ο νομος και σου λεει αμα της τα πρηξεις και πολυ θα φας μηνυση για σεξουαλ. παρενοχληση
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.092
Πόντοι
2.356
Παρατηρώ ότι οξύνονται τα πνεύματα. Σας εγκαλω στην τάξη. Μην τρωγομαστε μεταξύ μας. Είμαστε μια παρέα ανθρώπων με διαφορετικές ιδεολογίες που ως κοινό χαρακτηριστικό έχουμε την αποστροφή και τον έμετο για την γλιτσοσυμπεριφορα των γυναικών. Υπάρχουν και υποτακτικοί ανάμεσα μας.
Τι να κάνουμε; όλα τα λουλούδια έχει ο κήπος.
Από την άλλη οσοι θέλετε να παντρευτείτε κάντε το. Άλλοι το ακούμε και τραβάμε μαχαίρι όπως εχουν γίνει οι συφιλιάρες. Δεν χρειάζεται να συμφωνούμε σε όλα. :rockon:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.558
Πόντοι
3.656
παιδες μην το λετε, δεν ειναι παντοτε για καλο, η ιστορια εχει δειξει πως οτι το μοιραζεσαι καποια στιγμη το χανεις κιολας..πιστευετε οτι στην ''προοδευτικη'' Ευρωπη δεν υοαρχουν διαζυγια ή κοινωνικα προβληματα? εχετε ιδεα τι ευνουχισμο και εξευτελισμο εχει φαει ο ανδρας πχ στη Γερμανια που ζω εγω? Και ερχεται και ο νομος και σου λεει αμα της τα πρηξεις και πολυ θα φας μηνυση για σεξουαλ. παρενοχληση
Δεν μπορείς να τα έχεις όλα δικά σου...και να γαμάς όποια θες και να σε θέλει μόνο εσένα η γκόμενα σου.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.418
Κριτικές
1
Like
7.376
Πόντοι
2.306
αυτό ακριβώς είναι το point μου

όπως βαριέμαι εγώ και εσύ βαριέται και αυτή...

εγώ ρωτάω πως θα αντιδρούσε ο καθένας αν μάθαινε ότι η γυναίκα του έχει στανταράκια 25χρονους τυπάδες.
αν δεν πληρωνεις εσυ τα παντα στο σπιτι και οι ευθυνες ειναι δικαια μοιρασμενες, δεν εχει νοημα να αντιδρασεις επιθετικα, καλυτερο να βρεις ενα συναινετικο τροπο να το τελειωνετε χωρις να τραυματισετε παιδια κλπ με τσακωμους και κοντρες.
αν τωρα ειναι μονομερης η συνεισφορα στο σπιτι τοτε ειναι λιγο δυσκολο να κουμανταρεις τα συναισθηματα σου διοτι εκτος απο κερατας νοιωθεις και μαλακας.
εκει θελει πολυ μεγαλυτερη ψυχραιμια και να ξεξαθαρισεις συν τοις αλλοις οτι δεν προκειται το πορτοφολι σου να χρηματοδοτει πλεον μονομερως.
εκει υποθετω αρχιζουν τα πολυ δυσκολα….
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.558
Πόντοι
3.656
αν δεν πληρωνεις εσυ τα παντα στο σπιτι και οι ευθυνες ειναι δικαια μοιρασμενες, δεν εχει νοημα να αντιδρασεις επιθετικα, καλυτερο να βρεις ενα συναινετικο τροπο να το τελειωνετε χωρις να τραυματισετε παιδια κλπ με τσακωμους και κοντρες.
αν τωρα ειναι μονομερης η συνεισφορα στο σπιτι τοτε ειναι λιγο δυσκολο να κουμανταρεις τα συναισθηματα σου διοτι εκτος απο κερατας νοιωθεις και μαλακας.
εκει θελει πολυ μεγαλυτερη ψυχραιμια και να ξεξαθαρισεις συν τοις αλλοις οτι δεν προκειται το πορτοφολι σου να χρηματοδοτει πλεον μονομερως.
εκει υποθετω αρχιζουν τα πολυ δυσκολα….
Ενώ καταλαβαίνω πως το λες...

δεν βγάζει νόημα να τα συνδέεις αυτά μεταξύ τους...το ότι πληρώνω εγώ τα έξοδα σημαίνει ότι εγώ μπορώ να κερατώσω και αυτή όχι?

Δεν είπα να το μάθεις γενικά...είπα να κερατώνεις εσύ αβέρτα και να μάθεις ότι σε κερατώνει και αυτή. Τι σχέση έχουν τα οικονομικά?
 

Vasco Da Gamage

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
191
Like
325
Πόντοι
21
Δεν είναι ότι έχει γίνει μόνο μια φορά αλλά με αφορμή το ότι ένας φίλος παντρεύεται ανοίγω αυτό το θέμα.

Είσαι λοιπόν με την παρέα σου, βλέπεις διάφορα γκομενάκια και βλέπεις όλους κοιτάνε κάτι μοντέλα κι αν σχολιάσεις κάτι για κάποια που ναι μεν δεν είναι μοντέλο αλλά είναι καλή -τρώγεται ακους σχόλια...
Μπά δε λέει.....
Εντάξει μωρέ για μια φορά καλή είναι...
...

Τα πιο χαρακτηριστικά περιστατικά 2 καλοί μου φίλοι οι οποίοι κοιτούσαν μόνο μοντέλα (κυριολεκτικά κοιτούσαν διότι δε κάναν κάτι άλλο). Ο ένας παντρεύτηκε, ο άλλος είναι αυτός που παντρεύεται τώρα. Ηλικία ~40 (παρα κάτι).
Ε και οι 2 λοιπόν έχουν πάρει κάτι μπάζα που οι μούρες τους είναι λες και τρακάραν με το μετρό. Γυναίκες που αν εγώ τους τις έδειχνα θα πέφταν κάτω από τα γέλια. Τώρα όμως τις παντρεύονται..
Σε παρόμοιο σκηνικό όταν ήταν να παντρευτεί παλαιότερα άλλος φίλος, τον ρωτάω με τρόπο... ρε είσαι σίγουρος; Και μου απαντάει.... ε τώρα που την βρήκα (δείγμα απελπισίας και αγαμίας). Μιλάμε για γυναίκα που δε είναι δύσκολο να την μπερδέψεις με τη μάνα του.
Ο ένας από αυτούς παρότι φρεσκοπαντρεμένος το μάτι του παίζει 24/24ωρο. Με τέτοια γυναίκα και το δικό μου θα έπαιζε δε τον αδικώ.

Και η ερώτηση μου τώρα είναι η εξής. Τι πιστεύετε ότι παίζει;
Μέσα στην απελπισία τους (περνάνε τα χρόνια) και την αγαμία τους πήραν την πρώτη που βρήκαν ασχέτως αν είναι σαν κάδος με πόδια ή απλά είδαν άλλα στοιχεία εκτός της εμφάνισης;
Υπόψιν ότι και οι 3, όλη τους τη ζωή από σχέσεις τίποτα και ενώ άλλος φίλος που έκανε και κάνει σχέσεις στη ζωή του, πάντα είχε καλά μωράκια,

Την παραπάνω συζήτηση την είχα κάνει με άλλο φίλο και περιμένω τις απόψεις σας.
Θα σου απαντήσω. Καταρχάς ποτέ δεν ξέρεις τι συμβαίνει στο μυαλό ενός ανθρώπου. Απο κει και πέρα μπορεί να υπάρχουν διάφοροι λόγοι για τους οποίους ένας άντρας 35+ να συμπεριφερθεί έτσι. Ένας είναι η απελπισία και ο φόβος του εργένη σε μια ηλικία που οι περισσότεροι έχουν ήδη κατασταλάξει και ξεκινήσει οικογένεια. Άλλος είναι οι μειωμένες επιλογές από αξιόλογες ελεύθερες γυναίκες γύρω στα 30 και το γεγονός ότι δεν βγαίνεις τόσο συχνά ούτως ή άλλως εφόσον όλοι οι φίλοι σου είναι απασχολημένοι με δουλειά και οικογένεια. Επίσης, παίζουν ρόλο οι εμπειρίες ενός ανθρώπου. Υπάρχουν άντρες που είχαν γκομενάρες στο παρελθόν, αλλά κατέληξαν να τρώνε κερατο. Νιώθουν μια ανασφάλεια να είναι με γυναίκες οι οποίες δέχονται φλερτ όπου πάνε αλλά και στα social media, και έχουν ανάγκη να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο. Αυτά είναι μερικά από τα βασικά σημεία κατά την άποψη μου.
 

bloom5

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Φεβ 2009
Μηνύματα
660
Like
9.283
Πόντοι
1.046
Είσαι ο ορισμός του παντοφλοπληκτου.
Περαστικά ξανά στην πονεμένη πλατουλα σου.
Περνάω πολύ καλύτερα από εσένα, άσχημε κοντέ μαγκούφη. Μπες στο προφίλ μου, δες τι φωτογραφίες ανεβάζω και μετά έλα να με πεις παντοφλόπληκτο. Αν θες, σου στέλνω και βιντεάκια, να δεις πώς περνάω εγώ και πώς δεν περνάς εσύ.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.191
Κριτικές
62
Like
44.817
Πόντοι
9.297
Περνάω πολύ καλύτερα από εσένα, άσχημε κοντέ μαγκούφη. Μπες στο προφίλ μου, δες τι φωτογραφίες ανεβάζω και μετά έλα να με πεις παντοφλόπληκτο. Αν θες, σου στέλνω και βιντεάκια, να δεις πώς περνάω εγώ και πώς δεν περνάς εσύ.
Δεν θα σου δώσω παραπάνω αξία μιλώντας μαζί σου.
Περαστικά πάλι στην πλατουλα σου και καληνύχτα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.191
Κριτικές
62
Like
44.817
Πόντοι
9.297
Αν ήθελα να συμμετέχω στην γκρίνια σου ,παντρευομουν μια να μου γκρινιάζει ζωντανά..εσύ το συνηθισες...εγώ όχι.
 

bloom5

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Φεβ 2009
Μηνύματα
660
Like
9.283
Πόντοι
1.046
Δεν θα σου δώσω παραπάνω αξία μιλώντας μαζί σου.
Περαστικά πάλι στην πλατουλα σου και καληνύχτα.
Καλά, μπες στο προφίλ μου να γουστάρεις και άσε τα σάπια που το παίζεις και ανώτερος. Να μη μιλάς για πράγματα που δεν ξέρεις. Όλοι οι τάχα μου γαμιάδες των μπουρδέλων μου γίνατε εξπέρ περί σχέσεων και γάμου, άντε γιατί πολλά μας τα κάνατε
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.404
Κριτικές
41
Like
2.342
Πόντοι
506
Ε το είπες και μόνος σου,απελπισία,φτάνουμε και 40 οπότε πρέπει να τακτοποιηθούμε,δόξα το Θεό,τον Αλλαχ και τον Βούδα που βρήκαμε έστω και μπάζα και δεν μείναμε στο ράφι,σεξ έτσι κι αλλιώς δεν μας ενδιαφέρει,γυναίκα θέλουμε για να μην μας σχολιάζουν και για να το παίζουμε οικογενειάρχες.
αν σε νοιαζει τοσο η αποψη του κοσμου τοτε εισαι πολυ ανωριμος χεστηκες τι λεει ο κοσμος για σενα.Ο κοσμος να κοιταει τη δουλεια του.
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
375
Like
637
Πόντοι
21
Καλά, μπες στο προφίλ μου να γουστάρεις και άσε τα σάπια που το παίζεις και ανώτερος. Να μη μιλάς για πράγματα που δεν ξέρεις. Όλοι οι τάχα μου γαμιάδες των μπουρδέλων μου γίνατε εξπέρ περί σχέσεων και γάμου, άντε γιατί πολλά μας τα κάνατε
Πολύ τον μάγκα μας κάνεις ψηλέ. Στο bourdela είμαστε και δουλειά δεν έχεις εδω μέσα εφόσον διάλεξες τον δρόμο του γάμου. Η γυναίκα σου τα ξέρει αυτά; Πρόσεξε να μην τα μάθει και άσε τις μαγκιές του πληκτρολογίου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom