Νέα

Τί έγινε το γούστο σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sein
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 253
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.013
Like
72.016
Πόντοι
12.756
αν σε νοιαζει τοσο η αποψη του κοσμου τοτε εισαι πολυ ανωριμος χεστηκες τι λεει ο κοσμος για σενα.Ο κοσμος να κοιταει τη δουλεια του.

Σκουπίδιασετονε το μπουστη να μαθει να φέρεται :rockon::rockon:
 

bloom5

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Φεβ 2009
Μηνύματα
660
Like
9.283
Πόντοι
1.046
Πολύ τον μάγκα μας κάνεις ψηλέ. Στο bourdela είμαστε και δουλειά δεν έχεις εδω μέσα εφόσον διάλεξες τον δρόμο του γάμου. Η γυναίκα σου τα ξέρει αυτά; Πρόσεξε να μην τα μάθει και άσε τις μαγκιές του πληκτρολογίου
Α μάλιστα, μίλησε το μέλος με τη γιγαντιαία συνεισφορά του στο φόρουμ, μόνο 8 (οκτώ) μηνύματα...
 

psolarmenistis-123

Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2021
Μηνύματα
374
Κριτικές
4
Like
395
Πόντοι
21
Δεν είναι ότι έχει γίνει μόνο μια φορά αλλά με αφορμή το ότι ένας φίλος παντρεύεται ανοίγω αυτό το θέμα.

Είσαι λοιπόν με την παρέα σου, βλέπεις διάφορα γκομενάκια και βλέπεις όλους κοιτάνε κάτι μοντέλα κι αν σχολιάσεις κάτι για κάποια που ναι μεν δεν είναι μοντέλο αλλά είναι καλή -τρώγεται ακους σχόλια...
Μπά δε λέει.....
Εντάξει μωρέ για μια φορά καλή είναι...
...

Τα πιο χαρακτηριστικά περιστατικά 2 καλοί μου φίλοι οι οποίοι κοιτούσαν μόνο μοντέλα (κυριολεκτικά κοιτούσαν διότι δε κάναν κάτι άλλο). Ο ένας παντρεύτηκε, ο άλλος είναι αυτός που παντρεύεται τώρα. Ηλικία ~40 (παρα κάτι).
Ε και οι 2 λοιπόν έχουν πάρει κάτι μπάζα που οι μούρες τους είναι λες και τρακάραν με το μετρό. Γυναίκες που αν εγώ τους τις έδειχνα θα πέφταν κάτω από τα γέλια. Τώρα όμως τις παντρεύονται..
Σε παρόμοιο σκηνικό όταν ήταν να παντρευτεί παλαιότερα άλλος φίλος, τον ρωτάω με τρόπο... ρε είσαι σίγουρος; Και μου απαντάει.... ε τώρα που την βρήκα (δείγμα απελπισίας και αγαμίας). Μιλάμε για γυναίκα που δε είναι δύσκολο να την μπερδέψεις με τη μάνα του.
Ο ένας από αυτούς παρότι φρεσκοπαντρεμένος το μάτι του παίζει 24/24ωρο. Με τέτοια γυναίκα και το δικό μου θα έπαιζε δε τον αδικώ.

Και η ερώτηση μου τώρα είναι η εξής. Τι πιστεύετε ότι παίζει;
Μέσα στην απελπισία τους (περνάνε τα χρόνια) και την αγαμία τους πήραν την πρώτη που βρήκαν ασχέτως αν είναι σαν κάδος με πόδια ή απλά είδαν άλλα στοιχεία εκτός της εμφάνισης;
Υπόψιν ότι και οι 3, όλη τους τη ζωή από σχέσεις τίποτα και ενώ άλλος φίλος που έκανε και κάνει σχέσεις στη ζωή του, πάντα είχε καλά μωράκια,

Την παραπάνω συζήτηση την είχα κάνει με άλλο φίλο και περιμένω τις απόψεις σας.
είναι δύσκολο για έναν περπατημένο άντρα να βρει μια γυναίκα της προκοπής για σπίτι χωρίς να παίζει το μάτι του. Προφανώς θελαν να ακολουθήσουν το «κοινωνικό έθιμο» γάμου , ότι πρέπει σε αυτή την ηλικία που φτάσαν να παντρευτούν. Είτε από εσωτερική δική τους πίεση είτε οικογενειακή είτε με το σκεπτικό ποιος θα με κληρονομήσει κλπ. Τα «καλά μωράκια» δεν νομίζω ότι κάνουν για σπίτι, οπότε εκείνη τη στιγμή βρίσκεις μια γυναίκα πρόθυμη και νοικοκυρά, εναν «μαλακα » κοινώς που θα κοροιδέψεις και εφόσον όποια και αν έβρισκες, λες κάποια στιγμή θα τη κερατώσω ε δεν με νοιάζει κ όλας... Και όλο αυτό μόνο και μόνο γι να λες έκανα οικογένεια κλπ μπούρδες ψέματα. Αν στέκει; όχι φυσικά... το 44% των γάμων καταλήγει σε διαζύγιο
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.404
Κριτικές
41
Like
2.342
Πόντοι
506
Σκουπίδιασετονε το μπουστη να μαθει να φέρεται :rockon::rockon:
εε ναι στη τελικη δε εχει δουλεια στο μπουρδελα.κομ αμα μιλαει για γκομενες και γαμους αντι να μιλαει για καμια ιεροδουλη που πηδηξε.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.013
Like
72.016
Πόντοι
12.756
εε ναι στη τελικη δε εχει δουλεια στο μπουρδελα.κομ αμα μιλαει για γκομενες και γαμους αντι να μιλαει για καμια ιεροδουλη που πηδηξε.

Ουτε μαλακία δεν πρεπει να βαράει αυτος
περιμένει απο την χουφτα του να του κανει προταση
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.404
Κριτικές
41
Like
2.342
Πόντοι
506
Ουτε μαλακία δεν πρεπει να βαράει αυτος
περιμένει απο την χουφτα του να του κανει προταση
χαχαχα σα το φβ του στελνει προταση φιλιας η χουφτα του και μονο αν τη δεχτει τον παιζει.
 

bloom5

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Φεβ 2009
Μηνύματα
660
Like
9.283
Πόντοι
1.046
εε ναι στη τελικη δε εχει δουλεια στο μπουρδελα.κομ αμα μιλαει για γκομενες και γαμους αντι να μιλαει για καμια ιεροδουλη που πηδηξε.
Το έχω κάνει και αυτό, για δύο call girls στο Άμστερνταμ
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.191
Κριτικές
62
Like
44.817
Πόντοι
9.297
Ε το είπες και μόνος σου,απελπισία,φτάνουμε και 40 οπότε πρέπει να τακτοποιηθούμε,δόξα το Θεό,τον Αλλαχ και τον Βούδα που βρήκαμε έστω και μπάζα και δεν μείναμε στο ράφι,σεξ έτσι κι αλλιώς δεν μας ενδιαφέρει,γυναίκα θέλουμε για να μην μας σχολιάζουν και για να το παίζουμε οικογενειάρχες.
Εμένα δεν με σχολιάζει κανένας ,αντιθέτως όσοι δεν έχουν στον ήλιο μοίρα αλλά έχουν απλωθεί πέρα από το πάπλωμα είναι στόχος για την κοινωνία γιατί στην προσπάθεια τους να τα καταφέρουν να επιβιώσουν μπορεί να χρωστάνε σε όλον τον κόσμο και σε συγγενείς.Η δουλειά δεν αρκεί πάντα ..
Πιο αξιοπρεπείς από αυτους που δεν απλώνονται πέρα από τις οποίες δυνάμεις τους δεν έχει...
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.511
Like
17.627
Πόντοι
3.656
ενα ραντεβου θανατου μεταξυ παντρεμενων και ανυπαντρων ειναι οτι πρεπει να κλεισει η κυριακη σωστα :coffee:


Τύπε, τον παλιό καιρό γίνονταν αυτά.
Τελευταία φορά , όταν ο Στάης , του άβατάρ μου, συνάντησε χάραμα το χατζηπέτρο που τον πρόσβαλε.
Μετά γίναμε βόθρος.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.092
Πόντοι
2.356
Ενώ καταλαβαίνω πως το λες...

δεν βγάζει νόημα να τα συνδέεις αυτά μεταξύ τους...το ότι πληρώνω εγώ τα έξοδα σημαίνει ότι εγώ μπορώ να κερατώσω και αυτή όχι?

Δεν είπα να το μάθεις γενικά...είπα να κερατώνεις εσύ αβέρτα και να μάθεις ότι σε κερατώνει και αυτή. Τι σχέση έχουν τα οικονομικά?
Τύπε εγώ το έχω πει. Αν βρω μια και μαγειρεύει καλά στον πούτσο μου με ποιους θα πηγαίνει. Τα έχω ξεπεράσει αυτά. Ψάχνω μαγείρισσα γιατί βαριέμαι να μαγειρεύω. Όχι σύντροφο. :2funny:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.191
Κριτικές
62
Like
44.817
Πόντοι
9.297
Τύπε, τον παλιό καιρό γίνονταν αυτά.
Τελευταία φορά , όταν ο Στάης , του άβατάρ μου, συνάντησε χάραμα το χατζηπέτρο που τον πρόσβαλε.
Μετά γίναμε βόθρος.
Μονομαχησαν με πιστόλες ξεκινοντας πλάτη με πλάτη καλοντυμένοι ,παρουσία δύο μαρτύρων μιαν αυγή;
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.852
Like
2.246
Πόντοι
456
Τύπε εγώ το έχω πει. Αν βρω μια και μαγειρεύει καλά στον πούτσο μου με ποιους θα πηγαίνει. Τα έχω ξεπεράσει αυτά. Ψάχνω μαγείρισσα γιατί βαριέμαι να μαγειρεύω. Όχι σύντροφο. :2funny:
Εσύ χρειάζεσαι οικιακή βοηθό. Προτείνω να ανοίξει νήμα για το πως φέρνουμε οικόσιτη φιλιππινέζα από τη χώρα της φτηνά. Κανένας από Αμπελόκηπους εδώ που μπορεί να μας διαφωτίσει με το know-how;
:2funny:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.191
Κριτικές
62
Like
44.817
Πόντοι
9.297
Εσύ χρειάζεσαι οικιακή βοηθό. Προτείνω να ανοίξει νήμα για το πως φέρνουμε οικόσιτη φιλιππινέζα από τη χώρα της φτηνά. Κανένας από Αμπελόκηπους εδώ που μπορεί να μας διαφωτίσει με το know-how;
:2funny:
Για οικόσιτη Ελληνίδα ψάχνεται ο εκλεκτός συναγωνιστής Δοναλτιος Δακιος ( κατά Λιακόπουλο σατιριζομενο υπό Μητσικώστα)...που να μάθει η Φιλιππινέζα γιουβαρλοσουπα και γίδα βραστή τώρα;
 

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
δεν μας νοιαζει τι παθαινει η γυναικα τυπε μου, εμεις τι θα παθουμε μας νοιαζει.
εν ετει 2023, αν βρεις ωραιο μουνι και το παντρευτεις, θα σου φορεσει κερατο με -τουλαχιστον- εναν απο τους 3219588239 καρχαριες που της στελνουν στα σοσιαλ, και αργα ή γρηγορα θα καταληξετε σε διαζυγιο και διατροφες. Με μαθηματικη ακριβεια μαλιστα.

Εγω ειμαι κατα του γαμου, αλλα αν καποιος θελει ντε και καλα να "ολοκληρωθει" φτιαχνοντας οικογενεια, με μια μετρια εμφανισιακα γκομενα ισως να μακροημερευσει χωρις δραματα. Ισως.
ενας εμφανισημος ανδρας δε θα ειναι στην ιδια θεση ακριβως αμα παντρευτει? δηλαδη ακομα θα του τη πεφτουνε πολλες γκομενες οποτε και αυτος θα εχει επιλογες
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
29.264
Πόντοι
10.336
ενας εμφανισημος ανδρας δε θα ειναι στην ιδια θεση ακριβως αμα παντρευτει? δηλαδη ακομα θα του τη πεφτουνε πολλες γκομενες οποτε και αυτος θα εχει επιλογες
ε αν θελουν να πηδιουνται σαν τα σκυλια, ας μην παντρευτουν. Απλο δεν ειναι;
Αν το μονο κοινο που εχουν 2 ανθρωποι ειναι οτι ειναι ομορφοι και λατρευουν το σεξ οσο τιποτα, αυτοματα ειναι οι χειροτεροι υποψηφιοι για γαμο, οικογενεια, παιδια κτλ.

Απλα η κοινωνια εχει σφηνωσει στα κεφαλια ολων οτι μετα τα 30-35 οτι σχεση κανεις, πρεπει να πηγαινει "καπου".

Και ξαναλεω, τα διαζυγια στην δυση ειναι τοσα πολλα, που στατιστικα ενας γαμος εχει παραπανω πιθανοτητες να καταληξει σε διαζυγιο παρα να κρατησει πολλα πολλα χρονια. Σιγα σιγα ετσι γινεται και στην ελλαδα. Καθε χρονο αυξανεται το ποσοστο αποτυχημενων γαμων. Και αν αυτο φανταζει φυσιολογικο, αυτο που δεν φανταζει φυσιολογικο ειναι αντρες να κλαινε την μοιρα τους για τις επιλογες τους, γυναικες να παιρνουν τα παιδια με το ζορι απο τους αντρες τους, αντρες να σφαζουν τις γυναικες τους για να μην τους δωσουν διαζυγιο κτλ.
 

Lekker

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2023
Μηνύματα
504
Like
693
Πόντοι
86
Εγώ δεν έχω σημάδια στην πλάτη μου από παντόφλα...κάποιοι άλλοι μπορεί...αυτοί είναι αποτυχημένοι,όχι εγώ.
Kαι εγω στα αντα ειμαι και ανυπαντρος
Αλλα για να ειμαστε αντικειμενικοι, οι πιο ισορροποιμενοι φιλοι μου ειναι εκεινοι που εχουν εναν ευτυχισμενο γαμο.
Ευτυχισμενος γαμος υπαρχει οταν το ζευγαρι αγαπιεται για συνεισφερουν και οι δυο, ειτε οικονομικα ειτε με προσφορα στο σπιτι, στο μεγαλωμα των παιδιων κλπ. Αυτο βεβαια προυποθετει να εχουν και οι δυο να ειναι σοβαροι
Υπαρχουν βεβαια και εκεινοι που παντρευτηκαν απο αναγκη, συνηθως γιατι δεν εβρισκαν κατι καλυτερο αλλα ηθελαν να διαιωνισουν το dna τους, και εκει συναντας τις περισσοτερες μιζερες περιπτωσεις
 
Τελευταία τροποποίηση:

Lekker

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2023
Μηνύματα
504
Like
693
Πόντοι
86
ε αν θελουν να πηδιουνται σαν τα σκυλια, ας μην παντρευτουν. Απλο δεν ειναι;
Αν το μονο κοινο που εχουν 2 ανθρωποι ειναι οτι ειναι ομορφοι και λατρευουν το σεξ οσο τιποτα, αυτοματα ειναι οι χειροτεροι υποψηφιοι για γαμο, οικογενεια, παιδια κτλ.

Απλα η κοινωνια εχει σφηνωσει στα κεφαλια ολων οτι μετα τα 30-35 οτι σχεση κανεις, πρεπει να πηγαινει "καπου".

Και ξαναλεω, τα διαζυγια στην δυση ειναι τοσα πολλα, που στατιστικα ενας γαμος εχει παραπανω πιθανοτητες να καταληξει σε διαζυγιο παρα να κρατησει πολλα πολλα χρονια. Σιγα σιγα ετσι γινεται και στην ελλαδα. Καθε χρονο αυξανεται το ποσοστο αποτυχημενων γαμων. Και αν αυτο φανταζει φυσιολογικο, αυτο που δεν φανταζει φυσιολογικο ειναι αντρες να κλαινε την μοιρα τους για τις επιλογες τους, γυναικες να παιρνουν τα παιδια με το ζορι απο τους αντρες τους, αντρες να σφαζουν τις γυναικες τους για να μην τους δωσουν διαζυγιο κτλ.
Διαζυγιο ειναι, δεν ειναι εκτελεστικο αποσπασμα.
Αν μιλαμε για σοβαρους ανθρωπους μια χαρα θα μεγαλωσουν τα παιδια τους και μετα το διαζυγιο.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
29.264
Πόντοι
10.336
Διαζυγιο ειναι, δεν ειναι εκτελεστικο αποσπασμα.
Αν μιλαμε για σοβαρους ανθρωπους μια χαρα θα μεγαλωσουν τα παιδια τους και μετα το διαζυγιο.
Ε η σοβαροτητα των ανθρωπων ειναι που εχει μειωθει δραματικα. 9 μηνες σχεσεις καταληγουν σε γαμο.
Το αν ειναι "εκτελεστικο αποσπασμα" ή απλα ενα "διαζυγιακι", θα το κρινουν οι διαζευγμενοι. Η πλειοψηφια που γνωρισα εγω ειναι λιγο-πολυ δυστυχισμενοι, κυριως οσοι εχουν και παιδια. Γιατι για πολλους αντρες ειναι βαρυ να βλεπουν αλλον να μπαινοβγαινει στο σπιτι του παιδιου τους, να τους γαμαει την πρωην γυναικα, και εν καιρω να βλεπουν αντικατασταση στο ρολο τους.

Εξωτερικο τα πραγματα ηταν πολυ διαφορετικα. Και αυτο γιατι η κοινωνια ηταν πιο ανοιχτομυαλη. Εδω εχουμε μεινει πισω σε πολλες νοοτροπιες, ειδικα εκτος αθηνων.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom