Νέα

Τί έγινε το γούστο σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sein
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 253
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.434
Κριτικές
3
Like
3.380
Πόντοι
786
εγώ ρωτάω πως θα αντιδρούσε ο καθένας αν μάθαινε ότι η γυναίκα του έχει στανταράκια 25χρονους τυπάδες.
Πιθανότατα είναι ωραία και καλά διατηρημένη γυναίκα για να μπορεί να παίζει με δυνατά τεκνά αλλά και άλλο τόσο πιθανό να είναι παντρεμένη με οικονομικά ισχυρότερο σύζυγο. Εκεί η άνιση ανοχή είναι άγραφος νόμος και μπαίνει θέμα λύσης συμβολαίου αργά ή γρήγορα από τον χορηγό.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.558
Πόντοι
3.656
Πιθανότατα είναι ωραία και καλά διατηρημένη γυναίκα για να μπορεί να παίζει με δυνατά τεκνά αλλά και άλλο τόσο πιθανό να είναι παντρεμένη με οικονομικά ισχυρότερο σύζυγο. Εκεί η άνιση ανοχή είναι άγραφος νόμος και μπαίνει θέμα λύσης συμβολαίου αργά ή γρήγορα από τον χορηγό.
Δεν λέω εγώ για τέτοια...ούτε για φακλάνες...για νορμαλ ανθρώπους με νορμαλ γυναικες


λέει κάποιος ότι βαριέσαι και γαμάς άλλες γκόμενες οκ κομπλε

θα το δεχόσουν αν μάθαινες ότι η γυναίκα σου κάνει το ίδιο?

Αυτό λεω
 

Kavlokalikantzaros

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2007
Μηνύματα
181
Like
770
Πόντοι
81
100%.

Προσωπικά πάω με απλή λογική. Διατηρούμαι, έχω καύλες. Θέλω να γαμήσω. Πάω στη γυναίκα μου που είναι πιο πρόχειρη. Δε θέλει; Κυριλέ, πάω δίπλα. Αν αντίστοιχα η γυναίκα μου ήθελε πούτσο κι εγώ έβλεπα γαύρο, κάθε δικαίωμα θα είχε να πάει να γαμηθεί με όποιον ήθελε.

Και για να γυρίσω λίγο και στο αρχικό θέμα του νήματος, όλοι αυτοί οι 'θεωρητικοί των μοντέλων' απλά βγάζουν σημαία πως είναι άμπαλοι αγριοπαρθένοι. Ο γαμιάς ο σωστός, ο μουνεργάτης ο μπεσαλής δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχει μπαζώσει στην καριέρα του. Η ερωμένη κρίνεται πρώτα και κύρια, από την ανώμαλη και ακόρεστη επιθυμία της για πούτσα και μετά απ' οτιδήποτε άλλο.

Δηλαδή τί να κάνεις ένα άλογο, ένα γαμημένο διαστημόπλοιο που το κυκλοφοράς και πέφτουν σαγόνια, αν στο κρεβάτι κάθεται σαν έπιπλο και σε κοιτάει;
 

georgek91

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2017
Μηνύματα
92
Κριτικές
1
Like
124
Πόντοι
0
Αυτοί ήταν μια ακραία ούτε καν αρχαία αλλά αρχαϊκή κοινωνία μονοσήμαντη που δεν μπορούμε να πάρουμε ως μέτρο. Ήταν οι ειδικές δυνάμεις της εποχής. Δεν υπήρχε χώρος για άλλες δραστηριότητες και ειδικότητες. Την παραγωγή την είχαν επιφορτίσει σε ένα σκλαβωμένο ομοεθνή λαό. Τους Είλωτες. Δεν είχαν καλή συνέχεια οι Σπαρτιάτες έκαναν κάποιες εντυπωσιακές εμφανίσεις μεν αλλά γενικά τράβαγαν το κάρο της εξέλιξης των Ελληνικών πόλεων πίσω. Έμειναν ελάχιστοι γιατί δεν προσάρμοσαν τις δομές τους και χάθηκαν οριστικά από το τότε μέλλον.
την εποχη που ηταν στα καλυτερα τους την ονομαζουν αρχαια εποχη οι ιστορικοι οχι αρχαϊκη...ωστοσο εγω ανεφερα μονο το ποσο δομημενοι και δυνατοι ηταν ψυχολογικα αλλα και το οτι ειχαν στο ακεραιο ολες τις ανδρικες αρετες. Πολλες πηγες απο αρχαιους φιλοσοφους το εχουν παραδεχτει.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.558
Πόντοι
3.656
εγώ έχω πιο αγνά κίνητρα

κοιτάω τις γυναίκες στο πορτοφόλι (παλιά τώρα τις κοιτάω στο apple wallet) :coffee:
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.434
Κριτικές
3
Like
3.380
Πόντοι
786
Δεν λέω εγώ για τέτοια...ούτε για φακλάνες...για νορμαλ ανθρώπους με νορμαλ γυναικες


λέει κάποιος ότι βαριέσαι και γαμάς άλλες γκόμενες οκ κομπλε

θα το δεχόσουν αν μάθαινες ότι η γυναίκα σου κάνει το ίδιο?

Αυτό λεω
Το δίκαιο εφόσον κάνεις τα ίδια θα ήταν τουλάχιστο να μην εξοργιστείς. Φυσικά το ότι ο γάμος σου κατάντησε συστηματικά επεισόδια στην Κερατέα δεν έχει νόημα και η συνέχεια. Συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις επικρατεί συμβιβασμός λόγω ύπαρξης παιδιών. Ανάλογα τι ιδεώδες είχε ο καθένας μέσα του για την γυναικεία συμπεριφορά βέβαια. Ανεξάρτητα η όχι από την δική μας. Για αυτό έχει καταγεγραμμένη γκάμα αντιδράσεων η κοινωνία από ενδοοικογενειακή βία μέχρι ανταλλαγές συντρόφων.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.781
Πόντοι
3.656
Αυτές γαμιούνταν από τα 15-16-17 και μπούχτισαν στα 35 ;

Εμείς στα ρδέλα από τα 12 ... φτάνουμε 50 και δεν παίρνουμε χαμπάρι ......

Μια διαφορά εγώ τη βλέπω !

Σωστά,μπορεί να μπούχτισαν...και στα 25

Συγκρίνεις σεξουαλική ζωή/εμπειρίες αντρών-γυναικών;Ένα καλοκαίρι τους...ειδικά στα 18-25...η ζωή μας όλη

Τα μπουρδέλα δεν συγκρίνονται με τις κανονικές εμπειρίες
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.558
Πόντοι
3.656
Το δίκαιο εφόσον κάνεις τα ίδια θα ήταν τουλάχιστο να μην εξοργιστείς. Φυσικά το ότι ο γάμος σου κατάντησε συστηματικά επεισόδια στην Κερατέα δεν έχει νόημα και η συνέχεια. Συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις επικρατεί συμβιβασμός λόγω ύπαρξης παιδιών. Ανάλογα τι ιδεώδες είχε ο καθένας μέσα του για την γυναικεία συμπεριφορά βέβαια. Ανεξάρτητα η όχι από την δική μας. Για αυτό έχει καταγεγραμμένη γκάμα αντιδράσεων η κοινωνία από ενδοοικογενειακή βία μέχρι ανταλλαγές συντρόφων.
Σωστά τα λες απλά έχω την εντύπωση ότι στην πράξη σχεδόν κανένας δεν θα θέλει να μάθει ότι η γυναίκα του τον κεράτωσε.

Έχω μιλήσει και με ανθρώπους που νομίζουν ότι οι ίδιοι δικαιούνται να πηδάνε πολλές επειδή είμαστε πολυγαμικά όντα και οι γυναίκες επειδή δεν το έχουν ανάγκη αν το κάνουν είναι από πουτανιά στο μυαλό.

Τρέχα γύρευε....
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.434
Κριτικές
3
Like
3.380
Πόντοι
786
την εποχη που ηταν στα καλυτερα τους την ονομαζουν αρχαια εποχη οι ιστορικοι οχι αρχαϊκη...ωστοσο εγω ανεφερα μονο το ποσο δομημενοι και δυνατοι ηταν ψυχολογικα αλλα και το οτι ειχαν στο ακεραιο ολες τις ανδρικες αρετες. Πολλες πηγες απο αρχαιους φιλοσοφους το εχουν παραδεχτει.
Η εποχή ήταν η αρχαία αλλά αυτοί είχαν τα πρότυπα τα αρχαϊκά του Ηρακλή και της Ιλιάδας περισσότερο από όλους.
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.434
Κριτικές
3
Like
3.380
Πόντοι
786
Σωστά τα λες απλά έχω την εντύπωση ότι στην πράξη σχεδόν κανένας δεν θα θέλει να μάθει ότι η γυναίκα του τον κεράτωσε.

Έχω μιλήσει και με ανθρώπους που νομίζουν ότι οι ίδιοι δικαιούνται να πηδάνε πολλές επειδή είμαστε πολυγαμικά όντα και οι γυναίκες επειδή δεν το έχουν ανάγκη αν το κάνουν είναι από πουτανιά στο μυαλό.

Τρέχα γύρευε....
΄Παραδοσιακά η γυναίκα ήταν ο θεματοφύλακας της σεξουαλικής ηθικής στην οικογένεια και ο άνδρας ο ανώριμος. Μην ξεχνάμε ότι αυτά είχαν απόλυτη σχέση με το ότι παλιά οι γυναίκες δεν εργάζονταν κανονικά δεν είχαν ανοιχτή κοινωνική ζωή και ο άνδρας πλήρωνε όλα τα ΄οικογενειακά έξοδα. Οπότε ήταν ο κοινωνικός ο ευκαιριακός ο μπερμπάντης. Βασικά ακόμη μας ενοχλεί όταν διαπιστώσουμε ότι τα κάναμε σκατά και δεν υπάρχει πλέον έλεος αλλά αντίποινα. Ότι άλλαξαν οι εποχές.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.558
Πόντοι
3.656
΄Παραδοσιακά η γυναίκα ήταν ο θεματοφύλακας της σεξουαλικής ηθικής στην οικογένεια και ο άνδρας ο ανώριμος. Μην ξεχνάμε ότι αυτά είχαν απόλυτη σχέση με το ότι παλιά οι γυναίκες δεν εργάζονταν κανονικά δεν είχαν ανοιχτή κοινωνική ζωή και ο άνδρας πλήρωνε όλα τα ΄οικογενειακά έξοδα. Οπότε ήταν ο κοινωνικός ο ευκαιριακός ο μπερμπάντης. Βασικά ακόμη μας ενοχλεί όταν διαπιστώσουμε ότι τα κάναμε σκατά και δεν υπάρχει πλέον έλεος αλλά αντίποινα. Ότι άλλαξαν οι εποχές.
Δεν υπάρχουν αυτά σήμερα ρε τύπε...και αυτό λέω και εγώ....μερικοί θα ήθελαν να επικρατούσαν οι παλιές συνθήκες που οι γυναίκες σε ευχαριστούσαν απλά και μόνο επειδή τους έδινες στέγη και ένα πιάτο φαί για τα παιδιά τους.

Αλλά άσχετα με αυτό εγώ δεν πιστεύω ότι υπάρχουν πόλοι που θα μάθαιναν ότι η γυναίκα τους ξεσκίζεται με έναν άλλον τακτικά και θα το καναπιναν αμάσητο.
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.434
Κριτικές
3
Like
3.380
Πόντοι
786
Τα ίδια λέμε
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.013
Like
72.015
Πόντοι
12.756
το νημα του

images
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.460
Κριτικές
1
Like
6.137
Πόντοι
2.356
Αλλά άσχετα με αυτό εγώ δεν πιστεύω ότι υπάρχουν πόλοι που θα μάθαιναν ότι η γυναίκα τους ξεσκίζεται με έναν άλλον τακτικά και θα το καναπιναν αμάσητο.
Ούτε ένας. Ούτε μισός, μη σου πω. :confused:

Εδώ ρε συ κάνει μαλακία ο άλλος στο δρόμο, απλά τον κοιτάς (όχι τον αγριοκοιτάς, τον κοιτάς απλά) και είναι έτοιμος να βγει από το αυτοκίνητο για τσαμπουκά.

Σοβαρά μιλάμε ότι θα καταπιεί ο άλλος την απιστία έτσι για πλάκα; :confused:
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.631
Like
5.891
Πόντοι
1.406

Συνημμένα

  • 2023-09-03 (2).png
    2023-09-03 (2).png
    2,1 MB · Εμφανίσεις: 36
  • 2023-09-03 (6).png
    2023-09-03 (6).png
    1,9 MB · Εμφανίσεις: 32
  • 2023-09-03 (11).png
    2023-09-03 (11).png
    1,9 MB · Εμφανίσεις: 33
  • 2023-09-03 (14).png
    2023-09-03 (14).png
    2,1 MB · Εμφανίσεις: 30

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.558
Πόντοι
3.656
Ούτε ένας. Ούτε μισός, μη σου πω. :confused:

Εδώ ρε συ κάνει μαλακία ο άλλος στο δρόμο, απλά τον κοιτάς (όχι τον αγριοκοιτάς, τον κοιτάς απλά) και είναι έτοιμος να βγει από το αυτοκίνητο για τσαμπουκά.

Σοβαρά μιλάμε ότι θα καταπιεί ο άλλος την απιστία έτσι για πλάκα; :confused:
εγώ περιμένω το κάθε ταγάρι που θα κάνει μαλάκια για να το πάρω στο κυνήγι με το βανάκι που στα αρχίδια μου
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.191
Κριτικές
62
Like
44.817
Πόντοι
9.297
Θα το ξαναπώ: βλέπεις άντρες να σπρώχνουν καροτσάκια με μωρά και τους κοροϊδεύεις. Για πες μας, πόσα παιδιά έχεις κάνει; Κανένα. Νομίζεις ότι κακοπερνάνε, αλλά εσύ δεν έχεις κάνει παιδιά, καμία δε σου έκατσε, δεν έχει οικογένεια, δεν ξέρεις τίποτα. Είσαι ο ορισμός του λούζερ και το κρύβεις από τον εαυτό σου βγάζοντας χολή για ανθρώπους που κατά βάθος θαυμάζεις. Σε τσούζει που έμεινες στο ράφι και φαίνεται από όλα όσα γράφεις.
Είσαι ο ορισμός του παντοφλοπληκτου.
Περαστικά ξανά στην πονεμένη πλατουλα σου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom