Νέα

Θα πηδούσατε γυναίκα φίλου;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sotos71
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 610
  • Εμφανίσεις 88K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Θα πηδούσατε τη γυναίκα φίλου σας;

  • Ναι, χωρίς κανένα ενδοιασμό, θα τη σκίσω.

    Ψήφοι: 143 27,2%
  • Θα το κάνω, αλλά ξέρω ότι ίσως το μετανοιώσω.

    Ψήφοι: 79 15,0%
  • Με τίποτα! Η φιλία δε σπάει και θα του τα πω όλα.

    Ψήφοι: 128 24,4%
  • Με τίποτα! Η φιλία δε σπάει και δε θα του πω τίποτα.

    Ψήφοι: 175 33,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    525

paixnidi_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2017
Μηνύματα
967
Like
4.033
Πόντοι
446
χαλαρά, δεν έγινε τιποτα. Εγώ το θέμα το παρακολουθώ γιατι μου αρεσει η ιδέα να πηδάνε οι φίλοι μου τη γυναίκα μου.
Καταλαβαίνω τον sotos71!
Σε ευχαριστώ πάντως Nick!
 

NickGeek

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2005
Μηνύματα
1.357
Κριτικές
6
Like
646
Πόντοι
96
χαλαρά, δεν έγινε τιποτα. Εγώ το θέμα το παρακολουθώ γιατι μου αρεσει η ιδέα να πηδάνε οι φίλοι μου τη γυναίκα μου.
Καταλαβαίνω τον sotos71!
Σε ευχαριστώ πάντως Nick!
και εγώ αυτό κατάλαβα και δεν μου φάνηκε άσχετο με αυτό που έγραφε ο προηγούμενος οπότε μου φάνηκε λίγο αχρείαστο το πέσιμο. Βασικά αχρείαστο θα μου φαινόταν όπως και να έχει. Δεν ξέρω μήπως έχετε προηγούμενα :)
 
OP
OP
S

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.414
Like
2.210
Πόντοι
456
και εγώ αυτό κατάλαβα και δεν μου φάνηκε άσχετο με αυτό που έγραφε ο προηγούμενος οπότε μου φάνηκε λίγο αχρείαστο το πέσιμο. Βασικά αχρείαστο θα μου φαινόταν όπως και να έχει. Δεν ξέρω μήπως έχετε προηγούμενα :)
Να έχω προηγούμενα; Γιατί να έχω;
Και δεν ήταν πέσιμο. Υπενθύμιση ήταν ότι είναι εκτός θέματος.
 

paixnidi_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2017
Μηνύματα
967
Like
4.033
Πόντοι
446
Ο καλός ο φίλος δεν καβλώνει καν με τη γυναίκα του φίλου.
Αυτό πιστεύω.
Αλλά οι καλοί οι φίλοι είναι 1-2 το πολύ.
Όλοι οι άλλοι είναι γνωστοί που καβλώνουν με την ωραία κωλάρα της γυναίκας του γνωστού τους.
Εγώ πάντως έχω δει γνωστούς μου να κόβουν τον κώλο της γυναίκας μου.
 

protaris4

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
503
Like
702
Πόντοι
86
Τέλεια τα λες. Ελπίζω η γυναίκα μου να πηδιέται έτσι και... καλύτερα με πολλούς στη δουλειά της.
Οπως τη βρισκει κανεις. Και γιατι οχι.εδω αλλοι βαζουν τη γυναικα τους να φορα στραπον και να τους γαμαει.ειμαστε φιλελευθεροι ανθρωποι ανοιχτομυαλοι πολιτισμενοι
 

protaris4

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
503
Like
702
Πόντοι
86
Γιατί δηλαδή να χάνουν την ώρα τους σε παιδικό πάρτυ και οι δύο? Αφού χάσιμο χρόνου είναι. Είναι καλύτερο να εκμεταλευτεί ο ένας το χρόνο για κάτι άλλο. Μπορεί ο άντρας να δουλεύει βραδυνές ώρες ή να έχει πολύ απαιτητική δουλειά ή χίλια άλλα πράγματα. Επίσης οι ξεχωριστές ζωές είναι δείγμα "υγείας" αρκέτες φορές και όχι δυσλειτουργικότητας σε μια σχέση. Ο καθένας φτιάχνει τις συνθήκες ανάλογα. Κάνεις project τις δικές σου απόψεις περί ευτιχισμένης οικογένειας στο σύνολο. Εσύ πήγαινε σουπερ μαρκετ με τι γυναίκα σου, δεν σημαίνει οτι πάμε και εμείς
Δες σεβομαι την αποψη σου και ειναι δεκτη.το σχολιο μου αναφεροταν στο προηγουμενο σχολιο οπου ο φιλος αναφερθηκε (και τονειπα) οτινκαποιοι απο τη παρεα του πιστευει οτι μαλλον/ισως πηδανε τις γυναικες των αλλων αλλα και να το μαθαιναν δεν θαντους ενοιαζε.το σχολιο μου αναφεροταν σε αυτο ξεκαθαρα.εγω ειπα οτινη προσωπικη μου αποψη ειναι οτι δυσκολα ενας γαμος κρατιεται αν εχουν ξεχωριστες ζωες.μπορει νανσυμφωνεις μπορει και οχι.μπορει εσυ να μιλαςνστη γυναικα σου με χαρτακια που αφηνεις στο ψυγειο.μπορει να μην ξερεις που ειναι καν.μπορει να ξερει ολη η γειτονια οτι εισαι κερατας και νασε κοροιδευουν οταν εσυ πας για 5επι5 με τους φιλους.και προφανως οχι δεν δουλευουν ολοι οι αντρες του νηπιαγωγειου βραδυνες ωρες...ξερω τι δουλεια κανουν τα μιλησαμε.εσυ πανε δες σε αλλα thread που λενε πως πηδανε παντρεμενες και αναρωτησου ποτε /ποιες ωρες τις πηδανε και που βοσκουν οι αντρες τους
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.916
Κριτικές
3
Like
1.613
Πόντοι
216
Ευτυχης παντρεμενος δεν υπαρχει αλλα ουτε και ευτυχης ανυπαντρος ιδιαιτερα οταν περασουν τα χρονια κ φτασει τα 50.ο μπαμπας μου ειχε ενα φιλο γεροντοπαλικαρο ,επαθε καρκινο.κανεις δεν πηγε στο νοσοκομειο να τον δει.μονο ο μπαμπας μου.στη κηδεια ηταν 2 ,3 φιλοι ειπε. Εχεις δικιο πολλοι παντρευονται λογω παραιτησης η λογω θελω παιδια.
Για το τελευταιο σχολιο δεν ξερω τι να σου πω αλλα θα σου πω ενα πραγμα.κανενας αντραςνδεν θελει να του γαμουν τη γυναικα ακομη και αν ο ιδιος την εχει κερατωσει 10χ φορες.για τον αντρα το να του γαμησειςντη γυναικα ειναι σαν να του κλεβεις κατι.ειναι θεμα αντρισμου περηφανειας.κερατας χαρουμενος δεν υπαρχει.

Εγω θα πω κατι αλλο.μου κανει εντυπωση που βλεπω ζευγαρια να κανουν ας πουμε ξεχωριστες ζωες.εχω παει σε πολλα παιδικα παρτυ για παραδειγμα και βλεπω μαμαδες μονες .οι ιδιες παντα.για.χρονια πολλα.δεν εχω δει ποτε τους αντρες τους.μιλαμε για ολο το νηπιαγωγειο 4 ετη.αν δηλαδη αυτη η αυτος ειχαν γκομενα δεν θα μου κανε εντυπωση.το ιδιο μια γυναικα απο τη δουλεια.μου ελεγε τι κανει γυμναστηριο πιλατες περπατημα υπερωριες στηβδουλεια...αναρωτιομουν ποτε βλεπει τον αντρα της.ειναι παντρεμενοι εξαποστασεως.μα ετσι ειναι ο γαμος?
Τελευταιο σχολιο:αν μια γυναικα θελει να ξενογαμηθει δεν χρειαζεται φιλους απο τη παρεα.θα το κανει με ενα απο τη δουλεια .θα της πει αυριο παιξτο αρρωστη και ελα στο ταδε ξενοδοχειο να σε γαμησω,καινθα το κανει σαν υπακουο σκυλι.μετα θα παει σπιτι θα φιλισει το συζυγο και θα μαγειρεψει παστιτσιο για την οικογενεια.στο τελος θα τους ρωτησει αν το μαγειρεψε καλα και θα τους φιλησει για καληνυχτα.στο τραπεζι οταν η μικρη μερουλα τους δειξει τη ζωγραφια που εκανε στο νηπιαγωγειο με τη χαρουμενη οικογενεια θα πει οτι ειναι πολυ ωραια φωτο και θα τη κολησει με μαγνητακι στο ψυγειο
είσαι υπέροχα περιγραφικός, στο δίνω!

Ναι, η μοναχικότητα είναι πολύ ΄ζόρικη και σκληρή πίστα. Δεν είναι για όλους, αυτό είναι σίγουρο.
Πολλοί βολεύονται με το να ζήσουν μόνοι, αλλά κανένας δεν θέλει να πεθάνει μόνος. Στα 30-40-και 50 θα σου πω, αν είσαι σε καλή φάση, οοοολα φαντάζουν ρόδινα. Τάχα παρεούλες, γελάκια, μαζώξεις, ψευτοχαβαλέδες.
Όταν κλείσει η πόρτα ΄κι ο καθένας σπιτάκι του όμως, σιγά σιγά νιώθεις και το βάρος της αυλαίας που πέφτει. Ελάχιστοι μπορούν να δουλέψουν μια διέξοδο απο αυτή τη μελαγχολία.
Αλλά ΑΝ καταφέρεις να ζήσεις υπέροχα για 4-5 δεκαετίες (πράγμα δύσκολο μεν) και πληρώσεις ένα τίμημα να πεθαίνεις για 2-3 χρόνια μόνος, ίσως δεν είναι κακό deal (αν μπορεί κανείς να το δει έτσι).

Όπως και να το κάνουμε, δεν είναι ωραίο να ξεμένεις μόνος. Αλλά δυστυχώς για πολλούς αυτό αποτελεί μονόδρομο, λόγω συνθηκών. Μπορεί στα 55-60 σου να βρεις καμμιά ρεμαλομεγαλοκοπέλα να κάνετε παρέα και ν ακούτε μαζί Μπιθικώτση απτο τρανζιστοράκι σε μια ταβέρνα στον Κάλαμο πχ.

Αν έχεις ζήσει καλά και έχεις χορτάσει κάποια πράγματα, θα είναι πιο ευκολο.
 

gamawmetiskaltses

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2023
Μηνύματα
3.178
Like
15.855
Πόντοι
2.256
είσαι υπέροχα περιγραφικός, στο δίνω!



Αν έχεις ζήσει καλά και έχεις χορτάσει κάποια πράγματα, θα είναι πιο ευκολο.
Μάλλον πιο δύσκολο θα είναι τύπε μου γιατί θα θυμάσαι τα παλιά, τα ωραία!!!
Ενώ αν είναι κάποιος μουρτζούφλης για πολλά χρόνια, συνηθίζει την καντίφλα και τη μιζέρια και του μοιάζει φυσιολογικό, αναπτύσσει τον ανθρωποδιώχτη και του αρέσει μόνος του. Όχι ότι συμφωνώ αλλά νομίζω έτσι είναι.
 

NickGeek

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2005
Μηνύματα
1.357
Κριτικές
6
Like
646
Πόντοι
96
Δες σεβομαι την αποψη σου και ειναι δεκτη.το σχολιο μου αναφεροταν στο προηγουμενο σχολιο οπου ο φιλος αναφερθηκε (και τονειπα) οτινκαποιοι απο τη παρεα του πιστευει οτι μαλλον/ισως πηδανε τις γυναικες των αλλων αλλα και να το μαθαιναν δεν θαντους ενοιαζε.το σχολιο μου αναφεροταν σε αυτο ξεκαθαρα.εγω ειπα οτινη προσωπικη μου αποψη ειναι οτι δυσκολα ενας γαμος κρατιεται αν εχουν ξεχωριστες ζωες.μπορει νανσυμφωνεις μπορει και οχι.μπορει εσυ να μιλαςνστη γυναικα σου με χαρτακια που αφηνεις στο ψυγειο.μπορει να μην ξερεις που ειναι καν.μπορει να ξερει ολη η γειτονια οτι εισαι κερατας και νασε κοροιδευουν οταν εσυ πας για 5επι5 με τους φιλους.και προφανως οχι δεν δουλευουν ολοι οι αντρες του νηπιαγωγειου βραδυνες ωρες...ξερω τι δουλεια κανουν τα μιλησαμε.εσυ πανε δες σε αλλα thread που λενε πως πηδανε παντρεμενες και αναρωτησου ποτε /ποιες ωρες τις πηδανε και που βοσκουν οι αντρες τους
Είσαι στον κόσμο σου και εκει θα μείνεις. Μια χαρά είσαι εκεί.
 

protaris4

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
503
Like
702
Πόντοι
86
είσαι υπέροχα περιγραφικός, στο δίνω!

Ναι, η μοναχικότητα είναι πολύ ΄ζόρικη και σκληρή πίστα. Δεν είναι για όλους, αυτό είναι σίγουρο.
Πολλοί βολεύονται με το να ζήσουν μόνοι, αλλά κανένας δεν θέλει να πεθάνει μόνος. Στα 30-40-και 50 θα σου πω, αν είσαι σε καλή φάση, οοοολα φαντάζουν ρόδινα. Τάχα παρεούλες, γελάκια, μαζώξεις, ψευτοχαβαλέδες.
Όταν κλείσει η πόρτα ΄κι ο καθένας σπιτάκι του όμως, σιγά σιγά νιώθεις και το βάρος της αυλαίας που πέφτει. Ελάχιστοι μπορούν να δουλέψουν μια διέξοδο απο αυτή τη μελαγχολία.
Αλλά ΑΝ καταφέρεις να ζήσεις υπέροχα για 4-5 δεκαετίες (πράγμα δύσκολο μεν) και πληρώσεις ένα τίμημα να πεθαίνεις για 2-3 χρόνια μόνος, ίσως δεν είναι κακό deal (αν μπορεί κανείς να το δει έτσι).

Όπως και να το κάνουμε, δεν είναι ωραίο να ξεμένεις μόνος. Αλλά δυστυχώς για πολλούς αυτό αποτελεί μονόδρομο, λόγω συνθηκών. Μπορεί στα 55-60 σου να βρεις καμμιά ρεμαλομεγαλοκοπέλα να κάνετε παρέα και ν ακούτε μαζί Μπιθικώτση απτο τρανζιστοράκι σε μια ταβέρνα στον Κάλαμο πχ.

Αν έχεις ζήσει καλά και έχεις χορτάσει κάποια πράγματα, θα είναι πιο ευκολο.
Συμφωνω απολυτα σε οτι ειπες,τα ειπες καλυτερα απο μενα.στο πρωτο που ειπες για το περιγραφικο θελω να σου πω οτι οι περιγραφες ειναι βγαλμενες απο τη ζωη απο αληθινα σκηνικα φιλων γνωστων αλλα και προσωπικων εμπειριων συμπεριλαμβανομενου και της ιδιας μου της μανας.δεν ειναι προιοντα φαντασιας απο ταινιες του νετφλιξ μακαρι να ταν
 
OP
OP
S

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.414
Like
2.210
Πόντοι
456
είσαι υπέροχα περιγραφικός, στο δίνω!

Ναι, η μοναχικότητα είναι πολύ ΄ζόρικη και σκληρή πίστα. Δεν είναι για όλους, αυτό είναι σίγουρο.
Πολλοί βολεύονται με το να ζήσουν μόνοι, αλλά κανένας δεν θέλει να πεθάνει μόνος. Στα 30-40-και 50 θα σου πω, αν είσαι σε καλή φάση, οοοολα φαντάζουν ρόδινα. Τάχα παρεούλες, γελάκια, μαζώξεις, ψευτοχαβαλέδες.
Όταν κλείσει η πόρτα ΄κι ο καθένας σπιτάκι του όμως, σιγά σιγά νιώθεις και το βάρος της αυλαίας που πέφτει. Ελάχιστοι μπορούν να δουλέψουν μια διέξοδο απο αυτή τη μελαγχολία.
Αλλά ΑΝ καταφέρεις να ζήσεις υπέροχα για 4-5 δεκαετίες (πράγμα δύσκολο μεν) και πληρώσεις ένα τίμημα να πεθαίνεις για 2-3 χρόνια μόνος, ίσως δεν είναι κακό deal (αν μπορεί κανείς να το δει έτσι).

Όπως και να το κάνουμε, δεν είναι ωραίο να ξεμένεις μόνος. Αλλά δυστυχώς για πολλούς αυτό αποτελεί μονόδρομο, λόγω συνθηκών. Μπορεί στα 55-60 σου να βρεις καμμιά ρεμαλομεγαλοκοπέλα να κάνετε παρέα και ν ακούτε μαζί Μπιθικώτση απτο τρανζιστοράκι σε μια ταβέρνα στον Κάλαμο πχ.

Αν έχεις ζήσει καλά και έχεις χορτάσει κάποια πράγματα, θα είναι πιο ευκολο.
Έτσι ακριβώς είναι.
Τι πιστεύω εγώ; Αν είσαι ωραίος τυπάς, κάποια θα βρεθεί για τα γεράματα να κάνετε παρέα.
Αν δεν έχεις και οικονομικό πρόβλημα και είσαι και λίγο φιλοσοφημένος για τις πραγματικές απολαύσεις της ζωής, τότε ακόμα καλύτερα. Θα περνάς ζάχαρη.
Αν είσαι κανένας στριφνός κωλόγερος, τότε χέσ' τα...
Μόνο στο Μπιθικώτση διαφωνώ κάθετα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom