Νέα

Τί κάνατε / θα κάνετε με το ακαθάριστο οικόπεδο και τη σχετική δήλωση;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα james tiberius kirk
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 335
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Wolf21

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2018
Μηνύματα
97
Κριτικές
2
Like
254
Πόντοι
20
Αυτο προσωπικα δεν το θεωρω κακο,με τα οικοπεδα.

Δεν χρειαζεται να τα θεωρουμε ολα "ρουφιανια" γιατι απο την πολυ "δημοκρατια" εχουμε πηξει απ το καθε μουνοπαιδακι
Το θέμα είναι ότι η κυβέρνηση έκανε το νόμο για ν΄αποποιηθεί των ευθυνών της σε περίπτωση που καεί κάποιο σπίτι.Και σε ρωτάω,δίπλα μου είναι 2 οικόπεδα που δεν έχουν κατοικία,είναι κενά,και είναι γεμάτα χορτάρια.Ο νόμος δεν υποχρεώνει τον ιδιοκτήτη να τα καθαρίσει.Αν πάρει φωτιά από εκεί και μου κάψει το σπίτι τι θα γίνει;Για να μην πω για δημόσιους χώρους που είναι τίγκα στο χορτάρι και κανείς δεν πάει να καθαρίσει...
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.663
Κριτικές
1
Like
6.722
Πόντοι
1.056
καλα ρε πουστη μου . μονο εσυ εκανες καταγγελια και ηρθε στα καπακια ο προεδρος ;;
Τι στο πουτσο δηλαδη , στου 40 βαθμους βγηκε ο προεδρος βόλτα ;;
Προχθες κυριακη μαλιστα την εκανα και χθες δευτερα ηρθε ο προεδρας και εψαχνε το οικοπεδο του τυπου.

Ειπες τιποτα;

Ολοι καυλωσαμε με Κουλη αυτη την φορα :confused:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.853
Κριτικές
16
Like
14.615
Πόντοι
6.515
Σαν τα προστιμα του εμβολίου θα καταντήσουν κι αυτά...
 

Wolf21

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2018
Μηνύματα
97
Κριτικές
2
Like
254
Πόντοι
20
Στην επαρχία υπάρχουν μεγάλες εκτάσεις δεν ειναι ευκολο κάθε τόσο, και με 38 βαθμους
Ο νόμος αφορά μόνο τα οικόπεδα που έχουν κατοικία μέσα.Τα χωράφια με αποθήκες κλπ εξαιρούνται αν και εκεί είναι πιο εύκολο να καθαριστούν με ένα τρακτέρ.
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.689
Κριτικές
32
Like
14.321
Πόντοι
12.946
Πρέπει να το καθαρίζεις συνεχώς.Εγώ έχω πάρει ένα μικρό χορτοκοπτικό και πήγα προχθές και έκοψα κάτι κωλοχόρταρα που είχαν βγει...
Εμένα μου είπε ένας τύπος ρίχνεις φάρμακο
και δε ξαναφυτρώνει τίποτα
 

Wolf21

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2018
Μηνύματα
97
Κριτικές
2
Like
254
Πόντοι
20
Προχθες κυριακη μαλιστα την εκανα και χθες δευτερα ηρθε ο προεδρας και εψαχνε το οικοπεδο του τυπου.

Ειπες τιποτα;

Ολοι καυλωσαμε με Κουλη αυτη την φορα :confused:
Επειδή είναι αρχή...Μετά κανείς δε θα πηγαίνει.Θα ρίξουν και 2-3 πρόστιμα σε άτυχους για να δικαιολογήσουν τη μαλακία τους και αυτό ήταν
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.853
Κριτικές
16
Like
14.615
Πόντοι
6.515

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.569
Κριτικές
1
Like
5.469
Πόντοι
2.356

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
69.794
Like
71.563
Πόντοι
12.756
Το θέμα είναι ότι η κυβέρνηση έκανε το νόμο για ν΄αποποιηθεί των ευθυνών της σε περίπτωση που καεί κάποιο σπίτι.Και σε ρωτάω,δίπλα μου είναι 2 οικόπεδα που δεν έχουν κατοικία,είναι κενά,και είναι γεμάτα χορτάρια.Ο νόμος δεν υποχρεώνει τον ιδιοκτήτη να τα καθαρίσει.Αν πάρει φωτιά από εκεί και μου κάψει το σπίτι τι θα γίνει;Για να μην πω για δημόσιους χώρους που είναι τίγκα στο χορτάρι και κανείς δεν πάει να καθαρίσει...
το θεμα ειναι οτι αμα γινει αυτο που λενε θα γεμισουν με χιλιαρικα απο το κόσμο
και θα πιασει καμιά φωτιά απο κανα δημόσιο οικόπεδο θα καει κοσμος και σπιτια και κανονικα θα πρεπει μετα
να πανε στην Βουλη και να της βαλουν φωτια

Αυτος ο γαμημενος ο ΔΕΔΗΕ που εχουν ανατιναχτει ολοι οι μετασχηματιστες και εχει καει ολοκληρα βουνα θα πληρωσει κανεις ;; η μαλλον και να πληρωσει με τα λεφτα του κοσμου θα πληρωσει , θα μπει κανας φυλακη ;
 

Wolf21

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2018
Μηνύματα
97
Κριτικές
2
Like
254
Πόντοι
20
Εμένα μου είπε ένας τύπος ρίχνεις φάρμακο
και δε ξαναφυτρώνει τίποτα
Αυτό το γαμημένο δεν το πιάνει τίποτα.Μα τίποτα.Γερμανό το λένε ή Solanum elaeagnifolium
Solanum_elaeagnifolium2.jpg
 

Wolf21

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2018
Μηνύματα
97
Κριτικές
2
Like
254
Πόντοι
20
Ποιος το είπε αυτό?
Διάβασε το νόμο.Τα χέρσα χωράφια και οι αγροτικές καλλιέργειες εξαιρούνται.Αν έχει όμως σπίτι μέσα,και δηλώνεται ως κατοικία,εξοχική ή δευτερεύουσα εισαι υποχρεωμένος να το καθαρίσεις.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
69.794
Like
71.563
Πόντοι
12.756
Διάβασε το νόμο.Τα χέρσα χωράφια και οι αγροτικές καλλιέργειες εξαιρούνται.Αν έχει όμως σπίτι μέσα,και δηλώνεται ως κατοικία,εξοχική ή δευτερεύουσα εισαι υποχρεωμένος να το καθαρίσεις.
εξαιρουνται και αυτα που ειναι σε κληρονομική διαδικασία ; κατι τετοιο ελεγαν :coffee:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom