Νέα

Μενέδημος: Αναζήτηση εργασίας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 875
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.708
Πόντοι
3.936
εχω μια απορια εσυ σαν ερευνητης θα μου την λυσεις,λες ο βαγγελας να πηδαει νατασσα και της γραφει τραγουδια? :think::confused:
Τώρα που το λες παίζει ο Μενεδημος να είναι ο Βαγγέλας και να μας τρολάρει....ίδιος στο άβαταρ.... :confused: :confused: :confused:

147802.jpg
 

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
Τελικά κ μένε Δήμος πήγε σεκιουριτα η όχι? Αν και ψιλοεκμεταλλεσυσξ μου φαίνεται, είδα από περιέργεια και πρέπει να κάνεις κάτι σεμινάρια για σεκιουριτα να δώσεις 600ευτω και να κάνεις και 100ωρε μαθηματα??α καλα για χαζούς ψάχνουν θα δώσω 600εβρο από τη τσέπη για να με σκίζουν στη δουλειά και να βγάζω 450εβρο το μηνα?
 
OP
OP
ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.434
Κριτικές
2
Like
5.689
Πόντοι
2.356
Φίλε Μενέδημε άνοιξε θέση.... :confused: :confused: :confused:


Πάντως, μεταξύ αστείου και σοβαρού ο κύριος αυτός ήταν ένας πετυχμένος ινφλουένσερ της εποχής του. Αν τότε υπήρχαν ατα σόσιαλ θα έκανε τρελό κασέ με τη διασημότητα που έχει. Και το αναφέρω γιατί επί της ουσίας οι καλοπληρωμένοι ινφλουένσερς του ινσταγκραμ στην Ελλάδα έχουν περάσει ως "διάσημοι" στη κοινή γνώμη.
 
OP
OP
ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.434
Κριτικές
2
Like
5.689
Πόντοι
2.356
OP
OP
ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.434
Κριτικές
2
Like
5.689
Πόντοι
2.356
Τελικά κ μένε Δήμος πήγε σεκιουριτα η όχι? Αν και ψιλοεκμεταλλεσυσξ μου φαίνεται, είδα από περιέργεια και πρέπει να κάνεις κάτι σεμινάρια για σεκιουριτα να δώσεις 600ευτω και να κάνεις και 100ωρε μαθηματα??α καλα για χαζούς ψάχνουν θα δώσω 600εβρο από τη τσέπη για να με σκίζουν στη δουλειά και να βγάζω 450εβρο το μηνα?
Ναι αδερφέ μου, πήγα κάπου το Φεβρουάριο 2021 σεμινάρια security αλλά εξετάσεις έδωσα καλοκαίρι... λόγω απαγορευτικών. Αυτή τη περίοδο έχω ξεκινήσει να εργάζομαι σε φύλαξη πολύ κοντά στο σπίτι μου, ναι με 600+ ευρώ, αλλά δεν πήγαινε άλλο να κάθομαι. 2 χρόνια ανεργίας, με κοβιντ, με λοκντάουν και λοιπά εμένα με γάμησε. Έχασα πολλές δουλειές εξαιτίας της πανδημίας αλλά και δικών μου λανθασμένων επιλογών - δυνατοτήτων.

Αυτή τη περίοδο θα εξετάσω άλλες δυο προτάσεις επαγγελματικές (αν προκύψουν) καθώς είμαι σε φάσεις συνεντεύξεων και δοκιμαστικών. Και αναφέρομαι όχι δουλειές σεκιουριτι αλλά άσχετες με αμοιβές 800 - 900 και με καλές σχετικά αποστάσεις από σπίτι μου. Αν προκύψουν τελικά ως προτάσεις θα τις αξιολογήσω και θα αποφασίσω.

Στο θέμα ΕΡΓΑΣΙΑ δεν είναι μόνο οι αμοιβές. Είναι ένα σύνολο πραγμάτων που παίζουν ρόλο. Κάποιος μπορεί να αντέχει να παίρνει 1500 και να είναι ένα στάδιο πριν το εγκεφαλικό κάθε μέρα, εγώ δεν μπορώ. Και στην Ελλάδα δεν αξίζει κιόλας. Για αυτό άμα δεις οι εξυπναραίοι που μου λένε για μεγάλες αμοιβές συνήθως είναι σολίστες ή freelancers. Σπάνια θα δεις, στην Ελλάδα εργαζόμενο, όχι παμπάλαιο, αλλά σχετικά καινούριο να παίρνει καλά λεφτά και να είναι ΟΚ. Οι περισσότεροι με ZANAX είναι...
Εγώ δίνω βάση και στη ποιότητα της ζωής μου. Δεν ζητάω πολλά γιατί ποτέ δεν θα είναι τίποτα αρκετό. Θέλω να έχω την υγεία μου, σωματική και ψυχική. Και όχι, δεν είναι νοοτροπία Δημοσίου Υπαλλήλου. Μου αρέσει να εργάζομαι, να προσφέρω, να συνεισφέρω - απλά δεν θέλω να ζω για να εργάζομαι αλλά να εργάζομαι για να ζω.
Φυσικά δεν κατακρίνω κάθε άλλη διαφορετική γνώμη από τη δική μου.

ΥΓ. Προσωπικά δεν νομίζω να είμαι χαζός επειδή πλήρωσα για τα σεμινάρια. Πλήρωσα και σεμινάριο Πρώτων Βοηθειών επίσης να σου πω. Δεν μετανιώνω για τίποτα. Απλά παλεύω και προσπαθώ.
 

chameleo

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2008
Μηνύματα
24
Like
18
Πόντοι
0
Γαλέρα ο ιδ.τομεας....τουλαχιστον αν μπει στο Δημόσιο αυτός θα έχει μια στοιχειώδη ενσυναίσθηση...ενώ όποιος την έχει δει ιστορία επειδή είναι στο Δημόσιο η είναι βυσματιας η δεν έχει περάσει από ιδ.τομεα άρα ΔΕΝ νιώθει.
τομαρια ειναι οι δημοσιοξυστες.. ο καρκινος της χωρας, λαμογια παρτακηδες
μιλαω κυριως για τους διοικητικου που ανεβοκατεβαζουν σφραγιδες κι εχουν καβαλησει καλαμια
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.191
Κριτικές
62
Like
44.817
Πόντοι
9.297
τομαρια ειναι οι δημοσιοξυστες.. ο καρκινος της χωρας, λαμογια παρτακηδες
μιλαω κυριως για τους διοικητικου που ανεβοκατεβαζουν σφραγιδες κι εχουν καβαλησει καλαμια
Θέμα χαρακτήρα είναι...μπορείς να πέσεις σε βλαμμένους και στον ιδ.τομεα αν και πιο σπάνια .
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.568
Like
11.444
Πόντοι
2.406
Σωστοστ!Με μια μικρή δόση υπερβολής, αυτό όμως είναι το θέμα ότι η ζωή σου εκεί θα είναι μεροδουλι-μεροφα'ι'και επειδή δεν θα ξέρεις αρκετά καλά γαλλικά η γερμανικά για να ζήσεις σαν άνθρωπος και να κάνεις κάτι στον ελεύθερο χώρο σου θα είσαι αγκαλιά μ'εναν Η/Υ και θα κορο'ι'δευεις τους άλλους ότι κανεις ζωαρα...όμως όταν θα τον έχεις μόνο για κατούρημα γιατί δεν θα κάνει κούκου ούτε με γερανό δεν θα μπορείς να κορο'ι'δευεις ότι κανείς καλή ζωή εκεί γιατί θα είσαι απλά ένα νούμερο σε μια στατιστική χωρίς κοινωνική ζωή....
Τι σωστό
Μία μαλάκια πέταξε. 3000 ενοίκιο δεν υπάρχει για νορμάλ σπίτια... Ειδικά Μπαζελ πουταν το θέμα με 800 1000 φράγκα βρίσκεις άνετα σπίτι
Το να πας κάπου κ μην μιλάς μεσολαβούν τος 2 χρόνων γερμανικά η γαλλικα πρέπει νάσαι εντελώς στουρνος
Στην φάση αυτη κάτσε σπίτι σου καλύτερα η πήγαινε μόνο για λίγο, αν και χωρίς βασική γνώση γνωσαας απίθανο να βρεις κάπου δουλεια στην σημερινή Ευρώπη
 

chameleo

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2008
Μηνύματα
24
Like
18
Πόντοι
0
Θέμα χαρακτήρα είναι...μπορείς να πέσεις σε βλαμμένους και στον ιδ.τομεα αν και πιο σπάνια .
ετσι ειναι.. μιλαμε για τον κανονα που κανει η μεγαλη πλειοψηφια σε καθε χωρο.
εξαιρεσεις υπαρχουν σχεδον παντου.
στο δημοσιο μαλιστα υπαρχουν εδω κι εκει δυο τρεις φιλοτιμοι που σκιζονται στη δουλεια προσπαθωντας να εξυπηρετησουν τον πολιτη και οι αλλοι, τα συνδικαληστοφιδα τους βλεπουν ωρες ωρες και με μισο ματι.. τους χαλανε την πιατσα..
απο την αλλη βεβαια καλυπτεται καπως η γαιδουρια τους.
ο χαρακτηρας εξελισσεται.. ακομη κι αν στο δημοσιο μπεις ανθρωπος, στην πορεια γινεσαι τομαρι κατα κανονα.. και χοντροπετσο
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.191
Κριτικές
62
Like
44.817
Πόντοι
9.297
Ο Μενεδημος βρήκε τίποτα η ακόμα το παλεύει;
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.568
Like
11.444
Πόντοι
2.406
Μένεδήμο αν δεν τρολαρεις κ μιλάς σοβαρά, θα σου πω μια γνώμη. Κατέβα Κύπρο βρες Λευκωσία κοντά ένα μέρος να μείνεις για 3 μηνες
Ψαξου εκεί με σεκιιυριτυ κι ότι αλλο
Από Ελλάδα 2 φορές πιο καλά είναι
Για γερμανικό η αυστριακό έδαφος δεν σε βλέπω. Πολλά. Μα και μου, δεν έχεις αποφασιστηκοτητα για τα πρώτα δύο δύσκολα χρόνια
Που να μάθεις γλώσσα, λουκια κλο
.. Αστο
Πάνε Κύπρο
 

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
Μένεδήμο αν δεν τρολαρεις κ μιλάς σοβαρά, θα σου πω μια γνώμη. Κατέβα Κύπρο βρες Λευκωσία κοντά ένα μέρος να μείνεις για 3 μηνες
Ψαξου εκεί με σεκιιυριτυ κι ότι αλλο
Από Ελλάδα 2 φορές πιο καλά είναι
Για γερμανικό η αυστριακό έδαφος δεν σε βλέπω. Πολλά. Μα και μου, δεν έχεις αποφασιστηκοτητα για τα πρώτα δύο δύσκολα χρόνια
Που να μάθεις γλώσσα, λουκια κλο
.. Αστο
Πάνε Κύπρο
Ναι να πάει Κύπρο να τον εκμεταλλευονται οι αραβοβλαχοι.. Που έχουν οι Κύπριοι 10 σπίτια ο καθένας και δίνουν 700καθαρα στους ξένους υπαλλήλους.. Βρε.. Δεν κουρευεστε λέω εγώ..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom