Νέα

Τί κάνατε / θα κάνετε με το ακαθάριστο οικόπεδο και τη σχετική δήλωση;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα james tiberius kirk
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 335
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Wolf21

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2018
Μηνύματα
97
Κριτικές
2
Like
254
Πόντοι
20
για αυτο θελει συντηρηση τυπε,δεν αφηνεις το γαιδουραγκαθο να φτασει σε υψος δεντρου στον Αμαζονιο,πας οπ0τε μπορεις,και κυριως τον χειμωνα,μετα τσουγκρανα,κανεις και γυμναστικη,η το δινεις σε λαθρο που θα δωσει και το tip και σε μια βδομαδα θα σου εχουν ξηλωσει περιφραξη για σκραπ,και μεσα στο σπιτι θα μεινουν μονο τα ντουι και τα ντουβαρια:confused::confused::confused:
Δυστυχώς όταν βρέχει βγαίνουν χόρτα..Θα πρέπει να είσαι κάθε μέρα με το χορτοκοπτικό στο χέρι.Στη θεωρία είναι εύκολο αλλά έχουμε και άλλες δουλειές να κάνουμε
 

Wolf21

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2018
Μηνύματα
97
Κριτικές
2
Like
254
Πόντοι
20
Το KYLEO ζιζανιοκτόνο τι λέει?
το έχει δοκιμάσει κανείς?
Ότι και να ρίξεις καλό είναι.Αλλά πρέπει να το κάνεις όταν είναι μικρά.Αλλιώς μετά μένεις με ξερά καλάμια 2μ ύψος ...Και είναι πιο δύσκολο να κοπούν τότε...
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.689
Κριτικές
32
Like
14.321
Πόντοι
12.946
Ότι και να ρίξεις καλό είναι.Αλλά πρέπει να το κάνεις όταν είναι μικρά.Αλλιώς μετά μένεις με ξερά καλάμια 2μ ύψος ...Και είναι πιο δύσκολο να κοπούν τότε...
οκ ευχαριστώ.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
69.794
Like
71.563
Πόντοι
12.756
Δυστυχώς όταν βρέχει βγαίνουν χόρτα..Θα πρέπει να είσαι κάθε μέρα με το χορτοκοπτικό στο χέρι.Στη θεωρία είναι εύκολο αλλά έχουμε και άλλες δουλειές να κάνουμε
Οι μαλακες νομιζουν οτι ολοι βαρανε μαλακία σπιτι τους και δεν εχουν τι να κανουν ή οτι βγαζουν ενα σκασμο λεφτα και πρεπει να πλρωνουν
Αλβανους κτλ για να καθαριζουν οικοπεδα 8 μηνες το χρόνο ..

Καλα κανουν αυτοι που μπαινουν με τις μπουλντοζες και τους γαμανε την μανα και τα ξηλωνουν ολα και κατεβαινει το οικοπεδο 20 ποντους κατω απο το οριο του δρομου
Και μετα βγαινουν οι οικολογοι και σου λεει γαμανε την βλαστηση
Να πανε στο Κουλη να τα πουνε που μου θελει και πρασινες αναπτυξεις ..
Σε λιγα χρόνια δεν υπαρχει τιποτα πουθενα , μονο χωμα , θα πετάξει κανεις με κανα αεροπλανο πανω απο την χωρα
και θα ειναι σαν να πετάει πάνω απο την ερημο Σαχαρα :rockon::rockon:
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.689
Κριτικές
32
Like
14.321
Πόντοι
12.946
Mordor θα μας κάνουν οι μαλάκες που μπλέξαμε

Ted_Nasmith_-_Across_Gorgoroth.jpg
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.960
Κριτικές
1
Like
2.639
Πόντοι
606
Κ ολα αυτα από το gov. Δε ξερω αν το έχετε παρει χαμπαρι αλλά τη πατησαμε άγρια με το ιντερνετ. Είδαμε μόνο το τυρί, τώρα σκάει η φάκα..
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.569
Κριτικές
1
Like
5.469
Πόντοι
2.356
ο τύπος που έτυχε να κληρονομήσει οικόπεδο σε νησί που δεν πάει πλοίο, βάρκα, καίκι...γιατί δεν έχει προβλήτα ή λιμάνι ή κάτι; εκεί παίρνει εξαίρεση ή θα πρέπει να πάει με ελικόφτερο, να κόψει και ότι κόψει να το μαζέψει;
μιλάμε για απίστευτες μαλακίες, άπατο θα πάει και φυσικά δεν έχει καμία λογική αλλά όπως σε όλα, πετάμε την μπάλα στην εξέδρα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


υγρά μπαταρίας και τέλος
η γιαγια μας 90 φευγα χρονων που εχει 2-3-5 οικοπεδα εχει αναπηρια και ανοια ποιος θα την υποχρεωσει να μπει στο γκοβ.τζιαρ?
 
  • Like
Αντιδράσεις: Α-Ω

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.156
Like
1.651
Πόντοι
216
Οι μαλακες νομιζουν οτι ολοι βαρανε μαλακία σπιτι τους και δεν εχουν τι να κανουν ή οτι βγαζουν ενα σκασμο λεφτα και πρεπει να πλρωνουν
Αλβανους κτλ για να καθαριζουν οικοπεδα 8 μηνες το χρόνο ..

Καλα κανουν αυτοι που μπαινουν με τις μπουλντοζες και τους γαμανε την μανα και τα ξηλωνουν ολα και κατεβαινει το οικοπεδο 20 ποντους κατω απο το οριο του δρομου
Και μετα βγαινουν οι οικολογοι και σου λεει γαμανε την βλαστηση
Να πανε στο Κουλη να τα πουνε που μου θελει και πρασινες αναπτυξεις ..
Σε λιγα χρόνια δεν υπαρχει τιποτα πουθενα , μονο χωμα , θα πετάξει κανεις με κανα αεροπλανο πανω απο την χωρα
και θα ειναι σαν να πετάει πάνω απο την ερημο Σαχαρα :rockon::rockon:
Τύπε Νίπλη άσχετο εχω ένα γνωστό προσπαθεί να νοικιασει σπίτι ενεργειακό φουλ κομπλέ στη Σαλονίκη και του λέει το βρωμοτάγαρο 1000 ευρώ προκαταβολή για την οικοσκευή και βάζω όρο στο συμβόλαιο κατά την παράδοση παραλαβή λες και ο άλλος έχει όρεξη να τα σκάει σε δικηγορικά παράβολα σε τυχόν βλάβη. Οι μικροαπατεωνίσκοι είναι απίθανοι αντιγράφοντας τους μεγαλοψωλιάγκους και έχουν και τα πουτανάκια τις μεσίτισες να σιγοντάρουν περιμενοντας τις μπροστάντζες, αστείρευτο πορνείο η χώρα. Γνώμη σου :confused:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
69.794
Like
71.563
Πόντοι
12.756
Τύπε Νίπλη άσχετο εχω ένα γνωστό προσπαθεί να νοικιασει σπίτι ενεργειακό φουλ κομπλέ στη Σαλονίκη και του λέει το βρωμοτάγαρο 1000 ευρώ προκαταβολή για την οικοσκευή και βάζω όρο στο συμβόλαιο κατά την παράδοση παραλαβή λες και ο άλλος έχει όρεξη να τα σκάει σε δικηγορικά παράβολα σε τυχόν βλάβη. Οι μικροαπατεωνίσκοι είναι απίθανοι αντιγράφοντας τους μεγαλοψωλιάγκους και έχουν και τα πουτανάκια τις μεσίτισες να σιγοντάρουν περιμενοντας τις μπροστάντζες, αστείρευτο πορνείο η χώρα. Γνώμη σου :confused:
απλο τυπε , το νοικιαζεις , υπογραφεις τα παντα
παιρνεις οικοσυσκευες τις πουλας
και καπακια βαζεις φωτια στο σπιτι ολο
να μεινουν μονο τα ντουβαρια
Και τον περιμένεις στην εισοδο με την πυροσβεστικη που εχεις πει να βαλει ως αιτία βραχυκυκλωμα απο την οικοσυσκευη :coffee:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ggthd

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.663
Κριτικές
1
Like
6.722
Πόντοι
1.056
Οι μαλακες νομιζουν οτι ολοι βαρανε μαλακία σπιτι τους και δεν εχουν τι να κανουν ή οτι βγαζουν ενα σκασμο λεφτα και πρεπει να πλρωνουν
Αλβανους κτλ για να καθαριζουν οικοπεδα 8 μηνες το χρόνο ..

Καλα κανουν αυτοι που μπαινουν με τις μπουλντοζες και τους γαμανε την μανα και τα ξηλωνουν ολα και κατεβαινει το οικοπεδο 20 ποντους κατω απο το οριο του δρομου
Και μετα βγαινουν οι οικολογοι και σου λεει γαμανε την βλαστηση
Να πανε στο Κουλη να τα πουνε που μου θελει και πρασινες αναπτυξεις ..
Σε λιγα χρόνια δεν υπαρχει τιποτα πουθενα , μονο χωμα , θα πετάξει κανεις με κανα αεροπλανο πανω απο την χωρα
και θα ειναι σαν να πετάει πάνω απο την ερημο Σαχαρα :rockon::rockon:
Ο πατερας μου οταν ειχε παρει το οικοπεδο στο χωριο,αμεσα εχτισε το σπιτι.

Τοτε,πριν 3-4 δεκαετιες,ο κοσμος χαιροτανε με τον εργατικο,ετσι ειχε ερθει ο γειτονας και μεχρι τον ειχε βοηθησει.

Τ λεει ο πατερας μου,ρε συ,θα μ δωσεις τον μπαχτσε σου να βαζω κανα ζαρζαβατι;Εσυ τσαμπα ερχεσαι να το καθαριζεις!

Ετσι κ εγινε,ο πατερας μου πηρε τον διπλα μπαχτσε κ τον καλλιεργουσε.

Πεθαινει ο παππους κληρονομει ενας τυπος,νεαρος στην ηλικια μου τοτε,με οικογενεια.

Τ λεει ο πατερας μου,το και το ειχα με τον μπαρμπα σου,τι λες;

Οκ απαντα ο νεαρος.

Ο πατερας με τη μανα τροφοδοτουσαν αρκετα ζαρζαβατια την οικογενεια του.

Σκαει μυτη καποια χρονια αργοτερα σε κατασταση αμοκ,αρχιζει να ραντιζει ολη τη σπορα με φαρμακο κ να πεταει τις πατατες σαν πετρες στο σπιτι μας.

Φωναζε κ εβριζε τον πατερα μου να φυγει,ρε συ λεει ο φαδερ,ας παρω αυτη τη σοδεια κ φευγω τελος σεζον.

Του ειπε να βαλει και συνορο,διοτι ειχε προσβαση ο φαδερ,αλλιως θα εβρισκε μεγαλο μπελα (τι κωλογερε τον φωναζε,της ποπης)

Εκτοτε και μεχρι πριν τρια χρονια τον ειχε παραχωρησει σε εναν αλλο.

Ο αλλος εγκατελειψε και τριτο καλοκαιρι φετος παραμενει με τα χορτα πουτανα και τα δεντρα οτι να ναι.

Πιστεψε με δεν εχει καμμια αλλη δουλεια,θα μπορουσε να καθαριζει ή ο ιδιος ή καποιος που θα ειχε παραχωρησει το οικοπεδο.

Δεν θα το κλαψω το μουνοπανο
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.156
Like
1.651
Πόντοι
216
απλο τυπε , το νοικιαζεις , υπογραφεις τα παντα
παιρνεις οικοσυσκευες τις πουλας
και καπακια βαζεις φωτια στο σπιτι ολο
να μεινουν μονο τα ντουβαρια
Και τον περιμένεις στην εισοδο με την πυροσβεστικη που εχεις πει να βαλει ως αιτία βραχυκυκλωμα απο την οικοσυσκευη :coffee:
Μλκ αυτοί είναι ικανοί επειδή σκάσαν 7 χήνες για ανακαίνιση να βγάλουν τον κωλο τους στο ονλιφανς μοστράροντας έπιπλο φοβεροί πεινάλες λέμε
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
69.794
Like
71.563
Πόντοι
12.756
Ο πατερας μου οταν ειχε παρει το οικοπεδο στο χωριο,αμεσα εχτισε το σπιτι.

Τοτε,πριν 3-4 δεκαετιες,ο κοσμος χαιροτανε με τον εργατικο,ετσι ειχε ερθει ο γειτονας και μεχρι τον ειχε βοηθησει.

Τ λεει ο πατερας μου,ρε συ,θα μ δωσεις τον μπαχτσε σου να βαζω κανα ζαρζαβατι;Εσυ τσαμπα ερχεσαι να το καθαριζεις!

Ετσι κ εγινε,ο πατερας μου πηρε τον διπλα μπαχτσε κ τον καλλιεργουσε.

Πεθαινει ο παππους κληρονομει ενας τυπος,νεαρος στην ηλικια μου τοτε,με οικογενεια.

Τ λεει ο πατερας μου,το και το ειχα με τον μπαρμπα σου,τι λες;

Οκ απαντα ο νεαρος.

Ο πατερας με τη μανα τροφοδοτουσαν αρκετα ζαρζαβατια την οικογενεια του.

Σκαει μυτη καποια χρονια αργοτερα σε κατασταση αμοκ,αρχιζει να ραντιζει ολη τη σπορα με φαρμακο κ να πεταει τις πατατες σαν πετρες στο σπιτι μας.

Φωναζε κ εβριζε τον πατερα μου να φυγει,ρε συ λεει ο φαδερ,ας παρω αυτη τη σοδεια κ φευγω τελος σεζον.

Του ειπε να βαλει και συνορο,διοτι ειχε προσβαση ο φαδερ,αλλιως θα εβρισκε μεγαλο μπελα (τι κωλογερε τον φωναζε,της ποπης)

Εκτοτε και μεχρι πριν τρια χρονια τον ειχε παραχωρησει σε εναν αλλο.

Ο αλλος εγκατελειψε και τριτο καλοκαιρι φετος παραμενει με τα χορτα πουτανα και τα δεντρα οτι να ναι.

Πιστεψε με δεν εχει καμμια αλλη δουλεια,θα μπορουσε να καθαριζει ή ο ιδιος ή καποιος που θα ειχε παραχωρησει το οικοπεδο.

Δεν θα το κλαψω το μουνοπανο
το θεμα ειναι οτι εσυ εχεις ας το πουμε δικαιολογία και εισαι και τυπικα σωστος επειδη το οικοπεδό του ειναι μπουρδελο
Το θεμα ειναι οτι εσυ δεν εισαι ο μεσος Ελληνας μουνοπανάς , που θα αρχισει να καρφωνει ολο το κόσμο επειδη η ζωη τον εχει εξορίσει σε κανα σκατοχώρι και ολοι οι γειτονες εχουν κατεβει Αθηνα
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: riding

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.663
Κριτικές
1
Like
6.722
Πόντοι
1.056
το θεμα ειναι οτι εσυ εχεις ας το πουμε δικαιολογία και εισαι και τυπικα σωστος επειδη το οικοπεδό του ειναι μπουρδελο
Το θεμα ειναι οτι εσυ δεν εισαι ο μεσος Ελληνας μουνοπανάς , που θα αρχισει να καρφωνει ολο το κόσμο επειδη η ζωη τον εχει εξορίσει σε κανα σκατοχώρι και ολοι οι γειτονες εχουν κατεβει Αθηνα
Γαμησε τα αν ειναι ετσι,δεν το σκεφτει καν αυτο
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
69.794
Like
71.563
Πόντοι
12.756
Μλκ αυτοί είναι ικανοί επειδή σκάσαν 7 χήνες για ανακαίνιση να βγάλουν τον κωλο τους στο ονλιφανς μοστράροντας έπιπλο φοβεροί πεινάλες λέμε
θα τον εκανα εγω να σκασει άλλα 150Κ για το σπιτι να το μαζεψει
Ζω για κατι τετοιους λεβέντες
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.232
Κριτικές
10
Like
5.615
Πόντοι
2.816
Τα ζιζανιοκτόνα ρε παιδια είναι για τον Μάιο πριν μεγαλώσει το χόρτο
Τώρα αν το ρίξεις θα μείνει το "μαλλί" κατω
Η καλύτερη δουλειά γίνεται Σεπτέμβρη τύπε μου
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.232
Κριτικές
10
Like
5.615
Πόντοι
2.816
Εγώ μπήκα να κάνω καταγγελία...
Βρήκα το ΚΑΕΚ του ρέματος...
Και δεν το δεχόταν το μπουρδέλο...

Γιατί το ρέμα το καθαρίζει η περιφέρεια.. και το έχει γράψει στα παπάρια της...
 

Wolf21

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2018
Μηνύματα
97
Κριτικές
2
Like
254
Πόντοι
20
Ο πατερας μου οταν ειχε παρει το οικοπεδο στο χωριο,αμεσα εχτισε το σπιτι.

Τοτε,πριν 3-4 δεκαετιες,ο κοσμος χαιροτανε με τον εργατικο,ετσι ειχε ερθει ο γειτονας και μεχρι τον ειχε βοηθησει.
Ο συγκεκριμένος "νεαρός" έχει ψυχολογικά θέματα.
(Δεν έκανα παράθεση όλο το μήνυμα,αλλά αναφέρομαι μόνο στο νεαρό κληρονόμο και όχι προφανώς στον πατέρα σου)
 
  • Like
Αντιδράσεις: riding

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom