Νέα

Τί κάνατε / θα κάνετε με το ακαθάριστο οικόπεδο και τη σχετική δήλωση;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα james tiberius kirk
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 335
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Wolf21

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2018
Μηνύματα
97
Κριτικές
2
Like
254
Πόντοι
20
Εγώ μπήκα να κάνω καταγγελία...
Βρήκα το ΚΑΕΚ του ρέματος...
Και δεν το δεχόταν το μπουρδέλο...

Γιατί το ρέμα το καθαρίζει η περιφέρεια.. και το έχει γράψει στα παπάρια της...
Μια χρονιά πήγαινα στο εξοχικό και ο δρόμος που οδηγεί προς τα εκεί,κεντρική λεωφόρος,έχει στο πλάι καλαμιές.Είχαν πάρει φωτιά τα καλάμια,σταμάτησα να ειδοποιήσω την πυροσβεστική αλλά την είχαν ειδοποιήσει άλλοι κι ερχόταν εκείνη τη στιγμή.Ακόμα τίγκα στα καλάμια είναι.Αν πάρει φωτιά και φυσάει νοτιάς θα κάψει την πόλη σε απόσταση 3χλμ....Αλλά εκεί δεν υποχρεούται η περιφέρεια να πάει να καθαρίσει...
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.663
Κριτικές
1
Like
6.722
Πόντοι
1.056
Ο συγκεκριμένος "νεαρός" έχει ψυχολογικά θέματα.
(Δεν έκανα παράθεση όλο το μήνυμα,αλλά αναφέρομαι μόνο στο νεαρό κληρονόμο και όχι προφανώς στον πατέρα σου)
Θα δειξει πως θα κινηθει η διαδικασια γιατι αυτος εχει σιγουρα θεματα αλλα και ποιος δεν εχει.

10 μυρια ζαναξ τον μηνα καποιος τα παιρνει
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
554
Like
637
Πόντοι
86
Δεν ξερω αν εχω δικαιο, κρινετε το. Περισυ ειχα κατι ακοινητα. Εσοδα απο ενοικια περι τα 6100Ε. Η εφορια μου πηρε κανα χιλιαρικο, χωρια η "ΦΑΠΑ" βαλε και τα οποια εξοδα συντηρισης (αντε χαλασε το καζανακι, αντε αλλαξαμε την πετουγια κτλ) που βαρυνουν τον ιδιοκτητη κι οχι τον ενοικιαστη. Θα μου φαινονταν λογικο αν μου επερνε η εφορια κανα 500αρικο. Το 1000αρικο μου φαινεται υπερβολικο. Τα σκοτωσα λοιπον, πηρα τα μπερντε στο χερι και μου ευχομαι να προλαβω να τα φαω, μεχρι να ψοφισω. Αυτα! Ο καθενας μας ειναι διαφορετικη περιπτωση και σκεψη και πρατει κατα το δοκουν
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
554
Like
637
Πόντοι
86
Για ακαθαρτα και επικυνδινα οικοπεδα. Στις φωτο οικοπεδο στο κεντρο της Παιανιας. Μεταξυ οδων Παπασπυρου-Μεταξα-Σταμου. Γεματο στα σκουπιδια, τα ξεροχορτα, και καποια δεντρακια. Σπιτια καταστηματα γυρω γυρω, αν παρει φωτια θα καουμε ολοι σαν τα ποντικια. Τηλεφωνησα σε πυροσβεστικη, απαντησαν οτι δεν ειναι δουλεια τους. Τηλεφωνησα σε Δημο, μου ειπαν οτι ειναι θαμε ιδιοκτητη. Πριν 3-4 χρονια ειχε ενα βουνο ξεροκλαδα στο οικοπεδο. Μια σουραβλο γειτωνησα κλαδεψε τα δεντρα της και πεταξε εκει τα κλαδια. Καποια στιγμη πηραν φωτια. Ευτυχως καποιοι το ειδαμε και την σβυσαμε με τα λαστιχα της βρυσης. Ειρθε καποιος του Δημου, τα μαζεψανε, ζευγαρισαν το οικοπεδο, αφησαν τα σκουπιδια στην θεση τους. Καθε χρονο τα ιδια και τα ιδια. Ο χωρος ειναι επικυνδινος για φωτια. Οι κρατικες υπηρεσιες ανευθυνουπευθινες κι εμεις ολοι ασυνειδιτοι που πεταμε σκουπιδια. Οταν καουν ανθρωποι και περιουσιες, κλαιμε και πεταμε τις ευθυνες ο ενας στον αλλο. Γκρινιαζουμε που μας κυβερνουν ο Κουλης, ο Κασελακιας και ο Πολακιας. Τετοιοι που ειμαστε αυτοι μας αξιζουν ρε παιδια.
Εχει κρεμασει και ο Τριανταφιλοπουλος τα παπουτσια ρε γμτ. Καποτε φοβεριζαμε τους του δημοσιου, οτι θα το αναφερουμε στον Τριανταφιλοπουλο και καπως κουνιοντουσαν. Τωρα παει κι αυτο
 

Συνημμένα

  • 1721198777813.jpg
    1721198777813.jpg
    7 MB · Εμφανίσεις: 10
  • 1721198828496.jpg
    1721198828496.jpg
    6,6 MB · Εμφανίσεις: 8
  • 1721198857311.jpg
    1721198857311.jpg
    4,9 MB · Εμφανίσεις: 8
Εγγρ.
15 Οκτ 2022
Μηνύματα
1.971
Κριτικές
1
Like
6.178
Πόντοι
1.056
Δεν ξερω αν εχω δικαιο, κρινετε το. Περισυ ειχα κατι ακοινητα. Εσοδα απο ενοικια περι τα 6100Ε. Η εφορια μου πηρε κανα χιλιαρικο, χωρια η "ΦΑΠΑ" βαλε και τα οποια εξοδα συντηρισης (αντε χαλασε το καζανακι, αντε αλλαξαμε την πετουγια κτλ) που βαρυνουν τον ιδιοκτητη κι οχι τον ενοικιαστη. Θα μου φαινονταν λογικο αν μου επερνε η εφορια κανα 500αρικο. Το 1000αρικο μου φαινεται υπερβολικο. Τα σκοτωσα λοιπον, πηρα τα μπερντε στο χερι και μου ευχομαι να προλαβω να τα φαω, μεχρι να ψοφισω. Αυτα! Ο καθενας μας ειναι διαφορετικη περιπτωση και σκεψη και πρατει κατα το δοκουν
φιλε μου ειμαι ακριβως σε ιδια φαση,ειχα κατι κληρονομικα κ βρεθηκα με 3-4 ακινητα βαλε εφοριες ενφυα συντηρισεις οπως ειπες κ ολο το γραφειοκρατικο κομματι φευγουν πολλα λεφτα στην ελλαδα...
σκεφτομουν καποια διαμερισματα εδω αθηνα να τα νοικιασω αλλα θελουν ανακαινιση της ταξεως 10-20000 εκαστος,να μπω σε διαδικασια να δωσω τοσα λεφτα για να τα κανω αποσβεση σε ποσα χρονια με τα ενοικια (;;;;) κ αν ενοικιαστον αμεσα,κ αν ειναι σωστοι οι ενοικιαστες γτ ακουω διαφορα τριγυρω κ βαση νομου ακομα κ αν δεν σε πληρωνει ο ενοικιαστης για 6 μηνες τον τρως στη μαπα πριν την εξωση,να σου κανει κ τπτ ζημιες να πληρωνεις παλι μετα κτλ κτλ...
οποτε οπως κ εσυ εχω ξεκινησει ηδη να σκοτωνω,ενα εξοχικο στη μανη που δε παω ποτε ηδη εφυγε κ σε καλη τιμη,το χειμωνα θα ασχολειθω λιγο με τα διαμερισματα που παιζουν αθηνα κ αν με παει καλα σκεφτομαι να φυγω απο το διαμερισμα που μενω κ με το συγκεντρωμενο ποσο να αγορασω μια μονοκατοινια καπου βολικα
 
Εγγρ.
15 Οκτ 2022
Μηνύματα
1.971
Κριτικές
1
Like
6.178
Πόντοι
1.056
το αλλο που δε μπορω να κτλβ στην ελλαδα ειναι γτ να κρατα καποιος ενα οικοπεδο εφοσον δεν εχει δυνατοτητα να φτιαξει να χτισει κατι;;;
εξοδα πολλα,αδειες,μηχανικοι λαμογια,οικοδομη εργασιες που πρεπει να εισαι απο πανω κ να τους κυνηγας κτλ κτλ κ μια ιστορια που δε θα τελειωσει μονο μεσα σ'ενα χρονο...
επισης τη λογικη εχω ενα οικοπεδακι θα το γραψω στο παιδι παλι στην ελλαδα δε στεκει γτ οπως κ εσυ δε μπορεσες να κανεις κατι ετσι κ το παιδι σου,μονο εξοδα δλδ του κληρονομεις
απλα θεωρω οτι κ να εχεις πρεπει να το αξιοποιεις ειτε για σενα ειτε για κερδος οτι κ αν ειναι αυτο...αν δε μπορεις πουλας κ πας παρακατω
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.232
Κριτικές
10
Like
5.615
Πόντοι
2.816
Νομιζω η καλθτερη ειναι Μαρτη Απριλη διοτι Σεπτεμβρη κ μετα περιμενουμε βροχες κ θα τα ξεπλυνει
Αυτά τα λένε όσοι θέλουν να κάνουν προχειροδουλειά ίσα για το καλοκαίρι κ να μη μπλέξουν με φίδια κλπ
Ακριβώς επειδή έχει περάσει μια περίοδος ξηρασία τα φυτά ζητούν οτιδήποτε υγρό.. αν συνδιαστει κ κοπή τότε φτάνει μέχρι τη ρίζα κ μπορεί να ξεμπερδεψεις για μια τριετία
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.663
Κριτικές
1
Like
6.722
Πόντοι
1.056
το αλλο που δε μπορω να κτλβ στην ελλαδα ειναι γτ να κρατα καποιος ενα οικοπεδο εφοσον δεν εχει δυνατοτητα να φτιαξει να χτισει κατι;;;
εξοδα πολλα,αδειες,μηχανικοι λαμογια,οικοδομη εργασιες που πρεπει να εισαι απο πανω κ να τους κυνηγας κτλ κτλ κ μια ιστορια που δε θα τελειωσει μονο μεσα σ'ενα χρονο...
επισης τη λογικη εχω ενα οικοπεδακι θα το γραψω στο παιδι παλι στην ελλαδα δε στεκει γτ οπως κ εσυ δε μπορεσες να κανεις κατι ετσι κ το παιδι σου,μονο εξοδα δλδ του κληρονομεις
απλα θεωρω οτι κ να εχεις πρεπει να το αξιοποιεις ειτε για σενα ειτε για κερδος οτι κ αν ειναι αυτο...αν δε μπορεις πουλας κ πας παρακατω
Την σημερον ημερα που οι τηλεορασεις παιζουν καθε μερα αναπτυξη,ολοι αυτοι οι κληρονομοι,πουλαν 4000€ το τετραγωνικο τυπε μου :confused:
 
Εγγρ.
15 Οκτ 2022
Μηνύματα
1.971
Κριτικές
1
Like
6.178
Πόντοι
1.056
Την σημερον ημερα που οι τηλεορασεις παιζουν καθε μερα αναπτυξη,ολοι αυτοι οι κληρονομοι,πουλαν 4000€ το τετραγωνικο τυπε μου :confused:
το οικονομικο με τις σημερινες τιμες παει αλλου λογο αντικειμενικων αξιων κ αναπτυξιακων εργων (κ καλα) πχ στο περαμα που καποιοι το θεωρουν υποαναπτυκτο τωρα με τους κινεζους ολοι πουλανε οσο πιο ακριβα μπορουν μη σου με τιμες μυκονου!αλλα οι κινεζοι δε νοιαζονται γτ τα πληρωνουν αλλοι κ οχι απο τη τσεπη τους οποτε αγοραζουν...
στην περιπτωση που λες ναι τουλαχιστο πουλανε,τσεκαρε μεσα στο 23 απο το google ποσοι ελληνες εκαναν αρνηση κληρονομιας γτ δεν ειχαν να πληρωσουν την εφορια για να κανουν την αποδοχη κ αν δε βαριεσαι ψαξε κατα ποσο αυξηθηκε αυτος ο αριθμος απο αλλες χρονιες να δεις θεαματικες διαφορες..
κ εγω απλα ξαναλεω,αξιοποιηση οχι απαραιτητα πωληση αλλα να κανεις κατι οχι να το εχεις να το καμαρωνεις!εστω ρε παιδι μου αναλογα τη περιοχη το κανεις ενα παρκιν που με μια μαντρα κ 2 υπαλληλους τη κανεις τη δουλεια
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.663
Κριτικές
1
Like
6.722
Πόντοι
1.056
το οικονομικο με τις σημερινες τιμες παει αλλου λογο αντικειμενικων αξιων κ αναπτυξιακων εργων (κ καλα) πχ στο περαμα που καποιοι το θεωρουν υποαναπτυκτο τωρα με τους κινεζους ολοι πουλανε οσο πιο ακριβα μπορουν μη σου με τιμες μυκονου!αλλα οι κινεζοι δε νοιαζονται γτ τα πληρωνουν αλλοι κ οχι απο τη τσεπη τους οποτε αγοραζουν...
στην περιπτωση που λες ναι τουλαχιστο πουλανε,τσεκαρε μεσα στο 23 απο το google ποσοι ελληνες εκαναν αρνηση κληρονομιας γτ δεν ειχαν να πληρωσουν την εφορια για να κανουν την αποδοχη κ αν δε βαριεσαι ψαξε κατα ποσο αυξηθηκε αυτος ο αριθμος απο αλλες χρονιες να δεις θεαματικες διαφορες..
κ εγω απλα ξαναλεω,αξιοποιηση οχι απαραιτητα πωληση αλλα να κανεις κατι οχι να το εχεις να το καμαρωνεις!εστω ρε παιδι μου αναλογα τη περιοχη το κανεις ενα παρκιν που με μια μαντρα κ 2 υπαλληλους τη κανεις τη δουλεια
Στην ελλαδα;

Γι αυτο δεν κανουν τιποτα διοτι επιχειρησεις με αρχιδια κλεισαν ή μεταφερθηκαν λογω κρατικου νταβατζη
 
Εγγρ.
15 Οκτ 2022
Μηνύματα
1.971
Κριτικές
1
Like
6.178
Πόντοι
1.056
Στην ελλαδα;

Γι αυτο δεν κανουν τιποτα διοτι επιχειρησεις με αρχιδια κλεισαν ή μεταφερθηκαν λογω κρατικου νταβατζη
καλα αυτο ειναι ενα αλλο μεγαλο θεμα,η χαμενη βιομηχανια στην ελλαδα...εχει πολυσυζητηθει παρα πολλες φορες τι αλλο να πουμε κ εμεις
εγω προσωπικα χαιρομαι που νεα παιδια φευγουν τελειως απο τη χωρα κ προοδευουν αλλου γτ οπως ειπε κ ο αντρικος καποτε (γαμω το μουνι που τον εφτυνε κ αυτον) δε θα γινουμε σερβιτοροι της ευρωπης αλλα τελικα ξερω πααααααρα πολλα νεα παιδια που εχουν σπουδασει για κατι καλο κ ειναι σερβιτοροι κ ντελιβερι
το παρακατω βιντεο μιλαει για αυτοβιομηχανια αλλα θεωρω οτι για οποιοδηποτε αλλο ειδος βιομηχανιας ισχυει το ιδιο στην ελλαδα
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
554
Like
637
Πόντοι
86
φιλε μου ειμαι ακριβως σε ιδια φαση,ειχα κατι κληρονομικα κ βρεθηκα με 3-4 ακινητα βαλε εφοριες ενφυα συντηρισεις οπως ειπες κ ολο το γραφειοκρατικο κομματι φευγουν πολλα λεφτα στην ελλαδα...
Nα σημειωσω οτι πριν τρια χρονια, εποχη κρισης τα δυο κατ/τα και το σπιτι ειταν ανοικιαστα για πολλα χρονια. Ο ΕΜΦΙΑ ομως, ΕΜΦΙΑ καθε χρονο, δημοτικα τελη, παγια ΔΕΗ. Δεν ειχα χρηματα να τα πληροσω εφ απαξ και εβαζα δοσεις. και με την λογιστρια μου που το συζητησαμε, η γνωμη της ειναι οτι σημερα δεν συμφερει να νοικιασεις ακοινητα. Τωρα αν εχεις δυο πολυκατοικιες με 40 διαμερισματα δεν ξερω. Για τα εξοχικα θεορω οτι δεν αξιζει να ξοδεψεις τοσα πολλα χρηματα για οικοπεδο χτισιμο σπιτιου για να μεινεις 20 ημερες το καλοκαιρι. Ασε που μετα 5 χρονια θα εχεις βαρεθει το ιδιο μερος και θα θελεις να πας και καπου αλλου.
Εγω σκεφτομαι να σκοτωσω και το σπιτι που μενω (μεζονετα 150τ.μ.) ειναι πολυ για εμενα. Θα κοιταξω αν μπορω να αξιοποιησω καποιο χωραφι που μου αφησε ο πατερας μου και να στησω εκει καποιο λυομενο 30τμ , μην σας πω οτι σκεφτομαι και τροχοσπιτο. Ειναι βεβαια εξω απο το χωριο 2-3 χιλ. αλλα το σμαρτακι μου ανετο για τα περα-δωθε.
Τωρα που σκεφτομαι πιο οριμα, ρε παιδες, θα μπορουσα με τα μισα λεφτα που εχω δωσει για κτισηματα, ναχω παρει ενα 16μετρο με 2 εσωεξωλεμβιες MTU, αραγμενο στο Σουνιο, για μονινη κατοικια και να κανω και τις βολτες μου στα νησια τα καλοκαιρια. Την δουλεια την ξερω, πρωην ναπτικος. Ασε που θα μοστραριζομουνα και στις γκομενες, "εχω και κοτερο, παμε μια βολτα" Τεσπα, αργα για μενα πλεον, τα νεα παιδια ας το ψαξουν περισσοτερο, πριν μπουν στην διαδικασια του κτιζειν
 
Εγγρ.
15 Οκτ 2022
Μηνύματα
1.971
Κριτικές
1
Like
6.178
Πόντοι
1.056
Nα σημειωσω οτι πριν τρια χρονια, εποχη κρισης τα δυο κατ/τα και το σπιτι ειταν ανοικιαστα για πολλα χρονια. Ο ΕΜΦΙΑ ομως, ΕΜΦΙΑ καθε χρονο, δημοτικα τελη, παγια ΔΕΗ. Δεν ειχα χρηματα να τα πληροσω εφ απαξ και εβαζα δοσεις. και με την λογιστρια μου που το συζητησαμε, η γνωμη της ειναι οτι σημερα δεν συμφερει να νοικιασεις ακοινητα. Τωρα αν εχεις δυο πολυκατοικιες με 40 διαμερισματα δεν ξερω. Για τα εξοχικα θεορω οτι δεν αξιζει να ξοδεψεις τοσα πολλα χρηματα για οικοπεδο χτισιμο σπιτιου για να μεινεις 20 ημερες το καλοκαιρι. Ασε που μετα 5 χρονια θα εχεις βαρεθει το ιδιο μερος και θα θελεις να πας και καπου αλλου.
Εγω σκεφτομαι να σκοτωσω και το σπιτι που μενω (μεζονετα 150τ.μ.) ειναι πολυ για εμενα. Θα κοιταξω αν μπορω να αξιοποιησω καποιο χωραφι που μου αφησε ο πατερας μου και να στησω εκει καποιο λυομενο 30τμ , μην σας πω οτι σκεφτομαι και τροχοσπιτο. Ειναι βεβαια εξω απο το χωριο 2-3 χιλ. αλλα το σμαρτακι μου ανετο για τα περα-δωθε.
Τωρα που σκεφτομαι πιο οριμα, ρε παιδες, θα μπορουσα με τα μισα λεφτα που εχω δωσει για κτισηματα, ναχω παρει ενα 16μετρο με 2 εσωεξωλεμβιες MTU, αραγμενο στο Σουνιο, για μονινη κατοικια και να κανω και τις βολτες μου στα νησια τα καλοκαιρια. Την δουλεια την ξερω, πρωην ναπτικος. Ασε που θα μοστραριζομουνα και στις γκομενες, "εχω και κοτερο, παμε μια βολτα" Τεσπα, αργα για μενα πλεον, τα νεα παιδια ας το ψαξουν περισσοτερο, πριν μπουν στην διαδικασια του κτιζειν
Όπως το πες το ενοίκιο συμφέρει μόνο αν έχεις μια δυο πολυκατοικίες κ νοικιάζεις όλα τα διαμερίσματα υπολογισμένο ότι κ τα μισά να μείνουν ανοικιαστα θα παίζεις με τα άλλα μισα,υπολογισμένο..
Περαιτέρω τπτ ...
Για εξοχικό είμαι κ εγώ της ίδιας λογικής προτιμώ μια μονοκατοικία προαστιακα αλλά κοντά στη μια ώρα απόσταση το πολύ να το έχεις κ για τα γεράματα σύνταξη κτλ όχι να λες ότι έχω εξοχικό για δύο βδομαδες το χρόνο...
Όσο για το σκάφος παίζουν φτηνές κ όμορφες λύσεις κ με ιστιοπλοϊκά 20ετιας ανακαινισμένα κ φτηνά κ όπου "γης(θάλασσα) κ πατρης"
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
554
Like
637
Πόντοι
86
καλα αυτο ειναι ενα αλλο μεγαλο θεμα,η χαμενη βιομηχανια στην ελλαδα...εχει πολυσυζητηθει παρα πολλες φορες τι αλλο να πουμε κ εμεις
εγω προσωπικα χαιρομαι που νεα παιδια φευγουν τελειως απο τη χωρα κ προοδευουν αλλου γτ οπως ειπε κ ο αντρικος καποτε (γαμω το μουνι που τον εφτυνε κ αυτον) δε θα γινουμε σερβιτοροι της ευρωπης αλλα τελικα ξερω πααααααρα πολλα νεα παιδια που εχουν σπουδασει για κατι καλο κ ειναι σερβιτοροι κ ντελιβερι
το παρακατω βιντεο μιλαει για αυτοβιομηχανια αλλα θεωρω οτι για οποιοδηποτε αλλο ειδος βιομηχανιας ισχυει το ιδιο στην ελλαδα

Όσο για το σκάφος παίζουν φτηνές κ όμορφες λύσεις κ με ιστιοπλοϊκά 20ετιας ανακαινισμένα κ φτηνά κ όπου "γης(θάλασσα) κ πατρης"
Χα χα χα! Αυτα τακανα στα νιατα μου, ρε φιλε, ειναι για τα νεα παιδια! Εγω δεν εχω πλεον τα κοτσια για ορτσαρισμα η μαιναρισμα, φλοκων, μαιστρας και λατινιου. Δυο MTU εικοσαετιας οπως λες και στις κανω εγω τζιτζι. Επισης τα μοτορσιπια, λογο κατασκευης, εχουν πιο βολικη διαταξη ενδιαιτησης, απο τα παναδικα που ειναι πιο στενα και πιο μακρυα.
BTW θα δω τι μπορει να γινει με το χωραφακι και σηγουρα θα περασω απο πασαλημανι να δω τι παιζει.
 
Εγγρ.
15 Οκτ 2022
Μηνύματα
1.971
Κριτικές
1
Like
6.178
Πόντοι
1.056
Χα χα χα! Αυτα τακανα στα νιατα μου, ρε φιλε, ειναι για τα νεα παιδια! Εγω δεν εχω πλεον τα κοτσια για ορτσαρισμα η μαιναρισμα, φλοκων, μαιστρας και λατινιου. Δυο MTU εικοσαετιας οπως λες και στις κανω εγω τζιτζι. Επισης τα μοτορσιπια, λογο κατασκευης, εχουν πιο βολικη διαταξη ενδιαιτησης, απο τα παναδικα που ειναι πιο στενα και πιο μακρυα.
BTW θα δω τι μπορει να γινει με το χωραφακι και σηγουρα θα περασω απο πασαλημανι να δω τι παιζει.
Με βρίσκεις σε όλα απόλυτο συμφωνο αδερφέ ούτε στο μυαλό μου μέσα να σουν...
Ότι καλύτερο ευχομαι
 
OP
OP
james tiberius kirk

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.905
Κριτικές
5
Like
7.939
Πόντοι
2.306
Οχι,μπηκα στην πλατφορμα του gov,την μια μερα την εστειλα κ την επομενη ειδα τον προεδρα να ψαχνει να βρει το οικοπεδο
Συγγνώμη που σε αμφισβητώ, αλλά για καταγγελία μέσω του Ακαθάριστα Οικόπεδα είχαν πει ότι απαιτείται παράβολο 300€, κάτι που αποκλείει και τις ανώνυμες καταγγελίες.
 
OP
OP
james tiberius kirk

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.905
Κριτικές
5
Like
7.939
Πόντοι
2.306
@Anemodoura , είσαι εκτός θέματος.
Αυτό που έβαλες είναι για αυθαίρετα κτίσματα .
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
69.794
Like
71.563
Πόντοι
12.756
Συγγνώμη που σε αμφισβητώ, αλλά για καταγγελία μέσω του Ακαθάριστα Οικόπεδα είχαν πει ότι απαιτείται παράβολο 300€, κάτι που αποκλείει και τις ανώνυμες καταγγελίες.
είπε οτι έκανε καταγγελία πάντως και πήγαν και είδαν και το οικόπεδο , άρα το 300εύρω μούφα μάλλον
 
OP
OP
james tiberius kirk

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.905
Κριτικές
5
Like
7.939
Πόντοι
2.306
είπε οτι έκανε καταγγελία πάντως και πήγαν και είδαν και το οικόπεδο , άρα το 300εύρω μούφα μάλλον
Να μας πει λίγο και πού την έκανε.
Γιατί εμένα τύπε μου φαίνεται ότι την έκανε σε κανένα στοιχηματικό σάιτ ή στην πλατφόρμα για το επίδομα θέρμανσης :grin::D::grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom