Νέα

οταν " σβηνουν τα φωτα" υπαρχει κατι?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ACHILEAS77
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 145
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Τυπε κατέληξα στο γεγονός οτι ο γάμος πρέπει να γίνεται οταν ειναι δυο άνθρωποι στην φάση του έρωτα ακομα..Δλδ βαριά 3 χρόνια σχέσης..Νομίζω οτι στον 1,5 χρόνο που γνωρίζονται 2 άνθρωποι και μένουν μαζι ειναι καλη φάση για να παντρευτείς..Απο κει και πέρα ρουτινιάζει το όλο θεμα.Οσο μουναρα,όσο καλη,όσο στοργική και τρυφερή να ειναι μαζι σου,πάντα ο άντρας θα θέλει μια πλευρά της γυναίκας που δεν θα εχει κατακτήσει ακομα.Αυτο κρατάει τον έρωτα νομίζω σε μια σχέση.Αμα τα εχεις κατακτήσει όλα το παιχνίδι εχει χαθεί.
Νομίζω οτι μεσα στις σκατοπουτανες (δεν αναφέρομαι στις επαγγελματίες) και στις ελλεινιδες που κυκλοφορούν ανάμεσα μας εχω πάρει ένα πολύ καλό σύνολο συζύγου..Τα θεμα ειναι οτι πάντα θα υπάρχει κάτι γύρο γύρο να σε ξελογιάζει και πάντα ο γάμος θα κινδυνεύει!
Το λαθος ολων μας, ειναι οτι σκεφτομαστε ως κριτηριο του επιτυχημενου γαμου το αν θα διατηρειται ο ερωτας, αν θα καυλωνουμε ακομη μετα απο καιρο κλπ.
Ο επιτυχημενος γαμος ομως υπαρχει μονο οταν το ζευγαρι ειναι ομαδα, αντιμετωπιζει μαζι πραγματα, συμπληρωνει ο ενας τον αλλον και υπαρχει αλληλοεκτιμηση και αλληλοσεβασμος. Αν υπαρχουν αυτα, τοτε διατηρειται και ο ερωτισμος. Αλλά οταν βλεπεις τα περισσοτερα ζευγαρια να λειτουργουν με ανταγωνιστικοτητα μεταξυ τους και με μια διαθεση να βρουν τροπο επιβολης ο ενας στον αλλο, πώς να προχωρησει αυτο? Οταν επομενως περασει η αρχικη καύλα, μενουν μονο αυτα τα αρνητικα και η συμβιωση γινεται αφορητη.
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.232
Κριτικές
35
Like
5.964
Πόντοι
6.796
Τυπε κατέληξα στο γεγονός οτι ο γάμος πρέπει να γίνεται οταν ειναι δυο άνθρωποι στην φάση του έρωτα ακομα..Δλδ βαριά 3 χρόνια σχέσης..Νομίζω οτι στον 1,5 χρόνο που γνωρίζονται 2 άνθρωποι και μένουν μαζι ειναι καλη φάση για να παντρευτείς..Απο κει και πέρα ρουτινιάζει το όλο θεμα.Οσο μουναρα,όσο καλη,όσο στοργική και τρυφερή να ειναι μαζι σου,πάντα ο άντρας θα θέλει μια πλευρά της γυναίκας που δεν θα εχει κατακτήσει ακομα.Αυτο κρατάει τον έρωτα νομίζω σε μια σχέση.Αμα τα εχεις κατακτήσει όλα το παιχνίδι εχει χαθεί.
Νομίζω οτι μεσα στις σκατοπουτανες (δεν αναφέρομαι στις επαγγελματίες) και στις ελλεινιδες που κυκλοφορούν ανάμεσα μας εχω πάρει ένα πολύ καλό σύνολο συζύγου..Το θεμα ειναι οτι πάντα θα υπάρχει κάτι γύρο γύρο να σε ξελογιάζει και πάντα ο γάμος θα κινδυνεύει!

Ο έρωτας φεύγει.. ποσα σερι χρονια να σαι ερωτευμενος? Οταν φυγει ο ερωτας σου μενει το συνολο συζυγου που λες.. Δεν υπαρχει το τελειο..
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Εγω τυπε πάλι παντρεύτηκα πρόσφατα και ειμαι 31.Βαραω το κεφάλι μου στον τοίχο απο το πρωί μεχρι το βράδυ γιατί θα μπορούσα να παντρευτώ και στα 45!!!! 15 χρόνια ελεύθερος ακομα ειναι μεγάλη υπόθεση!!!
Ο καθένας με τον πόνο του λοιπόν....!
Σε ζηλεύω. Έχεις μια παρέα. Εγώ τριγυρνω μόνος σαν την άδικη κατάρα.
 

ossa125

Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2017
Μηνύματα
104
Like
2
Πόντοι
1
Απ το να σε κυνηγαει μια παντοφλα καλυτερα τυπε..
το ΒΑΝ με χάλασε αλλά με επιδιόρθωσε ο Νάσος.Μου είπε ότι αν ξαναγίνει θα πρέπει να μου αλλάξεις νικ και να μου βάλεις το mr.Banned :happy: :happy: :happy:
 

ossa125

Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2017
Μηνύματα
104
Like
2
Πόντοι
1
Από το να κάθεσαι μόνος μουγγός μέσα στους τέσσερις τοίχους, καλή είναι και η παντόφλα.
ΑΠΟΛΥΤΩΣ σωστός και οιυπόλοιποι,χωρις καμία παρεξήγηση για την έκφραση,ΜΗ ΛΕΤΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ!!HELL κάτσε στ αυγά σου.παντρεύτηκες στη καλύτερη ηλικία ,απλά κανε και κάνα παιδάκι.Εκτός αν θέλεις στα 50 σου να μαλακίζεσαι με το Λιλα στο bou
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
ΑΠΟΛΥΤΩΣ σωστός και οιυπόλοιποι,χωρις καμία παρεξήγηση για την έκφραση,ΜΗ ΛΕΤΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ!!HELL κάτσε στ αυγά σου.παντρεύτηκες στη καλύτερη ηλικία ,απλά κανε και κάνα παιδάκι.Εκτός αν θέλεις στα 50 σου να μαλακίζεσαι με το Λιλα στο bou
Δεν εχει παντρευτει τύπε ο συγκεκριμενος, και χαλαρωσε και λιγο, οχι τοσο φανατιλα υπερ του γαμου πια.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Συμφωνώ απόλυτα μαζι σου..Οταν λοιπόν εμένα η γυναικα μου πλέον....
Μου ζητάει πράγματα και προσπαθεί να μου επιβληθεί,ενώ δεν το έκανε ποτέ μεσα στην σχέση μας (8 χρόνια) τότε νομίζω οτι ένα καλό διαζύγιο ειναι εξαιρετική λύση..
Μίλησα,συζήτησα αλλα τπτ..τα ίδια και τα ίδια...τωρα εισαι παντρεμένος λέει..Της είπα προχθές οτι δεν ειμαι καλα και οτι μάλλον παντρευτήκαμε για να γαμαμε ο ένας την ζωη του άλλου,θέλω να χωρίσουμε..2 μήνες παντρεμένοι,θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι με το διαζύγιο!!!!
Απο προχθές το γύρισε 180 μοίρες...Της ξεκαθάρισα οτι αν ξαναγίνει αυτο δεν θα υπάρχει αλλη ευκαιρία.
Για αυτο σας λεω....καλύτερα μόνος!!!!!!Να αγαπάς τον εαυτο σου και να ξέρεις στα σίγουρα οτι αγαπιέσαι απο κάποιον χωρίς όρους!
Τύπε δεν θελω να γινω μαντης κακών αλλά νομιζω οτι οσο γρηγοροτερα απαλλαγείς τοσο το καλυτερο.
Αν αυτα ειναι ασχημα απο την αρχη, δεν θεωρω οτι υπαρχει περιπτωση να γινουν ενταξει αργοτερα. Δεν το εχω δει ποτέ να γινεται.
 

askeris

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2010
Μηνύματα
777
Like
674
Πόντοι
86
Το λαθος ολων μας, ειναι οτι σκεφτομαστε ως κριτηριο του επιτυχημενου γαμου το αν θα διατηρειται ο ερωτας, αν θα καυλωνουμε ακομη μετα απο καιρο κλπ.
Ο επιτυχημενος γαμος ομως υπαρχει μονο οταν το ζευγαρι ειναι ομαδα, αντιμετωπιζει μαζι πραγματα, συμπληρωνει ο ενας τον αλλον και υπαρχει αλληλοεκτιμηση και αλληλοσεβασμος. Αν υπαρχουν αυτα, τοτε διατηρειται και ο ερωτισμος. Αλλά οταν βλεπεις τα περισσοτερα ζευγαρια να λειτουργουν με ανταγωνιστικοτητα μεταξυ τους και με μια διαθεση να βρουν τροπο επιβολης ο ενας στον αλλο, πώς να προχωρησει αυτο? Οταν επομενως περασει η αρχικη καύλα, μενουν μονο αυτα τα αρνητικα και η συμβιωση γινεται αφορητη.
[/quote

Γαμος και επιτυχημένος είναι δυο ειδη αντίθετα εξ ορισμου
 

askeris

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2010
Μηνύματα
777
Like
674
Πόντοι
86
Τύπε δεν θελω να γινω μαντης κακών αλλά νομιζω οτι οσο γρηγοροτερα απαλλαγείς τοσο το καλυτερο.
Αν αυτα ειναι ασχημα απο την αρχη, δεν θεωρω οτι υπαρχει περιπτωση να γινουν ενταξει αργοτερα. Δεν το εχω δει ποτέ να γινεται.

αυτό που σου ειπε 'τωρα εισαι παντρεμενος' είναι ολη η ιστορια. πρεπει να φυγεις αμεσα. το εχω δει το εργο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
αυτό που σου ειπε 'τωρα εισαι παντρεμενος' είναι ολη η ιστορια. πρεπει να φυγεις αμεσα. το εχω δει το εργο
Ακριβως. Αυτο εξεφρασε ολη την ελεεινιδίστικη νοοτροπια της. Δηλαδη με αλλα λογια "εκανα υπομονη 8 χρονια, ημουν καλη για να σε τυλιξω να με παντρευτεις. Τωρα πλεον που το καταφερα, ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ, αρα τωρα θα τραβας κουπι και δεν θα αντιμιλας". Μπορει ποτέ αυτο να βελτιωθει? Δυο μηνες παντρεμενος ειναι ο ανθρωπος και ξεφυσαει απο το ζορι. Δρόμο.
 

ParisPapis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2017
Μηνύματα
4.069
Like
2.021
Πόντοι
216
Ακριβως. Αυτο εξεφρασε ολη την ελεεινιδίστικη νοοτροπια της. Δηλαδη με αλλα λογια "εκανα υπομονη 8 χρονια, ημουν καλη για να σε τυλιξω να με παντρευτεις. Τωρα πλεον που το καταφερα, ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ, αρα τωρα θα τραβας κουπι και δεν θα αντιμιλας". Μπορει ποτέ αυτο να βελτιωθει? Δυο μηνες παντρεμενος ειναι ο ανθρωπος και ξεφυσαει απο το ζορι. Δρόμο.
:rolleyes:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom