Νέα

ΜΠΛΕΞΙΜΟ με λαθος ατομο(γκομενα που υπο αλλες συνθηκες δεν θα δινατε σημασια!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ACHILEAS77
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 118
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.036
Κριτικές
7
Like
9.738
Πόντοι
1.686

Ρε συ Αχιλλέα77,  
ΔΕΝ μπορείς να αντικαταστήσεις ένα ειδικό στη ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ.

Πρέπει να πάρει ψυχοφάρμακα η γυναίκα, και
επίσης χρειάζονται  συνεδρίες ψυχοθεραπείας.

Έχουν αυτοκτονήσει ωραίες και πλούσιες
είναι πολύ δύσκολο να διαχειριστείς
τα ψυχολογικά προβλήματά της.

Σε βρήκε πρόθυμο να ακούς τα παράπονά της
αυτό δεν σημαίνει ότι μπορείς να τη βοηθήσεις.

Αν είχε πάθει κάταγμα στο γόνατο,
μπορούσες να την χειρουργήσεις, ενώ
ΔΕΝ είσαι Ορθοπεδικός ; ΟΧΙ.
Το ίδιο είναι, ΔΕΝ είσαι Ψυχίατρος
ΔΕΝ μπορείς να της δώσεις ψυχοφάρμακα
ΔΕΝ γνωρίζεις ψυχοθεραπεία , για να την εφαρμόσεις.
 

Νικ Ο Ντικ

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2015
Μηνύματα
595
Κριτικές
2
Like
83
Πόντοι
6
--
για να φουνταρει νομιζω δεν το εχει, ασχετα τι συμβαινει, τυψεις τωρα δεν εχω πολλες την στηριξα παντα εβρισκα χρονο και τα παραταγα ολα βασικα ειχα και τον χρονο εξ αρχης...
το ατομο δεν βγαινει εκτος αν ειναι αναγκη,δουλεια σπιτι,κτλ....
manipulation ισως ειναι κ ετσι,βρηκε ενα μαλακα εμενα δηλαδη και οποτε θελει start up  παταει το κουμπι...
θα ηταν πολυ ευκολο και δωρο θεου αν ζηταγε λεφτα,μπουζουκια εξοδους εκει θα εκοβα ευκολα.γιατι φως φαναρι-


Επειδη ο γραπτως λογος σου δεν ειναι κατανοητος πολυ θα σου πω την αποψη μου απο αυτα που καταλαβα.

Εχεις κολλησει με μια γυναικα που στην αρχη δεν σου εκανε αισθηση. Ξαφνικα αυτο αλλαξε και βρισκεσαι σε αρνηση με τον εαυτο σου να αποδεκτεις οτι την θελεις. Αυτη εχει βρει εναν ανθρωπο να πει τις μαλακιες της ζωης της και οσο τα ακους στεναχωριεσαι γιατι βλεπεις οτι η ελπιδα να ειστε μαζι απομακρυνεται. Συνεχιζεις ωστοσο να βρισκεσαι σε αρνηση. Καποιες φορες η τυπισα φαινεται να ειναι σε καλυτερη φαση, εχει αναλαμπες και εκει παιρνεις και εσυ τα πανω σου αλλα γρηγορα επιστρεφει στην αρχικη της κατασταση και εσυ στην μιζερη προσωρινα λογω καταστασης ζωης σου. Λογω της αρνησης σου να αποδεκτεις οτι την θελεις σου ειναι δυσκολο να της πας κοντρα στα λαθη της. Οποτε γινεσαι συμπονετικος. Αυτο ειναι που ψυχολογικα σε σκοτωνει γιατι πας εναντα στο χαρακτηρα σου και την προσωπικοτητα σου. Η αλλη παλι στον κοσμο της, ουτε μπορεις να καταλαβεις καθε στιγμη τι εχει στο μυαλο της. Παιζει να ειναι και αδειο τελειως.

Η Λυση. Ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα δωσε χρονο. Ειναι δυσκολο να ξεκοψεις λογω τυψεων και διαφορων αλλων λογων. Δωσε λοιπον χρονο. Αυτες οι σχεσεις δεν κρατανε πολυ. Σβηνουν σιγα σιγα χωρις ιδιαιτερο λογο απο μονες τους. Συνηθως κρατανε λιγοτερο απο ενα ολοκληρο χρονο. Σιγα σιγα θα αραιωσετε την επικοινωνια και θα τελιωσει ολο αυτο.

Το μετα? Λιγες μερες που δεν θα εχετε επικοινωνια θα εισαι σε μια περιεργη φαση καθως θα σε ενοχλησει λιγο που δεν σου στελνει. Ομως θα νιωθεις και ανακουφηση που δεν σε ζαλιζει. Σε λιγοτερο απο μηνα θα νιωθεις απελευθερομενος απο το 90% της καταστασης. Σε ενα 6μηνο θα λες τι μαλακας ημουν που δεν της τα ελεγα στα ισια οτι ειναι λαθος εκει εκει και εκει. Συναισθηματικα στο μηνα πανω θα εχεις ισιωσει.
 

condo

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2009
Μηνύματα
2.326
Κριτικές
15
Like
114
Πόντοι
2.945
χώνεψε το και προχώρα.
 
OP
OP
A

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
Επειδη ο γραπτως λογος σου δεν ειναι κατανοητος πολυ θα σου πω την αποψη μου απο αυτα που καταλαβα.

Εχεις κολλησει με μια γυναικα που στην αρχη δεν σου εκανε αισθηση. Ξαφνικα αυτο αλλαξε και βρισκεσαι σε αρνηση με τον εαυτο σου να αποδεκτεις οτι την θελεις. Αυτη εχει βρει εναν ανθρωπο να πει τις μαλακιες της ζωης της και οσο τα ακους στεναχωριεσαι γιατι βλεπεις οτι η ελπιδα να ειστε μαζι απομακρυνεται. Συνεχιζεις ωστοσο να βρισκεσαι σε αρνηση. Καποιες φορες η τυπισα φαινεται να ειναι σε καλυτερη φαση, εχει αναλαμπες και εκει παιρνεις και εσυ τα πανω σου αλλα γρηγορα επιστρεφει στην αρχικη της κατασταση και εσυ στην μιζερη προσωρινα λογω καταστασης ζωης σου. Λογω της αρνησης σου να αποδεκτεις οτι την θελεις σου ειναι δυσκολο να της πας κοντρα στα λαθη της. Οποτε γινεσαι συμπονετικος. Αυτο ειναι που ψυχολογικα σε σκοτωνει γιατι πας εναντα στο χαρακτηρα σου και την προσωπικοτητα σου. Η αλλη παλι στον κοσμο της, ουτε μπορεις να καταλαβεις καθε στιγμη τι εχει στο μυαλο της. Παιζει να ειναι και αδειο τελειως.

Η Λυση. Ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα δωσε χρονο. Ειναι δυσκολο να ξεκοψεις λογω τυψεων και διαφορων αλλων λογων. Δωσε λοιπον χρονο. Αυτες οι σχεσεις δεν κρατανε πολυ. Σβηνουν σιγα σιγα χωρις ιδιαιτερο λογο απο μονες τους. Συνηθως κρατανε λιγοτερο απο ενα ολοκληρο χρονο. Σιγα σιγα θα αραιωσετε την επικοινωνια και θα τελιωσει ολο αυτο.

Το μετα? Λιγες μερες που δεν θα εχετε επικοινωνια θα εισαι σε μια περιεργη φαση καθως θα σε ενοχλησει λιγο που δεν σου στελνει. Ομως θα νιωθεις και ανακουφηση που δεν σε ζαλιζει. Σε λιγοτερο απο μηνα θα νιωθεις απελευθερομενος απο το 90% της καταστασης. Σε ενα 6μηνο θα λες τι μαλακας ημουν που δεν της τα ελεγα στα ισια οτι ειναι λαθος εκει εκει και εκει. Συναισθηματικα στο μηνα πανω θα εχεις ισιωσει.
Οτι πιο σωστό διάβασα εως τώρα και σε πολλά έχεις πέσει μέσα.
Γράφεις σχεδόν οτι εχω σαν σκέψεις. .
Το θέμα ηταν οτι κάνα μήνα την ειχα ξεγράψει και ένιωσα απίστευτη ανακούφιση ομως η μοίρα την έφερε πάλι μπροστά μου σε κατάσταση που 3 φορές την εβδομάδα την τρώω στην μάπα.
Btw δεν το παίζω άγιος απλά πάντα ακούω τα προβλήματα των άλλων οσο γίνεται δηλαδή δεν έγινε επιλεκτικά σε αυτήν.
Παράδειγμα εχω σύρει σε φίλο απίστευτες ατάκες να ξεκολλήσει απο μαλακιες απο αλλά θέματα ομως εκει τον ξερω 25 χρόνια κ ξέρει ο ίδιος ότι τα λέω προς όφελος του και οχι να τον προσβάλω η να δείξω οτι είμαι πιο έξυπνος.
Αλλωστε φιλοσοφεις εύκολα οταν το ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΤΟ ΕΧΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ.
το θεμα στην κατάσταση ειναι ενω ξέρει τις λύσεις ενω την έχει πατήσει κάνει τα ίδια και τα ίδια. .στο μυαλό της νομίζει οτι ειμαι διαθέσιμος πάντα.
Το θεμα ειναι σε οποιαδήποτε αλλη κατάσταση θα έλεγα αυτό που σκεφτόμουν αλλά σκέφτομαι οτι αν της τα πω ψυχολογικά θα γινει χειροτερα δεν χαϊδεύω  αυτιά αλλα εχω καταλάβει οτι ειναι σούπερ εύθραυστη.
Το ότι δεν της παω κόντρα το αντίθετο συμβαίνει. Απλά ειναι ενα θύμα. .και βρήκε εναν εύκαιρο οπως σωστα ειπες να τα πει.
Στον 1 μηνα που εκοψα ηνουν αλλού ενιψσα άλλος άνθρωπος σαν να σηκώνα μια πολυκατοικία στην πλάτη.
Γκρινια μιζέρια φημες κουτσομπολιά ακουω κάθε μέρα ποτε ομως δεν ειχα επηρεαστεί τοσο.
Τεσπα ευχαριστώ για την άποψή και την εκτιμώ εισαι πολυ κοντα στην πραγματική φάση  οχι απόλυτα αλλα αρκετα.
Σωστα ειπες πας ενάντια στην λογική και χαρακτήρα εκει την πατησα ασχετα αν μερικοί γραψαν περι καψουρας που δεν ισχύει. .
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Περιμενουμε Σαββιδη να παρει επισημη θεση επι του θεματος

Δωσε ραντεβου με τον τυπο, πηγαινε στο ραντεβου μαζι με τη γκομενα σου και κανα καυλακι φιλη της.

Αυτο ηταν, το εδω "προβλημα" λυθηκε και ενα νεο προβλημα γεννηθηκε.

  :hi:
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.163
Πόντοι
2.606
77 ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ προσπαθησα να διαβασω τι στον πουτσο γραφεις...μετα απο 2γραμμες σταματησα και πηγα για ντεπον....δεν συνεχισα το διαβασμα....ο τροπος που γραφεις τον νταλκα σου ειναι τελειως αλλοπροσαλος....μια συμβουλη και μονο λοιπον
-τρεχα στο κοντινοτερο δημοτικο και τελειωσε τουλαχιστον μεχρι την 6η.....εμεις εδω θα ειμαστε και θα περιμενουνε νεα σου !
 

Yatoputso

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Αυγ 2019
Μηνύματα
514
Κριτικές
36
Like
3.590
Πόντοι
5.396
ο Νικ ο Ντικ, έχει δίκιο σε όλα εκτός από αυτό που παραθέτω.

Οποτε γινεσαι συμπονετικος. Αυτο ειναι που ψυχολογικα σε σκοτωνει γιατι πας εναντα στο χαρακτηρα σου και την προσωπικοτητα σου.

θα έλεγα ότι ο χαρακτήρας του ACHILEAS77 είναι, με μπόλικη γενίκευση (και για χίλιους δυο λόγους), του ανθρωπιστή, του καλού Σαμαρείτη και στην περίπτωση της κοπέλας δυστυχώς "του καλού παιδιου".

σίγουρα θα της καθόσουν αν στην έπεφτε και το έχεις σκεφτεί.
σίγουρα τη βλέπεις ποικιλόμορφα.
ξεκίνησες με συμπόνια που έγινε έντονο ενδιαφέρον.
ίσως πέρασες και μικρή μορφή εμμονής αν όχι καψούρας.
σε φτιάχνει η ιδέα να την "σώσεις" όπως εσύ το αντιλαμβάνεσαι.
...και σε εξιτάρει ένα "happy end" σε στιλ ρομαντικής κομεντι με τους δυο σας.
μπορεί ακόμα να βλέπεις ότι σώζοντας αυτή είτε σώζεις τον εαυτό σου είτε εξιλεώνεσαι.  

δηλαδή αν βρει τον "σωστό" δρόμο θα ανεχόσουν να την βλέπεις μετά από τόσο κόπο με άλλον?
δεν λέω ότι τη θες μακριά σου δυστυχισμένη, αλλά μετά θα βρίζεις τον εαυτό σου για το πόσο ασχολήθηκες μαζί της και το τι πέρασες χωρίς να σε ικανοποιεί όσο θα έπρεπε η σωτηρία της.

αφού έχει βοήθεια και μάλιστα ειδικού, τότε ή ο ειδικός δεν κάνει καλά τη δουλειά του ή απλά εκείνη παρανοεί τις παροτρύνσεις του (σίγουρα θα της λέει να βγει από το καβούκι της να γνωρίσει άτομα παρέες κτλ) ή δεν καταλαβαίνει πλήρως το τι βάρος σου μεταθέτει, νομίζοντας ότι είσαι ένας ανθεκτικός σάκος του μποξ.

λοιπών για να μη κουράζω και μακρηγορώ.

1. μην κάνεις ούτε κατά διάνοια σχέση μαζί της ή οτιδήποτε άλλο. θα πατήσει πάνω σε κάθε ευαίσθητη πλευρά του χαρακτήρα σου ηθελημένα και μη, και θα σε κάνει ΡΑΚΟΣ!
2. ξεκαθάρισε πρώτα μέσα σου αν θες να μπλέξεις ή όχι μαζί της. (σε καταφατική απάντηση, ίσως χρειάζεσαι και εσύ βοήθεια στο από που πηγάζει αυτό το ενδιαφέρον.)
3. αν το να τη βοηθήσεις σε αποσπά από τα δικά σου προβλήματα και εκκρεμότητες και αυτό επιζητείς ως δικαιολογημένη αναβλητικότητα, πριν το κάνεις μίλα με κάποιον ειδικό δεν είναι ντροπή.

η λύση για να ξεκόψεις είναι 2 που θεωρώ εξηγημένες.
1. ή μιλάς στα ίσια και λες ότι δεν μπορείς άλλο και νιώθεις θύμα και το διαλύετε τσακωμένοι αλλά μαχαίρι, εναλλακτικά αλλάζει ρότα και αντιλαμβάνεται ότι δεν είναι μόνη και οι αποφάσεις της επηρεάζουν και άλλους, δείχνοντας τη γαϊδουριά της ή μη, σε ότι αφορά εσένα.
2. ή ακολουθείς την αντίστροφη τακτική του ραντεβού. εκεί που συμμετέχεις και ενδιαφέρεσαι με ερωτήσεις για κάποιον αφαιρείς τις ειδικές ερωτήσεις.
πχ
- πως είσαι?
- δεν είμαι καλά.
- εύχομαι ότι σε απασχολεί να είναι περαστικό.

και στην τελική ρε Αχιλλέα γιατί να σώσεις κάποιον που δε θέλει να σωθεί, γιατί την καλομαθένεις και κακομαθένεις ταυτόχρονα αφού όταν φύγεις θα χάσει ένα στήριγμα και το σημαντικότερο γιατί δεν σκέπτεσαι τουλάχιστον την πάρτη στο βαθμό που σκέπτεσαι εκείνη. έχεις φτάσει στη φάση να τη νοιάζεσαι περισσότερο από τον εαυτό σου.

 

rebelos1

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
423
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
77 ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ προσπαθησα να διαβασω τι στον πουτσο γραφεις...μετα απο 2γραμμες σταματησα και πηγα για ντεπον....δεν συνεχισα το διαβασμα....ο τροπος που γραφεις τον νταλκα σου ειναι τελειως αλλοπροσαλος....μια συμβουλη και μονο λοιπον
-τρεχα στο κοντινοτερο δημοτικο και τελειωσε τουλαχιστον μεχρι την 6η.....εμεις εδω θα ειμαστε και θα περιμενουνε νεα σου !
Έτσι ακριβώς. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι κάποιοι κατάλαβαν και τι γράφει και έδωσαν και συμβουλές. Χαίρε ω βάθος απροσμέτρητον!
 

easy777

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
11
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
0
Αχιλλέα, μήπως η ψυχολόγος είναι και μασατζού στην Αθήνα;
 
OP
OP
A

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
ο Νικ ο Ντικ, έχει δίκιο σε όλα εκτός από αυτό που παραθέτω.

θα έλεγα ότι ο χαρακτήρας του ACHILEAS77 είναι, με μπόλικη γενίκευση (και για χίλιους δυο λόγους), του ανθρωπιστή, του καλού Σαμαρείτη και στην περίπτωση της κοπέλας δυστυχώς "του καλού παιδιου".
ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΩ σε μερικα...
σίγουρα θα της καθόσουν αν στην έπεφτε και το έχεις σκεφτεί.(δεν ειναι του γουστου μου,αν της το εριχνα η απαντηση ειναι ναι, ειναι ομορφη ομως π.χ σε μια παρεα δεν θα ειχα κανενα ενδιαφερον να της το ροξω η καν να την γνωρισω)...


σίγουρα τη βλέπεις ποικιλόμορφα. (βλεπω ενα ατομο με δυνατοτητεςνα την εχει παει η ζωη σκατα,χωρια τα δικα της λαθη)...

ξεκίνησες με συμπόνια που έγινε έντονο ενδιαφέρον. (αυτο ΑΚΡΙΒΩΣ)

ίσως πέρασες και μικρή μορφή εμμονής αν όχι καψούρας.(ΣΩΣΤΑ)

σε φτιάχνει η ιδέα να την "σώσεις" όπως εσύ το αντιλαμβάνεσαι.(ΟΧΙ ο καθενας αν δεν θελει δεν μπορει κανεις οτιδηποτε αλλο ειναι παραμυθια)-
...και σε εξιτάρει ένα "happy end" σε στιλ ρομαντικής κομεντι με τους δυο σας.(η λογικη μου λεει οχι η αν πει ναι δινει 1%...for happy απο αποψη υγιης σχεση)-
μπορεί ακόμα να βλέπεις ότι σώζοντας αυτή είτε σώζεις τον εαυτό σου είτε εξιλεώνεσαι.(καμια σχεση γιατι ποτε εγω δεν φορτωσα σε κανεναν οτι με προβλιματιζε απο παιδι εως σημερα)-  

δηλαδή αν βρει τον "σωστό" δρόμο θα ανεχόσουν να την βλέπεις μετά από τόσο κόπο με άλλον? (δεν μου χρωστα τιποτα....δεν ειναι ζητιανα της βοηθειας)
δεν λέω ότι τη θες μακριά σου δυστυχισμένη, αλλά μετά θα βρίζεις τον εαυτό σου για το πόσο ασχολήθηκες μαζί της και το τι πέρασες χωρίς να σε ικανοποιεί όσο θα έπρεπε η σωτηρία της.
(οχι φιλε δεν το βλεπω σαν επενδυση ουτε με αυτην ουτε με αλλη)
αφού έχει βοήθεια και μάλιστα ειδικού, τότε ή ο ειδικός δεν κάνει καλά τη δουλειά του ή απλά εκείνη παρανοεί τις παροτρύνσεις του (σίγουρα θα της λέει να βγει από το καβούκι της να γνωρίσει άτομα παρέες κτλ) ή δεν καταλαβαίνει πλήρως το τι βάρος σου μεταθέτει, νομίζοντας ότι είσαι ένας ανθεκτικός σάκος του μποξ. (εχει καταλαβει οτι εχει γινει πλεον κουραστικη αφορητα)

λοιπών για να μη κουράζω και μακρηγορώ.

1. μην κάνεις ούτε κατά διάνοια σχέση μαζί της ή οτιδήποτε άλλο. θα πατήσει πάνω σε κάθε ευαίσθητη πλευρά του χαρακτήρα σου ηθελημένα και μη, και θα σε κάνει ΡΑΚΟΣ! (ανεκτικος ειμαι , μαλακας οχι)
2. ξεκαθάρισε πρώτα μέσα σου αν θες να μπλέξεις ή όχι μαζί της. (σε καταφατική απάντηση, ίσως χρειάζεσαι και εσύ βοήθεια στο από που πηγάζει αυτό το ενδιαφέρον.)-(το ενδιαφερον πηγαζει απο αλλο ατομο που αγαπαω υπερβολικα και δεν ειναι μαζι μου τωρα-ζει)-και απο εκει νομιζω προεκυψε το ολο θεμα-
3. αν το να τη βοηθήσεις σε αποσπά από τα δικά σου προβλήματα και εκκρεμότητες και αυτό επιζητείς ως δικαιολογημένη αναβλητικότητα, πριν το κάνεις μίλα με κάποιον ειδικό δεν είναι ντροπή.(σε αυτο 100% αυτα τα little distactions ειναι οτι χειροτερο σου γεμιζουν το μυαλο με προβληματα που δεν ειναι καν δικα σου)---10000% δικαιο εδω-και το ξερω.

η λύση για να ξεκόψεις είναι 2 που θεωρώ εξηγημένες.
1. ή μιλάς στα ίσια και λες ότι δεν μπορείς άλλο και νιώθεις θύμα και το διαλύετε τσακωμένοι αλλά μαχαίρι, εναλλακτικά αλλάζει ρότα και αντιλαμβάνεται ότι δεν είναι μόνη και οι αποφάσεις της επηρεάζουν και άλλους, δείχνοντας τη γαϊδουριά της ή μη, σε ότι αφορά εσένα.
(αυτο δεν γινεται οχι οτι δεν μπορω η φοβαμαι την συγκρουση )
2. ή ακολουθείς την αντίστροφη τακτική του ραντεβού. εκεί που συμμετέχεις και ενδιαφέρεσαι με ερωτήσεις για κάποιον αφαιρείς τις ειδικές ερωτήσεις.
πχ
- πως είσαι?
- δεν είμαι καλά.
- εύχομαι ότι σε απασχολεί να είναι περαστικό.

και στην τελική ρε Αχιλλέα γιατί να σώσεις κάποιον που δε θέλει να σωθεί, γιατί την καλομαθένεις και κακομαθένεις ταυτόχρονα αφού όταν φύγεις θα χάσει ένα στήριγμα και το σημαντικότερο γιατί δεν σκέπτεσαι τουλάχιστον την πάρτη στο βαθμό που σκέπτεσαι εκείνη. έχεις φτάσει στη φάση να τη νοιάζεσαι περισσότερο από τον εαυτό σου.
(Και ΝΑΙ και οχι,παραδειγμα δεν μπορω να ειμαι αιωνιο στηριγμα γιατι αποτελει δεσμευση στα παντα πρεπει να εχεις την δυναμη να φυγεις η να φτιαξεις τα πραγματα ωστε να μπορεις π.χ δουλεια αλλο παραδειγμα ενα deal οταν δεν παει καλα....ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΔΕΣΜΕΥΣΗ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ..
τιποτα αλλο)..
κλεινοντας ο σκοπος του ποστ δεν ηταν η υπερ αναλυση αλλα πως γινεται σε μια ηλικια που δεν εισαι πλεον 15,20,30 να τα φερνει ετσι το συμπαν,και να μπλεκεις σε μια κατασταση που την ειχες Α,Β,Γ στο παρελθον ,κατι σαν να εχεις φυγει σε μια στροφη που εχεις περασει 10,000 φορες πριν)..
απορω πως αυτη δινει επαγγελματικες συμβουλες σε ατομα οταν η ιδια ειναι σε τετοια κατασταση, και δεν ειναι η μονη, εγραψα εχω γνωρισει 5 απο κυκλο σε διαφορες ηλικιες 28,35,45 ολες στα προσωπικα τους ειναι ενα ΔΡΑΜΑ δεν το λεω απο κομπλεξ αλλα απο στατιστικης αποψης----
 
OP
OP
A

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
Έτσι ακριβώς. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι κάποιοι κατάλαβαν και τι γράφει και έδωσαν και συμβουλές. Χαίρε ω βάθος απροσμέτρητον!
γραφω παντα πολυ προχειρα και γρηγορα επειδη βαριεμαι τον γραπτο λογο, για τον ιδιο λογο μου αρεσουν τα audio books απο τα βιβλια...
το οτι καταλαβαν καπιοι ισως επειδη λεω ισως ειναι πιο ΕΞΥΠΝΟΙ.
 
OP
OP
A

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
Αχιλλέα, μήπως η ψυχολόγος είναι και μασατζού στην Αθήνα;
Αν ηταν δεν θα υπηρχε προβλημα,και θαηταν ολα ξεκαθαρα...δεν θα ντρεπομουν να το πω,αλλωστε υπαρχουν διαφορα σχετικα τοπικ θα εγραφα εκει.
 

rebelos1

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
423
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
γραφω παντα πολυ προχειρα και γρηγορα επειδη βαριεμαι τον γραπτο λογο, για τον ιδιο λογο μου αρεσουν τα audio books απο τα βιβλια...
το οτι καταλαβαν καπιοι ισως επειδη λεω ισως ειναι πιο ΕΞΥΠΝΟΙ.
Αυτό είναι. Ίσως επειδή εσείς οι....ΕΞΥΠΝΟΙ, έχετε αναπτύξει μεταξύ σας, έναν ιδιαίτερο κώδικα επικοινωνίας. Μη μασάς πασά μου. Προχώρα εσύ ακάθεκτος με αυτούς που σε καταλαβαίνουν και άσε εμάς τους υπόλοιπους να προσπαθούμε να βγάλουμε άκρη στα υψηλά νοήματά σου.
 
OP
OP
A

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
Αυτό είναι. Ίσως επειδή εσείς οι....ΕΞΥΠΝΟΙ, έχετε αναπτύξει μεταξύ σας, έναν ιδιαίτερο κώδικα επικοινωνίας. Μη μασάς πασά μου. Προχώρα εσύ ακάθεκτος με αυτούς που σε καταλαβαίνουν και άσε εμάς τους υπόλοιπους να προσπαθούμε να βγάλουμε άκρη στα υψηλά νοήματά σου.
μπραβο μου την ειπες!! με ταπωσες τραβα στην ταρατσα σου τωρα και αναψε ενα καπνογονο να πανηγυρισεις!
 

rebelos1

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
423
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
μπραβο μου την ειπες!! με ταπωσες τραβα στην ταρατσα σου τωρα και αναψε ενα καπνογονο να πανηγυρισεις!
Μάγκες, θα έρθει κανένας στην ταράτσα μου, ή τζάμπα θα ανάβω τα καπνογόνα και θα πανηγυρίζω μόνος μου?
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
Έτσι ακριβώς. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι κάποιοι κατάλαβαν και τι γράφει και έδωσαν και συμβουλές.

Εγώ δεν έχω καταλάβει, το κορίτσι είναι “εργαζόμενο»;
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.796
Πόντοι
5.406
Δωσε ραντεβου με τον τυπο, πηγαινε στο ραντεβου μαζι με τη γκομενα σου και κανα καυλακι φιλη της.

Αυτο ηταν, το εδω "προβλημα" λυθηκε και ενα νεο προβλημα γεννηθηκε.

  :hi:
Σαββιδης speaking
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom