Νέα

Σας πειράζει να έχει πάει η γυναίκα σας με μια ντουζίνα άντρες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 135K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Mandragora

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2024
Μηνύματα
275
Like
404
Πόντοι
21
Την παρακμή ποιός την ορίζει;
Και κυρίως, με ποια κριτήρια;
Κι εγώ λέω ότι η ψυχασθένεια είναι μια μορφή εξέλιξης. Σήμερα σε διαχειρίζεται ειδικός ψυχικής υγείας, με φαρμακευτική αγωγή, αντί να σε μαντρωσουν σε ίδρυμα και να μείνεις έγκλειστος ώσπου να τα τιναξεις. Και μπορείς να συναναστρεφεσαι κοινωνικά και να εκφέρεις και άποψη. Παρόλο που, εμφανώς, δε στέκεις στα καλά σου.
Κι αυτό παρακμή το λες.
Το ότι η ομοφυλοφιλία είναι ασθένεια το ορίζει ο Πούτιν;
Όχι οι ανάλογοι επιστήμονες;
Ε, αφού το λέει ενας δικτάτορας που εισβάλλει σε ξένες χώρες, ας το δεχθούμε.
Λογικά ψυχίατρος ή παθολόγος ερευνητής θα είναι, για να έχει βαρύτητα η γνώμη του.
Να ρωτήσουμε και Ερντογάν μήπως για την άποψη επί του θέματος;
Δεν έχω ανάγκη να μου κάτσει καμία. Μια χαρά κοπέλες κυκλοφορούν εκεί εξω, με κάποιες από όσες γνωριζομαι μιλάμε στην ίδια γλώσσα, περνάμε καλά όσο διαρκέσει. Αν διαρκέσει πολυ ακόμα καλύτερα.
Αν το δούμε αμιγώς συμφεροντολογικα, όπως λες, συμφέρει να μιλάς για καριόλες, γιατί κάπως πρέπει να δικαιολογήσεις τους κάλους που έχει βγάλει η χούφτα σου.
Γιατι ποια να σου κάτσει άμα ακούσει τα λογυδρια περί της αξίας της παρθενίας;
Πέρα από την πλάκα, με αυτό που λες το «χοντραίνεις» και το πας σε πολύ σκοτεινά μονοπάτια. Εκτός αν δεν συναισθάνεσαι τί έχεις γράψει...
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
739
Κριτικές
26
Like
1.976
Πόντοι
1.196
Αφού πολλοί τύποι εδώ λένε ότι το παρελθόν δεν μετράει, πιστεύω ότι θα αποδεχτούν αυτήν μου την απόφαση.
Ρε αδελφέ, αυτό που λέμε είναι ότι το παρελθόν μιας γυναίκας δεν το ξέρεις. Κάτι που δε ξέρεις δε γίνεται να μετράει ή να μη μετράει, u have no data. Αυτή που στα 35 της φαίνεται σεμνό και μετρημένο στέλεχος σε μια εταιρία στην Αθήνα και υποθέτεις ότι έχει πάει με 5-6 ως τώρα, μπορεί πριν 10 χρόνια όταν ήταν φοιτήτρια στην Αγγλία π.χ. να γαμιόταν με διαφορετικό κάθε τόσο στα clubs και να μέτρησε 20 στο BA και 10 στο Master. Δε θα το μάθεις, δεν έχουμε πρόσβαση σε όσες info θέλουμε, that's fucking life. Επομένως, τα πρακτικά μυαλά αντί να στεναχωριούνται και να χαλάνε χρόνο και διάθεση για ένα νούμερο που δε μπορούν να μάθουν απλά κοιτάνε αν με τη Χ γυναίκα περνάνε καλά τώρα και γράφουν τα υπόλοιπα στ' αρχίδια τους.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.207
Κριτικές
18
Like
19.985
Πόντοι
4.546
Ρε αδελφέ, αυτό που λέμε είναι ότι το παρελθόν μιας γυναίκας δεν το ξέρεις. Κάτι που δε ξέρεις δε γίνεται να μετράει ή να μη μετράει, u have no data. Αυτή που στα 35 της φαίνεται σεμνό και μετρημένο στέλεχος σε μια εταιρία στην Αθήνα και υποθέτεις ότι έχει πάει με 5-6 ως τώρα, μπορεί πριν 10 χρόνια όταν ήταν φοιτήτρια στην Αγγλία π.χ. να γαμιόταν με διαφορετικό κάθε τόσο στα clubs και να μέτρησε 20 στο BA και 10 στο Master. Δε θα το μάθεις, δεν έχουμε πρόσβαση σε όσες info θέλουμε, that's fucking life. Επομένως, τα πρακτικά μυαλά αντί να στεναχωριούνται και να χαλάνε χρόνο και διάθεση για ένα νούμερο που δε μπορούν να μάθουν απλά κοιτάνε αν με τη Χ γυναίκα περνάνε καλά τώρα και γράφουν τα υπόλοιπα στ' αρχίδια τους.
Συμφωνώ απολύτως, δεν θα το μάθουμε ποτέ το παρελθόν της γυναίκας.
 

Mandragora

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2024
Μηνύματα
275
Like
404
Πόντοι
21
Να παίζει και «αδελφό νήμα», με τίτλο: «Σαν πειράζει να έχει πάει η γυναίκα σας με μια ντουζίνα γυναίκες;»

:rockon:
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
739
Κριτικές
26
Like
1.976
Πόντοι
1.196
Συμφωνώ απολύτως, δεν θα το μάθουμε ποτέ το παρελθόν της γυναίκας.
Ε, άρα όσοι λέμε ότι δε μας νοιάζει έχουμε δίκιο. Δεν έχει νόημα να ασχολείσαι με μια info που δε μπορείς να μάθεις.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.700
Κριτικές
90
Like
36.258
Πόντοι
25.467
Ε, άρα όσοι λέμε ότι δε μας νοιάζει έχουμε δίκιο. Δεν έχει νόημα να ασχολείσαι με μια info που δε μπορείς να μάθεις.

Λείπει και ο έχων την εμπειρία, για να σας διαφωτίσει.

Δηλαδή δεν λείπει, μπαίνει, γράφει δύο τρία ποστ και μετά τα σβήνει, για να μην αφήνει ίχνη. :coffee:
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.207
Κριτικές
18
Like
19.985
Πόντοι
4.546
Ε, άρα όσοι λέμε ότι δε μας νοιάζει έχουμε δίκιο. Δεν έχει νόημα να ασχολείσαι με μια info που δε μπορείς να μάθεις.
Ναι, δεν έχει νόημα.
Απλά το πράγμα είναι υποθετικό, έτσι όπως ερμηνεύεται η ερώτηση από πολλούς και εξελίχθηκε η συζήτηση. Δηλαδή, "αν μπορούσατε να διαλέξετε την γυναίκας σας με βάση το παρελθόν της, τι θα θα προτιμούσατε/διαλέγατε;"
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.533
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Πέρα από την πλάκα, με αυτό που λες το «χοντραίνεις» και το πας σε πολύ σκοτεινά μονοπάτια. Εκτός αν δεν συναισθάνεσαι τί έχεις γράψει...
Εγώ ξέρω πολύ καλά τι έχω γράψει. Και το εξηγησα αναλυτικά.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.533
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Δεν γίνεται όμως να διαφωνούμε στο μαθηματικό
Δεν είναι θέμα διαφωνίας. Αναφέρεσαι σε ένα θέμα ως καθολικής αποδοχης.
Δεν είναι.
Υπάρχει τεράστιος διάλογος του τι αντιπροσωπεύει και αν έχει την εφαρμογή που του αποδίδεται, όπου του αποδίδεται.
Μια θεωρία είναι.
Που, όπως όλες, έχει φανατικούς υποστηρικτές αλλά έχει και ανθρώπους που στέκονται κριτικά απέναντί της.
Στο κομμάτι της "αντικειμενικης" ομορφιάς ισχύει αυτό που σου έγραψα.


However, it’s crucial to acknowledge the diversity and uniqueness of individual faces. Ethnicity and facial shape play significant roles in determining what is considered harmonious or aesthetically pleasing. Each ethnic group comes with its distinct facial characteristics, which means that the application of the golden ratio should be adapted to respect these differences. Consulting with an aesthetic professional who understands the nuances of facial diversity can ensure that recommendations are personalised and sensitive to individual characteristics, ensuring outcomes that are both beautiful and respectful of one’s heritage.
 

mourganarxis

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2023
Μηνύματα
209
Like
198
Πόντοι
1
Να τσεκάρετε 2-3 πράγματα,αν πήγαν σε ΕΠΑΛ,αν έχουν υπάρξει φοιτήτριες σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη κι αν έχουν κάνει και κανα εράσμους.Τότε σίγουρα το παρελθόν τους θα'ναι γεμάτο πούτσες...χύσια...ίσως εκτρώσεις...κλπ κλπ
Εδώ συμφωνώ. Οι κόρες φίλων μου έρχονται από Αθήνα Θεσσαλονίκη κλπ με ττα αγόρια τους και σχεδόν όλες κάθε χρόνο τους αλλάζουν.
Το ταπεινό Κατερινακι τα αντίστοιχα χρόνια ζει τον έρωτα του με τον μόνιμο Φιλο-αγορι Βαγγελα.
Τώρα όταν φτάσουν σε γαμο θα δουμε ποια θα τρώει τις πουτσες με την σειρά.
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
557
Like
645
Πόντοι
86
Να ξεκαθαρισω, οτι δεν ψαχνω για την μελλοντικη μητερα των παιδιων μου. Με ενδιαφερει μια απλη, χωρις δεσμευσεις, ερωτικη σχεση, στην οποια να περναμε καλα και οι δυο, με αμοιβαιο σεβασμο και ειληκρινεια. Τωρα αν ειμαι π.χ. 20 χρονων και η κοπελα 15 και εχει παει και με 20 αντρες, σηγουρα θα προβληματιζομουν και μαλλον θα την εκανα με ελαφρα πηδηματακια. Αν ειμαι π.χ. 50 και εκεινη 40, θελω να εχει παει και με 10-20 αντρες, ναχει κανει και καμια παρτουζιτσα, και να μου λεει και για τα γαμησια της, με λεπτομερειες και να με φτιαχνει. Διαφορετικα τι να τυην κανω? Να αμαρτησουμε, θελω, οχι να αγιασουμε. Θα με αποθουσε μια γυναικα, που ενω της αρεσει ναναι "πουτανα" στο γαμησι το παιζει "ψυξοπαρθενα" Ευτυχως εδω και καμποσα χρονια, εχουν αλλαξει οι ηθικες μου αξιες, απο "πατρις, θρησκεια, οικογενεια" σε "οτι φαμε, οτι πιουμε και οτι αρπαξει ο απαυτος μας" Τελος να πω οτι δεν θεωρω κακο η προξενιο, το να μου συστησει καποια κοπελα, ενας φιλος, η αδερφη μου, η τελος παντων ενας τριτος (το εχω κανει κι εγω με φιλες/ους) αρκει το θεμα να μενει μεχρις εδω. Αν ανακατευτουν περισσοτερο, μπερδευεται η κατασταση, με συνηθως ασχημα αποτελεσματα, οπως ανεφεραν και καποιοι φιλοι, εδω. Απλα πραγματα πλεον στη ζωη μου. Το μονο πολυπλοκο που δεν εχω βαρεθει ακομα και ασχολουμε ειναι το κομπιουτερ, αντε και το retroplaystation.
Kαλα να περνατε, μαγγες και να θυμαστε να φροντιζετε και τους εαυτους σας, οχι μονο τις γκομενες
 

pouk58

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2012
Μηνύματα
626
Like
202
Πόντοι
26
Φιλε 99.9% των αρσενικων αυτο κανουμε.λεμε ψεματα μικρα η μεγαλα για να πηδηξουμε.καλα τι τις λες εσυ,μωρο μου ηρθα γιατι εχεις βυζαρες καινθελω να σου χυσω μεσα στη κωλαρα? Η μηπως,"μου φανηκες ενδιαφερον χαρακτηρας, με χιουμορ και ηθελα να σε γνωρισω"?

Επειδή το κάνουμε δεν σημαίνει ότι είναι και σωστό.
 

Giankos2525

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2024
Μηνύματα
37
Like
28
Πόντοι
0
Φιλε ενα πραγμα δεν καταλαβαινω με αυτους τους τυπους...αν πανε να αγορασουνε αμαξι και τους πει ο αλλος...ειναι 3ο χερι,το ειχε ενας πιτσιρικας,ενας οικογενειαρχης και ενας φοιτητης,150.000 km...δεν θα τους αρεσει.αν ομως η αγάπη τους εχει περασει 30 χερια πουτσα εδωσε σε 20 κωλο και τα καταπιε απο 25 εεε εκεινο δεν πειραζει ρε αδερφε,πως κανεις ετσι
Είναι πολύ ωραίο να χρησιμοποιείς για παράδειγμα ένα πράγμα για να κατανοήσουμε τα κοινωνικά πρότυπα. Θα μπορούσε να θεωρηθεί και η γυναίκα ένα αντικείμενο, μια τρύπα ας πούμε. Επίσης εσύ που έχεις γυρίσει όλα τα μπουρδέλα της περιοχής σου, γράφεις στο φόρουμ του μπου για το ποια από τα κορίτσια κάνει ακαπωτη πίπα, είσαι ικανός για οικογένεια, ενώ η γυναίκα που έχει πάρει 100 πουτσες δεν ειναι. (Τα παραδείγματα τυχαία, αλλά μπορεί να έπιασα και διάνα) Οκ μαν μου.
 

Giankos2525

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2024
Μηνύματα
37
Like
28
Πόντοι
0
Δεν ξερω σε ποια απο τις ανοησιες που αραδιασες να απαντησω...στην ελλαδα κ κυπρο δεν υπαρχει προνοια για προγαμιαιο συμβολαιο.το συμφωνο συμβιωσης δεν το αλλαζει οτι κ να εχεις γραψει εκει. Τα αλλα περι ηθικης ωραια τα λες θα σε δω οταν κανεις κορη και γιο...να δουμε αν θα σε πειραξει η...ποσοτητα των ερωτικων τους συντροφων και ελα μετα κανε κυρηγμα για τα φυλα. Τελος το οτι εχω φαει πικρα φυσικα,ειμαι μεγαλος σε ηλικια επαθα και ειδα και απο αλλους τι επαθαν.δεν πειραζει παθε και εσυ για να μαθεις.εκει που εισαι ημουνα και εδω που ειμαι θα ρθεις.
Το ότι στο σύμφωνο συμβίωσης δεν μπορείς να καθορίσεις τίποτα είναι γνώση που την έχεις επειδή είσαι συμβολαιογράφος, ή επειδή το λένε στο μπου; Τέλος φίλε μου ειλικρινά αν κάνω κόρη και θελει να φάει 100 πουτσες επειδή της αρέσει το σεξ δεν έχω κανένα πρόβλημα, το ίδιο και αν κάνω αγόρι και γουστάρει να γαμησει 100 μουνιά για τον ίδιο ακριβώς λόγο. Αν κάνω παιδιά, είτε αγόρι είτε κορίτσι το μόνο που θέλω είναι να μην μετανιώνουν για τις επιλογές τους και χτυπάνε εκ των υστέρων το κεφάλι τους στον τοίχο και τέτοιο είναι αν έχεις έναν/μια τοξικό/ή σύντροφό, όχι αν γαμηθηκες ή γάμησες για να περάσεις καλά.
 

Giankos2525

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2024
Μηνύματα
37
Like
28
Πόντοι
0
Εντάξει τύπε μου συμφωνούμε ότι διαφωνούμε στο κοινωνικό κομμάτι. Δεν γίνεται όμως να διαφωνούμε στο μαθηματικό.


Ας το ήδη φαντάζομαι την κλασσική άπλυτη να λέει: Αυτό είναι αντικειμενοποίηση του θηλυκού και η λεκτική βία που μας ασκείτε ισοδυναμεί με σωματική και ως γνωστόν η βία είναι το όπλο του αδύναμου.

Με αυτά τα πλάσματα τύπε δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλεις άκρη. Καλός ο Πακιστανός αλλά δεν τον θέλουν σπίτι τους, καλός ο gay αλλά όχι το παιδί τους. Καλή η καριολα αλλά όχι και η κόρη τους, καλό το αμάξι αλλά έχει πολλά χιλιόμετρα και η γυναίκα τους καλή ψυχή αλλά όταν χαλάσει η φάση απλά σπάνε και χωρίζουν.

(Και για να μην παρεξηγηθώ πάλι τυχαίο παράδειγμα ο Πακιστανός και οι gay, σας παρακαλώ μην αρχίσετε πάλι).
Αυτή η μαλακία με τον Πακιστανό ή τον χ-ψ αλλοδαπό να πάρουμε σπίτι μας από πού ξεκίνησε; Προσωπικά δεν θα έπαιρνα κανένα, ούτε Πακιστανό, ούτε Έλληνα, ούτε καν φίλο μου να τον έχω να τον ταΐζω και να κάθεται. Και όχι προσωπικά αν ο γιος μου είναι gay κανέναν πρόβλημα δεν θα εχω. Πρόβλημα θα έχω με τα σκουπίδια που θα τον κλωτσανε μέρα μεσημέρι γιατί δεν τους αρέσουν τα μούτρα του. Και ναι μάστορα το να πεις ότι η γυναίκα είναι αμάξι είναι ξεκαρη αντικειμενοποίηση. Ούτε φεμινισμός, ούτε woke ατζέντα ούτε τίποτα.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.533
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Ναι, δεν έχει νόημα.
Απλά το πράγμα είναι υποθετικό, έτσι όπως ερμηνεύεται η ερώτηση από πολλούς και εξελίχθηκε η συζήτηση. Δηλαδή, "αν μπορούσατε να διαλέξετε την γυναίκας σας με βάση το παρελθόν της, τι θα θα προτιμούσατε/διαλέγατε;"
Αν δε μιλάμε για ποινικό παρελθόν, θα διάλεγα αυτή που θα με έκανε να αισθάνομαι ζωντανός και να περνάω καλά δίπλα της.
Η μονη που δε θα διάλεγα θα ηταν η παρθένα που μου κάνουν συνοικέσιο.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.207
Κριτικές
18
Like
19.985
Πόντοι
4.546
Αν δε μιλάμε για ποινικό παρελθόν, θα διάλεγα αυτή που θα με έκανε να αισθάνομαι ζωντανός και να περνάω καλά δίπλα της.
Η μονη που δε θα διάλεγα θα ηταν η παρθένα που μου κάνουν συνοικέσιο.
Όπως καταλαβαίνει ο καθένας.
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
739
Κριτικές
26
Like
1.976
Πόντοι
1.196
Επίσης εσύ που έχεις γυρίσει όλα τα μπουρδέλα της περιοχής σου, γράφεις στο φόρουμ του μπου για το ποια από τα κορίτσια κάνει ακαπωτη πίπα, είσαι ικανός για οικογένεια, ενώ η γυναίκα που έχει πάρει 100 πουτσες δεν ειναι. (Τα παραδείγματα τυχαία, αλλά μπορεί να έπιασα και διάνα) Οκ μαν μου.
Ούτε μια κριτική δεν έχει ο μπάρμπας ρε μαν, ποια μπουρδέλα; Για να τον παίζει μπαίνει εδώ και πουλάει και λίγη ηθική με την ευκαιρία.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom