Νέα

PC problem - Help!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα zironvenom
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 295K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

AntonisA

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.297
Like
0
Πόντοι
16
μια συγκεκριμενη ιστοσελιδα μου βγαινει σε σμικρυνση...κατι πατησα φανεται κατα λαθος κ μικρυναν οι χαρακτηρες.πως την αυξανω?

Ctrl και (γκρι) + ή - ή και το 0 για να παιξεις με το zoom
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.677
Πόντοι
2.606
ή Cntr(κρατας πατημενο)και παιζεις με την ροδελα του ποντικου μπρος-πισω. :S :S :S
 

Krish

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2015
Μηνύματα
89
Κριτικές
2
Like
103
Πόντοι
0
Laptop TURBO-X μοντέλο M765S

Χτες για κακή μου τύχη το έδωσα σε ένα φίλο για format και αποφάσισα να βάλω τα 10αρια για πρώτη φορα γιατί βαρέθηκα τα 7 (καλός μαλάκας είμαι) για να τα δω πως δουλέουν και αν δεν μου άρεσαν να βάζαμε πάλι τα 7.Αλλα μόλις το άνοιξα παρατήρησα μετά από πολύ ώρα πως στην οθόνη κάτι δεν πήγαινε καλά.Έχει βγάλει σε όλη την οθόνη παράλληλες γραμμές (ισα που αχνοφαίνονται) αλλα δεν μπορείς να δουλέψεις γιατί είναι κουραστικό.Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο?
 

Συνημμένα

  • aa.png
    aa.png
    26,7 KB · Εμφανίσεις: 25

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.155
Like
349
Πόντοι
36
Laptop TURBO-X μοντέλο M765S

Χτες για κακή μου τύχη το έδωσα σε ένα φίλο για format και αποφάσισα να βάλω τα 10αρια για πρώτη φορα γιατί βαρέθηκα τα 7 (καλός μαλάκας είμαι) για να τα δω πως δουλέουν και αν δεν μου άρεσαν να βάζαμε πάλι τα 7.Αλλα μόλις το άνοιξα παρατήρησα μετά από πολύ ώρα πως στην οθόνη κάτι δεν πήγαινε καλά.Έχει βγάλει σε όλη την οθόνη παράλληλες γραμμές (ισα που αχνοφαίνονται) αλλα δεν μπορείς να δουλέψεις γιατί είναι κουραστικό.Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο?
Μπορείς να δεις μέσα στην Διαχείρηση Συσκευών ( Πατάς το κουμπι με την σημαιούλα των Windows + x ).
Κοίταξε των οδηγό για την κάρτα γραφικών.
Πιθανόν κάτι λάθος έγινε στην εγκατάσταση.
 

Krish

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2015
Μηνύματα
89
Κριτικές
2
Like
103
Πόντοι
0
Θα το κοιτάξω ναι.Πάλι καλά τουλάχιστον που μου είπες ότι κάτι έγινε λάθος στην εγκατάσταση γιατί στην αρχή νόμιζα ότι πάω για όλη την motherboard μαζί με την κάρτα γραφικών (200 euro ζημια δλδ στο πλαίσιο) οποτε το πολύ πολύ ξαναπερνάω τα 7 αν δεν καταφέρω κάτι..
 

SaintOVA

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2015
Μηνύματα
357
Κριτικές
14
Like
141
Πόντοι
291
μήπως έχεις τους βασικούς οδηγούς της κάρτας γραφικών? βάλε το Slim Drivers και κάνε μια αναβάθμιση στους Graphics Drivers και στην Motherboard τα άλλα άστα έξω.. τέλος δες αν υπάρχει update για το BIOS
 

Krish

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2015
Μηνύματα
89
Κριτικές
2
Like
103
Πόντοι
0
Βαζω το SlimDrivers να δω
 

Συνημμένα

  • Χωρίς τίτλο.png
    Χωρίς τίτλο.png
    141,4 KB · Εμφανίσεις: 24

Krish

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2015
Μηνύματα
89
Κριτικές
2
Like
103
Πόντοι
0
Δεν βλεπω κατι
 

Συνημμένα

  • 2.png
    2.png
    144,7 KB · Εμφανίσεις: 22

Krish

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2015
Μηνύματα
89
Κριτικές
2
Like
103
Πόντοι
0
και για την οθονη
 

Συνημμένα

  • 1.png
    1.png
    144,3 KB · Εμφανίσεις: 30

SaintOVA

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2015
Μηνύματα
357
Κριτικές
14
Like
141
Πόντοι
291
και για την οθονη

ωραία όπως βλέπεις είναι εγκατεστημένοι οι βασικοί οδηγοί! πρέπει να δεις τι κάρτα γραφικών φοράς και να περάσεις του κύριους!

Μάλλον αυτοί είναι δοκίμασε να τους εγκαταστήσεις!
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.155
Like
349
Πόντοι
36
ωραία όπως βλέπεις είναι εγκατεστημένοι οι βασικοί οδηγοί! πρέπει να δεις τι κάρτα γραφικών φοράς και να περάσεις του κύριους!

Μάλλον αυτοί είναι δοκίμασε να τους εγκαταστήσεις!
Συμφωνω με των φίλο.
Το θέμα σου είναι οδηγοι της κατας γραφικών σου.
 

Krish

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2015
Μηνύματα
89
Κριτικές
2
Like
103
Πόντοι
0
Το πρόβλημα διορθώθηκε χάρις στο Driver Booster 3!
 

artemismatsas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2013
Μηνύματα
5.867
Κριτικές
1
Like
120
Πόντοι
66
εχω βαλει ενα ssd 120 gb στο λαπτοπ μου, ενα dell inspiron! οταν ομως πηγαινω στο "ο υπολογιστης μου" μου λεει οτι εχει μονο 2 γιγα ελευθερα απο 28.9 συνολο , ενω το dell support assist στο system info διαβαζει οτι εχω τον transced 128 gb. στο transcend ssd scope που ειναι ενα προγραμματακι για να βλεπω θεματα με το σκληρο λεει τοταλ 119 gb... το θεμα ειναι οτι θελω να κατεβασω κατι προγραμματα κ να κανω τα απντεητ αλλα δεν εχει καθολου χωρο ο δισκος... τι παιζει?
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
765
Πόντοι
146
εχω βαλει ενα ssd 120 gb στο λαπτοπ μου, ενα dell inspiron! οταν ομως πηγαινω στο "ο υπολογιστης μου" μου λεει οτι εχει μονο 2 γιγα ελευθερα απο 28.9 συνολο , ενω το dell support assist στο system info διαβαζει οτι εχω τον transced 128 gb. στο transcend ssd scope που ειναι ενα προγραμματακι για να βλεπω θεματα με το σκληρο λεει τοταλ 119 gb... το θεμα ειναι οτι θελω να κατεβασω κατι προγραμματα κ να κανω τα απντεητ αλλα δεν εχει καθολου χωρο ο δισκος... τι παιζει?
Μηπως να σβησεις καμια τσοντα γιατί γέμισε ο δίσκος; :2funny:
 

artemismatsas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2013
Μηνύματα
5.867
Κριτικές
1
Like
120
Πόντοι
66


σε 29 γιγα που λεει οτι χωραει τι τσοντα να βαλω ρε τυπε!!! :S :rockon:
 

PSYXOLOGOS

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2007
Μηνύματα
158
Like
1
Πόντοι
1
δεξι κλικ στον υπολογιστη μου - διαχειριση - διαχειριση δισκων και λογικα θα πρεπει να βλεπεις τον υπολοιπο χωρο με μαυρο χρωμα εκει πανω πατας και πας διμιουργια νεου τομου και σε ολα τα υπολοιπα πατας επομενο και λογικα θα εχεις και τον υπολοιπο χωρο
 

nekrothaftis

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2009
Μηνύματα
147
Κριτικές
6
Like
26
Πόντοι
1
Τυπε μπαςκαι εχει καμία  λειτουργία  σαν το over provisioning και σου τρωει χωρο?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom