Νέα

Tinder αξίζει;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FROID
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 451K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Flaviouras

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2017
Μηνύματα
30
Like
68
Πόντοι
0
Περί διάστασης κλπ είναι η έλξη που δημιουργεί το wannabe απαγορευμένο.
Τι εννοώ;
Πως αν δεν είναι και επισήμως χωρισμένος ο άλλος,τους τραβάει Κατά κάποιον τρόπο
Ναι πιθανόν είναι και αυτό
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.667
Κριτικές
183
Like
43.731
Πόντοι
21.896
ok , μάλλον δεν διευκρίνισα, έχεις δίκιο. Τους τύπους τους γνώρισα λέγοντας ότι δεν θέλω μία σχέση μόνο για σεξ, αλλά να υπάρχει και κάποια επικοινωνία και όποτε μπορούμε, να πηγαίνουμε και για κανένα ποτο ή φαγητό, το ΣΚ για παράδειγμα αν δεν είχαμε υποχρεώσεις. Χαλαρά και χωρίς πιέσεις, ενήλικοι είμαστε και κανένας μας δεν ήθελε ψυχαναγκαστικές καταστάσεις.
Ιμε δυαθαισιμος :smitten:
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.796
Πόντοι
5.406
ok , μάλλον δεν διευκρίνισα, έχεις δίκιο. Τους τύπους τους γνώρισα λέγοντας ότι δεν θέλω μία σχέση μόνο για σεξ, αλλά να υπάρχει και κάποια επικοινωνία και όποτε μπορούμε, να πηγαίνουμε και για κανένα ποτο ή φαγητό, το ΣΚ για παράδειγμα αν δεν είχαμε υποχρεώσεις. Χαλαρά και χωρίς πιέσεις, ενήλικοι είμαστε και κανένας μας δεν ήθελε ψυχαναγκαστικές καταστάσεις.
Γεια σου μωράκι.
Αν θέλεις και σ ενδιαφέρει μπορώ να σε βγάζω βόλτα και επικοινωνία (εστιατόρια μπαράκια κλπ κερασμένα ολα απο εμένα)όταν δεν έχω υποχρεώσεις για μια υγιή σχέση βασισμένη στην ωριμότητα την κατανόηση και την αλληλοεκτιμηση.
Κωλαράκι δίνεις;
 

SLIM SHADY

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.606
Κριτικές
8
Like
9.060
Πόντοι
1.336
ok , μάλλον δεν διευκρίνισα, έχεις δίκιο. Τους τύπους τους γνώρισα λέγοντας ότι δεν θέλω μία σχέση μόνο για σεξ, αλλά να υπάρχει και κάποια επικοινωνία και όποτε μπορούμε, να πηγαίνουμε και για κανένα ποτο ή φαγητό, το ΣΚ για παράδειγμα αν δεν είχαμε υποχρεώσεις. Χαλαρά και χωρίς πιέσεις, ενήλικοι είμαστε και κανένας μας δεν ήθελε ψυχαναγκαστικές καταστάσεις.
Εσύ ανακάλυψες ότι είχαν σχέση ή το υπεθεσες επειδή σε παίρναν τηλέφωνο μόνο εκείνο το διάστημα της ημέρας τις καθημερινές;
 

N. Gonorrhoea

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2023
Μηνύματα
55
Like
53
Πόντοι
0
Δεν είναι κακό να βάλει κάποιος την merceda ,το rolex και το σκάφος αρκεί να τα κατέχει. Υποδηλώνουν έναν υπολανθάνοντα ματεριαλισμο ο οποίος μπορεί να χαρακτηρίζει τον ιδιοκτήτη τους. Επίσης λειτουργούν όπως το nickname σου καθώς κρατάνε τις αναρχοάπλιτες μακριά. Τέλος οι Ρωσσιδουλες δεν είναι απαραίτητα κάτι κακό εάν εξαιρέσεις την αυξημένη κατανάλωση τους η οποία μπορεί να συγκριθεί με τα υψηλού κυβισμού mercedes.
Ναι, το να έχεις ακριβό αυτοκίνητο δεν είναι κακό, το να το χρησιμοποιείς για να ψαρέψεις γκόμενα όμως, υποτιμά κατ’αρχήν τον εαυτό σου. Σε site όπου καλείσαι να επιδείξεις τα προτερήματά σου, όταν βάζεις ακριβό αυτοκίνητο κλπ, σημαίνει ότι το θεωρείς ένα από τα προτερήματα για τα οποία αξίζει να σε πλησιάσει μία γκόμενα. Όταν λοιπόν μοστράρεις κάτι τέτοιο, τότε γιατί να σε ενοχλεί αν σε πλησιάσουν για αυτο; Και επίσης δεν ξέρω πόσες αναρχο-άπλυτες ψάχνονται στο τίντερ - αν καταλαβαίνω τί εννοείς, αυτές τις σνομπάρουν τις διαδικτυακές γνωριμίες. Το σίγουρο είναι ότι θα σε πλησιάσουν πολλές πεινασμένες που τις ενδιαφέρει μόνο το αυτοκίνητο, πού θα τις πας κλπ. Οι Ρωσσιδούλες (τουλάχιστον αυτές που δεν έχουν κάποια ιδιαίτερη καλλιέργεια) ανήκουν σε αυτή την κατηγορία. Αν είναι και κουκλάρες τότε επιβάλεται να επιδείξεις και αμάξι, και σπίτι και ρόλεξ. Θεωρούν ότι η ομορφιά πληρώνεται. Γνωρίζω καλά κάποιες και το παραδέχονται ανοιχτά.
 

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.172
Κριτικές
3
Like
4.325
Πόντοι
736
Ναι, το να έχεις ακριβό αυτοκίνητο δεν είναι κακό, το να το χρησιμοποιείς για να ψαρέψεις γκόμενα όμως, υποτιμά κατ’αρχήν τον εαυτό σου. Σε site όπου καλείσαι να επιδείξεις τα προτερήματά σου, όταν βάζεις ακριβό αυτοκίνητο κλπ, σημαίνει ότι το θεωρείς ένα από τα προτερήματα για τα οποία αξίζει να σε πλησιάσει μία γκόμενα. Όταν λοιπόν μοστράρεις κάτι τέτοιο, τότε γιατί να σε ενοχλεί αν σε πλησιάσουν για αυτο; Και επίσης δεν ξέρω πόσες αναρχο-άπλυτες ψάχνονται στο τίντερ - αν καταλαβαίνω τί εννοείς, αυτές τις σνομπάρουν τις διαδικτυακές γνωριμίες. Το σίγουρο είναι ότι θα σε πλησιάσουν πολλές πεινασμένες που τις ενδιαφέρει μόνο το αυτοκίνητο, πού θα τις πας κλπ. Οι Ρωσσιδούλες (τουλάχιστον αυτές που δεν έχουν κάποια ιδιαίτερη καλλιέργεια) ανήκουν σε αυτή την κατηγορία. Αν είναι και κουκλάρες τότε επιβάλεται να επιδείξεις και αμάξι, και σπίτι και ρόλεξ. Θεωρούν ότι η ομορφιά πληρώνεται. Γνωρίζω καλά κάποιες και το παραδέχονται ανοιχτά.
Θα επιμείνω όμως ότι δεν είναι κακό, ακόμα και να τα χρησιμοποιείς για να ψαρέψεις γκόμενες. Θα διαφωνήσω ότι το tinder είναι site όπου καλείσαι να επιδείξεις τα προτερήματα σου, αυτό το οποίο επιδεικνύεις είναι το ελεύθερο σου πνεύμα σχετικά με το να κάνεις μια συνάντηση και πιθανόν να προχωρήσεις ακόμα παραπάνω. Σαφώς και δεν θα πρέπει να σε ενοχλεί εάν σε πλησιάζουν για αυτά που έβαλες ώστε να διαλαλήσεις την πραμάτεια σου. Χαίρομαι που έχεις καταλάβει τον τρόπο που λειτουργούν οι Ρωσίδες θεωρούν ότι κρατάνε ένα καλό επίπεδο εμφάνισης και πρέπει να τις πληρώνεις για αυτό, προκειμένου να είναι δίπλα σου. Από εκεί και πέρα εάν το τίμημα για τις Ρωσσιδουλες είναι το 2% του εισοδήματος σου, κάνεις πλάκα και περνάς καλά εάν το τίμημα είναι το 80% του εισοδήματος σου υποφέρεις, ψυχικά και οικονομικά και μπορείς να οδηγηθείς σε ακραίες καταστάσεις.
 
Τελευταία τροποποίηση:

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.172
Κριτικές
3
Like
4.325
Πόντοι
736
Πολλοί δυστυχώς εμφανίζουν μόνο ένα τους προτέρημα και εστιάζουν εκεί,διότι υστερούν στα υπόλοιπα
Λογικό δεν είναι ; Κανένας δεν πρόκειται να να προβάλει τα αδύνατα του σημεία σαν δόλωμα, προβάλει μόνο ότι έχει αυτός σαν δυνατό σημείο. Εάν το το δυνατό του σημείο είναι η οικονομική του δύναμη επειδή πούλησε τα κτήματα στη Γλυφάδα που έβοσκε ο παππούς του τα πρόβατα και έχει γίνει πλούσιος θα το δείξει με κότερα , ελικόπτερα και Dom perignon στο Ντουμπάι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: SKEF

Vasco Da Gamage

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
198
Like
327
Πόντοι
21
Ναι, το να έχεις ακριβό αυτοκίνητο δεν είναι κακό, το να το χρησιμοποιείς για να ψαρέψεις γκόμενα όμως, υποτιμά κατ’αρχήν τον εαυτό σου. Σε site όπου καλείσαι να επιδείξεις τα προτερήματά σου, όταν βάζεις ακριβό αυτοκίνητο κλπ, σημαίνει ότι το θεωρείς ένα από τα προτερήματα για τα οποία αξίζει να σε πλησιάσει μία γκόμενα. Όταν λοιπόν μοστράρεις κάτι τέτοιο, τότε γιατί να σε ενοχλεί αν σε πλησιάσουν για αυτο; Και επίσης δεν ξέρω πόσες αναρχο-άπλυτες ψάχνονται στο τίντερ - αν καταλαβαίνω τί εννοείς, αυτές τις σνομπάρουν τις διαδικτυακές γνωριμίες. Το σίγουρο είναι ότι θα σε πλησιάσουν πολλές πεινασμένες που τις ενδιαφέρει μόνο το αυτοκίνητο, πού θα τις πας κλπ. Οι Ρωσσιδούλες (τουλάχιστον αυτές που δεν έχουν κάποια ιδιαίτερη καλλιέργεια) ανήκουν σε αυτή την κατηγορία. Αν είναι και κουκλάρες τότε επιβάλεται να επιδείξεις και αμάξι, και σπίτι και ρόλεξ. Θεωρούν ότι η ομορφιά πληρώνεται. Γνωρίζω καλά κάποιες και το παραδέχονται ανοιχτά.
Καταρχάς το αυτοκίνητο μετράει, και όχι μόνο για τις gold diggers. Αν ένας άντρας είναι επιτυχημένος στη δουλειά του και βγάζει λεφτά θα πάρει και το αυτοκίνητο του. Γενικώς μιλώντας, οι γυναίκες ελκύονται από τους επιτυχημένους άντρες και το καλό αυτοκίνητο (πρέπει να) είναι ένα "δώρο" της επιτυχίας. Τώρα σχετικά με το tinder, εκεί έχουμε μια κατηγορία άφραγκων αντρών με πολλή ανασφάλεια, με μεταχειρισμένο mercedes 20 χρονών που νομίζουν ότι τους κάνει άντρες το αυτοκίνητο, και πιθανότατα να μπήκαν και στα χρέη να το πάρουν. Από την άλλη έχουμε και τις αντίστοιχες μέτριες εμφανησιακά και πνευματικά γυναίκες που τσιμπάνε γιατί δεν τους κάθονται οι πραγματικά επιτυχημένοι άντρες, οπότε όλοι ευχαριστημένοι.
Υ.Γ. το tinder είναι για αποτυχημένους ούτως ή άλλως, που μπαίνουν στη διαδικασία να γίνουν το κορόιδο διάφορων γυναικών με την ελπίδα ότι θα κάτσει κάποια κάποτε.
 

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.172
Κριτικές
3
Like
4.325
Πόντοι
736
Γενικά το Tinder είναι στιγμή ... εάν έχεις τις μαύρες σου μετά από χυλοπίτα, κάνεις ένα σοβαρό προφίλ ψάχνοντας πιθανή σχέση , εάν η καύλα έχει βαρέσει κόκκινο ψάχνεις να τρυπώσεις , εάν είσαι χαλαρός έχεις ένα προφίλ να βρίσκεται και που και που το ανοίγεις , εάν δεν είσαι χαλαρός μπαίνεις κάθε μέρα να κάνεις like σε ότι νέο εμφανίζεται
 

aa(2)

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2021
Μηνύματα
79
Like
115
Πόντοι
0
μπα πρεπει να πληρωσεις γι α να εχεις πιθανοτητες
θα ελεγα το dating sto fb ειναι καλυτερο
 

Ponaso

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2023
Μηνύματα
20
Like
52
Πόντοι
0
Το ειχα χρησιμοποιησει λιγο κατα τη διαρκεια του κορονοιου και μετα (2020-2021), ο,τι χειροτερο κατα τη δικη μου εμπειρια. Νταξει ειμαι λιγο επιλεκτικος κι εγω οποτε τα λιγα match και chat που εκανα ηταν με κορασια που θα χαρακτηριζες ανω του μετριου, αλλα καμια δεν ψηνοταν να βγει ραντεβου, ηθελαν απλα συζητηση για να τους δινεις προσοχη και επιβεβαιωση... Δεν ξερω αν εχει αλλαξει απο τοτε η φαση, αλλα γενικα ολοι λενε να μεινεις μακρια απο Τιντερ, η αναλογια ειναι 80% αντρες 20% γυναικες και κλασικα η Ελλεηνιδα το χρησιμοποιει σαν ενα (ακομα) μεσο για να παιρνει επιβεβαιωση απο καυλωμενους αντρες.

Τις προαλλες ειχα βγει με 2 γυναικες συναδελφους, η μια εκ των οποιων φρεσκοχωρισμενη γυρω στα 26, η οποια μας ελεγε οτι ανοιξε Τιντερ για να ¨δει πως ειναι να μιλας με πολλους" :grin::grin:. Εν τελει νομιζω βγηκε ραντεβου με εναν κακομοιρη (αρκετα εμφανισιμος στις φωτο που μας εδειξε), ο οποιος δεν της εκανε "κλικ", οποτε δεν προχωρησε η φαση. Κοινως, οποιαδηποτε γκομενα εκει μεσα ανω του μετριου εμφανισιακα ψαχνει απλα επιβεβαιωση (εκτος αν ανηκεις στην κατηγορια ψηλος, γυμναστηριακος με λεφτα) και μαλλον θα χασεις χρονο και χρημα, ακομα και ραντεβου να βγεις. Τωρα αν για καποιο μυστηριο λογο θες να δωσεις σε καμια χοντρη ή κανα 4αρι γενικα, τοτε ναι κατι γινεται οπως εχω ακουσει απο διαφορους.

Γενικα απο τοτε που βγηκε το Instagram και τα dating apps, γαμηθηκε τελειως η φαση γτ εκτοξευσαν τη ματαιοδοξια και τον εγωισμο των γυναικων στο επακρο. Οταν οποιαδηποτε εστω λιγο εμφανισιμη κοπελα ξερεις, εχει 1000+ followers στο Instagram, αντιλαμβανεσαι οτι εχει αποκτησει και τουπε ντιβας, οποτε οι προδιαγραφες για να γαμησεις ειναι στο Θεο :woldman:.
 
Τελευταία τροποποίηση:

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.910
Κριτικές
3
Like
1.597
Πόντοι
216
Το ειχα χρησιμοποιησει λιγο κατα τη διαρκεια του κορονοιου και μετα (2020-2021), ο,τι χειροτερο κατα τη δικη μου εμπειρια. Νταξει ειμαι λιγο επιλεκτικος κι εγω οποτε τα λιγα match και chat που εκανα ηταν με κορασια που θα χαρακτηριζες ανω του μετριου, αλλα καμια δεν ψηνοταν να βγει ραντεβου, ηθελαν απλα συζητηση για να τους δινεις προσοχη και επιβεβαιωση... Δεν ξερω αν εχει αλλαξει απο τοτε η φαση, αλλα γενικα ολοι λενε να μεινεις μακρια απο Τιντερ, η αναλογια ειναι 80% αντρες 20% γυναικες και κλασικα η Ελλεηνιδα το χρησιμοποιει σαν ενα (ακομα) μεσο για να παιρνει επιβεβαιωση απο καυλωμενους αντρες.

Τις προαλλες ειχα βγει με 2 γυναικες συναδελφους, η μια εκ των οποιων φρεσκοχωρισμενη γυρω στα 26, η οποια μας ελεγε οτι ανοιξε Τιντερ για να ¨δει πως ειναι να μιλας με πολλους" :grin::grin:. Εν τελει νομιζω βγηκε ραντεβου με εναν κακομοιρη (αρκετα εμφανισιμος στις φωτο που μας εδειξε), ο οποιος δεν της εκανε "κλικ", οποτε δεν προχωρησε η φαση. Κοινως, οποιαδηποτε γκομενα εκει μεσα ανω του μετριου εμφανισιακα ψαχνει απλα επιβεβαιωση (εκτος αν ανηκεις στην κατηγορια ψηλος, γυμναστηριακος με λεφτα) και μαλλον θα χασεις χρονο και χρημα, ακομα και ραντεβου να βγεις. Τωρα αν για καποιο μυστηριο λογο θες να δωσεις σε καμια χοντρη ή κανα 4αρι γενικα, τοτε ναι κατι γινεται οπως εχω ακουσει απο διαφορους.

Γενικα απο τοτε που βγηκε το Instagram και τα dating apps, γαμηθηκε τελειως η φαση γτ εκτοξευσαν τη ματαιοδοξια και τον εγωισμο των γυναικων στο επακρο. Οταν οποιαδηποτε εστω λιγο εμφανισιμη κοπελα ξερεις, εχει 1000+ followers στο Instagram, αντιλαμβανεσαι οτι εχει αποκτησει και τουπε ντιβας, οποτε οι προδιαγραφες για να γαμησεις ειναι στο Θεο :woldman:.
Πολύ δυστυχώς, συμφωνώ κι εγώ στα περισσότερα.

Αντί να αξιοποιηθεί για να γνωρίζονται οι άνθρωποι και να περνάνε ωραία, στις περισσότερες περιπτώσεις το τίντερ απλά αποτελεί ένα τζάμπα εργαλείο να παίρνουν επιβεβαίωση κακομοίρες που έφαγαν φτύσιμο στη ζωή, και να μαζεύουν φόλλοουερς άλλες. Είναι μια κατάντια όπως και να το δει κανείς...

Οι πιθανότητες να γαμήσεις είναι ΚΑΘΑΡΑ θέμα τύχης, μια ρώσικη ρουλέτα. Το χρησιμοποιούσα για αρκετά χρόνια για τουρίστριες, παντρεμένες κλπ, έχω βγει αρκετά ραντεβού και σε γενικές γραμμές έχω φάει αρκετά μεν, ΑΛΛΑ βγάζοντας ένα πρόχειρο ισοζύγιο κόπου, χρόνου, κακών ραντεβού κλπ, ειλικρινά ΔΕΝ άξιζε τον κόπο.Κάθε γαμήσι ήταν απλά μια Πύρρειος νίκη! -και απ ό,τι καταλαβαίνω, δεν δαπανούσα ούτε το 1/5 από αρκετούς άλλους που ακούω.
Έχει τύχει να μιλάω ταυτόχρονα με 4 καλούτσικες τύπισσες, όλα να πηγαίνουν καλά και να μην γαμάω καμμία τους, έχει τύχει να σκιζόμαστε με γυναικάρα στον πρίαμο 5 ώρες μετά το ματσάρισμα, έχει τύχει να γνώρισω 2 φαινομενικά εξαιρετικές και κούκλες κοπέλες (τις οποίες με πόνο άφησα καθώς θεωρούσα δεδομένο πως κάποιον λάκκο έχει η φάβα), όσο για το ghosting/catfishing και όλα αυτά, καθημερινά φαινόμενα. (τα οποία θεωρώ πως καλό είναι να μην μπαίνουμε ΚΑΝ στη διαδικασία να τα ζούμε, εάν σεβόμαστε τους εαυτόυς μας).

Επενδύστε στην κοινωνικοποίηση σας καλύτερα, δραστηριότητες, εκδρομές, πολιτιστικά, οτιδήποτε-μην πέφτετε σ αυτή τη χαβούζα ρε παιδιά!
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.881
Πόντοι
3.846
Δηλαδή άμα πάω εκδρομή θα βρω γκόμενά? Στο αγαμισταν δε βρίσκεις ούτε στι τιντερ λέμε, τί εκδρομές μας λέτε τωρα
Αληθινό παράδειγμα.
Πρόσφατα από Κρήτη.
Εκδρομή με καραβάκι προς Μπαλο. Γεμάτο ξένους το καράβι, αρκετές κοπέλες μόνες ή δύο δύο.
Και σου λέω τώρα.
Εκεί πάνω στο καράβι ή μετά στην παραλία που θα είστε σύνολο 6-7 ώρες μαζί, δεν κάνεις ένα καλό κονέ με κάποιες από αυτές;
Πρέπει να είσαι ουγκανος ή να μην ξέρεις αγγλικά για να μην κάνεις κίνηση.
 

Lalito

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2019
Μηνύματα
176
Like
286
Πόντοι
21
Αυτο που βγαζετε κατι ποσοστα αυθαιρετα με τρελαινει για να δικαιολογησετε την αγαμια σας....βαλτε τα καλα σας...κ αμοληθητε εξω κ μιληστε...καποια στιγμη θα τον βρεξετε!
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.787
Πόντοι
3.656
Αληθινό παράδειγμα.
Πρόσφατα από Κρήτη.
Εκδρομή με καραβάκι προς Μπαλο. Γεμάτο ξένους το καράβι, αρκετές κοπέλες μόνες ή δύο δύο.
Και σου λέω τώρα.
Εκεί πάνω στο καράβι ή μετά στην παραλία που θα είστε σύνολο 6-7 ώρες μαζί, δεν κάνεις ένα καλό κονέ με κάποιες από αυτές;
Πρέπει να είσαι ουγκανος ή να μην ξέρεις αγγλικά για να μην κάνεις κίνηση.

Εσύ έκανες;
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.821
Πόντοι
456
Γενικά το Tinder είναι στιγμή ... εάν έχεις τις μαύρες σου μετά από χυλοπίτα, κάνεις ένα σοβαρό προφίλ ψάχνοντας πιθανή σχέση , εάν η καύλα έχει βαρέσει κόκκινο ψάχνεις να τρυπώσεις , εάν είσαι χαλαρός έχεις ένα προφίλ να βρίσκεται και που και που το ανοίγεις , εάν δεν είσαι χαλαρός μπαίνεις κάθε μέρα να κάνεις like σε ότι νέο εμφανίζεται
γενικα τιντερ οσο λιγοτερα δειξεις τοσο το καλύτερο..θυμαμαι μια φορα ειχα βαλει 4 φωτογραφιες με ενα καρο ματς,αλλα να μη μου μιλαει σχεδον καμια ...μα τι στο διαολο λεω τι εχει γίνει,βγάζω τη μια μετα απο παρότρυνση μιας φιλης,και ξαφνικα αρχιζαν να μιλανε...οποτε οσο λιγοτερα τοσο το καλυτερο.Θυμαμαι ειχα βγει με μια βλαμμενη μου λεει "ρε γμτ δε μοιαζεις με αυτη τη φωτο"..τις λεω με τις αλλες μοιαζω? μου λεει ναι...ειναι ικανες να βγουν μαζι σου μονο και μονο επειδη τους αρεσε μια φωτο η να μην σου μιλησουν καν στο τσατ μονο και μονο επειδη ΔΕΝ τους άρεσε μια φωτογραφια
 

ALX4

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2014
Μηνύματα
263
Like
735
Πόντοι
81
γενικα τιντερ οσο λιγοτερα δειξεις τοσο το καλύτερο..θυμαμαι μια φορα ειχα βαλει 4 φωτογραφιες με ενα καρο ματς,αλλα να μη μου μιλαει σχεδον καμια ...μα τι στο διαολο λεω τι εχει γίνει,βγάζω τη μια μετα απο παρότρυνση μιας φιλης,και ξαφνικα αρχιζαν να μιλανε...οποτε οσο λιγοτερα τοσο το καλυτερο.Θυμαμαι ειχα βγει με μια βλαμμενη μου λεει "ρε γμτ δε μοιαζεις με αυτη τη φωτο"..τις λεω με τις αλλες μοιαζω? μου λεει ναι...ειναι ικανες να βγουν μαζι σου μονο και μονο επειδη τους αρεσε μια φωτο η να μην σου μιλησουν καν στο τσατ μονο και μονο επειδη ΔΕΝ τους άρεσε μια φωτογραφια
Δεν βγαζεις ακρη με αυτες...και μη δινεις σημασια σε τι λενε.
 

ALX4

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2014
Μηνύματα
263
Like
735
Πόντοι
81
ειναι λιγο περιπτωσάρες ολες αυτες εκει μεσα
Τα πιο επικινδυνα ειναι τα προφιλ με ασχετες φωτογραφιες. Ειναι Tinder εκπληξη. Φυσικα υπαρχουν πολλες περιπτωσεις που καθε σαυρα ακομα και ξενες βαζουν το ινστα και γραφουν οτι δεν μπαινουν συχνα στο τιντερ και να τους στειλουν στο ινστα για να αρπαξουν ΜΔ followers . Στα 6 χρονια εκει μεσα τα εχω δει ολα.. η χειροτερη περιοδος ειναι τωρα και δεν αξιζει καν να επενδυσεις χρηματα εκει.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.821
Πόντοι
456
Πολύ δυστυχώς, συμφωνώ κι εγώ στα περισσότερα.

Αντί να αξιοποιηθεί για να γνωρίζονται οι άνθρωποι και να περνάνε ωραία, στις περισσότερες περιπτώσεις το τίντερ απλά αποτελεί ένα τζάμπα εργαλείο να παίρνουν επιβεβαίωση κακομοίρες που έφαγαν φτύσιμο στη ζωή, και να μαζεύουν φόλλοουερς άλλες. Είναι μια κατάντια όπως και να το δει κανείς...

Οι πιθανότητες να γαμήσεις είναι ΚΑΘΑΡΑ θέμα τύχης, μια ρώσικη ρουλέτα. Το χρησιμοποιούσα για αρκετά χρόνια για τουρίστριες, παντρεμένες κλπ, έχω βγει αρκετά ραντεβού και σε γενικές γραμμές έχω φάει αρκετά μεν, ΑΛΛΑ βγάζοντας ένα πρόχειρο ισοζύγιο κόπου, χρόνου, κακών ραντεβού κλπ, ειλικρινά ΔΕΝ άξιζε τον κόπο.Κάθε γαμήσι ήταν απλά μια Πύρρειος νίκη! -και απ ό,τι καταλαβαίνω, δεν δαπανούσα ούτε το 1/5 από αρκετούς άλλους που ακούω.
Έχει τύχει να μιλάω ταυτόχρονα με 4 καλούτσικες τύπισσες, όλα να πηγαίνουν καλά και να μην γαμάω καμμία τους, έχει τύχει να σκιζόμαστε με γυναικάρα στον πρίαμο 5 ώρες μετά το ματσάρισμα, έχει τύχει να γνώρισω 2 φαινομενικά εξαιρετικές και κούκλες κοπέλες (τις οποίες με πόνο άφησα καθώς θεωρούσα δεδομένο πως κάποιον λάκκο έχει η φάβα), όσο για το ghosting/catfishing και όλα αυτά, καθημερινά φαινόμενα. (τα οποία θεωρώ πως καλό είναι να μην μπαίνουμε ΚΑΝ στη διαδικασία να τα ζούμε, εάν σεβόμαστε τους εαυτόυς μας).

Επενδύστε στην κοινωνικοποίηση σας καλύτερα, δραστηριότητες, εκδρομές, πολιτιστικά, οτιδήποτε-μην πέφτετε σ αυτή τη χαβούζα ρε παιδιά!
στο τιντερ εγω ποτε (σχεδον ποτε) δεν κρατουσε η κουβεντα για να βγω με μια παραπανω απο 1 ωρα. μετα εμπαινα κατευθειαν στο ψητο.....( το πιο γρηγορο ραντεβου ηταν 15 λεπτα κουβεντα)..και οποια μου ελεγε τις γνωστες μαλακιες "εισαι βιαστικος" και τετοια,τις εσβηνα επιτοπου.Σε πολυ σπανιες περιπτωσεις εχει κρατησει 1-2 μερες η κουβέντα αλλα καλο ειναι να μη λες και πολλα,ουτε να βλεπει πολλα,ουτε να ξερει και πολλα...λιγα και καλα και απο κοντα ψητο κατευθειαν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom