Νέα

Πωλείται μαγαζί ευκαιρία στο Γουδί

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα malone
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 122
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.133
Κριτικές
14
Like
4.356
Πόντοι
3.715
Προτεσταντική ηθική λέγεται αυτό φίλε μου. Μη τσιμπάς. Καλά κάνουν και τα καίνε όσοι τα 'χουν, η ζωή δεν είναι για να είσαι σκλάβος σε αφεντικό ή "κοινωνία".
το όλο θέμα είναι ο τρόπος με τον οποίο διαχειρίζεται κανείς την περιουσία του. Άλλος το κάνει ζαριές στο καζίνο, άλλος ρόδες, άλλος το βάζει να εργάζεται αυτό για εκείνον κι άλλος πονοκεφαλιάζει και πνίγεται σε μια κουταλιά νερό.
Σωστά το λες για τη σκλαβιά.
Άλλοι είναι σκλάβοι του χρήματος, το πήραν...δεν το τρώνε, ζούνε με άγχος μπας και ξεφύγει κάνα ευρώ. Άλλοι είναι σκλάβοι της ελπίδας ότι κάποτε θα βγάζουν μισθό αυτοκράτορα. Άλλοι δεν έχουν στον ήλιο μοίρα, άλλοι έχουν μοίρα δίχως ήλιο, άλλοι έχουν μοίρα κι ήλιο κι άλλοι καίγονται στον ήλιο με διαγραφή μοίρας.
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.551
Like
4.627
Πόντοι
1.706
σαπουνάκι στα σκαλοπάτια;
δύσκολο το αλισβερίσι με το 50-50 συνιδιοκτησίας.
κι αν είναι και κάνα στραβάδι ή γέρος-γριά που δεν χαμπαριάζει άστο. Μετά βέβαια αν υπάρχουν κι άλλοι κληρονόμοι στη σειρά χάνεται το μπαλάκι, εκεί άντε να ξεμπλέξεις.
Το πιο ρεαλιστικό σενάριο ίσως είναι να προτείνεις ποσό για να πάρεις το μερίδιο. Μια κι έξω.
Δεν κατάλαβες τύπε. Αν πούμε να το πουλήσουμε κάποια στιγμή, πχ 100 χιλιάδες ευρώ, δηλαδή να πουληθεί το μερίδιο για 50 χιλιάδες έκαστως, αν πω να πάρω το μερίδιο του εγώ θα μου το δώσει για 70 χιλιάδες. Έτσι από μανία.
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.133
Κριτικές
14
Like
4.356
Πόντοι
3.715
Δεν κατάλαβες τύπε. Αν πούμε να το πουλήσουμε κάποια στιγμή, πχ 100 χιλιάδες ευρώ, δηλαδή να πουληθεί το μερίδιο για 50 χιλιάδες έκαστως, αν πω να πάρω το μερίδιο του εγώ θα μου το δώσει για 70 χιλιάδες. Έτσι από μανία.
ωχ, καλά ξεμπερδέματα.
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.644
Like
10.799
Πόντοι
3.556
Κλειστό είναι τώρα. Αλλά σκέφτομαι να το τρέξω να νοικιαστεί πάλι. Αλλά παλι δε θα βγει άκρη και δεν γουστάρω καν επαφές. Όποιος είναι παθών ίδιας κατάστασης καταλαβαίνει.
Αν πάς να το νοικιάσεις και αυτός σου κάνει μανουρες τότε με έναν δικηγόρο δικαστικά μπορείς να αποδείξεις ότι χάνεις χρήματα από το περιουσιακό σού στοιχείο και να πάτε σε αναγκαστικό πλειστηριασμό
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.551
Like
4.627
Πόντοι
1.706
Αν πάς να το νοικιάσεις και αυτός σου κάνει μανουρες τότε με έναν δικηγόρο δικαστικά μπορείς να αποδείξεις ότι χάνεις χρήματα από το περιουσιακό σού στοιχείο και να πάτε σε αναγκαστικό πλειστηριασμό
Ποιος μπλέκει με χαρτογιακάδες για το καλημέρα θέλουν μια 500αρα. Και δεν ξέρεις πόσο θα φτάσει το τελικό κουστούμι και αν θα βγει και άκρη στο τέλος. Το αφήνω έτσι προς το παρόν γιατί δεν υπάρχει και άλλη λύση :confused:
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.644
Like
10.799
Πόντοι
3.556
Ποιος μπλέκει με χαρτογιακάδες για το καλημέρα θέλουν μια 500αρα. Και δεν ξέρεις πόσο θα φτάσει το τελικό κουστούμι και αν θα βγει και άκρη στο τέλος. Το αφήνω έτσι προς το παρόν γιατί δεν υπάρχει και άλλη λύση :confused:
Έχεις δίκιο εγώ επειδή έχω εταιρεία με ακίνητα έχω μία σχετική εμπειρία σε αυτά τα θέματα γιατί τα έχω περάσει αλλά και δύο δικηγόρους έμμισθους ετοιμοπόλεμους διαφορετικά δεν βγάζεις άκρη
 

Filislover

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2024
Μηνύματα
875
Κριτικές
1
Like
762
Πόντοι
86
τα νεύρα είναι σημείο αδυναμίας, πρέπει να το προσέξεις αλλιώς μπορεί να μπλέξεις (όχι εδώ, εδώ είναι σχεδόν ακίνδυνα) έξω σε τίποτα δουλειές, με πελάτες, με προϊστάμενους, με συνεργάτες.
Ο διάλογος είναι μορφή δημιουργικής συζήτησης και η παγίωση μόνο μιας θέσης δεν βοηθάει να πάει ο διάλογος μπροστά.
Αν δε σου αρέσει η χώρα δεν είσαι ο μοναδικός, αλλά σκέψου ο ίδιος τι κάνεις εσύ για να αλλάξεις τις συνθήκες που σου δημιουργούν τέτοια νεύρα.
εχεις δικιο τα νευρα δε κανουν καλο αλλα δε μπορω αλλο σε αυτη τη χωρα με εχουν ξενερωσει τα παντα,το μονο ωραιο που εχει αυτη η χωρα ειναι ο ηλιος και τα ελληνικα μπουρδελα ολα τα αλλα ειναι σκατα ολα.
 

Filislover

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2024
Μηνύματα
875
Κριτικές
1
Like
762
Πόντοι
86
'Ας τους άλλους να δουλεύουν για 'σένα ' , το λένε όλοι οι επιτυχημένοι τυπάδες παγκοσμίως , γαμάνε ,πίνουν , τρώνε και δεν δίνουν λογαριασμό σε κανέναν , η ζωή είναι πολύ μικρή , όποιος δηλαδή του τύχει κατι , πχ ένα σπιτι - μαγαζί ή οτιδήποτε πρέπει να μην το εκμεταλευτεί για να μην έχει ηθικό ( κολοκύθια τουμπανα ) πρόβλημα ? ή για να μην τον κρίνουν οι λοιποί φτωχομπινέδες που δεν έχουν τα συγκεκριμένα , που κατα βάθος θα ήθελαν να τα έχουν αυτοί , ? .
εσυ εισαι τεμπελακος αδερφε μου ειχες πει εισαι ανεργος οποτε λογικο να υποστηριζεις τα κοπροσκυλα,οχι αδερφε καλυτερα που οι γονεις μου και οι παππουδες μου δε ειχαν ακινητα ωστε να τα πουλαω ή να τα νοικιαζω και να ζω ετσι,αυτο ειναι η μεγιστη καταντια λιπαμαι.Να δουλευεις να εργαζεσαι να μαθεις πως βγαινει το μεροκαματο αυτο ειναι το σωστο ετσι γινεσαι αντρας αλλιως παντα θα εισαι ενας γαλακτομπεμπες μπουλης των γονιων παιδι.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.107
Πόντοι
1.496
εσυ εισαι τεμπελακος αδερφε μου ειχες πει εισαι ανεργος οποτε λογικο να υποστηριζεις τα κοπροσκυλα,οχι αδερφε καλυτερα που οι γονεις μου και οι παππουδες μου δε ειχαν ακινητα ωστε να τα πουλαω ή να τα νοικιαζω και να ζω ετσι,αυτο ειναι η μεγιστη καταντια λιπαμαι.Να δουλευεις να εργαζεσαι να μαθεις πως βγαινει το μεροκαματο αυτο ειναι το σωστο ετσι γινεσαι αντρας αλλιως παντα θα εισαι ενας γαλακτομπεμπες μπουλης των γονιων παιδι.
Συγνωμη, φυσικα μπορεις να εχεις την αποψη σου, αλλα εισαι πολυ καθετος.
Εγω δουλευω 24 χρονια υπαλληλος, εχω και κατι ακινητα που παιρνω ενοικιο.
Πιστευεις οτι αν ειχα την δυνατοτητα, δεν θα σταματαγα την επομενη μερα;
Σε πληροφορω οτι στην εργασια μου, που ειμαστε δεκαδες συναδελφοι, υπαρχουν συναδελφοι και συναδελφισσες με περισσοτερα χρονια προυπηρεσιας απο εμενα, και καθε μερα αγκομαχανε, αχ και βαχ, και μακαρι να μπορουσαν να ειναι σπιτι.
Απο τη δουλεια και την ενταση της εργασιας. Οπως πιστευω ειναι παντου στον ιδιωτικο τομεα.
Βαλε και τις ωρες που περναει καποιος που δεν μενει κοντα στη δουλεια του, να αλλαζει λεωφορεια, ηλεκτρικο, μετρο, τρολει, που μου λενε συναδελφισσες που ερχονται με τη συγκοινωνια στη δουλεια απο μακρια. Η ακομα και οσοι ερχονται με το αυτοκινητο, πηζουν στη κινηση.
Ολα αυτα, συνθετουν ενα μειγμα της εργασιακης ζουγκλας, οπως λεγεται.

Τοτε γιατι κατακρινεις οσους μπορουν και αποφευγουν ολα αυτα, εχοντας εισοδηματα;
 

Filislover

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2024
Μηνύματα
875
Κριτικές
1
Like
762
Πόντοι
86
Συγνωμη, φυσικα μπορεις να εχεις την αποψη σου, αλλα εισαι πολυ καθετος.
Εγω δουλευω 24 χρονια υπαλληλος, εχω και κατι ακινητα που παιρνω ενοικιο.
Πιστευεις οτι αν ειχα την δυνατοτητα, δεν θα σταματαγα την επομενη μερα;
Σε πληροφορω οτι στην εργασια μου, που ειμαστε δεκαδες συναδελφοι, υπαρχουν συναδελφοι και συναδελφισσες με περισσοτερα χρονια προυπηρεσιας απο εμενα, και καθε μερα αγκομαχανε, αχ και βαχ, και μακαρι να μπορουσαν να ειναι σπιτι.
Απο τη δουλεια και την ενταση της εργασιας. Οπως πιστευω ειναι παντου στον ιδιωτικο τομεα.
Βαλε και τις ωρες που περναει καποιος που δεν μενει κοντα στη δουλεια του, να αλλαζει λεωφορεια, ηλεκτρικο, μετρο, τρολει, που μου λενε συναδελφισσες που ερχονται με τη συγκοινωνια στη δουλεια απο μακρια. Η ακομα και οσοι ερχονται με το αυτοκινητο, πηζουν στη κινηση.
Ολα αυτα, συνθετουν ενα μειγμα της εργασιακης ζουγκλας, οπως λεγεται.

Τοτε γιατι κατακρινεις οσους μπορουν και αποφευγουν ολα αυτα, εχοντας εισοδηματα;
Γιατί οι άλλοι δε τεμπελιαζουν και μαθαίνουν πως βγαίνει το χρημα ενώ οι άλλοι δε μαθαίνουν ποτέ πως βγαίνει το χρημα,στα δύσκολα φαίνεται ο άντρας όχι στα εύκολα λυπάμαι αυτός που δουλεύει και βγάζει δικό του μεροκάματο είναι άντρας τέλος ο άλλος που ζει απο νοίκια είναι η αδερφή της υπόθεσης σαρεσει δε σαρεσει όλο αυτό αλλά δε φταίει άλλος οι γονείς φταινε που δε είπαν στα παιδιά τους αν δε ψάξεις να βρεις δουλειά θα σε διώξω απο το σπίτι κάθονται και τους καλομαθαινουν πολύ ελληνικό δε νομίζετε?στη Ουκρανία και Ρωσία διώχνουν απο το σπίτι τα αγόρια και τα κοριτσια και πολλές πάνε και γίνονται Ρωσίδες ιεροδουλες γιατί προτιμάνε να βγάζουν δικά τους λεφτά πάρα να τις ζούνε οι γονείς ούστ ρεμάλια Έλληνες.Παρε παράδειγμα τους πακιστανους που προκειμένου να μη τους ζούνε γονείς καθαρίζουν τζάμια στους δρόμους άστεγοι πιο άντρες είναι οι πακιστανοι απο τους Έλληνες.
 

Filislover

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2024
Μηνύματα
875
Κριτικές
1
Like
762
Πόντοι
86
Πεστα αδελφέ με τους τεμπέληδες..Ε ρε να είχαμε κομμουνισμό.θα βάζαμε όλου τους νεοδημοκρατες μπουληδες στα βουνά να σπάνε πετρες με τα φτυάρια στα λατομεια.και τα σπίτια του θα τα έπαιρνε το κράτος..
Σαγαπω αδερφέ έτσι ακριβώς ψωφο στους μπουληδες γαλακτομπεμπεδες νεοδημοκρατες που δε μάθανε ποτέ πως βγαίνει το χρημα.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.281
Like
9.279
Πόντοι
2.306
Άντε Τζιμακο,ποιος τη χάρη σου.
Βρήκες boyfriend στο μπου.
Κασσελάκης-Τάιλερ των φτωχών θα είστε.
:confused::confused::confused::confused::confused::confused:
Μη του λες τέτοια και αρχίζει να ποστάρει πάλι φωτό από πούστηδες. Να ξυπνάω το πρωι να κάνω λογκιν ενώ πίνω καφέ και να βλέπω κωλομερια με κρέας και βούτυρο αντί για βυζουμπες
 

Nofucksgiven

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
685
Κριτικές
28
Like
2.201
Πόντοι
1.196
89.000€ δεν το δίνεις δηλαδή?
 

Filislover

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2024
Μηνύματα
875
Κριτικές
1
Like
762
Πόντοι
86
Προτεσταντική ηθική λέγεται αυτό φίλε μου. Μη τσιμπάς. Καλά κάνουν και τα καίνε όσοι τα 'χουν, η ζωή δεν είναι για να είσαι σκλάβος σε αφεντικό ή "κοινωνία".
Αυτά λενε οι τεμπέληδες δυστυχώς για εσένα και τον αραχιων αντρα είσαι μόνο αν δουλεύεις και βγάζεις λεφτά αλλιώς αν εκμεταλευεσαι ακινητα του μπαμπά για πώληση ή ενοικίαση είσαι σκέτος φλώρος,η δουλειά κάνει τους άντρες λέει και το τραγούδι.
 

Filislover

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2024
Μηνύματα
875
Κριτικές
1
Like
762
Πόντοι
86
Άντε Τζιμακο,ποιος τη χάρη σου.
Βρήκες boyfriend στο μπου.
Κασσελάκης-Τάιλερ των φτωχών θα είστε.
:confused::confused::confused::confused::confused::confused:
Εδώ παιδιά ο υπουργαρας από τη απελπισία του που δε έβρισκε σύντροφο γδύθηκε και έβαλε μια ψεύτικη μαύρη πουτσα στο κωλο του να νοιώσει τη χαρά του σεξ γιατί δε εβρισκε αλλιώς εραστή και σύντροφο.Μαρη υπουργιτσα χαλάρωσε όλον μέσα στο κωλο σου πας να τον χώσεις στο τέλος θα ανοίξει ο κωλος και θα κάνεις ευκιλια συνέχεια.
 

Συνημμένα

  • 417898_gaygay_gay_gayanal_06.jpg
    417898_gaygay_gay_gayanal_06.jpg
    11,1 KB · Εμφανίσεις: 16

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
557
Like
645
Πόντοι
86
εδω οι αλβανιδες μικρα κοριτσακια και περιμενουν το λοφορειο εξι η ωρα το πρωι να πανε για δουλεια.
Ε! γι αυτο ειναι και Αλβανιδες!
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.133
Κριτικές
14
Like
4.356
Πόντοι
3.715
πως γίνεται να είναι το θέμα του νήματος περί πώλησης που ενδιαφέρει τον νηματοθέτη και να καταλήγει (όπως σε όλα τα νήματα-θέματα) με αναρτήσεις μπάχαλο...κι εκτός θέματος, σύγκρουση για τη σύγκρουση. Φαινόμενο...γενικής φύσεως κι ειδικού γένους, τουλάχιστον εδώ μέσα που το 99% των χρηστών είναι άρρενες. Δεν τρέφω ελπίδες βέβαια σε αντίστοιχα φόρουμζ που παρακολουθούν θηλυκά, αντίστοιχα θα γίνεται το έλα να δεις και μαλλιοτράβηγμα.
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.644
Like
10.799
Πόντοι
3.556
Αυτά λενε οι τεμπέληδες δυστυχώς για εσένα και τον αραχιων αντρα είσαι μόνο αν δουλεύεις και βγάζεις λεφτά αλλιώς αν εκμεταλευεσαι ακινητα του μπαμπά για πώληση ή ενοικίαση είσαι σκέτος φλώρος,η δουλειά κάνει τους άντρες λέει και το τραγούδι.
Δηλαδή ρε τύπε αν ο πατέρας σου σου άφηνε δέκα διαμερίσματα (λέμε τώρα) η αν σου έπεφτε κάποια κληρονομιά μεγάλη υποθετικά πάντα τι θα έκανες θα τα έδινες στην εκκλησία δωρεά και θα πήγαινες να δουλέψεις αποθηκαριος για 700 ευρώ το μήνα? Ήρεμα ρωτάω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom