Νέα

Tinder αξίζει;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FROID
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 451K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.172
Κριτικές
3
Like
4.325
Πόντοι
736
Νομίζω είναι πολύ απλό, όποια μπαίνει tinder για να αποφασίσει να μπει σίγουρα ψάχνει κάποιον και είναι δεκτική στο να βγει έξω μαζί του. Εάν λοιπόν έχουμε 2000 γυναίκες σίγουρα 2000 ραντεβού θα γίνουν και επειδή καμία δεν θα βγει μόνο με έναν μιλάμε για πολλαπλάσια ραντεβού. Εάν η αναλογία στο tinder είναι 1:1 σίγουρα για όλους κάτι θα γίνει , ακόμα και στην περίπτωση που είναι 1(γυναίκες ):3(άντρες) μια χαρά δουλεύει. Σαφώς και θα υπάρξουν κάποιοι και κάποιες που δεν θα κάνουν καθόλου συνάντηση καθώς αυτοί είναι οι εξαιρέσεις, αλλά και κάποιοι και κάποιες στους οποίους θα γίνει λαϊκό προσκύνημα. Δεδομένου ότι το 80% του πληθυσμού όμως κάτι έχει (κάποιο κάψιμο ή κάποιο μυστικό ) το 1στα 10 ματς θα γίνει ραντεβού πετυχημένο και το 1 στα 20 θα είναι ραντεβού πετυχυμένο.
 

Ponaso

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2023
Μηνύματα
20
Like
52
Πόντοι
0
Νομίζω είναι πολύ απλό, όποια μπαίνει tinder για να αποφασίσει να μπει σίγουρα ψάχνει κάποιον και είναι δεκτική στο να βγει έξω μαζί του. Εάν λοιπόν έχουμε 2000 γυναίκες σίγουρα 2000 ραντεβού θα γίνουν και επειδή καμία δεν θα βγει μόνο με έναν μιλάμε για πολλαπλάσια ραντεβού. Εάν η αναλογία στο tinder είναι 1:1 σίγουρα για όλους κάτι θα γίνει , ακόμα και στην περίπτωση που είναι 1(γυναίκες ):3(άντρες) μια χαρά δουλεύει. Σαφώς και θα υπάρξουν κάποιοι και κάποιες που δεν θα κάνουν καθόλου συνάντηση καθώς αυτοί είναι οι εξαιρέσεις, αλλά και κάποιοι και κάποιες στους οποίους θα γίνει λαϊκό προσκύνημα. Δεδομένου ότι το 80% του πληθυσμού όμως κάτι έχει (κάποιο κάψιμο ή κάποιο μυστικό ) το 1στα 10 ματς θα γίνει ραντεβού πετυχημένο και το 1 στα 20 θα είναι ραντεβού πετυχυμένο.
Απο official data του Tinder για Αμερικη (που ειναι και πιο διαδεδομενο), η αναλογια ειναι κοντα στο 68% αντρες/ 32% γυναικες, οποτε στην Ελλαδα μπορω να υποθεσω οτι ειναι χειροτερα. Σιγουρα υπαρχουν και συναδελφοι εδω μεσα που το εχουν πιο πολυ με το μπιρι μπιρι σε chat (εγω προσωπικα βαριεμαι φουλ), αλλα γενικα αν λαβεις υποψιν το πως βαθμολογουν εμφανισιακα οι γυναικες τους αντρες σε αυτες τις εφαρμογες απο ερευνες που εχουν γινει, χοντρικα θεωρουν κατω απο 20% των προφιλ "εμφανισιμους" (βλεπε ερευνα στο OkCupid) και "κανεις τα μαθηματικα" θα δεις ποσο εναντιον σου ειναι τα δεδομενα... Αν λαβεις υποψιν και πως λειτουργει το επιχειρηματικο μοντελο των dating apps (μαρκεταρονται ως "ευκολο σεξ" στους αντρες προκειμενου να τα σκασουν για gold, premium, boosts κλπ), το μονο που μπορω να καταληξω εγω προσωπικα ειναι οτι ειναι ουσιαστικα ενα καλοστημενο scamακι κατα του μεσου αντρα.

Τωρα απο κει και περα αν εισαι αρκετα εμφανισιμος και το εχεις με το τσαταρισμα ή εισαι οκ να τα σκας για να γαμας 4αρια, κατ'εμε κανεις ζημια στην πιατσα γτ δινεις επιβεβαιωση σε γκομενες που δεν το αξιζουν, αλλα αφου επιτυγχανεις το σκοπο σου ποιος ειμαι εγω να σου πω να μην το κανεις; Προσωπικα πιο πολλη επιτυχια εχω στο face to face σε κανα μπαρ και με πολυ πιο αξιολογες (εμφανιση και χαρακτηρα) γκομενες, οποτε ο καθενας επιλεγει να παιξει εντος εδρας. εκει που το εχει.
 

Ponaso

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2023
Μηνύματα
20
Like
52
Πόντοι
0
Αυτο που βγαζετε κατι ποσοστα αυθαιρετα με τρελαινει για να δικαιολογησετε την αγαμια σας....βαλτε τα καλα σας...κ αμοληθητε εξω κ μιληστε...καποια στιγμη θα τον βρεξετε!
Δεν ξερω αν αναφερεσαι σε μενα τυπε, αλλα δεδομενου οτι εγω παρεθεσα στατιστικα (που δεν εβγαλα απο το μυαλο μου), θα σου απαντησω οτι μια χαρα γαμαω σε γενικες γραμμες. Στο Τιντερ εγω υποπεσει μονο σαν απελπιδα προσπαθεια σε περιοδους "ξηρασιας" κι επειδη πολλοι συναδελφοι θα εχουν κανει το ιδιο λαθος, απλα προειδοποιω για να μην εχουν ψευτικες ελπιδες...

Προσωπικα εγω γαμησει πολυ καλυτερες γκομενες σε face to face καταστασεις, οποτε δεν ψηνομαι να παρακαλαω το καθε μπαζο στο Τιντερ να βγει ραντεβου μαζι μου και μετα να της πληρωσω ποτα και φαγητα με την ελπιδα να μου τον πιασει λιγο στο αμαξι, γι'αυτο και προτιμω κι εγω τις παραδοσιακες μεθοδους πεσιματος στις οποιες εχω μεγαλυτερη επιτυχια. Καλη τυχη!
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.821
Πόντοι
456
Δεν ξερω αν αναφερεσαι σε μενα τυπε, αλλα δεδομενου οτι εγω παρεθεσα στατιστικα (που δεν εβγαλα απο το μυαλο μου), θα σου απαντησω οτι μια χαρα γαμαω σε γενικες γραμμες. Στο Τιντερ εγω υποπεσει μονο σαν απελπιδα προσπαθεια σε περιοδους "ξηρασιας" κι επειδη πολλοι συναδελφοι θα εχουν κανει το ιδιο λαθος, απλα προειδοποιω για να μην εχουν ψευτικες ελπιδες...

Προσωπικα εγω γαμησει πολυ καλυτερες γκομενες σε face to face καταστασεις, οποτε δεν ψηνομαι να παρακαλαω το καθε μπαζο στο Τιντερ να βγει ραντεβου μαζι μου και μετα να της πληρωσω ποτα και φαγητα με την ελπιδα να μου τον πιασει λιγο στο αμαξι, γι'αυτο και προτιμω κι εγω τις παραδοσιακες μεθοδους πεσιματος στις οποιες εχω μεγαλυτερη επιτυχια. Καλη τυχη!
Αλλοι γαμάνε σε αυτα αλλοι οχι..και ο καθένας βγαζει γενικα συμπεράσματα απο τον εαυτο του.Ειναι και τι δουλευει για τον καθενα πχ εχω ενα φιλο που μου το εχει παραδεχτει οτι δεν εχει φωτογενεια και βαριεται το ηλεκτρονικο μπλα μπλα...δεκτον.Εγω απο αυτα ξεκίνησα και πηρα θάρρος με τις γυναικες (οχι στο live καμάκι) αλλα κυριως για το τετατετ......(τον καφε δηλ η το ποτο).Παλια για μενα ηταν πιο ευκολο να βγω με πολλες γκόμενες απο τιντερ παρα στο live γιατι ηξερα οτι σε ολα αυτα τα site τιντερ-μπαντου,υπαρχει μια λεπτομερεια..ειναι μονη,ψάχνει για πουτσα,και μαλλον θα ειναι πιο ξεκωλιαρα απο το μεσο ορο,οποτε ηξερα στατιστικα οτι θα βγω με περισσοτερες γκομενες απο τι αν εκανα καμάκι εξω,και το πετυχα// παλια δεν με ενδεφερε τοσο να γαμησω (στο κατω κατω ειχα και τα μπουρδελα),οσο το να αποκτησω εμπειριες,και κυριως να ψυχολογησω διάφορες λεπτομερεις,να δω που υστερώ,που υπερτερω κτλ.(γιατι σταυρωνει τα χερια-τι μαλακια ειπα,για το πως χαιδευει τα μαλλια της,για το ποτε να χωθω για φασωμα,για το ποτε για πουτσα,ολα εκει τα εμαθα...)..στα μόνα μερη που για μενα δεν χρειάζονται ολα αυτα ειναι το εξωτερικο γιατι ξερω (και το εχω δει) οτι το καμάκι δουλευει περισσότερο απο τι εδω στην ελλαδα.................εδω εχουν μια μαλακια που...μην τα ξανα λεμε 100 φορες...τα λενε και στις ελλεηνιδες
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.137
Κριτικές
5
Like
12.591
Πόντοι
3.786
Ποια ελλεινιδα 20αρα και 30 άρα έχει τιντερ? Πιστεύω όλες εκεί μέσα είναι από 40 και πανω.. Άσε τις ψεύτικες ηλικίες που δηλώνουν..
Και τι είναι ρε μάστορα,βίζιτες των γραφείων που κόβουν από πενταετία έως δεκαετία;Έχω βγει και με 25αρες και με 30άρες.Μετά τα 30 κάποιες κόβουν 2-3 χρόνια.Παραπάνω όχι,γιατί φαίνεται το ψέμα
 

Gigifiogkos

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουν 2023
Μηνύματα
608
Κριτικές
28
Like
3.232
Πόντοι
2.596
αν βλεπεσαι και ξερεις να μιλας-φερεσαι ανθρωπινα αξιζει. φτιαχνεις και λιγο το προφιλ και το εχεις παραλληλα με αλλες επιλογες-ασχολιες χωρις να πεφτεις με τα μουτρα και δεν ξερεις απο που θα σου ερθει
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.457
Κριτικές
2
Like
5.713
Πόντοι
2.356
Ποια ελλεινιδα 20αρα και 30 άρα έχει τιντερ? Πιστεύω όλες εκεί μέσα είναι από 40 και πανω.. Άσε τις ψεύτικες ηλικίες που δηλώνουν..
Και ούτε με αυτές δεν έχει τύχει να ματσάρω ποτέ. Μόνο με κάτι επαγγελματίες και κάτι κροσσντρεσσερς που ζητάνε και λεφτά από πάνω
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.903
Κριτικές
20
Like
26.844
Πόντοι
8.346
Εχω ματσαρει ανα διαστήματα με κάτι Ελληνίδες. Σε γενικές γραμμές ειδα ότι αρκετές κουβαλάνε αρκετά ψυχολογικά. Και δν ξέρουν τι θέλουν ή κ γιατί έχουν ανοίξει το συγκεκριμένο λογαριασμό. Πολλές είναι εκει μεσα για επιβεβαίωση κ επίσης υπάρχουν αρκετές που θα στο παίξουν μιξοπαρθενες κ σκέφτονται τι θα πει ο κοσμος. Δεν είναι συνειδητοποιημένες κ θέλει υπομονή
 

forza23

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.937
Κριτικές
2
Like
5.915
Πόντοι
1.056
Πριν καιρό που το χρησιμοποιούσα και είχα ματσάρει με κάποιες, όταν τους έλεγα ότι είμαι φρεσκοχωρισμένος και δεν είμαι σε φάση για κάτι σοβαρό για να μην έχουν ελπίδες και μου πρήζουν μπάλες, με μπλόκαραν αμέσως
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.821
Πόντοι
456
Και τι είναι ρε μάστορα,βίζιτες των γραφείων που κόβουν από πενταετία έως δεκαετία;Έχω βγει και με 25αρες και με 30άρες.Μετά τα 30 κάποιες κόβουν 2-3 χρόνια.Παραπάνω όχι,γιατί φαίνεται το ψέμα
εδω εμεις κοβουμε ωρες ωρες αυτες δε θα κόψουν? ρε εδω με κοιτανε μικρες και μολις μαθουν οτι ειμαι 40 κοβουν λάσπη...
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.821
Πόντοι
456
Εχω ματσαρει ανα διαστήματα με κάτι Ελληνίδες. Σε γενικές γραμμές ειδα ότι αρκετές κουβαλάνε αρκετά ψυχολογικά. Και δν ξέρουν τι θέλουν ή κ γιατί έχουν ανοίξει το συγκεκριμένο λογαριασμό. Πολλές είναι εκει μεσα για επιβεβαίωση κ επίσης υπάρχουν αρκετές που θα στο παίξουν μιξοπαρθενες κ σκέφτονται τι θα πει ο κοσμος. Δεν είναι συνειδητοποιημένες κ θέλει υπομονή
ναι ειναι και κάποιες φρεσκοχωρισμένες που μπαινουν για καυλαντα και μεχρι εκει
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.903
Κριτικές
20
Like
26.844
Πόντοι
8.346
Πριν καιρό που το χρησιμοποιούσα και είχα ματσάρει με κάποιες, όταν τους έλεγα ότι είμαι φρεσκοχωρισμένος και δεν είμαι σε φάση για κάτι σοβαρό για να μην έχουν ελπίδες και μου πρήζουν μπάλες, με μπλόκαραν αμέσως
Μέγα λάθος.. οι περισσότερες κ αυτές δεν θέλουν κάτι σοβαρό, απλά δεν θέλουν κ να χαρακτηριστούν κ ευκολες ή πουτανες. Είμαστε οπισθοδρομικοί με τέτοιου είδους εφαρμογές
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.821
Πόντοι
456
Και εσύ βρε βλαδημιρε τη πραγματική σου ηλικία βάζεις? Αυτές κρυβουνε 7 χρόνια.ειχα γνώρισε μια από ινστα και έλεγε ότι είναι 35 αλλά ήταν 42..χσχσ αφού στο μαηλ της είχε βάλει 1977 το έτος γεννησης
. Χαζες
Κρύβω μερικά χρονακια....
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.137
Κριτικές
5
Like
12.591
Πόντοι
3.786
εδω εμεις κοβουμε ωρες ωρες αυτες δε θα κόψουν? ρε εδω με κοιτανε μικρες και μολις μαθουν οτι ειμαι 40 κοβουν λάσπη...
Σε νιώθω.Αυτό παθαίνω εγώ εκεί έξω.Για αυτό στο tinder γράφω την πραγματική μου ηλικία,μη χάνω τζάμπα χρόνο
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.821
Πόντοι
456
Και εσύ βρε βλαδημιρε τη πραγματική σου ηλικία βάζεις? Αυτές κρυβουνε 7 χρόνια.ειχα γνώρισε μια από ινστα και έλεγε ότι είναι 35 αλλά ήταν 42..χσχσ αφού στο μαηλ της είχε βάλει 1977 το έτος γεννησης
. Χαζες
ποιος σου ειπε οτι με λενε ετσι?
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.821
Πόντοι
456
Σε νιώθω.Αυτό παθαίνω εγώ εκεί έξω.Για αυτό στο tinder γράφω την πραγματική μου ηλικία,μη χάνω τζάμπα χρόνο
τιντερ-μπαντου μετα τα 35 αρχιζα να κόβω μερικα χρονακια...και τωρα 41 που ειμαι,με περνει να κοψω 4-5...εχω και πολυ λιγες ασπρες τριχες,εχω μερικες ασπρες στα μουσια αλλα εχω παρει μια βαφη και τις καλυπτω.
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.137
Κριτικές
5
Like
12.591
Πόντοι
3.786
τιντερ-μπαντου μετα τα 35 αρχιζα να κόβω μερικα χρονακια...και τωρα 41 που ειμαι,με περνει να κοψω 4-5...εχω και πολυ λιγες ασπρες τριχες,εχω μερικες ασπρες στα μουσια αλλα εχω παρει μια βαφη και τις καλυπτω.
Και εμένα κάτι λίγες στα μούσια άρχισαν να βγαίνουν
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.667
Κριτικές
183
Like
43.731
Πόντοι
21.896
Κανένας έχει δουλέψει το hinge dating app
Τι παίζει αυτό;;
Χτες το κατέβασα κ φαίνεται δεν έχει τις ινσταγκραμμερς του τιντερ ......
 

redtattoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2021
Μηνύματα
289
Like
1.217
Πόντοι
201
Αν κι εχω γραψει παλιοτερα, γραφω αλλη μια για εχω φρεσκια διπλη εμπειρια απ το tinder.
Ειχα κανονισει διπλο ραντεβου για σημερα με 2 γυναικες που γνωρισα εκει.
Τη μια την περιμενα να μουβπει ωρα και μερος, δεν εστειλε ποτε. Αρα δεν βρεθηκα.
Με την αλλη βρεθηκαμε για καφε, τελικα καταληξαμε να τρωμε κιολας. Καλα πηγε, δεν ξερω πως θα εξελιχθει. Στην αρχη φανηκε πιο οπεν οσο περναγε η ωρα γινοταν πιο παρειστικη η φαση. Θα δειξει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom