Νέα

Τί κάνατε / θα κάνετε με το ακαθάριστο οικόπεδο και τη σχετική δήλωση;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα james tiberius kirk
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 335
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506

mauros gatos(1)

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Οκτ 2011
Μηνύματα
1.237
Κριτικές
40
Like
2.219
Πόντοι
1.796
παντως εδω ΑΝΩ Γλυφαδα και το ξεκαθαριζω γιατι στην κατω εχει ποινικους,φυλακοβιους,πρεζεμπορους,απατεωνες του λευκου κολαρου,ΟΛΑ τα οικοπεδα πλην ενος ειναι ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ ...
και μιλαμε για χορτα πολλα ,μεχρι και συκιες εχει μεσα:tooth:
Τι σχέση έχει το τι δέντρα έχει μέσα το οικόπεδο με το αν είναι καθαρισμένο η ακαθάριστό;
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.935
Πόντοι
12.756
Τι σχέση έχει το τι δέντρα έχει μέσα το οικόπεδο με το αν είναι καθαρισμένο η ακαθάριστό;
εσυ δηλαδη ειδες οτι εγραψα οτι ειχε μια συκια μεσα μονο;το συκια το εγραψα σαν ντεκορ διπλα ειχε 1 μετρο χορτα
 

mauros gatos(1)

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Οκτ 2011
Μηνύματα
1.237
Κριτικές
40
Like
2.219
Πόντοι
1.796
εσυ δηλαδη ειδες οτι εγραψα οτι ειχε μια συκια μεσα μονο;το συκια το εγραψα σαν ντεκορ διπλα ειχε 1 μετρο χορτα
Τώρα το λες αυτό πριν έγραψες για ένα οικόπεδο που έχει μέχρι και συκιές, τέλοσπαντων
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.739
Like
11.217
Πόντοι
3.556
εσυ δηλαδη ειδες οτι εγραψα οτι ειχε μια συκια μεσα μονο;το συκια το εγραψα σαν ντεκορ διπλα ειχε 1 μετρο χορτα
Εμένα το οικόπεδο μου είχε αχλαδιές και κάθε βράδυ κάτι μαλακές πήγαιναν και της κουναγαν γαμω το σπίτι τους
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.372
Κριτικές
18
Like
20.311
Πόντοι
4.546
Τύποι, εμείς δηλώσαμε τα 200 από τα 300 οικόπεδα του οίκου μας. Τα υπόλοιπα οσονούπω.

Σοβαρά, δηλώσαμε, ξέρω ότι είναι μπουρδέλο ο νομος και η ΝΔ, αλλά..
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.523
Like
20.344
Πόντοι
6.056
παντως εδω ΑΝΩ Γλυφαδα και το ξεκαθαριζω γιατι στην κατω εχει ποινικους,φυλακοβιους,πρεζεμπορους,απατεωνες του λευκου κολαρου,ΟΛΑ τα οικοπεδα πλην ενος ειναι ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ ...
και μιλαμε για χορτα πολλα ,μεχρι και συκιες εχει μεσα:tooth:
Στο φυσικο σου περιβαλλον δηλαδη:effemine::confused::confused::confused::coffee::coffee:
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.247
Like
34.802
Πόντοι
9.931
Τυποι ειτε ο νομος και η διαδικασία ειναι για τον πουτσο, ειτε οχι το θεμα ειναι ενα, οτι τα οικόπεδα που εχουν μεσα ενα μέτρο χορτάρι πρέπει να καθαριστούν, ιδικά αυτα που γειτνιάζουν με δάσος.
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
james tiberius kirk

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.964
Κριτικές
5
Like
8.081
Πόντοι
2.306
Ρε πούστη μου, της μάνας είναι στη μέση του πουθενά, τι δάση και μλκιες μου λέτε ...
 

Panos 1978

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Δεκ 2022
Μηνύματα
1.921
Κριτικές
13
Like
6.368
Πόντοι
2.046
Σε δουλειά να βρισκόμαστε.
Προθεσμία μέχρι 30/6.
Για πείτε, τι κάνατε, τι θα κάνετε, τι κάνουν οι γείτονες;
Τη δήλωση την υποβάλατε;
Γάμησε τους.. πουλά το και φαε τα λεφτά σε επαγγελματίες
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.324
Like
72.570
Πόντοι
12.756
παντως εδω ΑΝΩ Γλυφαδα και το ξεκαθαριζω γιατι στην κατω εχει ποινικους,φυλακοβιους,πρεζεμπορους,απατεωνες του λευκου κολαρου,ΟΛΑ τα οικοπεδα πλην ενος ειναι ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ ...
και μιλαμε για χορτα πολλα ,μεχρι και συκιες εχει μεσα:tooth:

Εδω στην ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΓΛΥΦΑΔΑ , ολα τα οικοπεδα μας ειναι με ΓΚΑΖΟΝ ..
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.324
Like
72.570
Πόντοι
12.756
Ο έλεγχος δειγματοληπτικά. Οχι ο καθαρισμός εφοσον κρινουν οτι πρεπει να προβουν σε καθαρισμό.
Για να σας φυγει η απορια εχω πληροφορηση οτι τα κλιμάκια θα αλωνιζουν ολο το καλοκαιρι παντού. Θα σκαναρουν απο αερος τα παντα κ θα πεφτει πελεκυς.
Αλλωστε η επικογη της καταγγελίας θα κανει το εργο τους ευκολοτερο.
να ξεκινησουμε οτι η καταγγελία θελει 300 ευρω , και ο Ελληνας μονο τσαμπα καταγγελνει , αν ειναι να πληρωσει λεει δεν γαμιεται..
Απο εκει πέρα , τα κλιμάκια δεν θα πανε διακοπες ;;; δηλαδη θα λειπει που θα λειπει το μισο κλιμακιο , μην σου πω ολο , γιατι δεν ειναι ιδιωτικο για να συννενοουνται για να μην λειπουν ολοι μαζι , και αυτοι που θα μεινουν θα κανουν ελεγχους ;;

Απιστευτο μου ακουγεται για Ελλαδα 2.0 :coffee:
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
Τελικα το πεσιμο στην τυπισσα απο πανω δεν το κανα με εκμεκ κανταιφι. Το κανε η τύπισσα μολις πριν απο λιγο. Εχασε το γατι της κ ηρθε κ χτυπησε μηπως ειναι στο μπαλκονι μου:glasses:
Που να ξερε οτι ειμαι ενα μπατιράκι χωρις οικοπεδα…μπορεί κ να ριχνε και τιποτα αυγά στην ταπεινή βεράντα μου :smiling-face-with-heart-eyes:
 

xafnou

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
11
Like
15
Πόντοι
0
Από την Καθημερινή σχετικά με τα πρόστιμα:

Διαβάζουν την απόφαση για τον καθαρισμό των οικοπέδων τους για λόγους πυροπροστασίας, πληρώνουν τα σχετικά έξοδα και μετά μπλέκουν χωρίς τέλος. Οταν παίρνουν σε κάποια υπηρεσία να παραπονεθούν ακούν και εκείνο το περίφημο «καλά, μην κάνετε έτσι, δεν είναι ότι θα επιβληθούν και τα πρόστιμα. Για εκφοβισμό τα έβαλαν». Είναι αυτό που λαϊκά θα το λέγαμε «είμαι τυπικός, κάνω το σωστό, μου λένε ότι είμαι και… από πάνω».
 
OP
OP
james tiberius kirk

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.964
Κριτικές
5
Like
8.081
Πόντοι
2.306
Ποιος ήταν εκείνος ο παπάρας που στα τελειώματα των μέτρων για την πανδημία είχε πει "τα κρατήσαμε παραπάνω για παιδαγωγικούς λόγους";
Ο Γεραπετρίτης;
Ε, για "παιδαγωγικούς λόγους" θα επιβάλουν και τα πρόστιμα.
 
OP
OP
james tiberius kirk

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.964
Κριτικές
5
Like
8.081
Πόντοι
2.306
Ο έλεγχος δειγματοληπτικά. Οχι ο καθαρισμός εφοσον κρινουν οτι πρεπει να προβουν σε καθαρισμό.
Για να σας φυγει η απορια εχω πληροφορηση οτι τα κλιμάκια θα αλωνιζουν ολο το καλοκαιρι παντού. Θα σκαναρουν απο αερος τα παντα κ θα πεφτει πελεκυς.
Αλλωστε η επικογη της καταγγελίας θα κανει το εργο τους ευκολοτερο.
Για τις καταγγελίες τα είπαμε, τύπε, 300€. Ξέχνα τις. Μόνο αν φοβάται κανείς ότι η διπλανή ζούγκλα θα τον κάνει Σαμουήλ στο Κούγκι θα καταγγείλει.
Για τα "κλιμάκια" ελέγχου, να σας πω ότι είναι δουλειά των δήμων. Εκεί που βρίσκεται το οικόπεδο της μητέρας μου, δεν έχουν προσωπικό να καθαρίσουν τα δικά τους οικόπεδα, τα πεζοδρόμια, τα κοιμητήρια, θα βγάλουν και κλιμάκια ελέγχου;;
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.492
Κριτικές
1
Like
7.534
Πόντοι
2.306
Εμένα το οικόπεδο μου είχε αχλαδιές και κάθε βράδυ κάτι μαλακές πήγαιναν και της κουναγαν γαμω το σπίτι τους
μηπως ηταν οι γειτονες του Αθηναιου με τη συκια?
Φωναζανε και «συκααα καλε συκααα!»?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom