Νέα

τι app έχετε στο κιννητό σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 32
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Redpilot

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2017
Μηνύματα
119
Κριτικές
1
Like
316
Πόντοι
21
Εγω εχω το monitor your weight και aktiBMI για καταγραφη της ημερισιας απωλειας λιπους. Εχω το couch to 5k που σε βαζει να τρεχεις μιση ωρα με διαλειμματακια. Εχω το female fitness για ασκησεις με το σωμα του βαρους στο σπιτι.
Εχω zedge για ringtones και  wallpapers. Faceapp φυσικα, groupon, greek tv, netflix, tiny scanner για να σκαναρω τα εγγραφα μου, shazam για να αναγνωριζω οποιο τραγουδι δε ξερω και μαρεσει, uber φυσικα γτ εδω εχουμε! Φυσικα lady pill reminder να μου θυμιζει ποτε να παιρνω τα αντισυλληπτικα μου, spotify για μουσικουλα και clean master για τα cookies και τους ιους. Εχω app του πανεπιστημιου και oyster app για την εισοδο στο μετρο. Επισης εχω Gp app για να κλεινω τα ραντεβου στο γιατρο σε ενα 1 λεπτο. Τελος διαφορες τραπεζες και social media.

Clean master μακριά....
 

geo69

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2007
Μηνύματα
517
Κριτικές
5
Like
471
Πόντοι
26
truecaller
για ψαγμένους. η μόνη που δουλεύει ελλάδα. την έχουν και πολλά κορίτσια ανεξάρτητα η μη.
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
απο προγραμμα για απεγκατασταση προγραμματων τι προτεινετε?
 

zorbas the greek

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2010
Μηνύματα
754
Like
119
Πόντοι
6
To app του ΟΑΣΑ, Viber ,το SoundHound για να βρίσκεις τραγούδια , hotels & live score για αθλητικά...
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Tι να το κάνεις;Επίσης όλα αυτά τα clean master είναι απάτη.
αυτα τα your uninstaller και REVO UNINSTALLER  κανουν τιποτα  ?

απλως χρειαζομαι ενα προγραμμα για απεγκατασταση προγραμματων ωστε να μην αφηνουν "ψεγαδια" αρχειων  στο κινητο
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
766
Πόντοι
146
αυτα τα your uninstaller και REVO UNINSTALLER  κανουν τιποτα  ?

απλως χρειαζομαι ενα προγραμμα για απεγκατασταση προγραμματων ωστε να μην αφηνουν "ψεγαδια" αρχειων  στο κινητο
Δεν είναι windows φίλε να χρειάζεται κάτι τέτοιο.

 

thisisme01234

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2019
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
δοικμαστε το lastpass για passwords και το Wunderlist για ημερολογιο-ατζεντα, εξαιρετικά και τα 2!
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Δεν είναι windows φίλε να χρειάζεται κάτι τέτοιο.
αρα να κρατησω τις εταιριας samsung  εαν υπαρχει? η να κατεβασω οποιοδηποτε προγραμμα?
η απλα να κανω απεγκατασταση στο καθε προγραμμα και ολα οκ?
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Γιατί φίλε μακριά?
επίσης πιο προτείνεις εσυ?

Οταν προκειται για καποια "βοηθητικη" app ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ να επιλεγουμε καποια που να ειναι open source! Οοοοοχι καποιας εταιρειας που το λογισμικο ειναι κλειδωμενο και ενδεχομενως μπορει να ειναι "επικινδυνο" (οχι με την εννοια των ΙΩΝ αφου επεμβαινει το google store, αλλα με την εννοια της παρακολουθησης.)
Επισης ΠΑΝΤΑ επιλεγουμε την LESS INTRUSIVE app ...δηλ. αυτη που ζηταει αφ ενος τα ΛΙΓΟΤΕΡΑ PERMISSIONS (προσβαση σε διαφορες λειτουργιες του τηλ μας) ΚΑΙ αφετερου ΤΑ ΗΠΙΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ permissions (δηλ. μια app για edit φωτογραφιων ΓΙΑΤΙ να ΖΗΤΑΕΙ προσβαση στον τηλεφωνικο μας καταλογο, ή στην συνεδση wifi ή στο αρχειο κλησεων???)

Φυσικα, αυτο σχεδον ΔΕΝ ισχυει οταν αναφερομαστε σε γνωστες και σχεδον μονοπωλιακες apps.
ΠΧ. fb, skype ή tinder ή viber ή firefox ή τραπεζικες εφαρμογες κλπ κλπ κλπ κλπ εκει σχεδον με κλειστα τα ματια αποδεχομαστε τις permissions που μας ζηταει.
Και λεω ΣΧΕΔΟΝ διοτι ακομα ΚΑΙ ΕΚΕΙ μπορει να εχουμε επιλογη. ΠΧ εαν δεν εμπιστευομαστε το whatsapp (λεμε τωρα) μπορουμε να εγκαταστησουμε και να χρησιμοπουμε το TELEGRAM το οποιο ειναι open source!!! βεβαια πρεπει και οι φιλοι μας να εχουν την ιδια app.
To whatsapp ειναι βεβαια πολυυυυυυυ πιο δημοφιλες και γνωστο.

Αυτος ΟΜΩΣ πρεπει να ειναι ο τροπος σκεψης ...ασχετα σε ποια αππ τελικα επιλεγουμε να παμε.

Επισης βοηθαει να προσεχουμε ακομα 2 πραγματα:
α- RATING στο app store (με αριστα το 5) πχ οτι ειναι κοντα ή πανω απο 4.4 ειναι αρκετα καλο. 4.2 ΔΕν θεωρειται κατ αναγκη καλο. (...μπορει να ειναι ομως...!)

β- ΠΟΣΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑΝ και ποσοι το αξιολογησαν! Μια app με 500εκ χρηστες ΜΜΜΜαλλον δεν θα παρουσιασει προβλημα, αντιθετα μια με 4.7 και 25.000 χρηστες ... δεν μπορεις να εισαι σιγουρος


Ο "καθαρισμος" που αναφερθηκε και απο 5Ι κλ.π.ους, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 100% ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟς να εχεις app γι αυτο. Μπορει να γινει και χειροκινητα. Ομως οι app βολευουν.

Οποοοοτε, για cleaning app εγω προτεινω ΕΑΝ βαλετε μια, να βαλετε την POWER CLEAN απο LION MOBI. Την εχω δοκιμασει. Βοηθαει εκτος απο clean στο να μεταφερεις τις app απο το κινητο να τρεχουν απο την sd card για σωσιμο χώρου. κλπ κλπ κλπ... Πληρης. (αυτο βεβαια γινεται και απο τις ρυθμισεις ...ειπαμε, ολα γινονται και μεσα απο το android)
Σε ΚΑΜΜΙΑ ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ CLEAN MASTER!!!! απο CHEETAH !!! Οπως ειπε καποιος πριν ...ΜΑΚΡΥΑΑΑΑΑΑ!

Για γνωστες και κυνηγους των open source cleaners ειναι η LTE Cleaner (4.2*) open source και πολυ ελαφρυα/μικρη (με λιγους χρηστες) Ομως οτι ειναι open source την καθιστα "ασφαλη" , ΣΥΝ ΟΤΙ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟ 10% ΤΩΝ PERMISSIONS ΑΠΟ ΤΙς ΑΛΛΕΣ!!!!!!!!!!!

Συμβουλη: την power clean αλλα και οποια αλλη app την χρησιμοποειτε απαξ και μετα "καθεται" εκει χωρις ουσιαστικα να κανει κατι (φαινομενικα), μεχρι βεβαια να την ξαναχρειαστειτε, ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ να πατε απο τις ρυθμισεις και ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΤΕ FORCE STOP !!! για ασφαλεια..! οποτε και εαν την χρειαστειτε την ανοιγετε απλα παλι. ΠΧαυτο ΔΕΝ θα το κανατε για το viber διοτι αυτοματα ΔΕΝ θα δεχεστε μνμ οσο ειναι stopped ! (εκτος εαν αυτος ειναι βεβαια ο σκοπος σας!)

Ολα αυτα καλοπροαιρετα τα αναφερω. Μακαρι να βοηθησουν καποιους να αντιληφθουν κατι βαθυτερο για το κινητο τους.

Εννοιες οπως PERMISSIONS , OPEN SOURCE, RATING & DOWNLOADS  ΔΕΝ ξερω κατα ποσο ειναι γνωστα στο ελληνικο μεσο χρηστη ενος ανδροιντ. εσεις πειτε μου.

οτι αποριες ή λαθη σε αυτα που λεω βρειτε, ριχτε τα εδω να βοηθησουμε κι αλλους.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom