Νέα

Συμπλοκές φοιτητών!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα karvelas007
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 130
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Πρέπει επιτέλους να καταργηθεί ο κομματισμός στα πανεπιστήμια.Έλεος πια.Πολιτικοποίηση ναι,κομματισμός όχι.
 

Smogi

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2006
Μηνύματα
155
Κριτικές
8
Like
157
Πόντοι
1
Τι συμπλοκες εννοεις??Μεταξυ τους?Με την αστυνομια?με ποιον...??Πας να ανοιξεις ενα θεμα..γινε λιγο πιο σαφης...
 

makrykavlis

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
202
Κριτικές
26
Like
9
Πόντοι
11
Ε τι να κάνουμε?

Κάπου πρέπει να εκτονώσουν τον ανδρισμό τους και οι νεολαίοι :headbang: :headbang: :jerking: :jerking: :jerking:
 

trelos sporos

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
635
Like
2
Πόντοι
6
Μεταξύ φοιτητών. Πήγαν Δαπίτες με χρυσαυγίτες να σπάσουν την κατάληψη και φαγαν μάπες.(μη πέσετε να με φάτε έτσι άκουσα)
 

Επισκέπτης
καλα τους καναν !!!ειδικα στους χρυσαυγιτες!!
 

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Πρέπει επιτέλους να καταργηθεί ο κομματισμός στα πανεπιστήμια.Έλεος πια.Πολιτικοποίηση ναι,κομματισμός όχι.

:thumbsup: Πια η κατασταση εχει φτασει στο απροχωρητο!Απο τοτε που μπηκα μεχρι τωρα τα ιδια και τα ιδια.Αντε να καταργησουν το Ασυλο,να μπουν ιδιωτικα πανεπιστημια,να κανουν αξιολογηση στους καθηγητες,να φανε και κανενα μπερντακι ολοι τους εκει περα (φοιτητες,καθηγητες) να στρωσουν!Νισαφι πια!Εχω βλασφημησει την ωρα και τη στιγμη που πατησα το ποδι μου εκει μεσα με δαυτους.
Ολο κομματικα συμφεροντα,καρεκλακηδες καθηγητες,
απεργιες,καταληψεις,"επαναστασεις" της πουτσας και λιγδιασμενη  μαλλουρα με μπλουζα Bob Marley.Οσον αφορα τις νεολαιες Σαπιοκ και ΝουΔου,ειναι ακομα πιο σιχαμεροι!Τραγικο τελειως να βλεπεις νεους ανθρωπους να υπηρετουν το συστημα και ολους αυτους τους προδοτες που μας εχουν διαλυσει τοσα χρονια και απο τα 18 τους χρονια να μιλανε σαν τον Κουλουρη και τον Βουλγαρακη!Τρισαθλιοι!
:uzi:

 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Να δω τη μαγκιά όλων αυτών όταν θα εργάζονται με ?700/ μήνα, 12ωρό και υπό τις εντολές αποφόιτου ιδιωτικού ΑΕΙ διότι η αγορά εργασίας θα τους έχει στιγματίσει ως στόκους, τεμπέληδες και τραμπούκους..Να δω τότε αν θα βγάζουν το αφεντικό τους με τη βία και θα του τσιμεντώνουν την πόρτα όπως έκαναν οι κακάσχημοι μουσάτοι στον αντιπρύτανη που έδειχνε χθες ο πρετεντέρης...
Όσο για τα επεισόδια άκουσα ότι έδειραν Δαπίτες που απλά διάφώνησαν με την κατάληψη...Οι χρυσαυγίτες μάλλον είναι μια επινόηση για να δώσουν αντιφασιστικό χαρακτήρα στους τραμπουκισμούς τους...

 

Επισκέπτης
οταν οι δαπιτες πληρωναν φουσκωτους ηταν καλα?οταν μπαιναν στις καταληψεις και προσπαθουσαν με τσαμπουκα να σπασουν καταληψεις ηταν καλα?οταν εχει ψηφιστει να γινει καταληψη τοτε δεν εχει κανενα δικαωμα να προσπαθησει να τη σπασει!!
 

arturo

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
408
Like
6
Πόντοι
1
Μην ανυσηχείς φίλε μου. Θα έχουν στο πλευρό τους τον Αλαβάνο να τους μιλάει για τους αγώνες κλπ κλπ.
Να δω τη μαγκιά όλων αυτών όταν θα εργάζονται με ?700/ μήνα, 12ωρό και υπό τις εντολές αποφόιτου ιδιωτικού ΑΕΙ διότι η αγορά εργασίας θα τους έχει στιγματίσει ως στόκους, τεμπέληδες και τραμπούκους..Να δω τότε αν θα βγάζουν το αφεντικό τους με τη βία και θα του τσιμεντώνουν την πόρτα όπως έκαναν οι κακάσχημοι μουσάτοι στον αντιπρύτανη που έδειχνε χθες ο πρετεντέρης...
Όσο για τα επεισόδια άκουσα ότι έδειραν Δαπίτες που απλά διάφώνησαν με την κατάληψη...Οι χρυσαυγίτες μάλλον είναι μια επινόηση για να δώσουν αντιφασιστικό χαρακτήρα στους τραμπουκισμούς τους...
 

Επισκέπτης
τι να κανει ο αλαβανος??εδω οι υπολοιποι θα εχουν τον καραμανλη και τον παπανδρεου!!
 

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
οταν οι δαπιτες πληρωναν φουσκωτους ηταν καλα?οταν μπαιναν στις καταληψεις και προσπαθουσαν με τσαμπουκα να σπασουν καταληψεις ηταν καλα?οταν εχει ψηφιστει να γινει καταληψη τοτε δεν εχει κανενα δικαωμα να προσπαθησει να τη σπασει!!

Ναι ρε γουρχολ,αλλα τα τελευταια χρονια ουτε αυτοι ξερουν γιατι κανουν καταληψη!Καπου εχει χαθει η μπαλα.
Δεν ειναι ολα αριστερα/δεξια.Ειναι και λογικη/μαλακια!
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
οταν οι δαπιτες πληρωναν φουσκωτους ηταν καλα?οταν μπαιναν στις καταληψεις και προσπαθουσαν με τσαμπουκα να σπασουν καταληψεις ηταν καλα?οταν εχει ψηφιστει να γινει καταληψη τοτε δεν εχει κανενα δικαωμα να προσπαθησει να τη σπασει!!

war...συγνώμη δηλαδή, αλλά το να πεις ότι πλήρωναν οι ΔΑΠίτες τους ελεεινούς καραφλούς για να περιλάβουν αντιπάλους, είναι αρκετά μεγάλη «χοντράδα», το οποίο νομίζω ότι δύσκολα μπορείς να αποδείξεις.

Επίσης, παρόμοια σκηνικά έχουν γίνει σε συνελεύσεις, όπου ΔΑΠίτες μπουζουριάστηκαν και "εκπαραθυρώθηκαν" (όχι από καραφλούς πάντως) για να "ψηφιστούν" τελικά καταλήψεις.

Δεν παίρνω το μέρος κανενός, προσωπικά θεωρώ ότι είναι απαράδεκτη η κομματική δράση στα πανεπιστήμια, αλλά να είμαστε και λιγάκι αντικειμενικοί.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
οταν οι δαπιτες πληρωναν φουσκωτους ηταν καλα?οταν μπαιναν στις καταληψεις και προσπαθουσαν με τσαμπουκα να σπασουν καταληψεις ηταν καλα?οταν εχει ψηφιστει να γινει καταληψη τοτε δεν εχει κανενα δικαωμα να προσπαθησει να τη σπασει!!

Κατάληψη άμα θες κάνε στον Περισσό...Κανείς δεν έχει δικαιώμα να μου πει αν θα κάνω μάθημα ή όχι, πότε θα πάρω το πτυχίο μου, πότε θα κάνω το μεταπτυχιακό μου και πότε θα εργαστώ...
Αν κάποιοι θέλουν να πάρουν το πτυχίου τους με 5,5, μετά από 8 χρόνια σπουδών και με αντιγραφές ας μην το κάνουν εις βάρος μου..
Οι δε ¨συνελευσεις" στις οποίες τόσο πιστεύεις και οι "ψηφοφορίες" δι' ανατάσεως χειρός μετά από 10ωρες συνελέυσεις όπου κάθε αντίθετη άποψη έχει αποχώρήσει είναι παρωδίες δημοκρατικής διαδικασίας...
Εκεί όπου γίνονται πραγματικές εκλογές με κάλπες και καταλόγους η ΔΑΠ παίρνει 40-50% και η ΠΚΣ 15% στο τσακίρ κέφι και οι υπόλοιποι αντιεξουσιαστές άλλο τόσο, παρά τις απελπισμένες προσπάθειες νοθείας (και please μη μου αρχίσεις να μου λες πάλι για δεντρα που ψηφίζανε το 61! Έχουμε 2007 αν δεν το πήρατε χαμπάρι)
 

Επισκέπτης
απο την στιγμη ομως που οι φοιτητες της εκαστοτε σχολης ψηφιζουν,δηλαδη μεσα απο δημοκρατικες διαδικασιες,να κανουν καταληψη ,τοτε η δαπ και η καθε δαπ δεν εχει κανενα δικαιωμα να προσπαθησει να την σπασει!!
 

PATHFINDER

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2.435
Κριτικές
4
Like
32
Πόντοι
16
Να δω τη μαγκιά όλων αυτών όταν θα εργάζονται με ?700/ μήνα, 12ωρό και υπό τις εντολές αποφόιτου ιδιωτικού ΑΕΙ διότι η αγορά εργασίας θα τους έχει στιγματίσει ως στόκους, τεμπέληδες και τραμπούκους. Να δω τότε αν θα βγάζουν το αφεντικό τους με τη βία και θα του τσιμεντώνουν την πόρτα όπως έκαναν οι κακάσχημοι μουσάτοι στον αντιπρύτανη που έδειχνε χθες ο πρετεντέρης.

Πολύ φοβάμαι φίλε str81977, πως οι "κακάσχημοι μουσάτοι" που τσιμεντώσαν την πόρτα του αντιπρύτανη, είναι κακομαθημένοι γόνοι Mercendo - μπαμπάδων ή κοματόσκυλα μπασμένα σε πολιτικές νεολαίες - αυριανοί βουλευτές.

Λαμβάνοντας υπ' όψη τα προηγούμενα, δεν βρίσκω και πολύ πιθανό να χρειαστεί ποτέ να αντιμετωπίσουν την δυσάρεστη κατάσταση να εργάζονται για ?700/μήνα, 12ωρό και υπό τις εντολές αποφόιτου (πιθανότατα) λυκείου.
 

Επισκέπτης
για οποιαδηποτε αποφαση πρεπει να παρθει σε μια σχολη,γινονται εκλογες!!!και στις εκλογες αυτες οπως και των προηγουμενων μηνων η συντριπτικη πλειοψηφια αποφασισε καταληψη!!!!και οφειλει να το σεβαστει η δαπ!!εκτος αν δεν θελουν δημοκρατικες διαδικασιες στα πανεπιστημια και στις σχολες !!!
 

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
απο την στιγμη ομως που οι φοιτητες της εκαστοτε σχολης ψηφιζουν,δηλαδη μεσα απο δημοκρατικες διαδικασιες,να κανουν καταληψη ,τοτε η δαπ και η καθε δαπ δεν εχει κανενα δικαιωμα να προσπαθησει να την σπασει!!

Δεν υπαρχουν δημοκρατικες διαδικασιες.Αποφασιζωμεν και διαταζωμεν ισχυει!Ρε συ μας δουλευεις?Οτι ειπε str81977 ισχυουν και αλλα τοσα..Προσωπικα δεν κανω επιθεση στα αριστερα σχηματα,αλλα σε ΟΛΟΥΣ αναιξερετως.Να φυγουν απο τις σχολες!Ελεος πια,γηπεδα τις εχουν κανει!
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
απο την στιγμη ομως που οι φοιτητες της εκαστοτε σχολης ψηφιζουν,δηλαδη μεσα απο δημοκρατικες διαδικασιες,να κανουν καταληψη ,τοτε η δαπ και η καθε δαπ δεν εχει κανενα δικαιωμα να προσπαθησει να την σπασει!!


Μεγάλη κουβέντα πας να ανοίξεις, προσωπικά πιστεύω ότι είναι απαράδεκτο σε περίοδο δημοκρατίας να καταλαμβάνεις ακαδημαϊκούς χώρους με αποτέλεσμα να χάνουν τρίτοι π.χ. εξετάσεις, να φρενάρεις καριέρες των κλπ. Προσωπική άποψη και μου επιτρέπεται φαντάζομαι.

Τώρα, στο επιχείρημα που αναφέρεις νομίζω σου απάντησα. Θεωρώ συμφωνείς, ότι εάν κατά τις ψηφοφορίες μέρος του εκλογικού σώματος έχει "εκπαραθυρωθεί", τότε δεν νομίζω ότι μιλάμε για δημοκρατία, αλλά για κάτι άλλο, οπότε και οι αποφάσεις δεν είναι και τόσο ιερές.

Τέσπα, επιμένω, κόμματα και πανεπιστήμιο είναι μεγάλη μαλακία...και δεν θα βγάλουμε άκρη.

 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
για οποιαδηποτε αποφαση πρεπει να παρθει σε μια σχολη,γινονται εκλογες!!!και στις εκλογες αυτες οπως και των προηγουμενων μηνων η συντριπτικη πλειοψηφια αποφασισε καταληψη!!!!και οφειλει να το σεβαστει η δαπ!!εκτος αν δεν θελουν δημοκρατικες διαδικασιες στα πανεπιστημια και στις σχολες !!!

Θ αφήσω ασχολίαστη την αντίληψη ότι αν γίνουν "εκλογές" πρέπει να καταλύεται κάθε νόμος ή να μην προστατευονται οι μειοψηφίες..Δηλαδή αν αυριο η ΔΑΠ προκαλέσει ψηφοφορία με αίτημα να μη γίνονται δεκτοί στις σχολές οι κομμουσνιστές (ή οι gay ή οι Εβραίοι) και πάρει την πλειοψηφία, θα πρέπει να γίνει σεβαστή αυτή η απόφαση;

Ωστόσο αν θεωρείς δημοκρατική διαδικασία τις φοιτητικές συνελευσεις όπως γίνονται, τότε χάρισμά σου...

Ευτυχώς πήρα πτυχίο και μεταπτυχιακό χωρίς ΜΙΑ ΜΕΡΑ κατάληψη (άντε 1-2 μέρες απεργίες)...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom