Νέα

Φούντο και τα σουβλατζίδικα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tellystalone6969
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 403
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
45.608
Like
28.082
Πόντοι
5.006
Ήμουν σχεδόν σίγουρος.
Είσαι εσπρεσάκιας....
Εγώ τον έκοψα...

:confused:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Αν το είπε Αντζελος προχωράς άφοβα.
Καλό ειναι
αφού και έσενα έχω στείλει εκεί ρε μαν δε θυμασαι
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.240
Κριτικές
62
Like
44.882
Πόντοι
9.297
αμα ειναι να πιω νες καλυτερα να βαλω χωμα σε βραστο νερο ρε φιλε μιλαμε σοβαρα;
ειπαμε να μιλησουμε για καφεδες οχι για αλεσμενα σκατα....
αμα ειναι να πιω νες καλυτερα να βαλω χωμα σε βραστο νερο ρε φιλε μιλαμε σοβαρα;
ειπαμε να μιλησουμε για καφεδες οχι για αλεσμενα σκατα....
Εμ θες ποιότητα,
Εμ θες γρήγορα να πιεις καφέ,
Χτυπα ένα τσιροτακι καφε'ι'νης και στανιαρες!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.240
Κριτικές
62
Like
44.882
Πόντοι
9.297

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.863
Κριτικές
6
Like
3.599
Πόντοι
736
Μάρκετ πας έδωσε ...αλλά εσείς τα φάγατε στις πουτανες....ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ που λέει και ο Κουτσουμπας!
Βασικά αν μείωνε τον φόρο στα καύσιμα , εκτός απο φτηνότερη βενζίνη δεν θα πληρώναμε λιγότερο και στα προιόντα του σούπερ ; Αφού θα ήταν φτηνότερα τα μεταφορικά ; Αν είναι έτσι αρκούσε να κάνει κάτι με την τιμή της βενζίνης , και δεν χρειαζόταν ούτε fuel pass ούτε market pass.
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.155
Κριτικές
2
Like
9.047
Πόντοι
2.456
Βασικά αν μείωνε τον φόρο στα καύσιμα , εκτός απο φτηνότερη βενζίνη δεν θα πληρώναμε λιγότερο και στα προιόντα του σούπερ ; Αφού θα ήταν φτηνότερα τα μεταφορικά ; Αν είναι έτσι αρκούσε να κάνει κάτι με την τιμή της βενζίνης , και δεν χρειαζόταν ούτε fuel pass ούτε market pass.
Τα είπε ο υπουργός..
Μείωση στην ενέργεια..
Μειωμένες αυξήσεις στα προϊόντα..
:confused::confused::confused:
 

papas32

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2018
Μηνύματα
162
Like
238
Πόντοι
21
Διπλα στη λαμπρακη ειναι, 1 στενο απο την βασ. γεωργιου
αν ειναι αυτο που βλεπω στο γκουγκλ ειναι το γυρω γυρω ολοι, αλλα εχει κολλητα 2-3 εκει οποτε με επιφυλαξη.
Πριν ενα τριμηνο 2.20, μου εκανε εντυπωση, ημουν περαστικος, πηρα 2 ντονερ απολα και ζω ακομα.

η περιοχη ειχε πολλες αδεσποτες γατες αρα ή ποντικι ή σκυλος ηταν.
Και εγώ έχω ένα τοπικό εδώ, 30 χρόνια + μαγαζι, 2 πιτογυρα και μια πατάτες 5,50€.
Ο αεριτζης που θέλει 7€ για 2 πιτογυρα, και 10€ για ένα μπεργκερ, δεν έχει μέλλον.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.511
Πόντοι
3.656


Οι άριστοι , οι δυτικοευρωπαίοι , στη χώρα με τη μεγάλη ανάπτυξη , δεν μπορούν να φάνε πλέον ούτε σουβλάκια.

Βέβαια οι γαλάζιοι και των δύο κατηγοριών (και αυτοί με τα χοντρά λεφτά και οι ... άλλοι :jerking:)
θα πουν ότι οι καλοί επαγγελματίες επιβιώνουν ... οι κακοί κλείνουν ... η αγορά αυτορυθμίζεται .... αλλάζει .... αλλάζουν τα δεδομένα ......

Τα που λέγαν και τα χρόνια της ολικής καταστροφής του 2012-2015

Έχουν πολλούς τρόπους να προσπαθήσουν να κρύψουν την πραγματικότητα. Που είναι μία !
Οικογένεια με 4 άτομα από 2 σουβλάκια
8 Χ 3.50€ = 28€
μόνο για τα σουβλάκια ντελίβερυ !!!!!!
Θέλει .... το 1/25 μιας ελληνικής μισθάρας .... για να φάνε από ένα σουβλάκι ντελίβερυ !!!!!


Τον πούλο δηλαδή.
Οσον αφορά το Delivery. Ένα κιλό χοιρινό μπούτι = 6€, + Ένα κιλό πατάτες = 0,85€, + Ένα κιλό ντομάτες = 1€, + ένα κιλό κρεμμύδια = 0,85€, + Ένα κιλό ελαιόλαδο για το τηγάνισμα και τη σαλάτα = 6€. Σύνολο 14,7€, και σίγουρα οα περισσέψει και λάδι. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ DELIVERY ΜΕ ΤΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΛΕΦΤΑ, και να μην έχουν φαγητό με τα ίδια υλικά και να είναι σίγουροι για την ποιότητα;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.240
Κριτικές
62
Like
44.882
Πόντοι
9.297
Βασικά αν μείωνε τον φόρο στα καύσιμα , εκτός απο φτηνότερη βενζίνη δεν θα πληρώναμε λιγότερο και στα προιόντα του σούπερ ; Αφού θα ήταν φτηνότερα τα μεταφορικά ; Αν είναι έτσι αρκούσε να κάνει κάτι με την τιμή της βενζίνης , και δεν χρειαζόταν ούτε fuel pass ούτε market pass.
Iσχυει...
Όμως εδώ έχει γίνει τζόγος ακόμα και στο ρεύμα ...άστα να πάνε.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.704
Κριτικές
11
Like
12.573
Πόντοι
5.060
Οσον αφορά το Delivery. Ένα κιλό χοιρινό μπούτι = 6€, + Ένα κιλό πατάτες = 0,85€, + Ένα κιλό ντομάτες = 1€, + ένα κιλό κρεμμύδια = 0,85€, + Ένα κιλό ελαιόλαδο για το τηγάνισμα και τη σαλάτα = 6€. Σύνολο 14,7€, και σίγουρα οα περισσέψει και λάδι. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ DELIVERY ΜΕ ΤΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΛΕΦΤΑ, και να μην έχουν φαγητό με τα ίδια υλικά και να είναι σίγουροι για την ποιότητα;
Γιατί θέλει χρόνο να ψωνίσεις, να μαγειρέψεις και να πλύνεις τα πιάτα στο τέλος, για να μη μιλήσουμε και για τη διάθεση. :P
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
45.608
Like
28.082
Πόντοι
5.006
Και εγώ έχω ένα τοπικό εδώ, 30 χρόνια + μαγαζι, 2 πιτογυρα και μια πατάτες 5,50€.
Ο αεριτζης που θέλει 7€ για 2 πιτογυρα, και 10€ για ένα μπεργκερ, δεν έχει μέλλον.
Ποσο τις έχει τις πατάτες μαν 1.5 ευρώ?ψεύτικες είναι?
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.769
Πόντοι
2.306
Εγώ πάντως που έτρωγα αρκετά συχνά σαβούρες πάσης φύσεως πλέον τα έχω μειώσει δραματικά κι έχω δει τρελή διαφορά τόσο σωματικά όσο και ψυχολογικά...Θες είναι στο μυαλό,είναι που αποτοξινώνεσαι, δουλειά πάντως έχει γίνει...
Σου λείπουν τα πιτόγυρα, φυσικά και είναι τρελή διαφορά ψυχολογικά.
Ελάτε ψήστες μου καμάρια του λαού, μες το ντουμάνι να πνιγεί ο γαλαξιας......
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.769
Πόντοι
2.306
Βασικά αν μείωνε τον φόρο στα καύσιμα , εκτός απο φτηνότερη βενζίνη δεν θα πληρώναμε λιγότερο και στα προιόντα του σούπερ ; Αφού θα ήταν φτηνότερα τα μεταφορικά ; Αν είναι έτσι αρκούσε να κάνει κάτι με την τιμή της βενζίνης , και δεν χρειαζόταν ούτε fuel pass ούτε market pass.
Χαζός είναι ο Κούλης;
Να χάσουν τζίρο τα αγαπημένα του Ελληνικά Πετρελαια ΜΟΤΟΡ ΟΙΛ ΕΛΙΝΟΙΛ βασιλοπουλος σκλαβενιτης μασουτης και λοιποί;;;
απλά αφήνεις την τιμή ψηλά σταθερά, και δίνεις και fuel pass και market pass που πάλι απο τα λεφτά του ίδιου του μαλάκα του Έλληνα είναι.
ολοι ευχαριστημένοι, και πετρελαιαδες και σουπερμαρκεταδες και ο Έλληνας....... που δεν έχει λεφτά ούτε ένα ρημάδι πιτόγυρο να φάει.......
 

kuzia

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2010
Μηνύματα
850
Like
396
Πόντοι
26
Αφηστε τα θυματακια να πλερω 3.5 εβρο. Χτυπαω 2 γυρους πιτα τουμπανους απο Αγραφα στον Αγιο Δημητριο take away 2.5 και την κανω ταρατσα.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.863
Κριτικές
6
Like
3.599
Πόντοι
736
Σου λείπουν τα πιτόγυρα, φυσικά και είναι τρελή διαφορά ψυχολογικά.
Ελάτε ψήστες μου καμάρια του λαού, μες το ντουμάνι να πνιγεί ο γαλαξιας......
Εγώ πάντως έχω βρεί το γεύμα για να αντικαταστήσω το πιτόγυρο , το οποίο πιτόγυρο το έτρωγα συνήθως βράδυ.

Για βραδινό βάζω σε ένα μπολάκι : γιαούρτι καμια 150 - 200 γραμμάρια με το μάτι , μπανάνα κομμένη σε κομματάκια η άλλο φρούτο εποχής , κορν φλέικς , κανένα κουταλάκι μερέντα η μαρμελάδα και ανακατεύω. Ούτε μαγείρεμα ούτε τίποτα.

Σε κόστος δεν το έχω υπολογίσει ποτέ πόσο βγαίνει , αλλά σίγουρα φθηνότερο απο πιτόγυρο.

Σε γεύση πάλι εγω το προτιμάω απο πιτόγυρο , αλλά περι ορέξεως που λένε.
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.392
Κριτικές
1
Like
903
Πόντοι
96
Οσον αφορά το Delivery. Ένα κιλό χοιρινό μπούτι = 6€, + Ένα κιλό πατάτες = 0,85€, + Ένα κιλό ντομάτες = 1€, + ένα κιλό κρεμμύδια = 0,85€, + Ένα κιλό ελαιόλαδο για το τηγάνισμα και τη σαλάτα = 6€. Σύνολο 14,7€, και σίγουρα οα περισσέψει και λάδι. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ DELIVERY ΜΕ ΤΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΛΕΦΤΑ, και να μην έχουν φαγητό με τα ίδια υλικά και να είναι σίγουροι για την ποιότητα;
Για ενα άτομο δεν εχει και τεραστια διαφορα να φας 3 σουβλακια (καλαμακια που λέμε λανθασμενα εμεις οι Αθηναιοι ) ή 2 μπιφτεκια σπιτι απο το να παραγγελεις απο εξω . 1 € κανει στο χασαπη το καλαμι και 2€ το μπιφτεκι απλα τα γυρω γυρω ακριβαινουν την τιμη στο σουβλατζιδικο . Αγγουροντοματα 4€ εξω στο σπιτι μαξιμουμ 2€ . Ασε που θα παρεις και κανα αναψυκτικο στο σουβλατζιδικο που κοστιζει οσο ενα σουβλακι (καλάμι)
Αν μαθεις να μαγειρευεις σπιτι θα φας και καμια μπριζολα , θα φτιαξεις μια μακαροναδα μετα θα βαλεις καναν αρακα και καμια φακή θα πας την μεση αξια ανα γευμα στα 5€ το ατομο . Απλα θα φας και 2-3 φορες χθεσινό φαγητο

Θεωρω απαραδεκτο ζευγαρι να παιρνει ντελιβερυ καθε μέρα . Ας φαει εξω 2-3 φορες και σπιτικο φαι 5 μερες . Και οικονομια θα κανουν και διατροφή (ισως και γουτσου γουτσου γιατι οπως ελεγε και ο Ρουβας: "θα σου φτιαξω μακαρονια με κιμα για να φας..και μασαζ στα πόδια αν πονας)

Βασικά αν μείωνε τον φόρο στα καύσιμα , εκτός απο φτηνότερη βενζίνη δεν θα πληρώναμε λιγότερο και στα προιόντα του σούπερ ; Αφού θα ήταν φτηνότερα τα μεταφορικά ; Αν είναι έτσι αρκούσε να κάνει κάτι με την τιμή της βενζίνης , και δεν χρειαζόταν ούτε fuel pass ούτε market pass.

και πως θα δωσει market pass μετα . Αυτοι νομιζουν οτι τα εσοδα απο το ΦΠΑ θα ανεβαινουν για παντα . Καμια στιγμη θα φορτωσει τις καρτες ο κοσμος και θα κοψει τα περιττα . Ακομα ο Ελληνας ζει με το ονειρο οτι ενα απογευμα θα του χαρισει τα δανεικα καποιος μάγος .

Χαζός είναι ο Κούλης;
Να χάσουν τζίρο τα αγαπημένα του Ελληνικά Πετρελαια ΜΟΤΟΡ ΟΙΛ ΕΛΙΝΟΙΛ βασιλοπουλος σκλαβενιτης μασουτης και λοιποί;;;
απλά αφήνεις την τιμή ψηλά σταθερά, και δίνεις και fuel pass και market pass που πάλι απο τα λεφτά του ίδιου του μαλάκα του Έλληνα είναι.
ολοι ευχαριστημένοι, και πετρελαιαδες και σουπερμαρκεταδες και ο Έλληνας....... που δεν έχει λεφτά ούτε ένα ρημάδι πιτόγυρο να φάει.......

Τα Ελληνικα Πετρελαια ειναι ΔΕΚΟ πάντως
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.240
Κριτικές
62
Like
44.882
Πόντοι
9.297
Γιατί θέλει χρόνο να ψωνίσεις, να μαγειρέψεις και να πλύνεις τα πιάτα στο τέλος, για να μη μιλήσουμε και για τη διάθεση. :P
Oταν παίρνουμε φαγητό από έξω αγοράζουμε χρόνο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: vril

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.869
Κριτικές
3
Like
4.437
Πόντοι
456
Oταν παίρνουμε φαγητό από έξω αγοράζουμε χρόνο.
Αυτή είναι η λογική των οικονομικών, ο χρόνος είναι χρήμα.Πληρώνεσαι για να παρέχεις κάτι σε κάποιον άλλον που δεν έχει το χρόνο να το κάνει ο ίδιος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom