Νέα

Διαζύγιο ανώδυνο... γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kwstasss123
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 160
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Σαούλ όσο οι μάνες επειδή έζησαν με άντρες άχρηστους που δεν τους έδιναν σημασία νομίζουν ότι οι γιοι τους είναι ο σύζυγος και προσπαθούν αιωνίως να πάρουν αγάπη από αυτόν κ να τον ορίζουν και όσο οι γυναίκες μεγαλώνουν από τους γονείς ως κρυφοπουτανακια που Κάιν καρδιές και δεν τους χαλάει χατήρι ο μπαμπάς και για να τον καταφέρουν κάνουν τσαλιμια που περνάνε και δωστου χαρά ο πατέρας που η κόρη είναι τέτοια τσαχπίνα.. Τούτο δεν στρώνει
Δεν υπάρχουν αυτά αν κάνουν παιδιά είναι υποχρεωμένοι να μπουν σε mood υποχρέωσης αλλιώς να μην κάνουν. Οι προσωπικές αδυναμίες του καθενός δεν μετράνε. Τα παιδιά δεν είναι είδος για απασχόληση ούτε τρόπος να γεμίσεις τη μέρα σου.

Κοινός το δικαστήριο θα έπρεπε να αναγκάζει τους γονείς να μένουν στο ίδιο σπίτι μέχρι να φτάσουν σε μια ηλικία τα παιδιά τους (όχι αν υπάρχει θέμα βίας).

Ενώ αν δεν κάνεις παιδιά είσαι ελεύθερος να κάνεις τη ζωάρα σου.
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Δεν υπάρχουν αυτά αν κάνουν παιδιά είναι υποχρεωμένοι να μπουν σε mood υποχρέωσης αλλιώς να μην κάνουν. Οι προσωπικές αδυναμίες του καθενός δεν μετράνε. Τα παιδιά δεν είναι είδος για απασχόληση ούτε τρόπος να γεμίσεις τη μέρα σου.

Κοινός το δικαστήριο θα έπρεπε να αναγκάζει τους γονείς να μένουν στο ίδιο σπίτι μέχρι να φτάσουν σε μια ηλικία τα παιδιά τους (όχι αν υπάρχει θέμα βίας).

Ενώ αν δεν κάνεις παιδιά είσαι ελεύθερος να κάνεις τη ζωάρα σου.
δεν συμφωνω. Είπαμε ο γάμος και κατ επέκταση τα παιδιά αποτελούν σύμβαση αλλά που στηρίζεται στο ήθος. Αν οι ίδιοι οι γονείς αδυνατούν να συνεννοηθούν για το αίμα τους απλά είναι ανίκανοι. Κανένας νόμος δεν μπορεί να το διορθώσει αυτό. Θα φάνε τα παιδιά τους σαν το Κρόνο είτε μένουν μαζί είτε χωρια
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Δεν είμαι ψυχολόγος αλλά είμαι σίγουρος ότι τα παιδιά όταν μια μέρα βλέπουν τη μάνα η τον πατέρα τους να φεύγει από το σπίτι θα σχηματίσουν κακή άποψη για τον έναν από τους δύο. Ή ότι τους παράτησε ή ότι τον διώξανε.

Και όποιος μείνει με τα παιδιά στο σπίτι φροντίζει πάντα να τους κάνει πλύση εγκεφάλου. Αυτά όλα αν δεν μπορείς να τα αποφύγεις να μην κάνεις παιδιά ποτέ. Όποιος κάνει ας κόψει το λαιμό του να λειτουργήσει όπως πρέπει.
 

escoman

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
642
Κριτικές
1
Like
297
Πόντοι
26
δεν υπάρχει τίποτα εύκολο κι ανώδυνο με τις γυναίκες δεν το έχετε καταλάβει αυτό; Διαζύγιο = πόλεμος. Στους πιο πολλούς τα συναισθήματα που βγαίνουν στην επιφάνεια συνήθως είναι μίσος και από την πλευρά και των δύο, και δεν είναι σπάνιο ο ένας να θέλει να καταστρέψει τον άλλον. Σε αυτές τις περιπτώσεις και τα παιδιά χρησιμοποιούνται ως πυρομαχικά για να πληγώσουν τον εχθρό.

Είναι πολύ λίγες οι περιπτώσεις στις οποίες οι δυο μετέχοντες στη σχέση χωρίζουν πολιτισμένα, και παραδέχονται ώριμα ότι η σχέση τέλειωσε, αλλά ο σεβασμός για όσα πέρασαν και έφτιαξαν μαζί συνεχίζεται - και συνεννοούνται ώριμα για τα πάντα, γνωρίζοντας τα όρια και τις υποχρεώσεις τους.

Εγώ έχω καταλήξει ότι αυτό που λέμε πολιτισμός είναι να έχουν λύσει και οι δυο τα ψυχολογικά προβλήματά τους (ή ελλείμματα). Αυτό οδηγεί τους ανθρώπους να αναλάβουν την ευθύνη των πράξεών και των συναισθημάτων τους και να μην τα ρίχνουν στους άλλους.
 

rokos

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2010
Μηνύματα
939
Κριτικές
1
Like
159
Πόντοι
6
Καλησπερα φριεντς..!! :grin:
Εχω φιλαρακι.. παντρεμενο 6χρονια.. με 2 παιδακια.. που με την γυναικα του δεν μιλιουντε!!!Στο ιδιο σπιτι κ δεν μιλαει ο ενασ στον αλλο... :S το εχω δει με τα ματια μ...!!Καλα..το σεξ το εχουν κοψει 1 χρονο τωρα...!! :headbang:
Γενικα δεν υπαρχει συνεννοηση.. αυτη δινει σημασια μονο στα παιδακια... το ιδιο κ ο φιλος.. οποτε μεταξυ τους οποτε μιλανε.. τσακωνονται!
Εγω προσπαθω να τον ηρεμω..γιατι μου λεει κατι τρελα.. 'θα την σκοτοσω κ θα την θαψω..κλπ' :jerking:  
Αλλα το θεμα ειναι οτι δεν μπορει να συνεχειστει αυτο το θεατρο..οποτε μαλλον πανε για διαζυγιο!!

Οσοι εχετε περασει απ αναλογη φαση... ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει ανωδυνο διαζυγιο...???  συναισθηματικα κ οικονομικα...
και καποια tips αν υπαρχουν..
Ηλικιες γυρω στα 40 κ οι δυο...

Μέσα σε 6 χρόνια είναι 40 χρονών και έχουν φτάσει να μην μιλιούνται ???
Και πριν το γάμο όλα μέλι γάλα ?
Τον τελευταιο χρόνο από ότι λες δεν γαμιούνται  ...άρα αυτοί ήταν ψυχραμενοι από πριν....και με δύο εγκυμοσύνες και δύο μωρά μέσα στο σπίτι ....



 

ΧΧΧ-Man

Μέγας
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.238
Κριτικές
46
Like
3.743
Πόντοι
4.365
Μέσα σε 6 χρόνια είναι 40 χρονών και έχουν φτάσει να μην μιλιούνται ???
Και πριν το γάμο όλα μέλι γάλα ?
...ε κλασικα...
Τι σου κανει εντυπωση...???!!
Ολες πριν το γαμο ειναι παναγιτσες...σε συμπεριφορα...
και πουτανιτσες στο κρεβατι....
Μετα τον γαμο κ τα παιδια.. αλλαζουν 180 μοιρες... κ στα 2 θεματα...
Και εδω ο φιλος την επαθε ετσι... κλασικη περιπτωση...


 

Takisfor7

Νέο Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2020
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
Δεν υπαρχει ανωδυνο διαζυγιο απο την στιγμη που υπαρχουν παιδια. Γνωμη μου
 

EFILNIKUFESIN

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2018
Μηνύματα
73
Like
67
Πόντοι
0
Οχι. Κατ΄ αρχην το συναινετικο βγαινει σε συμβολαιογραφο πλεον, οχι σε δικαστηριο.

Με 800 ευρω εχεις καθαρισει
Ακριβως. 750 μου βγηκε εμενα τωρα. αυτη την εβδομαδα θα παμε στον συμβολαιογραφο.600 ο δικηγοροσ και 150 το παραβολο. ΤΙ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙΣ...ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΕς
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Για όποιον είναι στα χωρίσματα και θέλει leverage στις διαπραγματεύσεις ας γνωρίζει ότι υπάρχει το παρακάτω ψήφισμα της ΕΕ:


Το διαβάζετε και το συζητάτε με δικηγόρο που γνωρίζει πώς μπορεί να το χρησιμοποιήσει. Ίσως κάποιον που ειδικεύεται στο Ευρωπαϊκό δίκαιο. Τώρα πώς μπορεί το ψήφισμα να βοηθήσει σε όσους έχουν ήδη χωρίσει δεν ξέρω. Ας το μελετήσουν και αυτοί.
 

paixnidi_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2017
Μηνύματα
957
Like
4.018
Πόντοι
446
παντρεμενος  6 χρονια, τα τελευταια 4  μου καθεται μια φορα το διμηνο κ αυτο με στυλ σαν να λεει αντε τελειωνε.

καριολες ολες
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
παντρεμενος  6 χρονια, τα τελευταια 4  μου καθεται μια φορα το διμηνο κ αυτο με στυλ σαν να λεει αντε τελειωνε.

καριολες ολες

Ήρθες στο κατάλληλο site! Εδώ θα βρεις όλες τις πληροφορίες που θες για να γαμάς όσες από τις υπόλοιπες ημέρες του διμήνου θέλεις :grin: Kαι να δεις που θα είστε μια χαρά!
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
Για όποιον είναι στα χωρίσματα και θέλει leverage στις διαπραγματεύσεις ας γνωρίζει ότι υπάρχει το παρακάτω ψήφισμα της ΕΕ:


Το διαβάζετε και το συζητάτε με δικηγόρο που γνωρίζει πώς μπορεί να το χρησιμοποιήσει. Ίσως κάποιον που ειδικεύεται στο Ευρωπαϊκό δίκαιο. Τώρα πώς μπορεί το ψήφισμα να βοηθήσει σε όσους έχουν ήδη χωρίσει δεν ξέρω. Ας το μελετήσουν και αυτοί.

Φίλε αυτός ο νόμος υπάρχει από το 2015 αλλά η Ελλάδα αρνείται να τον υιοθετήσει. ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ δηλαδή εδώ. Εδώ ισχύει αυτό που ίσχυε πάντα: επιμέλεια στην μητέρα ΕΚΤΟΣ αν είναι (α) πουτάνα, (β) πρεζάκι ή (γ) ψυχοπαθής.
 

paixnidi_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2017
Μηνύματα
957
Like
4.018
Πόντοι
446
Ήρθες στο κατάλληλο site! Εδώ θα βρεις όλες τις πληροφορίες που θες για να γαμάς όσες από τις υπόλοιπες ημέρες του διμήνου θέλεις :grin: Kαι να δεις που θα είστε μια χαρά!

καλες οι πουτανες αλλα εγω θελω να γαμαω 3 φορες την βδομαδα τουλαχιστον, δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
765
Πόντοι
146
παντρεμενος  6 χρονια, τα τελευταια 4  μου καθεται μια φορα το διμηνο κ αυτο με στυλ σαν να λεει αντε τελειωνε.

καριολες ολες
Αφού την έχεις βγάλει στο κλαρί .Μας δουλευεις;Ολο φωτό τον κωλο της βαζεις στο φορουμ και ψαχνεις  ανθρώπους να την γαμίσουν.
 

paixnidi_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2017
Μηνύματα
957
Like
4.018
Πόντοι
446
δεν καθεται να γαμηθει, στηνεται για καμια φωτο για να μην την πρηζω, κ να μαλακιζομαι κ να μην την ενοχλω.

σκυλα κανονικη σου λεω
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
765
Πόντοι
146
δεν καθεται να γαμηθει, στηνεται για καμια φωτο για να μην την πρηζω, κ να μαλακιζομαι κ να μην την ενοχλω.

σκυλα κανονικη σου λεω
Μάλλον παντρεμένη με μαλάκα σου λεω εγώ.
 

paixnidi_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2017
Μηνύματα
957
Like
4.018
Πόντοι
446
καποιες φορες ειμαι τοσο απογοητευμενος απο τη συμπερφορα της που δεν με θυμωνουν καν κουβεντες σαν τη δικη σου.

δειχνω κατανοηση γιατι απλα δεν μπορεις να καταλαβεις καποια πραγματα αν δεν τα εχεις ζησει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom