Νέα

Σας πειράζει να έχει πάει η γυναίκα σας με μια ντουζίνα άντρες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 135K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tsigkoleletos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2024
Μηνύματα
1.109
Κριτικές
16
Like
1.847
Πόντοι
506
Αυτό συζητούσαμε λίγο πίσω.

Το ερώτημα: "σας πειράζει κ.λ.π." ΔΕΝ πρόκειται να απαντηθεί ποτέ αληθινά, από την κοπέλα, άρα, δεν έχει και νόημα. Εννοείται ότι, μάλλον συμφωνούμε όλοι ότι μιλάμε για γάμο και οικογένεια, όχι απλά να χαβαλέ και να περνάμε καλά έτσι αόριστα, συγκεκριμένα, αν θα την διαλέγαμε για γυναίκα και μάνα των παιδιών μας.

Από εκεί, πήγαμε στην υπόθεση, όπως συνεχίστηκε η συζήτηση από τα μέλη μας: "ΑΝ ξέρατε πραγματικά, υποθετικά λέμε, ΑΝ, με πόσους πήγε η κοπέλα πριν από εσάς και την ποιότητα αυτών, θα την διαλέγατε για σύζυγο, ναι ή όχι;"
Αν ναι, λογικά δεν θα πείραζε να είναι έως και εκδιδόμενη(έστω πρώην, για χάρη της συζήτησης), αφού το παρελθόν δεν θα είχε καμία σημασία.
Αν όχι, λογικά θα πείραζε να το έχει δώσει αβέρτα κουβέρτα, το παρελθόν θα είχε μεγάλη σημασία.
Καλύτερα να μην ξέρω τύπε!! Γιατί όσοι περισσότεροι σημαίνει τόσο περισσότεροι την βγάλανε ακατάλληλη και έκατσε σε εμάς ή μπίλια
 

protaris4

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
478
Like
679
Πόντοι
81
Είναι πολύ ωραίο να χρησιμοποιείς για παράδειγμα ένα πράγμα για να κατανοήσουμε τα κοινωνικά πρότυπα. Θα μπορούσε να θεωρηθεί και η γυναίκα ένα αντικείμενο, μια τρύπα ας πούμε. Επίσης εσύ που έχεις γυρίσει όλα τα μπουρδέλα της περιοχής σου, γράφεις στο φόρουμ του μπου για το ποια από τα κορίτσια κάνει ακαπωτη πίπα, είσαι ικανός για οικογένεια, ενώ η γυναίκα που έχει πάρει 100 πουτσες δεν ειναι. (Τα παραδείγματα τυχαία, αλλά μπορεί να έπιασα και διάνα) Οκ μαν μου.
Εξαιρετικο παραδειγμα.το πιος ειναι καταλληλος .τοτε γιατι δεν παντρευεσαι καμια απο τις εσκορτ?σιγουρα καποια θα σε γουσταρει.ε και τι εγινε οτι τη πηρε ολη η χωρα? Τωρα θα αλλαξει καινθα ειναι φρονιμη.θα αφησει το εσκορτιλικι πισω.αιντε και καλα στεφανε φιλε!
 

protaris4

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
478
Like
679
Πόντοι
81
Το ότι στο σύμφωνο συμβίωσης δεν μπορείς να καθορίσεις τίποτα είναι γνώση που την έχεις επειδή είσαι συμβολαιογράφος, ή επειδή το λένε στο μπου; Τέλος φίλε μου ειλικρινά αν κάνω κόρη και θελει να φάει 100 πουτσες επειδή της αρέσει το σεξ δεν έχω κανένα πρόβλημα, το ίδιο και αν κάνω αγόρι και γουστάρει να γαμησει 100 μουνιά για τον ίδιο ακριβώς λόγο. Αν κάνω παιδιά, είτε αγόρι είτε κορίτσι το μόνο που θέλω είναι να μην μετανιώνουν για τις επιλογές τους και χτυπάνε εκ των υστέρων το κεφάλι τους στον τοίχο και τέτοιο είναι αν έχεις έναν/μια τοξικό/ή σύντροφό, όχι αν γαμηθηκες ή γάμησες για να περάσεις καλά.
Η μαγικη λεξη ειναι αν.το ειπες 5 φορες.αν αν αν αν αν. Πολλοι ελεγαν αν και οταν και ισως...οταν ηρθε η ωρα ομως τα αλλαξαν.λεγε τωρα τα αν και ισως.και οταν η κορη σουναρχισει να γαμιεται.απο τα 15 και σου ερθει γκαστρωμενη και σου πει μπαμπακα παμε να ριξουμε το μωρο τοτε θα δεις πως θα αλλαξεις κυριε φιλελευθερε
 

Magi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2023
Μηνύματα
2.196
Κριτικές
3
Like
1.843
Πόντοι
496
Η μαγικη λεξη ειναι αν.το ειπες 5 φορες.αν αν αν αν αν. Πολλοι ελεγαν αν και οταν και ισως...οταν ηρθε η ωρα ομως τα αλλαξαν.λεγε τωρα τα αν και ισως.και οταν η κορη σουναρχισει να γαμιεται.απο τα 15 και σου ερθει γκαστρωμενη και σου πει μπαμπακα παμε να ριξουμε το μωρο τοτε θα δεις πως θα αλλαξεις κυριε φιλελευθερε
το λες και πατρικο ενστικτο...:coffee:
 

protaris4

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
478
Like
679
Πόντοι
81
Εντάξει τύπε μου συμφωνούμε ότι διαφωνούμε στο κοινωνικό κομμάτι. Δεν γίνεται όμως να διαφωνούμε στο μαθηματικό.


Ας το ήδη φαντάζομαι την κλασσική άπλυτη να λέει: Αυτό είναι αντικειμενοποίηση του θηλυκού και η λεκτική βία που μας ασκείτε ισοδυναμεί με σωματική και ως γνωστόν η βία είναι το όπλο του αδύναμου.

Με αυτά τα πλάσματα τύπε δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλεις άκρη. Καλός ο Πακιστανός αλλά δεν τον θέλουν σπίτι τους, καλός ο gay αλλά όχι το παιδί τους. Καλή η καριολα αλλά όχι και η κόρη τους, καλό το αμάξι αλλά έχει πολλά χιλιόμετρα και η γυναίκα τους καλή ψυχή αλλά όταν χαλάσει η φάση απλά σπάνε και χωρίζουν.

(Και για να μην παρεξηγηθώ πάλι τυχαίο παράδειγμα ο Πακιστανός και οι gay, σας παρακαλώ μην αρχίσετε πάλι).
Φιλε ειναι οπως τα λες.και αν δεν ισχυε αυτο τοτε οι πουτανες /ιεροδουλες οι οποιες αρκετες ειναι φοβερα μουνια θα ηταν οι πιο περιζητητες νυφες.ελα ομως που δεν ειναι.γιατι αραγε δεν ειναι παντρεμενες με παιδια.γιατι δεν εχει αρσενικους να τις παρακαλε?οι αλλοι φιλελευθεροι εδω φανταζομαι ανετα θα τα εφτιαχναν και θα παντρευονταν μια πρωην ιεροδουλη γι αυτο πουλανε πνευμα.βασικα φιλε μου ολοι αυτοι που γραφουν εδω απλα γουσταρουν να την πεφτουν σε παντρεμενες/δεσμευμενες,απλη η εξηγηση
 

protaris4

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
478
Like
679
Πόντοι
81
το λες και πατρικο ενστικτο...:coffee:
Ναι ρε ο τυπος μολις του ερθει η κορη γκαστρωμενη στα 16 που "δεν εχει προβλημα να παει με 100" οπως ειπε, θα της πει...αγαπη μου,σου ειπα δεν εχω προβλημα να σε παρει ολη η γειτονια,αλλα παντα με προφυλαξη...η εστω απο το κωλο,κριμα να κανουμε εκτρωση
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.267
Like
13.607
Πόντοι
3.656
Φιλε ειναι οπως τα λες.και αν δεν ισχυε αυτο τοτε οι πουτανες /ιεροδουλες οι οποιες αρκετες ειναι φοβερα μουνια θα ηταν οι πιο περιζητητες νυφες.ελα ομως που δεν ειναι.γιατι αραγε δεν ειναι παντρεμενες με παιδια.γιατι δεν εχει αρσενικους να τις παρακαλε?οι αλλοι φιλελευθεροι εδω φανταζομαι ανετα θα τα εφτιαχναν και θα παντρευονταν μια πρωην ιεροδουλη γι αυτο πουλανε πνευμα.βασικα φιλε μου ολοι αυτοι που γραφουν εδω απλα γουσταρουν να την πεφτουν σε παντρεμενες/δεσμευμενες,απλη η εξηγηση
Η ιερόδουλη θα είχε τα κότσια να σου πει για το παρελθόν της (αν στο έλεγε)

εσύ έχεις τα κότσια να πεις στις γκόμενες που πας να βγάλεις τις ιστορίες σου από το μεταξουργείο για να δούμε αν θα σε διαλέξει? :confused:
 

Magi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2023
Μηνύματα
2.196
Κριτικές
3
Like
1.843
Πόντοι
496
Ναι ρε ο τυπος μολις του ερθει η κορη γκαστρωμενη στα 16 που "δεν εχει προβλημα να παει με 100" οπως ειπε, θα της πει...αγαπη μου,σου ειπα δεν εχω προβλημα να σε παρει ολη η γειτονια,αλλα παντα με προφυλαξη...η εστω απο το κωλο,κριμα να κανουμε εκτρωση
δεν με καταλαβες ...εσενα σε εχει πιάσει το πατρικο ένστικτο και βλεπεις ποιο ξεκαθαρα ενα μεγαλο κομμάτι της κοινωνίας ...αυτο δεν σημαίνει οτι ειναι ολη η χωρα ετσι ....ανεξαρτητα το γεωγραφικο μερος οποιος θελει να ζήσει με την ηθικη που επιλεγει θα κινηθεί και αναλογα.....
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.919
Like
1.706
Πόντοι
216
Αυτό που λέει το ξενογλωσσο κείμενο είναι απλό. Αν πας στην Κίνα και τη Ρωσία πχ και εφαρμόσεις τον κανόνα στους Μογγολικους πληθυσμούς, η ομορφιά και η αισθητική δε θα είναι αυτά που περίμενες.
Δεν είναι ενας κανόνας που έχει πλήρη εφαρμογή.
Έχουν πει ότι τον χρησιμοποίησε ο Ευκλείδης, ότι με βάση αυτον κτίσθηκε ο Παρθενώνας και διάφορα τέτοια και τελικά έχει αποδειχθεί ότι αυτά ήταν ανυπόστατοι ισχυρισμοί.
Υπάρχει ΑΠΕΙΡΟΣ κόσμος που απεχθανεται και τις μαύρες και τις Κινέζες και δε βρίσκει τίποτα το όμορφο σε αυτές.
Ο χρυσός κανόνας έχει εφαρμογή στη λευκή φυλή, γιατί πάνω της σχεδιάστηκε και οπουδήποτε αλλού χρειάζεται κάποιες προσαρμογές. Άρα δεν είναι απόλυτος.
Υπάρχει επίσης τεράστια βιβλιογραφία που απορρίπτει.
Κάθε θεωρία έτσι λειτουργεί.
Εσύ διαλέγεις τι θα πιστέψεις και τι όχι. Ε, μετά ψάχνεις και τα παραδείγματα που βεβαιώνουν την επιλογή σου.
Από αρχής του κόσμου έτσι λειτουργει το όλο θέμα.
Υπάρχει άπειρος κόσμος που δεν του αρέσουν οι μαύρες; Ναι οκ! Πάμε πάλι.

Αλλο το όμορφο άλλο το τι είναι του γούστου κάποιου. Το όμορφο δεν το καθορίζει το σε πόσους αρέσει. Αυτό είναι απήχηση. Μπορείς λοιπόν να πεις για μια Κινέζα ότι δεν μου αρέσει, όχι ότι δεν είναι όμορφη. Μην συγχέετε τις έννοιες. Είναι ευθύνη του καθενός να ανεβάσει το πνευματικό του επίπεδο ώστε να μπορεί να αντιληφθεί κάτι σε όλους τους τομείς της ζωής.
Αν το ισότιμος, ισάξιος ίσος και διος κάποιος το αντιλαμβάνεται ως την ίδια έννοια χέσε μέσα, δεν υπάρχει περίπτωση να μπορεί να γίνει διάλογος.
........


Το golden ratio έχει εφαρμογή στη λευκή φυλή επειδή πάνω της σχεδιάστηκε;

Sorry bro μου σταματάω εδώ.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.519
Like
6.159
Πόντοι
2.356
Αν το ισότιμος, ισάξιος ίσος και διος κάποιος το αντιλαμβάνεται ως την ίδια έννοια χέσε μέσα, δεν υπάρχει περίπτωση να μπορεί να γίνει διάλογος.
Αυτό το λες σε μένα, που χρειάστηκε να σου γράψω "Οχι, ίδιος. Ισοτιμος" σε ένα σωρό μηνύματα, μπας και καταλάβεις ποια είναι η ένστασή μου;
Επιμένεις σε έναν χρυσό κανόνα, που όμως δεν είναι αυτό που υποστηρίζεις.
Ούτε καν ο Λεονάρντο δεν τον εφήρμοσε στο περιβόητο σχέδιό του με τον άνθρωπο και την πενταλφα.
Παρόλο που οι οπαδοί αυτού που υποστηρίζεις επιμένουν για το χρυσό κανόνα, ο Ντα Βίντσι απλά στηρίχθηκε στους Βιτρούβιους αριθμούς.
Και ποτέ δεν υποστήριξε κάτι περισσότερο.
Σταμάτα εδώ καλύτερα κι όσο είσαι σταματημένος, ρίξε μια ματιά και σ' αυτό.
Θα σε βοηθήσει κι αυτό να ανεβάσεις πνευματικό επίπεδο.


ΥΓ. Υποθέτω καταλαβαινουμε ελληνικά. Σου είπα το παράδειγμα με τους Μογγόλους. Βάλε όποια φυλή θέλεις. Αν ο χρυσός κανόνας έχει εφαρμογή σε πρόσωπο που δε θα καλύπτει τα δεδομένα περί ομορφιάς και αισθητικής σου, τι θα λες;
Δεν το βρίσκω όμορφο, αλλά σίγουρα είναι, γιατί το λέει ο χρυσός κανόνας;
 
Τελευταία τροποποίηση:

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.519
Like
6.159
Πόντοι
2.356
Υπάρχει άπειρος κόσμος που δεν του αρέσουν οι μαύρες; Ναι οκ! Πάμε πάλι.

Αλλο το όμορφο άλλο το τι είναι του γούστου κάποιου. Το όμορφο δεν το καθορίζει το σε πόσους αρέσει. Αυτό είναι απήχηση. Μπορείς λοιπόν να πεις για μια Κινέζα ότι δεν μου αρέσει, όχι ότι δεν είναι όμορφη. Μην συγχέετε τις έννοιες. Είναι ευθύνη του καθενός να ανεβάσει το πνευματικό του επίπεδο ώστε να μπορεί να αντιληφθεί κάτι σε όλους τους τομείς της ζωής.
Αν το ισότιμος, ισάξιος ίσος και διος κάποιος το αντιλαμβάνεται ως την ίδια έννοια χέσε μέσα, δεν υπάρχει περίπτωση να μπορεί να γίνει διάλογος.
........


Το golden ratio έχει εφαρμογή στη λευκή φυλή επειδή πάνω της σχεδιάστηκε;

Sorry bro μου σταματάω εδώ.
Ρίξε μια ματιά κι εδώ.

As a clarification, beauty is not something you “calculate,” but rather perceive and appreciate as part of our experience as human beings.

“Calculating beauty,” or a beauty score though is becoming more popular in certain software apps and in various articles showing different people with a beauty score or a certain beauty percentage.

The way this is being done is to determine specific facial markers whose positions and/or proportions are commonly related to phi (aka, the golden ratio or 1.618…) and to then measure an individual’s markers in relation to that ideal golden ratio standard.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.519
Like
6.159
Πόντοι
2.356
Υπάρχει άπειρος κόσμος που δεν του αρέσουν οι μαύρες; Ναι οκ! Πάμε πάλι.

Αλλο το όμορφο άλλο το τι είναι του γούστου κάποιου. Το όμορφο δεν το καθορίζει το σε πόσους αρέσει. Αυτό είναι απήχηση. Μπορείς λοιπόν να πεις για μια Κινέζα ότι δεν μου αρέσει, όχι ότι δεν είναι όμορφη. Μην συγχέετε τις έννοιες. Είναι ευθύνη του καθενός να ανεβάσει το πνευματικό του επίπεδο ώστε να μπορεί να αντιληφθεί κάτι σε όλους τους τομείς της ζωής.
Αν το ισότιμος, ισάξιος ίσος και διος κάποιος το αντιλαμβάνεται ως την ίδια έννοια χέσε μέσα, δεν υπάρχει περίπτωση να μπορεί να γίνει διάλογος.
........


Το golden ratio έχει εφαρμογή στη λευκή φυλή επειδή πάνω της σχεδιάστηκε;

Sorry bro μου σταματάω εδώ.
Κι ένα ακόμα, τροφή για σκέψη. Φτάνουν αυτά για σήμερα για μελέτη.

The Golden Ratio Test For Beauty Is Completely Bogus. An Expert Explains Why
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.919
Like
1.706
Πόντοι
216
Κι ένα ακόμα, τροφή για σκέψη. Φτάνουν αυτά για σήμερα για μελέτη.

The Golden Ratio Test For Beauty Is Completely Bogus. An Expert Explains Why
Αδερφέ οι αρχές της ομορφιάς έχουν αντικειμενική βάση. Η εμπειρία και η αντίληψη της ομορφιάς είναι υποκειμενικές και ατομικές, δηλαδή η έλξη ή το γούστο είναι υποκειμενικό. Μπορούμε να συμφωνήσουμε σε αυτό τουλάχιστον;
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.519
Like
6.159
Πόντοι
2.356
Αδερφέ οι αρχές της ομορφιάς έχουν αντικειμενική βάση. Η εμπειρία και η αντίληψη της ομορφιάς είναι υποκειμενικές και ατομικές, δηλαδή η έλξη ή το γούστο είναι υποκειμενικό. Μπορούμε να συμφωνήσουμε σε αυτό τουλάχιστον;
Συμφωνούμε στο δεύτερο και διαφωνούμε στο πρώτο.
Όλη την ιστορία της συνδεσης της ομορφιάς με το φ τη δημιούργησε ο Marquardt.
Πασίγνωστος λόγω αυτής της θεωρίας και όντας ο ίδιος επανορθωτικός χειρουργός, δημιούργησε ένα πρότυπο όμορφου προσώπου και με βάση αυτό απευθύνθηκε στους συναδέλφους του.
Όντως έκανε μεγάλο θόρυβο το πρότυπό του. Και πολλοί ορκίζονται σε αυτό.
Έλα μου ομως που για να το δημιουργήσει και να στηρίξει τη σύνδεσή του με το φ, χρησιμοποίησε πρόσωπα πολύ γνωστών ηθοποιών και μοντελων. Που όλως τυχαίως ήταν λευκοί. Πριν από αυτόν δεν υπήρχαν θεωρίες περί προσώπου, ομορφιάς, μέτρησής της και φ.
Ποιο ήταν το πρόβλημα του προτύπου που δημιούργησε και της θεωρίας του;

In order to study "attractive" faces, Marquardt measured the facial proportions of movie actors and models. So it was his research on this select group of people that led to his claims and the mask.

But Marquardt's claims have since been disproven, and the Golden Ratio test debunked.

Studies show Marquardt's mask does not represent sub-Saharan Africans or East Asians, nor does it represent South Indians.

In fact, it mostly represents the facial features of the small population of masculinized Northwestern European women. This is a look, as one study notes, "seen in fashion models".
 

protaris4

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
478
Like
679
Πόντοι
81
Η ιερόδουλη θα είχε τα κότσια να σου πει για το παρελθόν της (αν στο έλεγε)

εσύ έχεις τα κότσια να πεις στις γκόμενες που πας να βγάλεις τις ιστορίες σου από το μεταξουργείο για να δούμε αν θα σε διαλέξει? :confused:
Φιλε ερχεσε πισω σε προηγουμενο σχολιο και παλι λανθανεσε.κανενας αρσενικος δεν λεει αληθεια,ολοι λεμε ψεματα.δεν ακουσα κανεναν να τη πεφτει σε γκομενα και να της πει ηρθα να σε γνωρισω γιατι εχεις μεγαλα βυζια και θελω να σε χυσω στο στομα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.267
Like
13.607
Πόντοι
3.656
Φιλε ερχεσε πισω σε προηγουμενο σχολιο και παλι λανθανεσε.κανενας αρσενικος δεν λεει αληθεια,ολοι λεμε ψεματα.δεν ακουσα κανεναν να τη πεφτει σε γκομενα και να της πει ηρθα να σε γνωρισω γιατι εχεις μεγαλα βυζια και θελω να σε χυσω στο στομα
Έχεις σκεφτεί ότι ίσως για αυτό δεν βρίσκεις γκόμενα? :coffee:
 

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.170
Κριτικές
31
Like
3.371
Πόντοι
2.606
Η ιερόδουλη θα είχε τα κότσια να σου πει για το παρελθόν της (αν στο έλεγε)

εσύ έχεις τα κότσια να πεις στις γκόμενες που πας να βγάλεις τις ιστορίες σου από το μεταξουργείο για να δούμε αν θα σε διαλέξει? :confused:
ιστορίες βγαλμένες από τη ζωή. ανεκτίμητες, πολύ θα το χαρούν :confused::confused::confused:
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.919
Like
1.706
Πόντοι
216
Συμφωνούμε στο δεύτερο και διαφωνούμε στο πρώτο.
Όλη την ιστορία της συνδεσης της ομορφιάς με το φ τη δημιούργησε ο Marquardt.
Πασίγνωστος λόγω αυτής της θεωρίας και όντας ο ίδιος επανορθωτικός χειρουργός, δημιούργησε ένα πρότυπο όμορφου προσώπου και με βάση αυτό απευθύνθηκε στους συναδέλφους του.
Όντως έκανε μεγάλο θόρυβο το πρότυπό του. Και πολλοί ορκίζονται σε αυτό.
Έλα μου ομως που για να το δημιουργήσει και να στηρίξει τη σύνδεσή του με το φ, χρησιμοποίησε πρόσωπα πολύ γνωστών ηθοποιών και μοντελων. Που όλως τυχαίως ήταν λευκοί. Πριν από αυτόν δεν υπήρχαν θεωρίες περί προσώπου, ομορφιάς, μέτρησής της και φ.
Ποιο ήταν το πρόβλημα του προτύπου που δημιούργησε και της θεωρίας του;

In order to study "attractive" faces, Marquardt measured the facial proportions of movie actors and models. So it was his research on this select group of people that led to his claims and the mask.

But Marquardt's claims have since been disproven, and the Golden Ratio test debunked.

Studies show Marquardt's mask does not represent sub-Saharan Africans or East Asians, nor does it represent South Indians.

In fact, it mostly represents the facial features of the small population of masculinized Northwestern European women. This is a look, as one study notes, "seen in fashion models".
Το αν θα αρέσει ένας άνθρωπος σε ένα άλλο είναι πολυπαραγοντικό και ΞΕΚΑΘΑΡΑ υποκειμενικό. Και εμένα δεν μου άρεσε ποτέ η Τζολί δεν μπορώ όμως να την πω άσχημη γυναίκα τι, να κάνουμε;
Η ομορφιά έχει αντικειμενικά χαρακτηριστικά, σόρρυ αλλά έτσι είναι. Δεν έχω κάτι να κερδίσω για να το υποστηρίζω.
Δεν είναι μόνο το μοντέλο που αναφέρεις αλλά δεν θα ήθελα να διαφωνήσω άλλο γιατί κάπου έχει χαθεί η λογική και δεν το λέω για να σε προσβάλλω. Το να προσπαθείς να αναιρέσεις μαθηματικά μοντέλα και φιλοσοφικά ρεύματα 1000αδων ετών επειδή υπάρχουν αντίθετες απόψεις εμένα με ξεπερνάει και δεν μπορώ να συνεχίσω το διάλογο πραγματικά. Αισθάνομαι ότι πρέπει να αποδείξω πως η γη είσαι στρογγυλή επειδή υπάρχουν επιχειρήματα και μια παράλογη λογική δομή πίσω από αυτό. Συγγνώμη πραγματικά αλλά δεν έχω το στομάχι για κάτι τέτοιο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom