Νέα

Σας πειράζει να έχει πάει η γυναίκα σας με μια ντουζίνα άντρες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 135K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

evabb

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
4.137
Like
4
Πόντοι
16
Αστα σκέτη μαύρη τρύπα σε ρουφάει και δεν μπορείς να βγείς.
solaria το χάος είναι κατα βάση θεωρητικό. Ο ελκυστής είναι το μηχανικό ανάλογο του χαοτικού συστήματος, γραφικά σχηματίζεται απο τις τρείς διαφορικές εξισώσεις που περιγράφουν το συστημα και είναι fractal.

πες μας τι πινεις και δεν μας δινεις και ποσα χρονια μαλιστα τα πινεις ολα αυτα. εσυ εχεις καψει χειροτερη φλατζα απο τους καθηγητες μου
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.966
Κριτικές
1
Like
2.667
Πόντοι
606
Καλα εχω ψαρωσει μιλαμε.Εχω παραμορφωθει σε αυτο το σαιτ :S
 

solaria

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2008
Μηνύματα
156
Like
0
Πόντοι
1
βασικα ειναι τελειως γενικο το non linear κοιτα καλυτερα κατι σε chemical systems non equillibrium (κι αυτο γενικο ειναι δλδ)

Ναι μωρέ το κατάλαβα, έτσι και αλλιώς μόνο στη χημεία έχει γίνει σοβαρή δουλειά για τη περιγραφή τέτοιων συστημάτων. Τώρα για το χάος και τις πεταλούδες..
 

evabb

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
4.137
Like
4
Πόντοι
16
Ναι μωρέ το κατάλαβα, έτσι και αλλιώς μόνο στη χημεία έχει γίνει σοβαρή δουλειά για τη περιγραφή τέτοιων συστημάτων. Τώρα για το χάος και τις πεταλούδες..
παντουν υπαρχουν τετοια απλα στο νετ δεν θα βρεις πολλες πληροφοριες ειναι πολυ εξεικευμενα ολα αυτα. μονο σε βιβλια. ασε που στο νετ ο καθενας μπορει να σου γραφει οτι θελει
 

solaria

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2008
Μηνύματα
156
Like
0
Πόντοι
1
παντουν υπαρχουν τετοια απλα στο νετ δεν θα βρεις πολλες πληροφοριες ειναι πολυ εξεικευμενα ολα αυτα. μονο σε βιβλια. ασε που στο νετ ο καθενας μπορει να σου γραφει οτι θελει

Φυσικά, για αυτό ρώτησα που ανέφερε ο ειδικός.
 

Ypsolon

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
1.676
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
πες μας τι πινεις και δεν μας δινεις και ποσα χρονια μαλιστα τα πινεις ολα αυτα. εσυ εχεις καψει χειροτερη φλατζα απο τους καθηγητες μου
4 χρόνια αλλα χρωστάω πολλά γιατι είχα στεναχωρεθεί με τις γκόμενες στο πρώτο έτος. Μετά αρχισα να σκίζω και το μυαλό μου λειτουργεί ανετα.
Και όλα αυτά άρχισαν επειδή ο countVronsky υποτήμισε τον 2 νομο και η ευα εμενα.
 

evabb

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
4.137
Like
4
Πόντοι
16
4 χρόνια αλλα χρωστάω πολλά γιατι είχα στεναχωρεθεί με τις γκόμενες στο πρώτο έτος. Μετά αρχισα να σκίζω και το μυαλό μου λειτουργεί ανετα.
Και όλα αυτά άρχισαν επειδή ο countVronsky υποτήμισε τον 2 νομο και η ευα εμενα.

φοιτητης εισαι ρε ακομα;;; και μας πουλας προφεσορικα;;;;; :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: εγω παντως εχω και τους 3 νομους κορωνα στο κεφαλι μου
 

solaria

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2008
Μηνύματα
156
Like
0
Πόντοι
1
Λοιπόν πάω Baby Gold τώρα να παγιδέψω κανένα ημι-black box σύστημα με το νεό χαοτικό ελκυστή μου.
 

Ypsolon

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
1.676
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Ναι μωρέ το κατάλαβα, έτσι και αλλιώς μόνο στη χημεία έχει γίνει σοβαρή δουλειά για τη περιγραφή τέτοιων συστημάτων. Τώρα για το χάος και τις πεταλούδες..
solaria μην υποτιμάς, πρωτος ο lorenz νομίζω (όχι ο γνωστός) το αντιμετώπισε σε υπολογιστική προσομίωση κλιματικού μοντέλου. απο αυτόν προκύπτει και το φαινόμενο της πεταλούδας. Ο καιρός είναι χαοτικό φαινόμενο γι'αυτό δεν μπορουν να σου πουν ακριβώς. Η ζωή είναι μη αντιστρεπτό χαοτικό φαινόμενο (βλ. βιολογία και δημιουργία της ζωής) το χάος είναι της μόδας απλώς δεν το ξέρεις και αναμένουμε και τις εφαρμογε΄ς των μοντέλων.
 

solaria

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2008
Μηνύματα
156
Like
0
Πόντοι
1
solaria μην υποτιμάς, πρωτος ο lorenz νομίζω (όχι ο γνωστός) το αντιμετώπισε σε υπολογιστική προσομίωση κλιματικού μοντέλου. απο αυτόν προκύπτει και το φαινόμενο της πεταλούδας. Ο καιρός είναι χαοτικό φαινόμενο γι'αυτό δεν μπορουν να σου πουν ακριβώς. Η ζωή είναι μη αντιστρεπτό χαοτικό φαινόμενο (βλ. βιολογία και δημιουργία της ζωής) το χάος είναι της μόδας απλώς δεν το ξέρεις και αναμένουμε και τις εφαρμογε΄ς των μοντέλων.

Αυτές αναμένουμε, αλλά μέχρι τούδε να τα μόνα μοντέλα που γνωρίζω είναι αυτά των χημικών(μαζί με του Gold)
 

solaria

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2008
Μηνύματα
156
Like
0
Πόντοι
1
Μεγάλε έχω μηχανισμό αντιβαρύτητας, δε με πιάνουνε. Ρίχνω ακτίνες ΓΑΜΑ και μπερδεύονται
 

solaria

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2008
Μηνύματα
156
Like
0
Πόντοι
1
Γιατί δε σε επηρεάζουν οι ακτίνες;
 

evabb

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
4.137
Like
4
Πόντοι
16
εμενα μονο οι βητα με πιανουν
 
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
2.072
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
16
solaria μην υποτιμάς, πρωτος ο lorenz νομίζω (όχι ο γνωστός) το αντιμετώπισε σε υπολογιστική προσομίωση κλιματικού μοντέλου. απο αυτόν προκύπτει και το φαινόμενο της πεταλούδας. Ο καιρός είναι χαοτικό φαινόμενο γι'αυτό δεν μπορουν να σου πουν ακριβώς. Η ζωή είναι μη αντιστρεπτό χαοτικό φαινόμενο (βλ. βιολογία και δημιουργία της ζωής) το χάος είναι της μόδας απλώς δεν το ξέρεις και αναμένουμε και τις εφαρμογε΄ς των μοντέλων.

Αδερφε χαλαρωσε ειναι ασχετο με το θεμα βεβαια του νηματος αλλα καποιοι εδω μεσα εχουμε παρει και διδακτορικο.... ε οπως καταλαβαινεις ξερω τι μπορει να ξερεις και τι απλα δεν μπορεις.
ΥΓ Στη Φυσικη ετσι, οχι στη ...χημεια. Ε μην ανοιξουμε κουβεντα για το τι ειναι πραγματικα φυσικη και οχι χημεια. Συγγνωμη για την αχρηστη παρεμβαση μου.

ΥΓ2 Απο οτι εχω καταλαβει Ευα τελειωσες το ιδιο μπουρδελο που τελειωσα και γω ειναι φυσικο να κληρονομησες την κλασσικη αιμετικη ατακα ειμαι καπαρωμενη, κλεισμενη κτλ. Ε δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιες γυναικες αυτο υποβαθμιζονται σε περουσιακα αντικειμενα καποιου. Τι θα πει δηλαδη αυτο? Καταλαβαινω καποια να πει μου αρεσεις, δεν μου αρεσεις, μου αρεσει αλλος. ΟΚ. Αλλα ειμαι δοσμενη αλλου? Ανυπερβλητη μαλακια. Εγω δεν θα το ελεγα ποτε αυτο σε γυναικα. Αν ειμαι με καποια ειναι επειδη ετσι νοιωθω οχι γιατι πρεπει. Ποτε δεν κανω κατι απλα επειδη πρεπει. Αν ποθω καποια αλλη περισσοτερο δεν καταπιεζομαι ποτε. Αν φτασεις σε αυτο το σημειο το παιχνιδι εχει χαθει ουτως η αλλως. Απλα χωριζω.
ΥΓΥΓ2 Δεν μοιλαω για τους παντρεμενους εκει ειναι ποιο ...χαοτικο το συστημα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom