Νέα

Ποιά ήταν τα καλύτερα σας χρόνια;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Jimmy Gang
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 435
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

mixaliss

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2006
Μηνύματα
299
Like
247
Πόντοι
21
Μετά το στρατό που ξεμπέρδεψα με υποχρεώσεις κι άρχισα να κάνω ότι γουστάρω.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.046
Κριτικές
23
Like
7.639
Πόντοι
3.346
Ποια ήταν τα χρόνια της ζωής σας που αναπολείτε περισσότερο? Που δημιουργήσατε τις καλύτερες και πιο ευχάριστες αναμνήσεις σας και περνούσατε πιο καλά?
Οταν ημουν μωρο με ταιζαν και κοιμομουν ολη μερα. Τωρα τρεχουμε και δεν προλαβαινουμε.:undecided:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.375
Κριτικές
62
Like
45.039
Πόντοι
9.297
Τίποτα απ'τα δύο, 17,5 χρονών και καπνίζει απ'τα 16
Δεν θα πάει μακρυά ιδίως αν έχει και άλλα να τον στρεσσαρουν...το καλό είναι ότι έχει λεφτά για να καπνίζει.Το κακό είναι ότι τα ξοδεύει άσκοπα εντελώς .
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Δεν θα πάει μακρυά ιδίως αν έχει και άλλα να τον στρεσσαρουν...το καλό είναι ότι έχει λεφτά για να καπνίζει.Το κακό είναι ότι τα ξοδεύει άσκοπα εντελώς .
Δεν έχει και πολλά λεφτά ο συγκεκριμένος, σαν κι εμένα είναι οικονομικά, μέτρια δηλαδή
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Οταν ημουν μωρο με ταιζαν και κοιμομουν ολη μερα. Τωρα τρεχουμε και δεν προλαβαινουμε.:undecided:
Αν τρέχεις για γκόμενες τουλάχιστον κάτι κάνεις χαχαχα
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.375
Κριτικές
62
Like
45.039
Πόντοι
9.297
Θα καταντήσει ναυάγιο προτού πάει φαντάρος η θα τιναξει τα μυαλά του σε κανα φυλάκιο...στρώσε του τα μυαλά λίγο γιατί δεν νομίζω οι γονείς του να τον βοηθάνε.
 

panosmegalos

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2021
Μηνύματα
27
Like
71
Πόντοι
0
Ολα.. καθε ηλικια εχει τα καλα και τα κακα της.
οσο πιο νεος πιο πολλες αντοχες και ορεξη για ζωη..
τωρα στα 38 εμπειρια και λεφτα..
θα συμφωνησω με τους απο πανω.. μονο ο κορονοιος μας τα χαλασε .. αν τον ξεπερασουμε εχουμε να ζησουμε τα καλυτερα μπροστα μας..!!
 

PANAGIOTIS!

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2019
Μηνύματα
63
Like
95
Πόντοι
0
Τα καλύτερα χρόνια … τα φοιτητικά (μακράν) !!!

Αλησμόνητες εποχές… δεκαετία '90

Χωρίς πολλά χρήματα από τους γονείς, δούλευα για να είμαι πιο άνετος οικονομικά, αλλά πραγματικά ήταν η καλύτερη περίοδος της ζωής μου.

Τώρα βγάζω χρήματα , έχω δική μου δουλειά, έχω δημιουργήσει οικογένεια, αλλά εκείνη η ανεμελιά, η ελευθερία, η ανεξαρτησία, ο χαβαλές που ζούσες τότε δεν συγκρίνεται με τίποτα …

Κάπου – κάπου βάζω και ακούω του Μαζωνάκη … θέλω να γυρίσω στα παλιά και έχω να θυμάμαι και να νιώθω πλήρης από εκείνα τα χρόνια.
 

ekatse_i_koutsi_katsika

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
400
Like
1.179
Πόντοι
201
Η δεκαετία του 90. Είχε τα πάντα. Αν ξαναγύρνα, εκεί θα ήθελα να βρεθώ.
 

captain 69

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.513
Like
11.527
Πόντοι
3.506
η καλυτερη χρονια ηταν το 19 οταν δουλευα στο δημο της περιοχης μου για σχεδον ενα χρονο ξεκινωντας ανοιξη. ειχα το μισθο καθε μηνα. γιορτες και σαβ/ριακα καθισιο. σχολασμα στις 1.μιση - 2. στο δημαρχιο χαβαλε και καυλαντισμα με τις μουνιτσες υπαλληλους. χαβαλε και πολυ γελιο και με συναδελφους και με αντιδημαρχους. και μετα παραλια μεχρι το απογευμα. τα βραδυα στα μαγαζια, πλατεια, και γυρες στη περιοχη με τα αμαξια. η τσεπη παντα με χρημα. δε χρωστουσα πουθενα. λιγο αγχος γενικα. μετα βγηκε το γαμημενο το ασεπ, τελειωσε η συμβαση μου και πηραν μονιμους και μαλιστα απο αλλα μερη. αι γαμηδια
Όλοι μαζί τα φάγατε τελικά.
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.162
Κριτικές
14
Like
4.408
Πόντοι
3.715
η δημιουργία, η χαρά, οι απολαύσεις έρχονται όταν έχεις κοπιάσει και δικαιωματικά ανταμείβεσαι από το φιλεύσπλαχνο σύμπαν για το τι έχεις προσφέρει. Δεν έχει νόημα η χαρά αν δεν έχεις νιώσει λύπη, δεν έχει νόημα η δημιουργία δίχως αποτυχίες.
Στο ερώτημά σου θα απαντήσω ότι περνάω κάθε στιγμή σα να είναι η καλύτερη, δεν ξέρω αύριο τι έρχεται και το τώρα είναι ήδη παρελθόν, πάει περνάει. Αν ζω στο χθες δε ζω, αναπολώ όμως δεν ξαναζώ γιατί το τότε είχε μία αύρα διαφορετική, μπολιασμένη με τις ιδιαιτερότητες των τότε συνθηκών, ωριμότητας, συνείδησης ή μη συνείδησης.
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.844
Κριτικές
21
Like
10.976
Πόντοι
4.546
η δημιουργία, η χαρά, οι απολαύσεις έρχονται όταν έχεις κοπιάσει και δικαιωματικά ανταμείβεσαι από το φιλεύσπλαχνο σύμπαν για το τι έχεις προσφέρει. Δεν έχει νόημα η χαρά αν δεν έχεις νιώσει λύπη, δεν έχει νόημα η δημιουργία δίχως αποτυχίες.
Στο ερώτημά σου θα απαντήσω ότι περνάω κάθε στιγμή σα να είναι η καλύτερη, δεν ξέρω αύριο τι έρχεται και το τώρα είναι ήδη παρελθόν, πάει περνάει. Αν ζω στο χθες δε ζω, αναπολώ όμως δεν ξαναζώ γιατί το τότε είχε μία αύρα διαφορετική, μπολιασμένη με τις ιδιαιτερότητες των τότε συνθηκών, ωριμότητας, συνείδησης ή μη συνείδησης.
Πολύ ποιητικά τα είπες! Εύγε :hi:
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.733
Like
14.283
Πόντοι
3.506
2004-2009 Για εμενα ηταν μια ωραια περιοδος σε ολους τους τομεις . Υπηρχε προοπτικη και μελλον παρα το γεγονος οτι και τοτε υπηρχαν χαμηλες αποδοχες (βλ γενια 700 ευρω) και υπερδανεισμος για οσους την ειχαν πατησει . Εννοειται οτι δεν ηταν τελεια αλλα υπηρχαν προοπτικες . Το 2012 βαθυ μνημονιο και αρχισε να ξηλωνεται το πουλοβερ εως το μπουρδελο που ζουμε σημερα
Οσο κι αν σου ακουστεί παράξενο η καλύτερη οπτική είναι να μην ξέρεις τι σου ξημερώνει και να μην μπορείς να προγραμματίσεις τίποτα, κοινώς να ζεις ''αυθόρμητα''
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
η δημιουργία, η χαρά, οι απολαύσεις έρχονται όταν έχεις κοπιάσει και δικαιωματικά ανταμείβεσαι από το φιλεύσπλαχνο σύμπαν για το τι έχεις προσφέρει. Δεν έχει νόημα η χαρά αν δεν έχεις νιώσει λύπη, δεν έχει νόημα η δημιουργία δίχως αποτυχίες.
Στο ερώτημά σου θα απαντήσω ότι περνάω κάθε στιγμή σα να είναι η καλύτερη, δεν ξέρω αύριο τι έρχεται και το τώρα είναι ήδη παρελθόν, πάει περνάει. Αν ζω στο χθες δε ζω, αναπολώ όμως δεν ξαναζώ γιατί το τότε είχε μία αύρα διαφορετική, μπολιασμένη με τις ιδιαιτερότητες των τότε συνθηκών, ωριμότητας, συνείδησης ή μη συνείδησης.
Γιατί πρέπει απαραίτητα να έχεις καπιασει για να απολαύσεις κάτι όταν είσαι 18 χρονών, υπάρχουν και πολύ απλά πράγματα στη ζωή που μπορούν να φέρουν την ευτυχία. Εγώ προσωπικά ζω το σήμερα αλλά πιστεύω και σε ένα καλύτερο αύριο.
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Θα καταντήσει ναυάγιο προτού πάει φαντάρος η θα τιναξει τα μυαλά του σε κανα φυλάκιο...στρώσε του τα μυαλά λίγο γιατί δεν νομίζω οι γονείς του να τον βοηθάνε.
Ο πατέρας του δυστυχώς δεν είναι εδώ πια. Ρε όμως είναι πολύ καλό παιδί και έχει πολύ φάση, είναι στο κύκλο των κολλητών μου δηλαδή, προσπαθώ να βγάλω άκρη να καταλάβω τι θέλει κάνει στη ζωή του αυτό το παιδί αλλά δε ξέρει ούτε ο ίδιος, θα βρει το δρόμο του ελπίζω.
 

ANH

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2019
Μηνύματα
124
Κριτικές
5
Like
267
Πόντοι
1
Τίποτα απ'τα δύο, 17,5 χρονών και καπνίζει απ'τα 16
Άμα το ξεκινήσεις από μικρός δύσκολα το κόβεις. Εγώ το ξεκίνησα από 14 χρονων παράλληλα με μπάλα κτλπ μέχρι τώρα που είμαι 25 δεν μπόρεσα να το κόψω ούτε θέλω κιόλας αλλά αθλουμαι ασταμάτητα. Δουλεύω και τα βγάζω τα έξοδα. Αλλά μετά τον θάνατο του πατέρα μου βοηθάει.
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Άμα το ξεκινήσεις από μικρός δύσκολα το κόβεις. Εγώ το ξεκίνησα από 14 χρονων παράλληλα με μπάλα κτλπ μέχρι τώρα που είμαι 25 δεν μπόρεσα να το κόψω ούτε θέλω κιόλας αλλά αθλουμαι ασταμάτητα. Δουλεύω και τα βγάζω τα έξοδα. Αλλά μετά τον θάνατο του πατέρα μου βοηθάει.
Αυτός ούτε καν αθλείται, δε ξέρω πραγματικά ελπίζω να αλλάξει αλλιώς φοβάμαι ότι θα έχει θέματα με τόσο καθιστική ζωή
 
  • Like
Αντιδράσεις: ANH

7spirit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
790
Like
1.408
Πόντοι
206
2005-2015
Μια γκαουσιανή με πικ το 2009 !!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom