Νέα

Ποιά ήταν τα καλύτερα σας χρόνια;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Jimmy Gang
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 435
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.476
Κριτικές
1
Like
6.162
Πόντοι
2.356
Μεγάλο σουξέ οι Yazoo εκεί στα early 80s.

Μιλφάρα πρώτης γραμμής τώρα η Alison Moyet. :bigdick:

 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Τα 90s νομίζω ήταν στις αρχές, σχετικά καλά.

Υπήρχε το dance σκηνικό με τα clubs κλπ, για μετά το '95 δεν έχω ιδέα.

Πάντως η αποχαύνωση με την ιδιωτική τηλεόραση, τα Ελληνικάδικα κλπ, πιστεύω ήταν η αρχή του τέλους.

Η δεκαετία του '80 είναι εντελώς παρεξηγημένη, αλλά imho ήταν μια χαρά.

Ξεφύγαμε από τον Ξυλούρη, για τον Νταράλα μας πήρε χρόνο βέβαια. :2funny:
Εντάξει κάθε εποχή έχει και τα καλά της, και μετά ήρθε η ελληνική ραπ που τώρα είναι το τοπ είδος μουσικής
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
γιατί η ζωή κι ο θάνατος είναι μια αλυσίδα που δεν σπάει εύκολα στο μυαλό των ανθρώπων, οι απολαύσεις του χθες πατάνε σε κόπους του προχθές. Υπάρχουν αιτίες κι αποτελέσματα επιλογών, επιλογών που νομίζουμε ότι παίρνουμε αυτόνομα, όμως με μια πολύ προσεκτική κι εποπτική θέαση μερικοί, λίγοι, ίσως αντιλαμβάνονται ότι υπάρχει μια συνάφεια, μια συνέχεια και μια αλληλουχία, διόλου τυχαία. Επειδή αυτό το θέμα είναι πολύ βαθύ και στριφνό που προϋποθέτει βαθειά ενατένιση, θα προτιμούσα να μην το επεκτείνω.
Το σίγουρο είναι ότι οι έννοιες ζωής και θανάτου θέλουν επανεξέταση, επαναδιατύπωση για ένα αγχολυτικό σήμερα κι ένα καλύτερο αύριο.
Ρε φίλε ωραία τα λες αλλά με έκαψες λίγο
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
18-42. Μεσα σε αυτα και οι εγκυμοσυνες και η γεννηση των παιδιων, ειναι πολυ ομορφη περιοδος....
Μετα ομως αστε, κρεμασμα, ρουτινα , υποχρεωσεις, δεν ζεις για σενα πια, μονο τρεχεις, και η σχεση με τη γυναικα σου αλλαζει....
Τωρα παμε για συνταξη και γαμαμε κανα 18χρονο-40χρονο να στανιαρουμε...και να θυμωμαστε τα γκομενακια που ειχαμε 18-35
Μα πως γίνεται να γαμας αφού έχεις γυναίκα?
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.524
Κριτικές
171
Like
91.309
Πόντοι
46.423
Τα καλύτερά μου χρόνια είναι από τη στιγμή που ανακάλυψα το bou... και έχω πηδήξει και γράψει για όλες τις πουτ@νες ...

:tooth: :tooth:
 

TASSOS karipidis

Ανώτερος
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
33.412
Κριτικές
24
Like
39.200
Πόντοι
8.646
Τα καλύτερά μου χρόνια είναι από τη στιγμή που ανακάλυψα το bou... και έχω πηδήξει και γράψει για όλες τις πουτ@νες ...

:tooth: :tooth:
απο εδω και περα και για τα προβοσκιδουχα του μακαριτη θα γραφεις :wink: θα γινεις πορνορεπορτερ :*
 

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.534
Like
8.544
Πόντοι
2.306
Τα καλύτερα χρόνια ήταν 10-15 χρόνων. Έτοιμο φαΐ. Βασιλικός ύπνος. Χωριό. Ησυχία. Άγχος μηδέν. Υγεία. Ενέργεια. Μπάλα. Φίλοι. Ανακαλυπτες σιγά σιγά τι κάνει αυτό εκεί κάτω που κρέμεται και ότι δεν σε έφερε πελαργός. Όλα ήταν καινούργια, όλα αληθινά, ούτε φασαρίες ούτε τίποτα. Φλερτ μπόλικο, γκόμενα με την αξία σου, ορμόνες στο θεό, λίμπιντο στο θεό.

Υπάρχουν καλύτερα χρόνια; Θα μπορούσα να μιλάω για ώρες.
 

Ωρίων

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.925
Κριτικές
2
Like
21.115
Πόντοι
6.236
Εγώ έχω να σου πω μπράβο σου, μακάρι να ήταν όλοι οι δημόσιοι έτσι, και γενικά να ειμασταν όλοι καλοί σ'αυτο που κάναμε και όταν τελειώναμε τη δουλειά μας και το ωράριο μας να κάναμε την και την υπόλοιπη ζωή μας σαν άνθρωποι, αυτό είναι το σωστό, δουλειά και έξω με τη παρέα μετά. Τώρα δυστυχώς πολλοί ζουν με άγχος για το πώς θα τα βγάλουν πέρα. Πρέπει να είναι δύσκολα στα χωράφια, ο πατέρας μου είναι δημόσιος υπάλληλος και δουλεύει με απόσπαση σε δημοτικό και πολύ τυπικός σε όλα, κάνει το καλύτερο που μπορεί πάντα και τον θαυμάζω γιατί βλέπω άλλους δημόσιους και λέω τουλάχιστον ο πατέρας μου μένει σταθερός στις αξίες του και στα ιδανικά. Ουσιαστικά είναι πληροφορικός σε δημοτικό αλλά επειδή ξέρει από υπολογιστές έχει αναλάβει πάρα πολλά για το σχολείο
Ποιο μέλος είναι ο πατέρας σου;
 
Εγγρ.
16 Νοε 2021
Μηνύματα
948
Like
2.719
Πόντοι
446
Τίποτα απ'τα δύο, 17,5 χρονών και καπνίζει απ'τα 16
Πολυ αργα , ενας νεαρος αν θελει να γινει ανδρας πραγματικος πρεπει να ξεκιναει μεχρι τα 14. Δινει αυτοπεποιθιση το τσιγαρο , μετραει στις γκομενες κ βοηθαει να ακουγεται πιο μπασα κ αντρικη η φωνη
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.377
Κριτικές
62
Like
45.056
Πόντοι
9.297
Μεγάλο σουξέ οι Yazoo εκεί στα early 80s.

Μιλφάρα πρώτης γραμμής τώρα η Alison Moyet. :bigdick:

Σαν την Σάντρα και την άλλην την Ιταλίδα που έλεγε το αληστου μνήμης "Boys,boys,boys" δεν έχει....φυσικά στο ίδιο υψηλό επίπεδο η διαχρονική Kylie Minogue και η Kim Wilde ενώ για τους λάτρεις των πιο εξωτικών περιπτώσεων υπήρχε τότε και η Paula Abdul η οποία ούσα στα ντουζενια της τότε ελάμβανε περί τις προτάσεις γάμου την εβδομάδα(...από θαυμαστές ταχυδρομικώς..).
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.377
Κριτικές
62
Like
45.056
Πόντοι
9.297
Πολυ αργα , ενας νεαρος αν θελει να γινει ανδρας πραγματικος πρεπει να ξεκιναει μεχρι τα 14. Δινει αυτοπεποιθιση το τσιγαρο , μετραει στις γκομενες κ βοηθαει να ακουγεται πιο μπασα κ αντρικη η φωνη
Υποψήφιος αυτοχειρ και σαπάκι από τα 14...μάλιστα... :undecided-old:
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Υποψήφιος αυτοχειρ και σαπάκι από τα 14...μάλιστα... :undecided-old:
Κοίτα η αλήθεια είναι ότι το τσιγάρο το ξεκίνησε πολύ πριν το θάνατο του πατέρα του που έφυγε πρόσφατα. Και δεν είναι ένα παιδί που έχει γενικά θέματα με τον εαυτό του, πιστεύει και στο Θεό κιόλας. Απλά έχει κάποιες κακές συνήθειες
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.377
Κριτικές
62
Like
45.056
Πόντοι
9.297
Κοίτα η αλήθεια είναι ότι το τσιγάρο το ξεκίνησε πολύ πριν το θάνατο του πατέρα του που έφυγε πρόσφατα. Και δεν είναι ένα παιδί που έχει γενικά θέματα με τον εαυτό του, πιστεύει και στο Θεό κιόλας. Απλά έχει κάποιες κακές συνήθειες
Όσοι το ξεκινάνε το τσιγάρο είναι ανασφαλείς και χωρίς ψυχικές δυνάμεις τις οποίες νομίζουν ότι θα τις αποκτήσουν γυμναζομενοι με ένα...τσιγάρο...θα ήταν γελοίο αν δεν ήταν τραγικό.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.377
Κριτικές
62
Like
45.056
Πόντοι
9.297
Ο μπαμπάς μου το ξεκίνησε όταν πήγε φαντάρος και μετά από 40 χρόνια το έκοψε για λόγους υγείας μαχαίρι και μόνος του σε μια νύχτα.Ενιωσε σαφώς καλύτερα και δεν του έλειψε.
Εγώ δεν το άρχισα ΠΟΤΕ ούτε καν στον Στρατό γιατί δεν ένιωθα την ανάγκη να ενταχθω σε ένα τέτοιο περιβάλλον .Κατά σύμπτωση τύχαινε να κάνω παρέα με μη καπνίζοντες....είναι αλήθεια ότι το τσιγάρο ανοίγει τον δρόμο για παρέες αλλά με αντίτιμο την υγεία και οικονομική επιβάρυνση άρα απο εμένα είναι ΟΧΙ.
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Ο μπαμπάς μου το ξεκίνησε όταν πήγε φαντάρος και μετά από 40 χρόνια το έκοψε για λόγους υγείας μαχαίρι και μόνος του σε μια νύχτα.Ενιωσε σαφώς καλύτερα και δεν του έλειψε.
Εγώ δεν το άρχισα ΠΟΤΕ ούτε καν στον Στρατό γιατί δεν ένιωθα την ανάγκη να ενταχθω σε ένα τέτοιο περιβάλλον .Κατά σύμπτωση τύχαινε να κάνω παρέα με μη καπνίζοντες....είναι αλήθεια ότι το τσιγάρο ανοίγει τον δρόμο για παρέες αλλά με αντίτιμο την υγεία και οικονομική επιβάρυνση άρα απο εμένα είναι ΟΧΙ.
Δεν ισχύει αυτό και τόσο, δηλαδή αν κάποιος καπνίζει μπαίνει σε μια παρέα ενώ αν δεν καπνίζει όχι ? Πρώτη φορά το ακούω αυτό , ούτε πιστεύω ότι έχει ανασφάλειες κάποιος που καπνίζει, γιατί μ'αυτη τη λογική το 60% των Ελλήνων έχει ανασφάλειες, εδώ έχω γνωρίσει και άτομο που κάνει ναργιλέ και μια χαρά δείχνει
 

Loukoum4s

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2019
Μηνύματα
554
Like
1.411
Πόντοι
206
Τα νιάτα τα μπερμπάντικα
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Παιδιά οφ τοπικ αλλά θα προσπαθήσω να στείλω κάτι αλλά δεν ξέρω αν θα σταλείLogin • Instagram

Αν σταλεί και το δείτε πείτε γνώμες
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Νομίζω στάλθηκε σαν λινκ, αλλά δε παίζει να δουλεύει το κόλπο για ινστα
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Τα καλύτερα χρόνια ήταν 10-15 χρόνων. Έτοιμο φαΐ. Βασιλικός ύπνος. Χωριό. Ησυχία. Άγχος μηδέν. Υγεία. Ενέργεια. Μπάλα. Φίλοι. Ανακαλυπτες σιγά σιγά τι κάνει αυτό εκεί κάτω που κρέμεται και ότι δεν σε έφερε πελαργός. Όλα ήταν καινούργια, όλα αληθινά, ούτε φασαρίες ούτε τίποτα. Φλερτ μπόλικο, γκόμενα με την αξία σου, ορμόνες στο θεό, λίμπιντο στο θεό.

Και μαλακία 4-5 φορές τη μέρα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom