Νέα

Ποιά ήταν τα καλύτερα σας χρόνια;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Jimmy Gang
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 435
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.377
Κριτικές
62
Like
45.057
Πόντοι
9.297
Γιατί όλοι μεταναστεύουν εκεί όμως?
Γιατί ΔΕΝ είναι άξιοι για καλύτερη ποιότητα ζωής...η δούλοι του χρήματος εκεί θα είναι η ναυάγια εδώ.Δεν μπορούν και να δουλεύουν και να έχουν καλή (όσο γίνεται) ποιότητα ζωής ανάλογα με το εισόδημα τους .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.377
Κριτικές
62
Like
45.057
Πόντοι
9.297
Εγώ θυμάμαι ειμασταν Πέμπτη κ κυνηγούσαμε τα κορίτσια της Έκτης να παίξουμε σαλαμακι...
Τώρα με τέτοιες προοπτικές που το έχασα στην πορεία κ γράφω στο μπου δεν ξέρω..
Τι είναι το σαλαμακι;:think:
Μόνο με τα κορίτσια παίζατε;Εμείς παίζαμε τζαμί και έπαιζαν και κορίτσια αλλά περνούσαμε καλά και χωρίς αυτά....
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.232
Κριτικές
10
Like
5.623
Πόντοι
2.816
Τι είναι το σαλαμακι;:think:
Μόνο με τα κορίτσια παίζατε;Εμείς παίζαμε τζαμί και έπαιζαν και κορίτσια αλλά περνούσαμε καλά και χωρίς αυτά....
Σαλαμακι ήταν να ρίξεις χαστούκι στο κωλαρακι
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.377
Κριτικές
62
Like
45.057
Πόντοι
9.297
Εγώ ξέρω περνάνε καλά οι Έλληνες στην Αστόρια και το Σικάγο
Μην κοιτάς τα σπίτια...αν για να τα κάνουν ήταν όλη τους την ζωή δουλειά -σπιτι και σπιτι-δουλεια...άστο καλύτερα!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.377
Κριτικές
62
Like
45.057
Πόντοι
9.297
Σαλαμακι ήταν να ρίξεις χαστούκι στο κωλαρακι
Αν το λέγατε κασερακι θα γινόταν λιγότερο συναρπαστικό;Που κολλάει το σαλαμακι με το χαστούκι στο κωλαρακι;Ίσως ούτε και εσείς ξέρετε ,απλώς αναπαράγετε ο,τι ακούτε....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.377
Κριτικές
62
Like
45.057
Πόντοι
9.297
Αυτό δεν είναι κακό, άμα ο άλλος δε βρίσκει δουλειά σε τι φταίει που μένει με τους γονείς του, η κοινωνία θα έπρεπε να είναι φτιαγμένη έτσι ώστε να προωθεί τα επαγγέλματα του μέλλοντος και μετά το πανεπιστήμιο να κάνουν όλοι κάποιες ώρες τη μέρα πρακτική, που θα είναι σα δουλειά και θα πληρώνονται, πόσο χάλια κράτος...
Η Ελλάδα δεν έχει κράτος αλλά έχει οικογένεια.
Έξω δεν έχουν οικογένεια αλλά έχουν κράτος για να τους υποστηρίξει.....
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.232
Κριτικές
10
Like
5.623
Πόντοι
2.816
Αν το λέγατε κασερακι θα γινόταν λιγότερο συναρπαστικό;Που κολλάει το σαλαμακι με το χαστούκι στο κωλαρακι;Ίσως ούτε και εσείς ξέρετε ,απλώς αναπαράγετε ο,τι ακούτε....
Νταξει κ το μπιφτέκι στο μπέργκερ να μη το λέμε μπιφτέκι να το λέμε φρίσμπι..
Την είπες τη μαλακία σου, την είπα κ γω.. πάμε παρακάτω..
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Η Ελλάδα δεν έχει κράτος αλλά έχει οικογένεια.
Έξω δεν έχουν οικογένεια αλλά έχουν κράτος για να τους υποστηρίξει.....
Γιατί παντού υπάρχουν δεμένες και προβληματικές οικογένειες είτε είναι Ελλάδα είτε δυτική Ευρώπη είτε ΗΠΑ, αν εννοείς αυτό.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.377
Κριτικές
62
Like
45.057
Πόντοι
9.297
Γιατί παντού υπάρχουν δεμένες και προβληματικές οικογένειες είτε είναι Ελλάδα είτε δυτική Ευρώπη είτε ΗΠΑ, αν εννοείς αυτό.
Μην το λες...στο εξωτερικό,από Μεσόγειο και πάνω,από τα 18 και πάνω τελειώνει το χα'ι'δεμα και λέγεται ότι σε Γερμανία και Σκανδιναβία πληρώνουν συμμετοχή ως ενοίκιο κατά κάποιον τρόπο...βέβαια έχουν και εισόδημα για να το κάνουν αυτό.
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Μην το λες...στο εξωτερικό,από Μεσόγειο και πάνω,από τα 18 και πάνω τελειώνει το χα'ι'δεμα και λέγεται ότι σε Γερμανία και Σκανδιναβία πληρώνουν συμμετοχή ως ενοίκιο κατά κάποιον τρόπο...βέβαια έχουν και εισόδημα για να το κάνουν αυτό.
Άλλο αν έχουν εισόδημα, γενικά νομίζω πάντως είναι ανάλογα την οικογένεια και όχι το αν είναι Έλληνες η Αλβανοί η οτιδήποτε
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Γιατί ΔΕΝ είναι άξιοι για καλύτερη ποιότητα ζωής...η δούλοι του χρήματος εκεί θα είναι η ναυάγια εδώ.Δεν μπορούν και να δουλεύουν και να έχουν καλή (όσο γίνεται) ποιότητα ζωής ανάλογα με το εισόδημα τους .
Δηλαδή στην Αμερική πάνε μόνο για τα λεφτά και είναι δουλειά σπίτι
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.332
Like
1.937
Πόντοι
216
Για όσους δεν γνωρίζουνε, "σαλαμάκι" είναι ένα παλιό παιχνίδι που επικρατούσε την αθώα δεκαετία του 1980.
"Σαλαμάκι" είναι μία μία κοφτή,γρήγορη,κάθετη κίνηση με την ανάποδη παλάμη στο κωλομέρι του ανυποψίαστου θύματος το οποίο και αποφέρει έντονο πόνο σαν δυνατό τσίμπημα ή σφαλιάρα...
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: Y13

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.377
Κριτικές
62
Like
45.057
Πόντοι
9.297
Εγώ είμαι Βόρειος,τα σαλαμακια εμείς πάνω τα τρώμε με ψωμί.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.377
Κριτικές
62
Like
45.057
Πόντοι
9.297
Δηλαδή στην Αμερική πάνε μόνο για τα λεφτά και είναι δουλειά σπίτι
Είμαι σχεδόν σίγουρος.Ασε που οι καφετέριες τους υπολείπονται των διμων μας...μια δημοσιογράφος έφυγε εκεί και όταν γύρισε πίσω για διακοπές έλεγε πόσο καλύτερες ήταν οι ελληνικές από τις αμερικανικές.
 

billgun

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Ιουν 2008
Μηνύματα
5.052
Like
28.798
Πόντοι
5.956
Είστε όλοι πολύ νέοι,για μενα η καλύτερη εποχή ηταν από 75 ως 84,κάθε καλοκαίρι 2 εβδομάδες Μύκονο με το κολλητό μου,εμείς 18 χρονων το 75,εποχή χωρίς aids,όλοι στις παραλιες γυμνοι,γνωριμίες στις παραλίες και συνεχεια με clubbing το βράδυ στα μαγαζιά μύθους της εποχής.
Μετά φυσικά κατά τις 4,5 το ξημέρωμα συνέχεια στα δωμάτια μας με ότι συνδυασμό μπορούσαμε η δεν μπορούσαμε να φανταστούμε,FFMM,MFM,FFM κλπ,ακόμα θυμάμαι την ατάκα από αγγλίδα νοσοκόμα που ψηναμε για MFM στο remezzo κατά τις 4 τα ξημερώματα "can I bring my friend with me?she is lovely".
Μετά το 1985 μας επισκέφτηκε το aids μπήκαν ξαπλώστρες στις παραλιες,εγινε mainstream το νησί χάθηκε η μαγεία!
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Είμαι σχεδόν σίγουρος.Ασε που οι καφετέριες τους υπολείπονται των διμων μας...μια δημοσιογράφος έφυγε εκεί και όταν γύρισε πίσω για διακοπές έλεγε πόσο καλύτερες ήταν οι ελληνικές από τις αμερικανικές.
Κοίτα η αλήθεια είναι ότι το ιδανικό είναι δουλειά και λεφτά αλλά να τα αξιοποιείς για γούστα μετά τη δουλειά, αλλιώς δεν έχει νόημα
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
Είστε όλοι πολύ νέοι,για μενα η καλύτερη εποχή ηταν από 75 ως 84,κάθε καλοκαίρι 2 εβδομάδες Μύκονο με το κολλητό μου,εμείς 18 χρονων το 75,εποχή χωρίς aids,όλοι στις παραλιες γυμνοι,γνωριμίες στις παραλίες και συνεχεια με clubbing το βράδυ στα μαγαζιά μύθους της εποχής.
Μετά φυσικά κατά τις 4,5 το ξημέρωμα συνέχεια στα δωμάτια μας με ότι συνδυασμό μπορούσαμε η δεν μπορούσαμε να φανταστούμε,FFMM,MFM,FFM κλπ,ακόμα θυμάμαι την ατάκα από αγγλίδα νοσοκόμα που ψηναμε για MFM στο remezzo κατά τις 4 τα ξημερώματα "can I bring my friend with me?she is lovely".
Μετά το 1985 μας επισκέφτηκε το aids μπήκαν ξαπλώστρες στις παραλιες,εγινε mainstream το νησί χάθηκε η μαγεία!
Με δυο λέξεις... ΧΡΥΣΕΣ ΕΠΟΧΕΣ
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Τα καλύτερα χρόνια είναι από 15 μέχρι 20 χρόνων.. Δενε χεις υποχρεώσεις, είσαι νέος και εχεις όλη τη ζωή μπροστά σου.. Όσοι γαμανε σε αυτήν την ηλικία είναι πολύ τυχεροί.. Άσε που οι 17αρες είναι σχετικά εύκολες και δε ζητάνε πολλά όπως οι 30αρες..
θα ελεγα μεχρι τα 25
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom