Νέα

Πέρα από το σεξ, τί άλλο περιμένει ένας άνδρας από μια γυναίκα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mindreader
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 783
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.283
Κριτικές
95
Like
11.156
Πόντοι
17.885
1) ένας άντρας μπορεί να επιβεβαιωθεί κοινωνικά από μια γυναίκα
2) ένας άντρας που σε ένα αντρικό περιβάλλον νοιώθει ανταγωνισμό θέλει την χαλαρή παρέα μιας γυναίκας
3) ένας άντρας μπορεί να "διαφθείρει" μια γυναίκα παίρνοντας έτσι credit για την οικονομική του δύναμη/ομορφιά/flirt ( κατηγορία γαμάω γυναίκες άλλων άρα είμαι γαμιάς και καλύτερος από αυτούς)
4) ένας άντρας θέλει "λιμάνι" να κάνει οικογένεια και bebe
 

toni2

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
143
Like
78
Πόντοι
1
1) ένας άντρας μπορεί να επιβεβαιωθεί κοινωνικά από μια γυναίκα
2) ένας άντρας που σε ένα αντρικό περιβάλλον νοιώθει ανταγωνισμό θέλει την χαλαρή παρέα μιας γυναίκας
3) ένας άντρας μπορεί να "διαφθείρει" μια γυναίκα παίρνοντας έτσι credit για την οικονομική του δύναμη/ομορφιά/flirt ( κατηγορία γαμάω γυναίκες άλλων άρα είμαι γαμιάς και καλύτερος από αυτούς)
4) ένας άντρας θέλει "λιμάνι" να κάνει οικογένεια και bebe
Αρκεί να μην τη δει ναυτικός και πάει από λιμάνι σε λιμάνι.
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
3) ένας άντρας μπορεί να "διαφθείρει" μια γυναίκα παίρνοντας έτσι credit για την οικονομική του δύναμη/ομορφιά/flirt ( κατηγορία γαμάω γυναίκες άλλων άρα είμαι γαμιάς και καλύτερος από αυτούς)
Συνεχίζοντας τα λαικά λογοπαίγνια - γνωμικά

''Γυναίκα χωρίς παράπονα = γύφτος χωρίς μεγάφωνα.
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Μια και κάποιοι ''ξεθάψατε'' το θέμα που είχα ανοίξει πριν 7 χρόνια φαίνεται ότι υπάρχει σχετικό ενδιαφέρον.

Οπότε ίσως έχει νόημα να πούμε λοιπόν και λίγα πράγματα παραπάνω.
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.283
Κριτικές
95
Like
11.156
Πόντοι
17.885
ε γράψτα όλα μαζί!
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Οπως έγραψα και στην αρχή του thread, pάντα αναρωτιόμουν βλέποντας την αγορά του αγοραίου σέξ για το λόγο ύπαρξης των κωλάδικων που στην πιο βαθειά argo αποκαλούνται καψουράδικα.

Δεν μιλάω για τα στριπτιζάδικα. Εκεί κάποιος πληρώνει κυρίως για να δεί ένα στριπτίζ η και για κάποιο ‘’προσωπικό χωρό ‘’ δηλαδή κάποιο εκτεταμένο μπαλαμούτι.

Μιλάω για τα κωλάδικα/καψουράδικα όπου κάποιοι άντρες πηγαίνουν και πληρώνουν ουσιαστικά μια γυναίκα για να κάτσει απλά δίπλα τους και να ‘’ακούσει το πόνο’’ τους.

Χρηματοοικονομικά η άσκηση δεν βγαίνει με την καμμία. Αν κάποιος κάτσει μια ώρα παρέα με μια τέτοια κοπέλα και χρεωθεί 3 ποτά δικά του και άλλα 3 της κοπέλας ο λογαριασμός γράφει 60 - 80 ευρώ minimum. Την ίδια στιγμή μπορεί στο μετάξι να γαμήσει με 10 ευρώ, στη Φυλής με 20 ευρώ, η σε ένα studio με 60 ευρώ.

Προφανώς κάποια άλλη αντρική ανάγκη ικανοποιείται μέσα σε αυτά τα μαγαζιά.
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Ας δούμε ποιά ανάγκη είναι αυτή.

Τον 17ο αιώνα ο Γάλλος φιλόσοφος Ρενέ Ντεκάρτ

Εισάγει την γνωστή φράση «cogito ergo sum»

– «σκέφτομαι άρα υπάρχω».


Ουσιαστικά ο Ντεκάρτ εισηγείται ότι η διαδικασία της λογικής δηλαδή ο συλλογισμός έχει εγγενή προτεραιότητα,

έναντι οποιασδήποτε άλλης νοητικής ικανότητας.

Τα συναισθήματα που δεν μπορούσαν απο τη φύση τους να τεθούν σε ένα ορθολογικό πλαίσιο

θεωρούνταν τόσο σε φιλοσοφικό επίπεδο απο τον Ντεκάρτ αλλά όσο και σε επιπεδο απλή λαικής σοφίας κατώτερες γνωστικές δυνάμεις.

Ακόμα και η σεξουαλική ορμή εθεωρείτο ένα ‘’αντρικό πάθος’’ που σε καμμία περίπτωση δεν είχε εφαρμογή στις γυναίκες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Πέρασαν σχεδόν δυο αιώνες για να θεωρηθούν τα συναισθήματαως κάτι ιδιαίτερο και πολύτιμο στον ψυχισμό του ανθρώπου με ιδιαίτερη μάλιστα σημασία.

Και πολλές φορές αυτό δεν έγινε ‘’ανώδυνα’’.

Τον 13ο αιώνα ο βασιλιάς της Ν.Ιταλίας Φρειδερίκος Β’, εκτέλεσε άθελά του ένα ψυχολογικό πείραμα με μακάβρια κατάληξη.

Στην προσπάθειά του να ανακαλύψει την ‘’εγγενή’’ γλώσσα της ανθρωπότητας έανε το παρακάτω

Συγκεκριμένα έδωσε οδηγίες σε τροφούς κάποιου ορφανοτροφείου να παρέχουν ανελιπώς τροφή και καθαριότητα σε κάποια μωρά του ορφανοτροφείου,

Επιπλέον απαγόρευσε κάθε άλλη αλληλεπιδραση μαζί τους..

Απαγορευόταν να τους μιλούν και να επικοινωνούν με οποιοδήποτε τρόπο μαζί τους.

Ο στόχος ήταν να διαπιστωθεί ποια γλώσσα θα μιλήσουν τελικά τα βρέφη, χωρίς κάποιο ερέθισμα.

Τα αποτελέσματα του εγχειρήματος ήταν μακάβρια.

Όλα τα παιδιά πέθαναν.

Η απουσία επικοινωνίας και κάποιου είδους δεσμού με άλλους απλά τα σκότωσε.
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Για όσους ενδιαφέρονται να το ψάξουν παραπάνω ανάλογα ‘’πειράματα’’ έγιναν τον 20ο αιώνα απο τον Rene Spitz σε ανθρώπους,αλλά και σε πρωτεύοντα θηλαστικά όπως πιθήκους από τον Harry Harlow.

Όλα τα παραπάνω καταδεικνύουν ότι ουσιαστικά ο ανθρώπινος εγκέφαλος είναι εγγενώς προγραμματισμένος τόσο για την επιβίωσή του ανθρώπινου είδους όσο και για τη συντήρησή του στην κοινωνικότητα και στην επαφή με τους ομοίους του.

Το αν αυτό αφορά μόνο τα πρώιμα στάδια της ζωής ενός ανθρώπου η τον ακολουθεί σε όλη του τη ζωή τα παραδείγματα αφθονούν.

Χωρίς πολλές πολλές αναλύσεις. Ας δούμε κάποια ''σκληρά'' παραδείγματα '' Η απομόνωση στην φυλακή ενός κρατουμένου θεωρείται από τις πιο ‘’σκληρές΄΄ ποινές, και η μακροχρόνια απομόνωση οδηγεί ακόμα και σκληροτράχηλους κακοποιούς σε ψυχωτικά επεισόδια η και αυτοκτονίες.
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Πάμε σε πιο σύγχρονους μελετητές. Ο Βρετανός ψυχαναλυτής John Bowlby στα μέσα του προηγούμενου αιώνα συνθέτοντας κάποια δεδομένα που πριν ανέφερα αλλά και πολλά άλλα που δεν μπορούμε τώρα να αναφέρουμε εισήγαγε την θεωρία της προσκόλλησης (attachment theory).

Περιληπτικά αποτελεί μια θεωρία που εισηγείται ότι η ανθρώπινη επαφή και σύνδεση αποτελεί πρωταρχική φυσιολογική ανάγκη,

Και εντάσσεται στην ίδια κατηγορία με την τροφή και το νερό.

Επιπλέον αυτή η θεωρία δεν αφορά μόνο τη σχέση των μωρών με τους γονείς τους

Αλλά αποτελεί εγγενή ανάγκη της ανθρώπινης φύσης που όταν δεν ικανοποιείται καταλήγει σε σοβαρές ψυχοσωματικές βλάβες.

Ουσιαστικά όσο και να έχουμε ωριμάσει η ανάγκη σύνδεσης βρίσκεται στον πυρήνα της ύπαρξής μας μια και είμαστε γεννετικά προγραμματισμένοι με αυτό το τρόπο.
 

ntinosam

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Ιαν 2007
Μηνύματα
652
Κριτικές
31
Like
6.020
Πόντοι
11.005
Η ζωή δεν είναι μόνο ύπνος, φαι, χέσιμο, σεξ.

Η ζωή είναι γεμάτη εμπειρίες, αναζητήσεις, προκλήσεις, και ανάγκες που μεταβάλλονται και που κάθε άνθρωπος θέλει να καλύψει και να νιώσει ότι πλησιάζει στην ολοκλήρωση.

Πολλοί μπορούν να ισχυριστουν ότι σε κάποια φάση της ζωής τους δεν χρειάζονταν κάτι παραπάνω από καλό σεξ. Οι περισσότεροι το έχουμε ζήσει αυτό σε κάποια περίοδο.

Όμως αλίμονο σε εκείνους που δεν ξεπέρασαν ποτέ αυτή τη φάση.

Γιατί πέρα από το σεξ μόνο μια γυναίκα μπορεί να κάνει έναν άντρα να αισθάνεται ολοκληρωμένος.
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Για να ''γυρίσω'' στο ''πνεύμα'' του site.

Ξέρω ότι πολλοί ''σκληροπυρηνικοί'' συνφορουμίτες θα καταλήξουν στο ότι ο Bowlby ήταν απλά άλλος ένας πιρφόρος !! :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Επίσης για να μην παρεξηγηθώ. Είμαι ένθερμος πολέμιος των μελό συμπεριφορών ( γούτσου γούτσου, αγάπη και προδέρμ ) που συνοψίζονται στο ''να κάνω τη ψυχή μου χαλάκι για να σκουπίσει τα πόδια της η κάθε πριγκηπέσα''.

Ομως ανάμεσα σε ακραίες πρακτικές,που επιβάλουν τα ενδόψυχα κάποιων με βάση τις συνήθως τραυματικές εμεπιρίες τους, υπάρχει και ένας ενδιάμεσος δρόμος που προσεγγίζει την αλήθεια πιο αντικειμενικά. Και ο καλύτερος ''φωτισμός'' για να βρεί κάποιος αυτό τον δρόμο είναι να ανοίγει που και που και κανένα έγκριτο επιστημονικό βιβλίο.

Καλή συνέχεια σε όλους !!:hi::hi::hi:
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
Για να ''γυρίσω'' στο ''πνεύμα'' του site.

Ξέρω ότι πολλοί ''σκληροπυρηνικοί'' συνφορουμίτες θα καταλήξουν στο ότι ο Bowlby ήταν απλά άλλος ένας πιρφόρος !! :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Επίσης για να μην παρεξηγηθώ. Είμαι ένθερμος πολέμιος των μελό συμπεριφορών ( γούτσου γούτσου, αγάπη και προδέρμ ) που συνοψίζονται στο ''να κάνω τη ψυχή μου χαλάκι για να σκουπίσει τα πόδια της η κάθε πριγκηπέσα''.

Ομως ανάμεσα σε ακραίες πρακτικές,που επιβάλουν τα ενδόψυχα κάποιων με βάση τις συνήθως τραυματικές εμεπιρίες τους, υπάρχει και ένας ενδιάμεσος δρόμος που προσεγγίζει την αλήθεια πιο αντικειμενικά. Και ο καλύτερος ''φωτισμός'' για να βρεί κάποιος αυτό τον δρόμο είναι να ανοίγει που και που και κανένα έγκριτο επιστημονικό βιβλίο.

Καλή συνέχεια σε όλους !!:hi::hi::hi:
Εμενα μου προξενει εντυπωση πως οτι ειναι διαφορετικο της κοινης λογικης,θα πρεπει να αποδιδεται σε τραυματα
Ειναι αδικο αυτο γιατι δεν αφηνει υγιη χωρο στην αλλη αποψη.
Υπαρχουν ανθρωποι που αναζητουν αλλου την ολοκληρωση τους και οχι στη συμπληρωση απο μια γυναικα

Που αυτοι αρνουνται να συρθουν μαζι με το "καραβι"
Που νοιωθουν ανακουφισμενοι και πληρεις στα δικα τους λιμανια που ΔΕΝ εχουν παιδια και οικογενεια.

Αυτα τα θελει η γυναικα απο ενστικτο.
Προσωπικα μου τη δινουν οι ανδρες που εχουν την οικογενεια τους αλλα το παιζουν και αλλου γαμιαδες με το μικρο πουλι τους που διψα για επιβεβαιωση.
Ο εγωισμος του ανθρωπου δεν εχει ορια.
Τουλαχιστον εγω και οι ομοιδεατες μου δε τα θελουμε ολα δικα μας.
Αρκουμαστε σε αυτα που μας δινει η πορεια μας.
Οι γυναικες εχουν δευτερευοντα ρολο αν και κρατουν στα χερια τους ενα ισχυρο οπλο:την ικανοποιηση των σεξουαλικων αναγκων μας.

Αναρρωτησου απλα το εξης:τι θα σημαιναν για σενα οι γυναικες αν δεν υπηρχε σεξ;
Το πως θα απαντησεις θα καθορισει και την ειλικρινη σου σταση απεναντι τους...
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.109
Κριτικές
124
Like
51.173
Πόντοι
27.261
Οπως έγραψα και στην αρχή του thread, pάντα αναρωτιόμουν βλέποντας την αγορά του αγοραίου σέξ για το λόγο ύπαρξης των κωλάδικων που στην πιο βαθειά argo αποκαλούνται καψουράδικα.

Δεν μιλάω για τα στριπτιζάδικα. Εκεί κάποιος πληρώνει κυρίως για να δεί ένα στριπτίζ η και για κάποιο ‘’προσωπικό χωρό ‘’ δηλαδή κάποιο εκτεταμένο μπαλαμούτι.

Μιλάω για τα κωλάδικα/καψουράδικα όπου κάποιοι άντρες πηγαίνουν και πληρώνουν ουσιαστικά μια γυναίκα για να κάτσει απλά δίπλα τους και να ‘’ακούσει το πόνο’’ τους.

Χρηματοοικονομικά η άσκηση δεν βγαίνει με την καμμία. Αν κάποιος κάτσει μια ώρα παρέα με μια τέτοια κοπέλα και χρεωθεί 3 ποτά δικά του και άλλα 3 της κοπέλας ο λογαριασμός γράφει 60 - 80 ευρώ minimum. Την ίδια στιγμή μπορεί στο μετάξι να γαμήσει με 10 ευρώ, στη Φυλής με 20 ευρώ, η σε ένα studio με 60 ευρώ.

Προφανώς κάποια άλλη αντρική ανάγκη ικανοποιείται μέσα σε αυτά τα μαγαζιά.
και εγω ακομα δεν εχω καταληξει καπου.
πιο παλια πηγαινα επιτηδες για να παρατηρω καταστασεις και τυπους.
εννοειται και για να γελασω βεβαια.
ποιος ο λογος να χαλαει τοσα φραγκα, αλλα και να πρηζει το μουνι της καθε κωλομπαροβιας, για να λεει τον πονο του και να μυξοκλαιει το καθε ναυαγιο ?
αφου ολοι τα ιδια λενε πανω κατω και η αλλη καθε μερα ακουει την ιδια ιστορια, απο 5-6 διαφορετικους που την πλευριζουν.
απο οπου και να το δεις, ειναι τραγελαφικη μαλακια.
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
και εγω ακομα δεν εχω καταληξει καπου.
πιο παλια πηγαινα επιτηδες για να παρατηρω καταστασεις και τυπους.
εννοειται και για να γελασω βεβαια.
ποιος ο λογος να χαλαει τοσα φραγκα, αλλα και να πρηζει το μουνι της καθε κωλομπαροβιας, για να λεει τον πονο του και να μυξοκλαιει το καθε ναυαγιο ?
αφου ολοι τα ιδια λενε πανω κατω και η αλλη καθε μερα ακουει την ιδια ιστορια, απο 5-6 διαφορετικους που την πλευριζουν.
απο οπου και να το δεις, ειναι τραγελαφικη μαλακια.
Για τα κολαδικα ουτε κι εγω ποτε το καταλαβα.
Πληρωνεις για να πιασεις συζητηση σε μια γυναικα προθυμη να σε ακουσει κατι που γινεται ευκολα και δωρεαν και σε οποιοδηποτε αλλο μαγαζι.
Θυμαμαι καποια στιγμη ειχα παει ως φανταρος
Ειχα ρωτησει ποσο παιρνεις για σεξ;
Και ειπε οχι σεξ δεν κανω.
Ε και ειπα τι "μονο μελι και τηγανιτα γιοκ?"
Μαλακια ειναι να πληρωνεις θεατρο σκιων σε τιμη κανονικης παραστασης.
Αν ηταν να τις γαμουσες κιολας σε κανα απομερο δωματιακι θα χε τη φαση του δε λεω
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Εμενα μου προξενει εντυπωση πως οτι ειναι διαφορετικο της κοινης λογικης,θα πρεπει να αποδιδεται σε τραυματα
Ειναι αδικο αυτο γιατι δεν αφηνει υγιη χωρο στην αλλη αποψη.
Υπαρχουν ανθρωποι που αναζητουν αλλου την ολοκληρωση τους και οχι στη συμπληρωση απο μια γυναικα

Που αυτοι αρνουνται να συρθουν μαζι με το "καραβι"
Που νοιωθουν ανακουφισμενοι και πληρεις στα δικα τους λιμανια που ΔΕΝ εχουν παιδια και οικογενεια.

Αυτα τα θελει η γυναικα απο ενστικτο.
Προσωπικα μου τη δινουν οι ανδρες που εχουν την οικογενεια τους αλλα το παιζουν και αλλου γαμιαδες με το μικρο πουλι τους που διψα για επιβεβαιωση.
Ο εγωισμος του ανθρωπου δεν εχει ορια.
Τουλαχιστον εγω και οι ομοιδεατες μου δε τα θελουμε ολα δικα μας.
Αρκουμαστε σε αυτα που μας δινει η πορεια μας.
Οι γυναικες εχουν δευτερευοντα ρολο αν και κρατουν στα χερια τους ενα ισχυρο οπλο:την ικανοποιηση των σεξουαλικων αναγκων μας.

Αναρρωτησου απλα το εξης:τι θα σημαιναν για σενα οι γυναικες αν δεν υπηρχε σεξ;
Το πως θα απαντησεις θα καθορισει και την ειλικρινη σου σταση απεναντι τους...
Πάμε ένα ένα τα σημεία που έθεσες.

Ολα τα δεδομένα που ανέφερα σχετικά με τις ψυχιατρικές/ψυχολογικές μελέτες αναφέρονται σε ''στατιστικές πλειοψηφίες''.
Αν ρωτάς αν υπάρχουν εξαιρέσεις ασφαλώς και υπάρχουν. Υπάρχουν άνθρωποι που είτε για λογους ιδότυπης δικής τους φύσης είτε για λόγους βιωμάτων είναι η γίνονται αντίσοιχα μονήρεις.

Δεν ισχυρίστηκα ότι προσωπικά αναζητώ την ''ολοκλήρωσή'' μου μέσα απο μια σχέση η ότι αυτό είναι θεμιτό η σκόπιμο.
Αλλά ούτε και ότι όσοι έχουν μια ουσιαστική και σωστή για τα μέτρα τους σχέση ''ολοκλήρωσαν'' τη ζωή τους.
Είναι ένα άλλο μεγαλύτερο θέμα η ''ολοκλήρωση'' μην το μπερδεύεις με την συντροφικότητα.
Ούτε απαραίτητη ούτε αναγκαία συνθήκη αποτελεί η συντροφικότητα για το ότι έχει ο κθαένας στο κεφάλι του ως ΄΄ολοκλήρωση΄΄.

Ό άνθρωπος φίλε είναι ο αρχιτέκτονας της ζωής του.
Πράγματι υπάρχουν άνθρωποι που αποφασίζουν να αναζητήσουν την ολοκλήρωση τους μέσα στην απομόνωση και την μοναχικότητά τους εξυπηρετόντας αφοσιωμένοι έναν άλλο δικό τους αποτερο σκοπό.
Κατά την ταπεινή μου άποψη κομβική σημασία σε αυτή τους την στάση ζωής είναι το αν αυτή είναι αποτέλεσμα επιλογής η αποτέλεσμα άμεσου η έμεσου εξαναγκασμού.

Η μητρότητα είναι ενστικτώδης όπως γράφεις. Η πατρότητα όμως που δέν ανέφερες είναι επίκτητη. Και το να μιλούν κάποιοι για το πώς πιστεύουν ότι θα ένοιωθαν με ένα παιδί χωρίς να το έχουν ποτέ αποκτήσει, έχει τόση αξία όση και το να πως μιλάω εγώ για το πως θα αισθανομουν αν ήμουν ο...Μαραντόνα. :grin: :grin:

Το γεγονός ότι κάποιοι άντρες ( πάρα πολλοί, η πλειοψηφία ίσως ) έχουν την οικογένειά τους αλλά ικανοποιούν τις σεξουαλικές ανάγκες τους με τις επαγγελματίες δείχνει ότι κάτι στο θεσμό του γάμου είναι στρεβλό. Αλλά αυτό είναι μια άλλη πολύ μεγάλη συζήτηση.

Οσο για το να αναρωτηθώ πως θα έβλεπα τις γυναίκες αν δεν υπήρχε το σέξ.

Το ερώτημα στερείται λογικής βάσεως για τον παρακάτω λόγο.

Αν υπήρχαν γυναικες αλλά δεν υπήρχε το σέξ φίλε τότε η απλά δεν θα υπήρχαμε ( θα εξαφανιζομασταν ), είτε αν υπήρχαμε και αναπαραγόμασταν άνευ σέξ θα είμασταν είδος ερμαφρόδιτο άρα δεν θα υπήρχε και ο διαχωρισμός άντρα γυναίκα, άρα θα έλειπαν οι γυναίκες τότε.

Δεν προσπαθώ να πείσω ούτε έσένα ούτε κανένα για τίποτα. Απλά λίγη τροφή για σκέψη προσπαθώ να δώσω :hi::hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom