Νέα

"ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΥΣ"... & Aραβωνιασμένους... δεκτοί κι αυτοί!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nikos32p
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 975
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Δεν διαφωνώ ρέγκε  :-* :-* :-* :-*
Απλώς πιο πολύ σχολιάζω το ότι οι περισσότεροι δεν έχουν καν στο μυαλό τους ότι πρέπει να ακούνε πρώτα τον εαυτό τους.

Και σόρι κιόλας, αλλά το ότι δεν είναι εύκολο δεν είναι δικαιολογία. Καταλαβαίνω κάποιος να φοβάται, ακόμα και να το βάζει κάτω μερικές φορές, φυσικό είναι, άνθρωποι είμαστε. Αλλά αυτό σημαίνει ότι δεν πρέπει καν να προπαθούμε; Και στο κάτω κάτω, ας επιλέξουν να μην αλλάξουν τη ζωή τους. Αλλά τότε να μην κλαψομουνιάζουν κιόλας. Σέβομαι τις επιλογές μου σημαίνει πως ακόμα κι αν επιλέγω κάτι που δε με ικανοποιεί απόλυτα, και το επιλέγω για τον οποιοδήποτε λόγο, είμαι ικανοποιημένος με αυτή την επιλογή.

Αν κάποιος πρέπει να χάσει 80 κιλά και τα χάνει, χίλια μπράβο του. Αν δεν τα χάνει αλλά λέει ότι μια χαρά είναι και σ'αυτά τα κιλά (και το πιστεύει), πάλι μπράβο του. Αν όμως εμ δεν τα χάνει και εμ μυξοκλαίει για την κατάστασή του, σόρι, αλλά ούτε δικαιολογείται το κλάμα του ούτε αξίζει να τον λυπηθώ. Γουστάρει τη μίρλα και τη μιζέρια, δε θα κάτσω να τον παρηγορώ κιόλας.

:boobies:
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
πες μου ποια εισαι και τι εκανες στην ΒΟΟΜΒ!!!!!!!!!!!!!! :o :o :o :o :o :o :o :o
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
πες μου ποια εισαι και τι εκανες στην ΒΟΟΜΒ!!!!!!!!!!!!!! :o :o :o :o :o :o :o :o

Ρε λείπει ο ινδιάνος τόσο καιρό και λείπει η μισή ψυχή μου  :'(
Άτιμο κυνήγι, πόσο να κρατάει πια?

ΦΕΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΙΝΔΙΑΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

Edit: Διαφωνάς; Πες το αμα ειναι, τώρα που έχω πάρει φόρα και γράφω σεντόνια  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Reggae23

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2009
Μηνύματα
453
Like
2
Πόντοι
1
Δεν διαφωνώ ρέγκε  :-* :-* :-* :-*
Απλώς πιο πολύ σχολιάζω το ότι οι περισσότεροι δεν έχουν καν στο μυαλό τους ότι πρέπει να ακούνε πρώτα τον εαυτό τους.

Και σόρι κιόλας, αλλά το ότι δεν είναι εύκολο δεν είναι δικαιολογία. Καταλαβαίνω κάποιος να φοβάται, ακόμα και να το βάζει κάτω μερικές φορές, φυσικό είναι, άνθρωποι είμαστε. Αλλά αυτό σημαίνει ότι δεν πρέπει καν να προπαθούμε; Και στο κάτω κάτω, ας επιλέξουν να μην αλλάξουν τη ζωή τους. Αλλά τότε να μην κλαψομουνιάζουν κιόλας. Σέβομαι τις επιλογές μου σημαίνει πως ακόμα κι αν επιλέγω κάτι που δε με ικανοποιεί απόλυτα, και το επιλέγω για τον οποιοδήποτε λόγο, είμαι ικανοποιημένος με αυτή την επιλογή.

Αν κάποιος πρέπει να χάσει 80 κιλά και τα χάνει, χίλια μπράβο του. Αν δεν τα χάνει αλλά λέει ότι μια χαρά είναι και σ'αυτά τα κιλά (και το πιστεύει), πάλι μπράβο του. Αν όμως εμ δεν τα χάνει και εμ μυξοκλαίει για την κατάστασή του, σόρι, αλλά ούτε δικαιολογείται το κλάμα του ούτε αξίζει να τον λυπηθώ. Γουστάρει τη μίρλα και τη μιζέρια, δε θα κάτσω να τον παρηγορώ κιόλας.

:boobies:

Ναί μόνο που μπορεί να έχει πρόβλημα υγείας.Βλέπεις ? Θα στο πω με ένα απλό παραδειγμα.

Όλοι ξέρουμε ότι το κέρατο είναι κατακριτέο και ότι δεν βγάζει πουθενά.Εστω λοιπόν οτι έχουμε 2 κοπέλες η μία αντικειμενικά μουνάρα η άλλα πιο πατσαβουρα δεν γίνεται.Και σου λένε και οι δύο είμαστε κατά του κέρατου.Προφανώς χαίρω πολύ.

Η μία χωρίζει και με το που μαθαίνεται έχει 60 προτάσεις,η άλλη για να βρει γκόμενο.....κλάφτα....

Ποιανής η δήλωση έχει μεγαλύτερη αξία ? Προφανώς της 2ης.Εκείνη πρέπει να ανέβει τον Όλυμπο που λέγαμε.

Τι θέλω να πω ? Ναι πολλές φορές στην ζωή πρέπει να κάνεις το κάτι παραπάνω και την ανατροπή.Αλλα μερικές φορές σε υπερβαίνει.Δεν είναι δικαιολογία είναι πραγματικότητα.
Κατα τα άλλα συμφωνώ με την λογική σου.

Θα το ξαναπώ.η πηγή της ανασφάλειας είναι η έλλειψη εναλλακτικής λύσης...
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Θα το ξαναπώ.η πηγή της ανασφάλειας είναι η έλλειψη εναλλακτικής λύσης...

Αυτό καλά κάνεις και το ξαναλές, είναι μεγάλη αλήθεια.

Και είπα, δε χρειάζεται να κάνεις πάντα την ανατροπή. Αλλά ας είσαι ικανοποιημένος και που δεν την κάνεις. Ο παππούς μου κεράτωνε τη γιαγιά μου κι εκείνη το ήξερε. Δεν της άρεσε αλλά δεν τον χώριζε κιόλας, ΟΜΩΣ το είχε δεχτεί και δεν του δημιουργούσε πρόβλημα (και τώρα που πέθανε ο παππούς μου δεν λέει ποτέ άσχημη κουβέντα γι'αυτόν)  :cheesy:

Πες εγώ δεν έχω τη λογική της και δεν δέχομαι το κέρατο. Όμως από τη στιγμή που εκείνη έζησε χαρούμενη ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ (άλλο βασικό πράγμα για μένα), ποιος είναι αυτός που μπορεί να πει ότι δεν έκανε καλά;
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
James λογικό είναι, έφαγες ολόκληρο το αρνι, του γείτονα, και μετά και τα αρνιά της ταβέρνας!
Μ'έβαλες σε σκέψεις, για κανά έκτακτο τρέχω που και που, λες να την πατήσω και να αρχίσουν οι μονιμοποιήσεις?
Με προβλημάτισες...
φίλε ο μοναδικός λόγος που γίνομαι ρόμπα (γράφω γιατί έτσι ξεσπαθώνω, και παλιά το έκανα-δεν τα δημοσίευα όμως) και τα λέω όλα αυτά είναι για παραδειγματισμό!!!

Τρελάθηκα (απο κει ξεκίνησα) με το γιατρό που βγάζει λεφτά και ψάχνει γκόμενα! Σαν να βλέπω εμένα πριν κάποια χρόνια!

Ελπίζω να διαβάζει την κατάντια (όπως κι άλλοι επίδοξοι γαμήκουλες) και να το σκεφτείτε όλοι καλύτερα.....
 

Reggae23

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2009
Μηνύματα
453
Like
2
Πόντοι
1
Αυτό καλά κάνεις και το ξαναλές, είναι μεγάλη αλήθεια.

Και είπα, δε χρειάζεται να κάνεις πάντα την ανατροπή. Αλλά ας είσαι ικανοποιημένος και που δεν την κάνεις. Ο παππούς μου κεράτωνε τη γιαγιά μου κι εκείνη το ήξερε. Δεν της άρεσε αλλά δεν τον χώριζε κιόλας, ΟΜΩΣ το είχε δεχτεί και δεν του δημιουργούσε πρόβλημα (και τώρα που πέθανε ο παππούς μου δεν λέει ποτέ άσχημη κουβέντα γι'αυτόν)  :cheesy:

Πες εγώ δεν έχω τη λογική της και δεν δέχομαι το κέρατο. Όμως από τη στιγμή που εκείνη έζησε χαρούμενη ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ (άλλο βασικό πράγμα για μένα), ποιος είναι αυτός που μπορεί να πει ότι δεν έκανε καλά;

Κανείς φυσικά.Κάνεις μια επιλογή και δεν μετανιώνεις ποτέ.Το να μου πεί κάποιος που έχει Ferrari ότι το καλό αυτοκίνητο δεν έχει σημασία σε οτιδήποτε δεν μου λέει τίποτε είναι εκ τους ασφαλούς.θέλω να μου το πεί αυτός με το Fiat Punto.

Απο κει και πέρα σίγουρα το να είσαι ικανοποιημένος είναι το βασικότερο.Αλλα Θέλει πολλά κιλά @@.
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Κανείς φυσικά.Κάνεις μια επιλογή και δεν μετανιώνεις ποτέ.Το να μου πεί κάποιος που έχει Ferrari ότι το καλό αυτοκίνητο δεν έχει σημασία σε οτιδήποτε δεν μου λέει τίποτε είναι εκ τους ασφαλούς.θέλω να μου το πεί αυτός με το Fiat Punto.

Απο κει και πέρα σίγουρα το να είσαι ικανοποιημένος είναι το βασικότερο.Αλλα Θέλει πολλά κιλά @@.

Εμένα μου το έχουν πει, όχι για να απαξιώσουν τη Φεράρι, αλλά απλώς επειδή περνούσαν μια χαρά και με το φιατάκι τους ή έστω συμβιβάζονταν με το γεγονός ότι δε θα αποκτήσουν ποτέ φεράρι.

Αν δεν την είχα δει και ζήσει αυτή τη συμπεριφορά δε θα την υποστήριζα τόσο θερμά  :cheesy: :boobies:
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Αλήθεια ήταν όντως ατύχημα(από προσπερματικά υγρά) η εγκυμοσύνη
ή το προσπαθούσατε  συνειδητά;
Τσακαλάκι είσαι! από προσπερματικά υγρά έγινε.
Αλλά όταν παίζεις με τη φωτιά συνέχεια, κάποια στιγμή θα γίνει η στραβή και το ξέρεις. Μ΄αυτλη τη λογική ναι ήταν συνειδητή επιλογή!


Τσιγγούνης δεν είμαι πάντως.....)για τα προφυλακτικά λέω sitl)


και κάτι ακόμα Αμερικανάκι...

Είπες ότι ο μπαμπάς σου σας εγκατέλειψε για μια μικρούλα!

Τι ωραία που τον αφορίζετε που άφησε τη γυναίκα του και τα παιδιά του για τον έρωτά του!

Αλλά πολύ ωραία απ την άλλη αφορίζετε και το αντίθετο! Γιατί δεν χώρισες ρε_ μου είπατε πολλοί, πολλές φορές εδώ μέσα!

Βλέπετε το γκρεμό και το ρέμα?

Εύκολο να μιλάς απ την απ έξω.κάθε βήμα όμως που κάνεις σε τέτοιες περιπτώσεις συχνά δεν έχει γυρισμό.

...και το ρέμα γίνεται σιγά σιγά χείμαρος και καταράχτης...
ενώ ο γκρεμός, βουνό....
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Τα παιδιά δεν τα αφήνουμε, παλεύουμε γι'αυτά (από τη στιγμή που τα θέλαμε)...  :'(

για συνέχισε τζέιμς την ιστορία!!
 

arcans70

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
830
Like
16
Πόντοι
6
τζειμς μουνακιας ησουν και συμφωνω μαζι σου ρε φιλε.το μουνοδουλος το λεω διοτι ρε φιλε σε κολησαν στο τοιχο αυτες οι 2 γυναικες και εχασες την μπαλα.αυτα που εχει κανει εσυ τα εχουμν κανει και αλλοι και τα κανουν και αλλοι αυτη τη στιγμη που μιλαμε.το οτι υπηρξες αρσενικη πουτανα φιλε δεν σε σωνει σε τιποτα απο τα σημερινα αποτελεσματα.το θεμα ειναι οτι εφαγες ενα χαστουκι απο το θεο για να συνελθεις.ευχομαι να συνελθεις.
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Τα παιδιά δεν τα αφήνουμε, παλεύουμε γι'αυτά (από τη στιγμή που τα θέλαμε)...  :'(

για συνέχισε τζέιμς την ιστορία!!
  Για να σε προϊδεάσω λιγάκι θέλω να σου πω αγαπητή μου boomb ότι μαλακίες μέχρι στιγμής δεν έκανα, γι αυτό και αντιδρώ έτσι που με κράζετε.

  Μπορεί να έχασα την 1η επιχείρηση αλλά αυτό όπως έχω πει δεν είχε να κάνει με τα προσωπικά μου τόσο, όσο με δικά μου λάθη. Πόσες και πόσες επιχειρήσεις βουλιάζουν και κάνουν λάθη. Κατηγορώ τον εαυτό μου για καθαρά επαγγελματικά λάθη (ίσως βέβαια ξαναλέω, να μην είχα τέλεια ψυχολογία, αλλά και τώρα ακόμα τόσα χρόνια μετά δεν μπορώ να βρω λύση. Αν τη βρω, ξαναρχίζω την ίδια δουλειά έστω κι απ΄ το μηδέν. Δεν το ξεκινάω όμως γιατί ξέρω ότι θα κολλήσω στο ίδιο σημείο με τότε). 

  Μέχρι εκείνη τη στιγμή, Μαϊος 2006, δεν έκανα λάθη εξαιτίας της ύπαρξης των 2 γυναικών. Μην ξεχνάτε άλλωστε ότι το προηγούμενο καλοκαίρι, παρά τα τεράστια προβλήματα (πιάστηκε το στομάχι μου είπε ένας αναγνώστης), κατάφερα να κάνω ένα γύρισμα εκατομμυρίων που κανείς δεν το πίστευε!
  Φίλοι και συγγενείς, έψαχναν να βρουν τρόπο να ξεχειμωνιάσουν τα παιδιά μου και το μόνο που έμενε ήταν να μετακομίσουμε  όλοι μαζί …. στο στούντιο της εγγυμονούσας φίλης μου!

Παρά την τεράστια όμως πίεση, βρήκα την ψυχολογία, και όταν έρχονταν φίλοι και συγγενείς να δουν το καινούργιο σπίτι αλλά και μαγαζί, τους πεταγόταν τα μάτια!

  Και το μαγαζί φίλε Αρκάνς, παρότι ξεσκιζόμασταν στο πήδημα, δεν το άφηνα στο έλεος! Ίσως έτσι να φάνηκε απ τις περιγραφές μου (λάθος μηνύματα). Αλλά απεναντίας απ τις πρώτες μέρες πετούσε! Φεβρουάριο έως Μαϊο έβγαζε τουλάχιστον 5-8 χιλ ευρώ/ μήνα καθαρά στη τσέπη μου!

  Κι έτσι αγαπητή μου boomb αφού παρά τις συνεχόμενες μαλακίες την έβγαλα καθαρή, ένοιωθα πλέον Θεός! Κανείς δεν με σταματούσε και άρχισα ήδη να σχεδιάζω και να ψάχνω να ανοίξω και 2ο ίδιο! Έως το τέλος του χρόνου θα λειτουργούσε κι αυτό!

  Αρκεί να μη γινόταν κάτι άλλο πάλι που θα με έβγαζε απ το στόχο μου! επαναλαμβάμω για άλλη μια φορά, κι ας γίνω κουραστικός. Ποτέ δεν έφυγα απ το στόχο μου, ότι κι αν γινόταν στην ερωτική μου ζωή. Ούτε η εγκυμοσύνη, ούτε το παιδί, ούτε η αλλαγή δουλειάς-σπιτιού με έριξαν έξω. Δεν ρίσκαρα τίποτα μπρος στην ευημερία και την παραγωγή χρήματος!!!! Σκληρό και αδίστακτο με έλεγαν και οι δύο, όπως επίσης ότι δεν τις λογαριάζω μπροστά στο χρήμα, αλλά άλλες φορές ότι δεν θα ΅πεθάνω΅ ποτέ  (επαγγελματικά). Πάνω απ όλα τα αισθήματα αυτό που περισσότερο ένιωθαν και οι δύο για μένα ήταν θαυμασμός και  δέος για τις ικανότητές μου. Το λέω αυτό (έστω κι αν φαίνεται έπαρση boomb που είπες νωρίτερα) γιατί έχει μεγάλη σημασία στη συνέχεια….

….μια συνέχεια που φοβάμαι λίγο να την πω, γιατί αφού έφαγα τόσο κράξιμο μέχρι τώρα που πίστευα ότι δεν έκανα και τίποτα, φαντάζομαι τι έχω να ακούσω τώρα!

Τον καιρό εκείνο  που εξαντλημένος από όλα αυτά που προηγήθηκαν ήθελα λίγο να ξεκουραστώ και να αφεθώ….. όμως στις γυναίκες και στις μπίζνες δεν πρέπει να εφησυχάζεις ούτε δευτερόλεπτο……


στην πορεία λοιπόν θα δείτε τις απανωτές μαλακίες που οδήγησαν τη μεν γυναίκα μου εδώ και 2 χρόνια να με έχει αποθηκευμένο στο κινητό της «Ο δεν ξέρει τι του γίνεται» αντί για το όνομά μου, τη δε Άνι να με μισεί θανάσιμα και να οργανώνει το «θάνατό» μου……

Σαν τρέιλερ ταινίας δεν ακούγεται? Ρε να το κρατήσω και να πουλήσω τη συνέχεια σε κάνα σεναριογράφο να βγάλω λεφτά? Δίνω τζάμπα τροφή στους συγγραφείς εδώ μέσα! Θα το σκεφτώ. Πάντως ούτε ο Χίτσοκ θα μπορούσε να φανταστεί τη συνέχεια…..
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
αμαν!
θα μας σκασεις! :-
 

amerikanaki

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2006
Μηνύματα
111
Like
0
Πόντοι
1
Και το μαγαζί φίλε Αρκάνς, παρότι ξεσκιζόμασταν στο πήδημα, δεν το άφηνα στο έλεος! Ίσως έτσι να φάνηκε απ τις περιγραφές μου (λάθος μηνύματα). Αλλά απεναντίας απ τις πρώτες μέρες πετούσε! Φεβρουάριο έως Μαϊο έβγαζε τουλάχιστον 5-8 χιλ ευρώ/ μήνα καθαρά στη τσέπη μου!
Καλε τι δοθλεια ειναι αυτη να την κανουμε και εμεις??
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Τώρα όμως δε γλινεται να γράψω άλλο γιατί είμαι στη δολειά. το βράδι θα κοιμηθώ και α΄ριο θα επισκεφτώ το φίλο μου τον Αρκάνς κι αν μο δώσει την άδεια αύριο το βράδι γράφω τη συνέχεια!!! Υπομονή φίλοι μου!

Αρκάνς ισχύει το καφεδάκι ε? Δεν πιστεύω να με σιχάθηκες και να μη θες να με δεις?χιχιχι!

θα σου τηλ αυριο το πρωι/μεσημεράκι...
 

sexoula

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.401
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
οχουυυυυ τωρα βρηκες που ηρθα κι εγω?? >:( >:(
 

arcans70

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
830
Like
16
Πόντοι
6
Τώρα όμως δε γλινεται να γράψω άλλο γιατί είμαι στη δολειά. το βράδι θα κοιμηθώ και α΄ριο θα επισκεφτώ το φίλο μου τον Αρκάνς κι αν μο δώσει την άδεια αύριο το βράδι γράφω τη συνέχεια!!! Υπομονή φίλοι μου!

Αρκάνς ισχύει το καφεδάκι ε? Δεν πιστεύω να με σιχάθηκες και να μη θες να με δεις?χιχιχι!

θα σου τηλ αυριο το πρωι/μεσημεράκι...
ναι ρε φιλε οπως εχουμε πει.
δες τα πμ σου ρε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom