Νέα

"ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΥΣ"... & Aραβωνιασμένους... δεκτοί κι αυτοί!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nikos32p
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 975
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
Δυστυχώς στην Ελλάδα η γνώμη και η άποψη είναι σαν την κωλοτρυπίδα.....

ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΜΙΑ.....

ΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ.....
γιαυτο μην τους γαμας την κωλοτρυπιδα και αστους να μιλανε...γιαυτο ειναι τα φορουμ...
 

giorgos58

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
13.713
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
166
αλλα και αντιστροφα,καθε μερα μπριζολα θα τρως;πρεπει να φας και καμια φακη...
Αναποδα δεν ταιριαζη δεν μπορης να εννοεις την γυναικα σου μπριζολα και την αλλη φακη  :think: δεν θα πας καθολου στην φακη θα παραμεινης στην μπριζολα
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Δυστυχώς στην Ελλάδα η γνώμη και η άποψη είναι σαν την κωλοτρυπίδα.....

ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΜΙΑ.....

ΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ.....

Ναι σωστά πρέπει κάποιος να είναι στη δική σου θέση (του κάθε εσύ) για να λέει ότι κάτι δεν πάει καλά.

Εγώ ξέρω παντρεμένους που μένουν στη μιζέρια τους και χωρισμένους που τόλμησαν να διεκδικήσουν τη ζωή που ήθελαν, από πόυ κι ως πού δεν μπορώ να κρίνω ποιος είναι πιο ευτυχισμένος και ποιος έκανε το καλύτερο;
 

nassinio

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2008
Μηνύματα
180
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
1
Ναι σωστά πρέπει κάποιος να είναι στη δική σου θέση (του κάθε εσύ) για να λέει ότι κάτι δεν πάει καλά.

Εγώ ξέρω παντρεμένους που μένουν στη μιζέρια τους και χωρισμένους που τόλμησαν να διεκδικήσουν τη ζωή που ήθελαν, από πόυ κι ως πού δεν μπορώ να κρίνω ποιος είναι πιο ευτυχισμένος και ποιος έκανε το καλύτερο;

Καλό μου κορίτσι η ζωή είναι τόσο μεγάλη και έχει τόσα πολλά να σου δείξει που δεν μπορείς ούτε να τα φανταστείς....

Σίγουρα θα πω πως όποιος μαθαίνει από τα λάθη του είναι έξυπνος....
Όποιος μάθαινε από τα λάθει των άλλων είναι σοφός....

Εάν λοιπόν θεωρείς τον εαυτό σου σοφό τότε προχώρα στην κριτική σου....

Όμως να έχεις πολύ καλά κριμένο στο πίσω μέρος του μυαλού σου πως μπορεί να είσαι ένας απλός άνθρωπος.... και σαν τέτοιος μπορεί να έχεις αδυναμίες και ελλείμματα.....
Και εάν όχι εσύ τότε μπορεί ο διπλανός σου....
Ίσως και ο παραδίπλα...
 

Επισκέπτης
Κατσε να παρουμε τα πραγματα απο την αρχη......
το '93 ερχετε ο γερος Ελλαδα να δει τον αδερφο του κτλ....

λιγο γαμημενο σεβασμο σαβουρα προς τον πατερα σου καλο θα ηταν να ειχες...ακου γερος...

.γυριζει και μας λεει σασ εχω μια εκπληξη.....μετακουμιζουμε Ελλαδα   Αγορασε λεει ενα μαγαζι με τον αδελφο του και θα το δουλεψουμε μαζι....φυσικα δεν συμφωνησαμε η μανα μου με της αδελφες μου (3). Για να μην τα πολυλογω....λεει η ερχεστε.....η φευγω μονος....φθσικα η μανα μου ακουλουθησε οπως και εμεις αν και δεν θελαμε.

τον τρωγατε τον ανθρωπο τοσες γυναικες...
Ε βεβαια αν δεν του κανατε καψονι δεν μπορουσατε.Χαζες εισασταν εξαλου να ερθετε εδω να αρχισετε λαντζα και ιστοριες?Ας το δουλευε μονος του ο μαλακας να σας πληρωνε τα στρινγκ και τα καλυντικα πριν βγειτε σε καμια νεα υορκη να κανετε πασαρελα οπως τις μαυρουκες...

το ΄94 ηρθαμε 1η φορα για διακοπες...μας καλαρεσε αφοθ ηταν διακοπες....παραλια και ετσι καθε μερα...και ετσι συμφωνησαμε να παμε και εμεις.

εμ κοτες...μυριστικατε παραλια και τοτε αμεσως καβλωσατε και σας επεσε η μυτη και ο εγωισμος

anyway μολις βγηκε το all-inclusive η δουλεια επεσε....και ετσι πιανει ο γερος δουλεια σε χοτελ της περιοχης ως νυχτερινος ρεσεπσιονιστ.....και εκει αρχισαν ολα...

λογικο και αναμενομενο.
με τοσες στριγκλες στην οικογενεια ο ανθρωπος επι καθημερινης βασης πως να μην τρελαθει με την δουλεια αυτη?
Παντως με τοσες γυναικες στην οικογενεια αργα η γρηγορα θα σας την εκανε...ακομα και με την μπακαλισα της γειτονιας...
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
Καλό μου κορίτσι η ζωή είναι τόσο μεγάλη και έχει τόσα πολλά να σου δείξει που δεν μπορείς ούτε να τα φανταστείς....

Σίγουρα θα πω πως όποιος μαθαίνει από τα λάθη του είναι έξυπνος....
Όποιος μάθαινε από τα λάθει των άλλων είναι σοφός....

Εάν λοιπόν θεωρείς τον εαυτό σου σοφό τότε προχώρα στην κριτική σου....

Όμως να έχεις πολύ καλά κριμένο στο πίσω μέρος του μυαλού σου πως μπορεί να είσαι ένας απλός άνθρωπος.... και σαν τέτοιος μπορεί να έχεις αδυναμίες και ελλείμματα.....
Και εάν όχι εσύ τότε μπορεί ο διπλανός σου....
Ίσως και ο παραδίπλα...
ρε φιλε η μπουμπ σοφη; :headbang: :headbang: :headbang:
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Καλό μου κορίτσι η ζωή είναι τόσο μεγάλη και έχει τόσα πολλά να σου δείξει που δεν μπορείς ούτε να τα φανταστείς....

Σίγουρα θα πω πως όποιος μαθαίνει από τα λάθη του είναι έξυπνος....
Όποιος μάθαινε από τα λάθει των άλλων είναι σοφός....

Εάν λοιπόν θεωρείς τον εαυτό σου σοφό τότε προχώρα στην κριτική σου....

Όμως να έχεις πολύ καλά κριμένο στο πίσω μέρος του μυαλού σου πως μπορεί να είσαι ένας απλός άνθρωπος.... και σαν τέτοιος μπορεί να έχεις αδυναμίες και ελλείμματα.....
Και εάν όχι εσύ τότε μπορεί ο διπλανός σου....
Ίσως και ο παραδίπλα...

Αμα δεν διαβάζεις τι λέω δε χρειάζεται καν να μου απαντάς.

Εγώ ίσα ίσα που μιλάω με βάση αυτές τις αδυναμίες και τα ελλείμματα. Τα αναγνωρίζω και τα επισημαίνω, δεν καταδικάζω. Δε μιλάω σε ηθικό επίπεδο σε αυτό το θρεντ, ούτε παίρνω το μέρος κανενός. Αλλά το να σχολιάζω το τι λέει ο καθένας είναι δικαίωμά μου, και ενώ μπορεί να μην είμαι στη θέση του καθενός αυτό δε σημαίνει ότι δεν θα του λέω και κάτι που ίσως δεν θέλει να ακούσει.

Λοιπόν για τη δυστυχία και τη μιζέρια του καθενός ευθύνεται ΜΟΝΟ εκείνος και οι επιλογές του. Όποιος θέλει να κλαφτεί να πάει στον παπά της ενορίας του ή σε όποιον φίλο του ανέχεται την κλάψα.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
λιγο γαμημενο σεβασμο σαβουρα προς τον πατερα σου καλο θα ηταν να ειχες...ακου γερος...

τον τρωγατε τον ανθρωπο τοσες γυναικες...
Ε βεβαια αν δεν του κανατε καψονι δεν μπορουσατε.Χαζες εισασταν εξαλου να ερθετε εδω να αρχισετε λαντζα και ιστοριες?Ας το δουλευε μονος του ο μαλακας να σας πληρωνε τα στρινγκ και τα καλυντικα πριν βγειτε σε καμια νεα υορκη να κανετε πασαρελα οπως τις μαυρουκες...

εμ κοτες...μυριστικατε παραλια και τοτε αμεσως καβλωσατε και σας επεσε η μυτη και ο εγωισμος

λογικο και αναμενομενο.
με τοσες στριγκλες στην οικογενεια ο ανθρωπος επι καθημερινης βασης πως να μην τρελαθει με την δουλεια αυτη?
Παντως με τοσες γυναικες στην οικογενεια αργα η γρηγορα θα σας την εκανε...ακομα και με την μπακαλισα της γειτονιας...
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:


δωσεεεεεεεεεεε
 

nassinio

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2008
Μηνύματα
180
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
1
Αμα δεν διαβάζεις τι λέω δε χρειάζεται καν να μου απαντάς.

Εγώ ίσα ίσα που μιλάω με βάση αυτές τις αδυναμίες και τα ελλείμματα. Τα αναγνωρίζω και τα επισημαίνω, δεν καταδικάζω. Δε μιλάω σε ηθικό επίπεδο σε αυτό το θρεντ, ούτε παίρνω το μέρος κανενός. Αλλά το να σχολιάζω το τι λέει ο καθένας είναι δικαίωμά μου, και ενώ μπορεί να μην είμαι στη θέση του καθενός αυτό δε σημαίνει ότι δεν θα του λέω και κάτι που ίσως δεν θέλει να ακούσει.

Λοιπόν για τη δυστυχία και τη μιζέρια του καθενός ευθύνεται ΜΟΝΟ εκείνος και οι επιλογές του. Όποιος θέλει να κλαφτεί να πάει στον παπά της ενορίας του ή σε όποιον φίλο του ανέχεται την κλάψα.

Παρδόν δεν ήθελα να προσβάλλω.....
Σαφώς και έχεις το δικαίωμα του λόγου...
Αλλά βρε καλό μου κορίτσι δεν θα ήταν σωστό πριν το κάνεις αυτό να έχεις και εσύ πρώτα μια εμπειρία σχετική....

Δεν θα πρέπει να έχεις κει εσύ βρέξει τα πόδια σου πριν εκφέρεις άποψη για το ψάρεμα...??????

Τώρα όσον αφορά το ποιος φταιει για την μιζέρια του καθενός.... θα συμφωνήσω μαζί σου.....
Μόνο ο εαυτός μας και κανένας άλλος.... γιαυτό μην κλαίγεστε για τίποτα....
 

dark_eyes

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
931
Like
2
Πόντοι
6
και μένα πάντως ο daddy μου παραήταν μπερμάντης,
για αυτό μ φαίνονται σχεδόν όλα φυσιολογικά.. :2funny:
Θα μέινω μια ζωή όμως με την απορία αν κ η μάνα μου
του ριξε κανά κέρατο ποτέ..έτσι για εκδίκηση βρε αδερφέ.. :2funny: :2funny:
δεν πρόκειται να το μάθω ποτέ αυτό.. :grin:
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
Σαφώς και έχεις το δικαίωμα του λόγου...
Αλλά βρε καλό μου κορίτσι δεν θα ήταν σωστό πριν το κάνεις αυτό να έχεις και εσύ πρώτα μια εμπειρία σχετική....

Δεν θα πρέπει να έχεις κει εσύ βρέξει τα πόδια σου πριν εκφέρεις άποψη για το ψάρεμα...??????

Οχι βεβαια. Οι χρήστριες που περνάνε 10+ ώρες εδω εχουν γνωμη επί παντός επιστητού. Αλλιώς θα ηταν φυσιολογικες και όχι ψυχοπαθείς.
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Δεν θα πρέπει να έχεις κει εσύ βρέξει τα πόδια σου πριν εκφέρεις άποψη για το ψάρεμα...??????

Δεν εκφέρω άποψη για το ψάρεμα, δε λέω σε κανέναν τι δολώματα να βάζει και τι πετονιές να χρησιμοποιεί. Λέω μόνο ότι αν θες να ανάψεις φωτιά καλύτερα να βγεις από τη βάρκα. Αν θες πάση θυσία να μείνεις στη βάρκα να μην ανάψεις φωτιά. Αν δεν αναγνωρίσεις τι θέλεις περισσότερο και δεν πράξεις υπεύθυνα, θα βάλεις φωτιά στη βάρκα και στον εαυτό σου.

Το αυτονόητο λέω, που δεν είναι θέμα εμπειρίας. Αυτά που λέω (αν, ΑΝ λέω, τα διάβασες καθόλου) δεν αφορούν τους παντρεμένους αλλά τους ανθρώπους γενικά.
 

Επισκέπτης
και μένα πάντως ο daddy μου παραήταν μπερμάντης,
για αυτό μ φαίνονται σχεδόν όλα φυσιολογικά.. :2funny:
Θα μέινω μια ζωή όμως με την απορία αν κ η μάνα μου
του ριξε κανά κέρατο ποτέ..έτσι για εκδίκηση βρε αδερφέ.. :2funny: :2funny:
δεν πρόκειται να το μάθω ποτέ αυτό.. :grin:

ενδιαφερον και καβλιαρικο το ζητημα οπως το θετεις.
Θα με ενδιεφερε πολυ να το μελετησω αυτο αν η μητερα σου ειναι εμφανισιμη.
Να κανουμε μια δοκιμη κατα ποσο μπορει να ανταποκριθει στα ερεθισματα εξω :grin:
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
ενδιαφερον και καβλιαρικο το ζητημα οπως το θετεις.
Θα με ενδιεφερε πολυ να το μελετησω αυτο αν η μητερα σου ειναι εμφανισιμη.
Να κανουμε μια δοκιμη κατα ποσο μπορει να ανταποκριθει στα ερεθισματα εξω :grin:

Κάτσε καλά εσύ με τις θείτσες, το έχεις παραχέσει τελευταία  :s&m_3:
Πότε ήταν που ζαχάρωνες την αλιντισσα??  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom