Νέα

"ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΥΣ"... & Aραβωνιασμένους... δεκτοί κι αυτοί!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nikos32p
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 975
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

giorgos58

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
13.713
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
166
Όταν ανοίγεις σπίτι δε σημαίνει ότι θα μείνεις εκεί φυλακισμένος μια ζωή ρε πούτη, και καλά να το καταλάβω από τον ζορζ, δεν είναι και πιπίνι πλέον (σόρι ζορζ), αλλά ας μην τα σκεφτόμαστε τόσο μονόπλευρα και αδιεξοδικά τα πράγματα...

δε σας πιάνει απελπισία δηλαδή όταν σκέφτεστε έτσι; μια ζωή φυλακή και καταναγκαστικά έργα; εμένα θα με έπιανε πανικός.
Μονο απελπισια μας πιανη οταν ειμαστε μια ζωη φυλακισμενη με καταναγκαστικα εργα, εαν δεν ξεφευγα μπορη να τρελενομουν τωρα,μπουμπ μην ζητας καθολου συγνωμη οπως και να το κανουμε τα χρονια δεν κρυβονται ευκολα αλλα γεματα με εμπειριες
 

avatar

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.528
Like
9
Πόντοι
16
Ρε παιδια μισο λεπτο, μην τρελαινόμαστε κιόλας...

Αυτό το "μη χαλάσουμε το σπίτι μας" έχει φάει κόσμο και κοσμάκη...
Δε γούσταρε άλλο γάμο ο άνθρωπος τέλος, βρήκε μια γκόμενα και έφυγε.
Το τι συνέπειες είχε αυτό στη σχέση του με τα παιδιά του είναι άλλη ιστορία.

Όταν ανοίγεις σπίτι δε σημαίνει ότι θα μείνεις εκεί φυλακισμένος μια ζωή ρε πούτη, και καλά να το καταλάβω από τον ζορζ, δεν είναι και πιπίνι πλέον (σόρι ζορζ), αλλά ας μην τα σκεφτόμαστε τόσο μονόπλευρα και αδιεξοδικά τα πράγματα...

δε σας πιάνει απελπισία δηλαδή όταν σκέφτεστε έτσι; μια ζωή φυλακή και καταναγκαστικά έργα; εμένα θα με έπιανε πανικός.

"Αν δεν αντεχεις την τιμωρια μην κανεις το εγκλημα"
ετσι λεει μια παροιμια.

Υπαρχουν ανθρωποι για γαμο και αλλοι οχι.

Αυτο δε σημαινει ομως οτι πρεπει να παρει στο λαιμο του καποιος και αλλους ανθρωπους για τις επιλογες του.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
"Αν δεν αντεχεις την τιμωρια μην κανεις το εγκλημα"
ετσι λεει μια παροιμια.

Υπαρχουν ανθρωποι για γαμο και αλλοι οχι.

Αυτο δε σημαινει ομως οτι πρεπει να παρει στο λαιμο του καποιος και αλλους ανθρωπους για τις επιλογες του.
προσυπογραφω απολυτα...
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
"Αν δεν αντεχεις την τιμωρια μην κανεις το εγκλημα"
ετσι λεει μια παροιμια.

Υπαρχουν ανθρωποι για γαμο και αλλοι οχι.

Αυτο δε σημαινει ομως οτι πρεπει να παρει στο λαιμο του καποιος και αλλους ανθρωπους για τις επιλογες του.

Σιγά πια, δεν μπορεί κάποιος δηλαδή να μετανιώσει για κάτι που έκανε;
Δε λέω να την κάνει με το παραμικρό, υποτίθεται ότι μιλάμε για ΄΄ωριμους ανθρώπους. Όμως δεν υπάρχει κανένας λόγος κάποιος να ζει μια ζωή που δε θέλει πια.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
αντιο ζωη..... :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
και σόρι κιόλας, αλλά το διαζύγιο είναι ΚΑΙ για τα παιδιά πολύ καλύτερο από τη μιζέρια και απ'τα δυστυχισμένα πρότυπα.
 

giorgos58

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
13.713
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
166
Εμένα δε μου αρέσουν, παραδόξως. τις βαριέμαι αφάντστα. και ας ειναι κρουστό το βυζί και η επιδερμίδα πετρα. μια καλοβαλμένη, περιποιημένη 40αρα για τους σκοπους μας ειναι η προτίμησή μου.
Για την κυρια που εγραψα ποιο πισω σε δικη σου παραθεση που εκανα ειναι 42αρα ξερη τι να δωση και τι θελη
 

amerikanaki

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2006
Μηνύματα
111
Like
0
Πόντοι
1
Κατσε να παρουμε τα πραγματα απο την αρχη......
το '93 ερχετε ο γερος Ελλαδα να δει τον αδερφο του κτλ....οταν γυριζει πισω μετα απο 2 μηνες.....γυριζει και μας λεει σασ εχω μια εκπληξη.....μετακουμιζουμε Ελλαδα  :S Αγορασε λεει ενα μαγαζι με τον αδελφο του και θα το δουλεψουμε μαζι....φυσικα δεν συμφωνησαμε η μανα μου με της αδελφες μου (3). Για να μην τα πολυλογω....λεει η ερχεστε.....η φευγω μονος....φθσικα η μανα μου ακουλουθησε οπως και εμεις αν και δεν θελαμε.

το ΄94 ηρθαμε 1η φορα για διακοπες...μας καλαρεσε αφοθ ηταν διακοπες....παραλια και ετσι καθε μερα...και ετσι συμφωνησαμε να παμε και εμεις.

το '95 λοιπον μετακομιζουμε ανοιγουμε το εστιατοριο....και στρωνομαστε στη δουλεια καλη εποχη τοτες...ακομα δεν υπηρχαν τα all-inclusive....

anyway μολις βγηκε το all-inclusive η δουλεια επεσε....και ετσι πιανει ο γερος δουλεια σε χοτελ της περιοχης ως νυχτερινος ρεσεπσιονιστ.....και εκει αρχισαν ολα...
 

arcans70

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
830
Like
16
Πόντοι
6
Κατσε να παρουμε τα πραγματα απο την αρχη......
το '93 ερχετε ο γερος Ελλαδα να δει τον αδερφο του κτλ....οταν γυριζει πισω μετα απο 2 μηνες.....γυριζει και μας λεει σασ εχω μια εκπληξη.....μετακουμιζουμε Ελλαδα  :S Αγορασε λεει ενα μαγαζι με τον αδελφο του και θα το δουλεψουμε μαζι....φυσικα δεν συμφωνησαμε η μανα μου με της αδελφες μου (3). Για να μην τα πολυλογω....λεει η ερχεστε.....η φευγω μονος....φθσικα η μανα μου ακουλουθησε οπως και εμεις αν και δεν θελαμε.

το ΄94 ηρθαμε 1η φορα για διακοπες...μας καλαρεσε αφοθ ηταν διακοπες....παραλια και ετσι καθε μερα...και ετσι συμφωνησαμε να παμε και εμεις.

το '95 λοιπον μετακομιζουμε ανοιγουμε το εστιατοριο....και στρωνομαστε στη δουλεια καλη εποχη τοτες...ακομα δεν υπηρχαν τα all-inclusive....

anyway μολις βγηκε το all-inclusive η δουλεια επεσε....και ετσι πιανει ο γερος δουλεια σε χοτελ της περιοχης ως νυχτερινος ρεσεπσιονιστ.....και εκει αρχισαν ολα...
αντε συνεχισε,μας εκοψες στο καλυτερο.
ο γερος με τετοια δουλεια που επιασε λογικο ειναι να φρικαρει.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
θα γραψεις πολλα;να φτιαξω καφε....αν ειναι...
 

Επισκέπτης
anyway μολις βγηκε το all-inclusive η δουλεια επεσε....και ετσι πιανει ο γερος δουλεια σε χοτελ της περιοχης ως νυχτερινος ρεσεπσιονιστ.....και εκει αρχισαν ολα...


Και πολυ καυλα εκανε !!!
Αλλωστε τι να κανει ο ανθρωπος ? να γαμησει ηθελε και μαλιστα αλλοδαπο νινι
το βαρεθηκε το ιδιο και το ιδιο φαγητο.
 

giorgos58

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
13.713
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
166
Κατσε να παρουμε τα πραγματα απο την αρχη......
το '93 ερχετε ο γερος Ελλαδα να δει τον αδερφο του κτλ..
η δουλεια επεσε....και ετσι πιανει ο γερος δουλεια σε χοτελ της περιοχης ως νυχτερινος ρεσεπσιονιστ.....και εκει αρχισαν ολα...
Οχι και γερος αλλα μπηχτης
Στη δουλεια τον φαγανε οι μικρουλες
 

arcans70

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
830
Like
16
Πόντοι
6
ο γερος το γκομενακι στο χοτελ το τσαλακωσε? :think: :think: :think: :think:
 

avatar

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.528
Like
9
Πόντοι
16
Σιγά πια, δεν μπορεί κάποιος δηλαδή να μετανιώσει για κάτι που έκανε;
Δε λέω να την κάνει με το παραμικρό, υποτίθεται ότι μιλάμε για ΄΄ωριμους ανθρώπους. Όμως δεν υπάρχει κανένας λόγος κάποιος να ζει μια ζωή που δε θέλει πια.

Δε σχολιαζω το διαζυγιο.

Σχολιαζω το γεγονος το να "εγκαταληψει" το σπιτι και να φυγει.

Αν θελει να χωρισει να το κανει αν δε παλευεται αλλο η κατασταση, να σηκωθει να φυγει ομως το θεωρω ανανδρο.

Αυτο λεω.
 

nassinio

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2008
Μηνύματα
180
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
1
Δυστυχώς στην Ελλάδα η γνώμη και η άποψη είναι σαν την κωλοτρυπίδα.....

ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΜΙΑ.....

ΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ.....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom