Νέα

"ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΥΣ"... & Aραβωνιασμένους... δεκτοί κι αυτοί!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nikos32p
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 975
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Ανεύθυνοι άθρωποι σταδιαλα  >:(

 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Βλαμένοι και ανεύθυνοι, και ο τζέιμς και η γκόμενα και η γυναίκα του και όλοι όσοι αντιπροσωπεύουν αυτοί γκρρρρ

Γιατί δεν αναλαμβάνουν την ευθύνη απέναντι στον εαυτό τους να αναγνωρίζουν τι θέλουν και να το επιδιώκουν.

Ο Τζέιμς δεν ήθελε να είναι παντρεμένος αλλά εκείιιιι συνέχισεεε ποιος ξέρει γιατί και δε με ενδιαφέρει. Το ποστ του που λέει να χωρίσεις μόλις το καταλάβεις με κάλυψε.

Η γκόμενα έλεγε ότι ήθελε τον τζέιμς αλλά με υποσημείωση να μην είναι παντρεμένος. Τι λε μωρή; Τον διάλεξες παντρεμένο, να το δεχτείς. Να αναλάβεις την ευθύνη της επιλογής σου και να σεβαστείς τον εαυτό σου είτε με το να είσαι ικανοποιημένη με αυτό που διάλεξε, δηλαδή τον παντρεμένο, και να δεχτείς ότι δε θα είναι δικός σου, είτε με το να διαλέξεις κάτι άλλο αφού τελικά δεν τονε θες όπως είναι.

Η γυναίκα, άλλη μαλάκω, στην ίδια κατάσταση με την γκόμενα. Ήθελε τον άντρα της με την υποσημείωση να μην ξενοπηδάει. Αμ δε, μαντάμ. Έτσι είναι, ξενοπηδάει. Ή δέξου το ή χώρισέ τον.

Αλλά όοοοχι, δεν ξέρουμε να σεβόμαστε τις επιλογές μας, θέλουμε μεν αυτόν/αυτήν, αλλά όχι ακριβώς έτσι όπως είναι, δηλαδή έτσι αλλά ε, θα ήθελα πχ κάποιες λεπτομέρεις να ήταν αλλιώς, όπως πχ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ ή ΤΟ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΗΔΑΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΚΟΜΕΝΕΣ.

Βλαμένα, τροομαγμένα ανθρωπάκια που δεν μπορούν να υποστηρίξουν ούτε να υπερασπιστούν τις ίδιες τους τις επιλογές  >:(
 

nassinio

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2008
Μηνύματα
180
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
1
Ρε να πάτε να χεστείτε.
Μαλάκες είστε, μαλακισμένα φέρεστε, μαλακισμένες γκόμενες γαμάτε.
Η αλήθεια καίει! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Καλό θα ήταν τα συμπλέγματά σου να τα βγάζεις κάπου αλλού και όχι εδώ μέσα...
Βέβαια θα μου πεις δημοκρατία έχουμε και ο καθένας μπορεί να λέει ότι του αρέσει...

Οπότε θετικό είναι να ακούγονται και οι ακραίες απόψεις όσο και εάν δεν έχουν καμία βάση και καμία αιτιολόγηση....

Άλλώστε έτσι γίνετε συνήθως η βωμολοχία και ο χλευασμός ήταν ανέκαθεν ο λόγος του ανίσχυρου για να μην πω του ανύπαρκτου.....
 

big_lebowski

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
240
Like
0
Πόντοι
1
ανυπαντρος ειμαι αλλα το καλητερο πηδημα της ζωης μου το εχω ριξει με παντρεμενη. θηλυκο με ολη τη σημασια της λεξης....μουναρα... 27χρονων η κυρια καριολα, 2 χρονια παντρεμενη και μου ελεγε οτι ειχε ρουτινιασει!!!!! μιλαμε για καραπουταναρα!!! κατα τ'αλλα business look στο γραφειο, "πανω απ'ολα ο αντρας μου", "ποσα πολλα εχω περασει μαζι του", "νιωθω ασφαλεια", "εχω το κεφαλι μου ησυχο με λογαριασμους κτλ." και αλλες τετοιες μαλακιες.....πιπες στο αμαξι,CIF, CIM, DP, gagging, πισωκολλητα στο αμαξι, σε ξενοδοχεια... Ξημεροβραδιαζοτανε καθε βραδυ να μιλαμε στο msn...εβαζε τον δικο της να κοιμηθει και τσουπ στο pc μεχρι πρωιας...

κατα τ'αλλα ηθελε να το παιζει κυρια...μεγα πηδιολα....αμα ημουνα νταβατζης, θα με ειχε κανει πλουσιο



 

sitl

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
391
Like
0
Πόντοι
1
ανυπαντρος ειμαι αλλα το καλητερο πηδημα της ζωης μου το εχω ριξει με παντρεμενη. θηλυκο με ολη τη σημασια της λεξης....μουναρα... 27χρονων η κυρια καριολα, 2 χρονια παντρεμενη και μου ελεγε οτι ειχε ρουτινιασει!!!!! μιλαμε για καραπουταναρα!!! κατα τ'αλλα business look στο γραφειο, "πανω απ'ολα ο αντρας μου", "ποσα πολλα εχω περασει μαζι του", "νιωθω ασφαλεια", "εχω το κεφαλι μου ησυχο με λογαριασμους κτλ." και αλλες τετοιες μαλακιες.....πιπες στο αμαξι,CIF, CIM, DP, gagging, πισωκολλητα στο αμαξι, σε ξενοδοχεια... Ξημεροβραδιαζοτανε καθε βραδυ να μιλαμε στο msn...εβαζε τον δικο της να κοιμηθει και τσουπ στο pc μεχρι πρωιας...

κατα τ'αλλα ηθελε να το παιζει κυρια...μεγα πηδιολα....αμα ημουνα νταβατζης, θα με ειχε κανει πλουσιο

Δεν θα την γάμαγε καλά ο άντρας της. Θα γάμαγε άλλες. Αυτή τη σεβόταν. :2funny: :2funny: :2funny:
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Τώρα όμως δεν μπορώ άλλο! Τρέμω ολόκληρος, έχω πάθει φρίκη  τα ξαναζώ όλα..

θέλω να φύγω, να φύγωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Αχχ μ' αυτά που διαβάζω εδώ μέσα... χαίρομαι ακόμα περισσότερο για την απόφασή μου να μείνω εργένης... κ θυμήθηκα κι ένα σχετικό ανεκδοτάκι:

Ένα κοριτσάκι, παρακολουθώντας για πρώτη φορά ένα γάμο, ψιθυρίζει στην μαμά του:
- Γιατί η νύφη φοράει άσπρα;
- Γιατί το λευκό είναι το χρώμα της χαράς και σήμερα είναι η πιο χαρούμενη μέρα της ζωής της, απαντάει η μητέρα της.
Και το κοριτσάκι μετά από λίγη σκέψη, λέει:
- Τότε... ο γαμπρός γιατί φοράει μαύρα;
:2funny:
 

arcans70

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
830
Like
16
Πόντοι
6
η ιστορια του τζειμς ειναι ενδιαφερουσα και θα μπορουσε να γινει μια καλη κωμωδια στην τηλεοραση,η οποια στο τελος θα καταντουσε αηδια,και το σηριαλ θα κοβοτανε.
ο φιλος τζειμς ειναι μουνακιας,δεκτο και καλα κανει και ειναι,αλλα σε καμια στιγμη εχασε την μπαλα,εντελως και γιαυτο καταστραφηκες ολοκληροτικα.εκανε τραγικα λαθη.

1.μπερδεψες την δουλεια σου,με την γυναικα σου και την γκομενα σου,φιλε.και ο πιο ασχετος ξερει οτι αυτα τα 3 πραγματα δεν γινετε να συνυπαρξουν καμια φορα.
αυτο εμενα μου δειχνει οτι αδυνατουσες να επιβληθεις στην γυναικα σου αλλα και στην γκομενα σου.σε πρωτη φαση απο εκει εχασες το παιχνιδι.
τι δουλεια εχει η γκομενα να ερχετε στη δουλεια σου? και να σε πιανει η γυναικα σου με αυτην εκει? τραγικο λαθος,μου θυμιζει ελληνικια ταινια.

2.αντε και εγινε η μαλακια και σε επιασε στην δουλεια με την γκομενα,αντι ρε τζειμς να ξεκαθαρισεις τα πραγματα,και να βγαλεις την γκομενα εκτος παιχνιδιου,εσυ επειδη αδυνατης να επιβληθεις σε αυτες οπως ειπα και πιο πανω,αφηνεις να παρουν το παιχνιδι αυτες στα χερια τους,και σε κανουν πιονι τους χωρις να το εχεις καταλαβει,και πλεον αυτες οδηγουν τα πραγματα και εσυ ακολουθεις το δρομο που σε οδηγει στη καταστροφη.αλλα λογω τις υπερβολικης χαφτομουνίασεις που εχεις παθεις δεν το καταλαβαινεις.

3.φιλε τζεις και συγνωμη που στο λεω,και η γυναικα σου,και η γκομενα σου,ειναι λιγο βληματα και περιορισμενων αντιληψεων.καταρχην και οι 2 τους δεν εχουν εγωισμο,και ανεπτυξαν μεταξυ τους εναν ανταγωνισμο για το ποια θα σε κρατησει,ο οποιος ειναι απο γελοιος ως και αηδια εντελως.
η μεν γκομενα τζειμς διοτι επρεπε απο την πρωτη στιγμη να αποχωρισει εντελος,και θα το εκανε,αλλα εσυ μαλλον επειδη φοβηθηκες οτι θα το κανει,την εβαλες μεσα στη δουλεια σου,και στην οικογενεια σου ακομια πολυ και αυτη το δεχτηκε.το αποτελεσμα το ειδες,βρεθηκες με ενα παιδι,και οικονομικα κατεστραμενος.
τη γυναικα σου τζειμς την δικαιολογω μεχρι καποιο βαθμο και αυτο λογο των παιδιων που εχει μαζι σου.ισως δεν ηθελε να χαλασει το σπιτι και να σου δωσει μια ευκαιρια ακομα,αλλα και αυτη επεσε στο ιδιο λαθος,την μπερδεψες με την γκομενα,για να μην την χασεις και αυτην,και στο τελος καταντησε να ανταγωνιζετε και αυτη τη γκομενα σου,και να την πληρωνεις εσυ.

τελος για να κλεισω τζειμς να ξερεις οτι για οτι εγινε φταιτε και οι 3 σας.εσυ γιατι αρχισες ολο αυτο το παιχνιδι,και αυτες γιατι το συνεχισαν και το αποτελεσμα ειναι αυτο εισαι σημερα.
πιστευω οτι ακομα και σημερα που μιλαμε αδυνατης να επιβληθης και στην γυναικα σου και στην γκομενα σου,αυτες εχουν εναν ατυπο ανταγωνισμο μεταξυ τους για το ποια θα σε κερδισει,και εσυ απλα παρακολουθης τα γεγονοτα.
φιλε τζειμς ευχομαι η γκομενα σου να βρει καποιον και να ξανακανει την ζωη τις,ωστε να ξεκολησει απο αυτην την ιστορια,και εσυ να ξαναγυριζεις στην γυναικα σου.μονο τοτε φιλε θα ξεκαθαρισει το μυαλο το δικο σου απο ολα αυτα.επισης βαρεσε και λιγο το χερι στο τραπεζι διοτι εχεις γινει ερμαιο σε αυτες τις 2.επισης να θυμασε παντα οτι εχεις και ενα παιδι με την γκομενα,και αλλα 2 με την γυναικα σου.αυτο και μονο πρεπει να σε κανει να φερθει εξυπνα και για εσενα,και γιαυτες,αλλα προπαντων για τα παιδια σου.
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
α ρε αρκανς πες τα  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Μόνο που δε χρειάζεται να γυρίσει στη γυναίκα του, καλύτερα να κάνει αυτό που θέλει, δηλαδή να χωρίσει... (άσε που νομίζω πως ηδη είναι χωρισμένος τώρα πια, αλλά το λέω για αυτούς που αντιπροσωπεύει ο τζέιμς, δηλαδή για τον κάθε τζέιμς)

 

arcans70

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
830
Like
16
Πόντοι
6
α ρε αρκανς πες τα  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Μόνο που δε χρειάζεται να γυρίσει στη γυναίκα του, καλύτερα να κάνει αυτό που θέλει, δηλαδή να χωρίσει... (άσε που νομίζω πως ηδη είναι χωρισμένος τώρα πια, αλλά το λέω για αυτούς που αντιπροσωπεύει ο τζέιμς, δηλαδή για τον κάθε τζέιμς)
ο τζειμς οτι και να κανει ειναι πλεον καμμενο χαρτι να ξερεις. οι μαλακιες που λεει για ταιλανδες και παπαριες,το κανει για παρηγορια στον εαυτο του.να ξερεις οτι ειμαι σιγουρος οτι τις γαμαει και τις 2 ακομα,και το ψιλοσυνεχιζει ακομα αυτο το παιχνιδακι.αυτες το δεχοντε διοτι οπως ειπα ειναι περιορισμενων αντιληψεων και ελπιζουν στην επιστροφη του τζειμς.ο τζειμς αν δεν ητανε μπατιρης αυτο το καιρο θα ειχε και αλλες γκομενες και θα τις ειχε γραμμενες στα αρχιδια του και τις 2 αλλα δεν εχει φραγκα να κινηθει.γιαυτο ειπα και παραπανω οτι κανει να το κανει για τα παιδια του που εχει με αυτες.ο τζειμς ετσι και αλλιως την χαφτομουνιασει που εχει πανω του δεν θα μπορεσει να την θεραπευσει καμια φορα.
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Μην προτρέχεις αρκανς, παίζει και τρίτη γκόμενα στην υπόθεση, αυτή που είπε ότι έμεινε ως το τέλος  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Νομίζω είναι/ήταν παντρεμένος με την τρίτη, εκτός αν τον έχω μπερδέψει με κάναν γιατρό, δεν ξέρω..

Τζέιμς,περιμένω με αγωνία τη συνέχεια  :rockon: :rockon:

hmmm ze plot thickens, oh  dear...
 

perpetouas

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
75
Κριτικές
10
Like
9
Πόντοι
10
.......
αυτο εμενα μου δειχνει οτι αδυνατουσες να επιβληθεις στην γυναικα σου αλλα και στην γκομενα σου.σε πρωτη φαση απο εκει εχασες το παιχνιδι.
.....

νομίζω οτι το πρόβλημα ξεκινάει στο οτι δεν μπορει να επιβληθει στον εαυτό του, δεν εχει αυτοέλεγχο να ελεγξει τα πάθη του.Δυστυχως πολλοι ανθρωποι δεν μπορουν να το κάνουν.Οσο το να γυρίσει πίσω δεν ειναι ευκολο να του συγχωρέσει τοσο χοντρά λαθη.Οταν σπάσει το γυαλι δυσκολα κολλιέται και αφήνει σημάδια.
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
νομίζω οτι το πρόβλημα ξεκινάει στο οτι δεν μπορει να επιβληθει στον εαυτό του, δεν εχει αυτοέλεγχο να ελεγξει τα πάθη του.Δυστυχως πολλοι ανθρωποι δεν μπορουν να το κάνουν.Οσο το να γυρίσει πίσω δεν ειναι ευκολο να του συγχωρέσει τοσο χοντρά λαθη.Οταν σπάσει το γυαλι δυσκολα κολλιέται και αφήνει σημάδια.

Mα δεν ήθελε τη γυναίκα του, γιατί να γυρίσει πίσω; Το λάθος δεν πιστεύω ότι ήταν ότι δεν έλεγξε τον εαυτό του, πιστεύω ότι ήταν ότι δεν αναγνώρισε ότι θέλει μόνο να γαμάει δεξά κι αριστερά και να μην είναι παντρεμένος. Άμα το έβλεπε έγκαιρα και χώριζε θα είχε γλιτώσει από πολλά.. ακόμα και τα παιδιά του θα ήταν καλύτερα χωρίς όλα αυτά τα δράματα  :)

Άσε που το λέει και ο ίδιος αυτό  :)

 

arcans70

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
830
Like
16
Πόντοι
6
Μην προτρέχεις αρκανς, παίζει και τρίτη γκόμενα στην υπόθεση, αυτή που είπε ότι έμεινε ως το τέλος  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Νομίζω είναι/ήταν παντρεμένος με την τρίτη, εκτός αν τον έχω μπερδέψει με κάναν γιατρό, δεν ξέρω..

Τζέιμς,περιμένω με αγωνία τη συνέχεια  :rockon: :rockon:

hmmm ze plot thickens, oh  dear...
δεν νομιζω να υπαρχει τριτη γκομενα.αλλα και να υπαρχει δεν εχει σημασια και πολυ.
με τις αλλες 2 εχει κανει παιδια μαζι τους.
 

nassinio

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2008
Μηνύματα
180
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
1
νομίζω οτι το πρόβλημα ξεκινάει στο οτι δεν μπορει να επιβληθει στον εαυτό του, δεν εχει αυτοέλεγχο να ελεγξει τα πάθη του.Δυστυχως πολλοι ανθρωποι δεν μπορουν να το κάνουν.Οσο το να γυρίσει πίσω δεν ειναι ευκολο να του συγχωρέσει τοσο χοντρά λαθη.Οταν σπάσει το γυαλι δυσκολα κολλιέται και αφήνει σημάδια.

Είναι πολύ δύσκολο για όποιον δεν έχει βρεθεί σε μία αντίστοιχη φάση να καταλάβει πόσο εύκολο είναι κανείς να μπλέξει σε μία τέτοια κατάσταση και πραγματικά πόσο πολύ δυσκολότερο είναι να βγει από αυτήν την κατάσταση....

Είναι κάτι σαν ναρκωτικό.....
Είναι πολύ εύκολο να μπεις και ιδιαίτερα δύσκολο να ξεφύγεις...


 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Η Μαρία φυσικά μέσα στο κόλπο (η πιο πιστή απ όλες.Αυτή με πρόδωσε τελευταία!Μόλις λίγες μέρες μετά από την επιστροφή μου από Τα¨λάνδη πριν λίγες εβδομάδες)

Υπάρχει τρίτη, η Μαρία  :cheesy:

Και αν θυμάμαι καλά αυτήν παντρεύτηκε μόλις χώρισε τη γυναίκα του και τον παράτησε η άλλη γκόμενα, αυτή με το παιδί...
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Ρε τζέιμς, τώρα που το σκέφτομαι ούτε σε βραζιλιάνικα δεν τα βλέπουμε αυτά...  :2funny:
 

perpetouas

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
75
Κριτικές
10
Like
9
Πόντοι
10
το ξέρω οτι είναι δύσκολο να βγεις, ειμαι και εγω στην ιδια κατηγορία, των αδυνατων...εγω χαλασα τον πρωτο μου τον γάμο πριν τον ξεκινήσω.6 μήνες πριν παντρευτω γνώρισα μια πιτσιρικα και που μυαλά για αλλα."Αδυναμιες χαρακτηρα" έλεγα τοτε για να δικαιολογηθω.
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
το ξέρω οτι είναι δύσκολο να βγεις, ειμαι και εγω στην ιδια κατηγορία, των αδυνατων...εγω χαλασα τον πρωτο μου τον γάμο πριν τον ξεκινήσω.6 μήνες πριν παντρευτω γνώρισα μια πιτσιρικα και που μυαλά για αλλα."Αδυναμιες χαρακτηρα" έλεγα τοτε για να δικαιολογηθω.

Καλά έκανες.
 

arcans70

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
830
Like
16
Πόντοι
6
μαρια δεν υπαρχει.απλως ο τζειμς εδωσε αυτο το ονομα στην γκομενα για να μην την αναφερει ως γκομενα.
 

nassinio

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2008
Μηνύματα
180
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
1
το ξέρω οτι είναι δύσκολο να βγεις, ειμαι και εγω στην ιδια κατηγορία, των αδυνατων...εγω χαλασα τον πρωτο μου τον γάμο πριν τον ξεκινήσω.6 μήνες πριν παντρευτω γνώρισα μια πιτσιρικα και που μυαλά για αλλα."Αδυναμιες χαρακτηρα" έλεγα τοτε για να δικαιολογηθω.

Εγώ έχω καταλήξει στο συμπέρασμα πως για όλα φταιει η ανθρώπινη ακόρεστη δίψα για εκτίμηση και σεβασμό....
Φυσικά και όλοι εμείς που φτάνουμε σε αυτά τα σημεία έχουμε έλλειμμα αυτοπροσδιορισμού, συναισθηματική μυωπία και μεγάλη δόση έλλειψης αυτοσεβασμού....

Με τις πράξεις μας αυτές απλά προσπαθούμε να γεμίσουμε το κενό....

Πάντως πολύ αμφιβάλω εάν όντως πληρούται αυτό το κενό ποτέ....

Να σημειώσω πως όλα αυτά δεν τα λεω για να δικαιολογήσω καταστάσεις αλλά απλά για να εξηγήσω συμπεριφορές.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom