Νέα

"ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΥΣ"... & Aραβωνιασμένους... δεκτοί κι αυτοί!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nikos32p
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 975
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

arcans70

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
830
Like
16
Πόντοι
6
τζειμς τελικα ρε φιλε δεν μου ειπες τι δουλεια βρηκες βραδυνη?
σεβιτορος σε κανενα στριπτιτζαδικο?
να γραφεις και καμια κριτικη αν ειναι.
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Δε μου λες? μαζί μιλούσαμε προχτές το βράδι? γιατί έστειλα πμ με λεπτομέρειες στον αρκανς64. Ίδιοι είστε ή ...το νούμερο κάνει τη διαφορά?
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Κορίτσια πού είστε τώρα? Μόλις άρχισε το μάθημα την κάνατε?ΑΧ! 'ετσι είναι! Για χαβαλέ όλοι πρώτοι!
 

arcans70

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
830
Like
16
Πόντοι
6
Δε μου λες? μαζί μιλούσαμε προχτές το βράδι? γιατί έστειλα πμ με λεπτομέρειες στον αρκανς64. Ίδιοι είστε ή ...το νούμερο κάνει τη διαφορά?
εγω ειμαι ρε φιλε αλλα εφαγα μπαν και δεν το εχω δει το πμ να ξερεις.
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Αλλά και συ κακός μαθητής μου φαίνεσαι! να σε μπανάρουν συνεχώς!!τσικ τσικ τσικ! τι έκανες παιδί μου?

παρεπιπτόντως σε διάφορα θέματα έχω δει πολλούς αρκανς. Όλοι αυτοί ... εσύ είσαι????
 

arcans70

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
830
Like
16
Πόντοι
6
Αλλά και συ κακός μαθητής μου φαίνεσαι! να σε μπανάρουν συνεχώς!!τσικ τσικ τσικ! τι έκανες παιδί μου?

παρεπιπτόντως σε διάφορα θέματα έχω δει πολλούς αρκανς. Όλοι αυτοί ... εσύ είσαι????
εγω ειμαι σε φιλε.εκτοε απο μερικα που εκαναν κατι μαλακες κλονως για να μου χαλασουν το ονομα.αλλα τωρα ειναι ολα ενταξει ολα οκ.
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
εγω ειμαι σε φιλε.εκτοε απο μερικα που εκαναν κατι μαλακες κλονως για να μου χαλασουν το ονομα.αλλα τωρα ειναι ολα ενταξει ολα οκ.
να συνεχίσουμε το μάθημα???? :2funny: :2funny:

Μπα! είναι μια ώρα δύσκολη!! :2funny: :2funny:

Η συνέχεια στο επόμενο!


Ε!!! κορίτσια και gl!!!

..μηηη όταν ξαναμπώ βρω καμιά δεκαριά σελίδες πάλι με  :pipa1: :fuck2: :pipa3: :pipa2: :zfuck: :fuck1:


γιατίιιιιι  :knockinb: :knockinb: :knockinb: :pipa1: :pipa1: :pipa1: :pipa1: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1: :pipa3: :pipa3: :pipa3: :pipa3: :pipa3:


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
χμμμ! καλά παιδιά!Κανείς δεν πείραξε το πολύτιμο τούτο θρεντ με παπαρολογίτσες!

λοιπόν τώρα που έχω έμπνεση και μου ξανάρχονται στο μυαλό διάφορα απ τις ένδοξες μέρες του παρελθόντως,αν και πονάω,θα προσπαθήσω να σας δώσω το στίγμα.

Έτσι,αν κάποιος είναι ήδη σε μια πολύχρονη σχέση με γκόμενα (όντας παντρεμένος βέβαια) μπορεί να πάρει ιδέες και να βοηθηθεί,ενώ αν κάποιος είναι στη φάση που το σκέφτεται,ας ζυγίσει λίγο περισσότερο τα πράγματα και πιο συνειδητά ας..πράξει κατά βούληση.

Σάυτό που θα ήθελα να επικεντρωθώ είναι στο προφίλ του "άλλωθι" που πρέπει να δημιουργεί συνεχώς, τόσο απέναντι στην γυναίκα του, όσο και στο επαγγελματικό ή φιλικό περιβάλλον του!

και εξηγούμαι...
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
όταν κάποιος βρίσκεται σε πολύμηνο ή και μακροχρόνιο δεσμό με κάποια,δεν είναι δυνατόν να μην ανακαλύψει κάτι η γυναίκα του!Αυτά που λέμε για κινητά κτλ,ισχύουν για σχέσεις εβδομάδων ή άντε 2-3 μηνών..μην ξεχνάτε:"ο έρωτας και ο βήχας δεν κρύβονται". Οπότε για να συνεχίζει κάποιος να ρισκάρει να τινάξει του σπίτι του στον αέρα, διατηρώντας την ίδια σχέση τόσο καιρό, πάει να πει ότι τη δάγκωσε γερά! 

...και έρχεται η στιγμή που όλα βγαίνουν στη φόρα!

Τότε λοιπόν ένα είναι σίγουρο! Αν σας χωρίσει η γυναίκα σας...θα είστε πολύ τυχεροί!

Εμένα δε με χώρισε!.....

πριν 6 χρόνια ακριβώς (και κάτι μέρες,28 αυγούστου ήταν), η γυναίκα μου μας έκανε τσακωτούς στο γραφείο μου (μεγάλη ιστορία που βαριέμαι να εξηγώ-απλά αν πετύχαινε κοπέλα εκεί, σήμαινε γκόμενα). Άρχισε μπροστά της να ρωτάει τι παίζει, εκείνη (καλύπτοντάς με) αρνούνταντα πάντα, ώσπου εγώ το παραδέχτηκα!"Ναι.τα έχουμε με την κοπέλα και ο γάμος μας πρέπει να πάρει ένα τέλος!"

To τι ξεκατίνιασμα έγινε χωρίς να προλάβω να κουνηθώ απ τη θέση μου, απ τις 2 τους δεν περιγράφεται! Μέχρι κι ένα μπρίκι στο κεφάλι έφερε η γυναίκα μου στη γκόμενα, ώσπου της ζήτησα να φύγει για να χωρίσω με την ησυχία μου.....!

όμως μόλις έφυγε και μετά από κάποιες βρισιές, γυρνάει και μου λέει:"όχι!δεν χωρίζουμε! Θα γυρίσεις σε μένα και στα παιδιά σου και αυτήν απλά δε θα την ξαναδείς!και γω θα σε συγχωρέσω!"

.....και το έλεγε με τόση πειστικότητα που την κοιτούσα (σοκαρισμένος ακόμα με όσα είχαν γίνει..) και τελικά....με έπεισε!!!

Δεν μπορώ να βρω τι ήταν αυτό που αστραπιαία τη στιγμή εκείνη μου άλλαξε τη ζωή,αλλά πείστηκα να συνεχίσω με τη γυναίκα μου και να χωρίσω μ΄ αυτήν που ήμουν τρελά ερωτευμένος, για χάρη του γάμου μου,αλλά και των παιδιών (που σημειωτέον ήταν παρόντα!Εγω ειχα όλη την ώρα αγκαλιά τον μεγάλο (2,5χρ) και η γυναίκα μου το 7 μηνών μωρό)

....όμως λογάριαζα χωρίς τον ξενοδόχο!!!!
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
..... μου λέει:"όχι!δεν χωρίζουμε! Θα γυρίσεις σε μένα και στα παιδιά σου και αυτήν απλά δε θα την ξαναδείς!και γω θα σε συγχωρέσω!"


.........όμως λογάριαζα χωρίς τον ξενοδόχο!!!!

1) Και εσύ την πίστεψες!!!  :2funny: (ότι θα σε συγχωρέσει)!

2) Δε μπορώ να σου πω για τον ξενοδόχο, γιατί δε ξέρω ποιόν εννοείς! :think:
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
........
To τι ξεκατίνιασμα έγινε χωρίς να προλάβω να κουνηθώ απ τη θέση μου, απ τις 2 τους δεν περιγράφεται! Μέχρι κι ένα μπρίκι στο κεφάλι έφερε η γυναίκα μου στη γκόμενα, ώσπου της ζήτησα να φύγει για να χωρίσω με την ησυχία μου.....!

..........

....όμως λογάριαζα χωρίς τον ξενοδόχο!!!!

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Ρε συ τι ειναι αυτα που γραφεις...?..ειπες στη "Γυναικα σου" να σε αφησει να χωρισεις με την Υσυχια σου ?

Με τη φασαρια του Ξεκατινιασματος σου ηταν ΦΡΙΚΤΟ να χωρισεις.... :2funny: :2funny: :2funny:

Θα σκασω απ τα γέλια  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:




 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Την επομένη,συναντήθηκα μαζί της για να χωρίσουμε.Αλλά κι αυτή (με αιφνιδίασε) και σπαράζοντας στο κλάμα, άρχισε να λέει ότι είμαι ο άνδρας της ζωής της,δεν μπορεί να ζήσει χωρίς εμένα κοκ.
Εγώ προσπαθούσα να ην καθησυχάσω, ώσπου βλέπει ένα κοπίδι που είχα πάνω σε μια κούτα για να ανοίγω δέματα!Το βουτάει και πριν προλάββω, κόβει με δύναμη τον καρπό της!Αυτό που την/με έσωσε ήταν ότι το κοπίδι ήταν γεμάτο κόλλες απ τις κολλητικές ταινίες! έτρεξε λίγο αίμα γιατί το έκανε δυνατά,αλλά αν δεν είχε κόλλες θα της είχε φύγει το χέρι!

...με...έπεισε κι αυτή (πολύ ευκολόπιστος ρε παιδί μου),κι αφού μου υποσχέθηκε ότι θα είναι πολύ προσεκτική στο μέλλον,και θα βλεπόμαστε όποτε θέλω εγώ,δε θα είναι απαιτητική,κτλ κτλ αρκεί να με βλέπει...να μπορεί "να αναπνέει απ την ανάσα μου" όπως έλεγε

Αναρωτιόμουνα,τι είναι αυτό που με έκανε να γίνω έρμαιο των θέλω των 2 γυναικών! Δεν είχα ξαναδώσει δείξματα...Η γυναίκα μο ήταν "σούζα",δεν της έδινα λογαριασμό πο΄πάω και τι κάνω (γι αυτό και μπορούσα εύκολα να αλλωνίζω σε Ελλάδα και Ευρώπη),ενώ και την πιτσιρίκα την είχα φέρει στα "νερά" μου.Παρότι απ τον 1ο μήνα (μην πω και 1η μέρα) 'ελεγε σνέχεια "χώρισε,κάντο για σένα", της είχα ξεκαθαρίσει ότι δε θέλω τα παιδιά μου να μεγαλώσουν χωρίς πατέρα!!! Κι έτσι ακόμα και στο πατιρντί της 28ης Αυγούσου,εκείνη δεν έβγαλε μιλιά!

Πώς τότε με έπεισαν και οι δύο?......μάλλον κι εμένα με βόλεψε η νέα κατάσταση! Και δεν θα χώριζα (πο δεν πολυήθελα) αλλά και το μωρό μου δε θα το έχανα,και μάλιστα θα ήταν και πιο συνειδητοποιημένη......

κι έτσι,ξεκίνησε μια νέα ροή διπλής ζωής.Μόνο που τώρα η σύζυγος θα ήταν πιο υποψιασμένη και πιεστική ......
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Και εσύ την πίστεψες!!!  (ότι θα σε συγχωρέσει)!

Ναι την πίστεψα!Και τελικά ήταν αλήθεια!


Ρε συ τι ειναι αυτα που γραφεις...?..ειπες στη "Γυναικα σου" να σε αφησει να χωρισεις με την Υσυχια σου ?
όχι! στη γκόμενα είπα: φ΄γε για να χωρίσω με την ησυχία μου!
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
αντε πες την συνεχεια...

δεν εχω αλλα νυχια να φαω!!! >:(
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Αν και έχουμε διάλειμμα ακόμα (έκλεισα μόνο τη μία, οι άλλες κάνουν τον κινέζο ακόμα-άμα γίνουν Ταιλανδές όμως(δίπλα είναι) τότε θα... :knockinb:, θα σου απαντήσω οφ δε ρέκορντ

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι έχεις διάφορες αλλαξιές. Και όχι μόνο αυτά αλλά και καλά ρούχα για τις εξόδους (κάνα κουστουμάκι,γραβατούλα πουκαμ, παπούτσια κτλ)
Επίσης φορμίτσες για μέσα στο σπίτι, οδοντόβουρτσα και γενικά κάνεις ένα 2ο νοικοκυριό από προσωπικά σου πράγματα...

Εσεις ειστε επαγγελματιες μαλακες.

Αντι να βρειτε να γαματε μια εκτος σχεσης, καλυπτετε τα υπαρξιακα και συναισθηματικα σας κενα ( επειδη μαλλον η χημεια με τη μαλακω τη γυναικα σας δεν υπηρξε ποτε η χαθηκε επειδη φερθηκατε μαλακωδως ) με το να εχετε σχεση με μια αλλη μαλακω.

Μπραβο, παραμενετε μαλακες, και δεσμιοι ΔΥΟ γυναικων, οχι μονο μιας. Συγχαρητηρια κοροιδα.
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Στη δουλειά (που πήγαινα με τη γκόμενα αφού η γυναίκα μου είχε τα παιδιά), υπήρχαν πολλοί φίλοι μας που είχαμε φάει ψωμί κι αλάτι στο παρελθόν (με τη γυναίκα μου) και απ την 1η στιγμή κοιτούσαν τη γκόμενα σαν εξωγήινη,αλλά δεν τολμούσαν να μου πουν τίποτα γιατί θα τους διολόστελνα! Έτσι, όταν η γυναίκα μου τους είπε τα καθέκαστα (για να αποκτήσει από κείνη τη στιγμή και πληροφοριοδότες) εκείνοι πήραν το μέρος της...κατασκοπεύοντάς με!

Έτσι για να τους αποφύγω,συμφώνησα με τη γκόμενα να το παίζουμε χωρισμένοι!Αλλωθι 1ο λοιπόν: δίνεις στον καθένα αυτό που θέλει. Οι φίλοι μας θέλαν χωρισμένος? έπρεπε λοιπόν να δουν (και να μεταβιβάσουν στη γυναίκα μου) μια αλλαγή συμπεριφοράς,και μια ψυχρότητα!

Ταυτόχρονα όμως ήμουν και γω ψυχρός απέναντί τους και άρχισα να τους απομακρύνω... Έτσι, ο νόμος του εμπορίου λέει ότι αρχίζουν να είναι ψιλοαντίπαλοι,(πράγμα πο φρόντιζα να μαθαίνει η γυναίκα μου), και στην πορεία εχθροί! Δε με φόβηζαν όμως! Ήμον τότε παντοδύναμος.Σαν να συγκρίνεις ας πούμε τα καρφούρ με ένα περίπτερο!

Ή τουλάχιστον έτσι πίστευα τότε....
(το πλήρωσα πολύ ακριβά βέβαια στο μέλλον)

στην πορεία λοιπόν απομάκρυνα κάθε πληροφοριοδότη της γυναίκας μου από δίπλα μου, κι έμεινα μόνος μου με το μωρό μου, ενώ ταυτόχρονα άρχισα να δημιουργώ κι άλλο άλλωθι!Όταν έμαθαν οι άλλες γκόμενες ότι τα χάλασα με τη μισητή τους αντίπαλο, άρχισαν να κολλάνε! Οπότε (με τη συγκατάθεση της γκόμενας) άρχισα να κάνω παιχνίδι,πράγμα που μεταφέρθηκε στη γυναίκα μου,που ανακουφίστηκε λιγάκι, που ήμουνα ο "παλιός καλός...(το όνομά μου)".

Όμως έπρεπε να βρω κι άλλο άλλωθι! Έπρεπε να βρούμε κι ένα "γκόμενο" για τη γκόμενα!

"Αραβωνιάστηκε η δικιά σου",λέω κάποια μέρα στη γυναίκα μου για τη γκόμενα, "και θα φύγει στην Ιταλία".

"Την καημενούλα",λέει με φανερή ικανοποίηση αλλά και ειρωνία!"δεν άντεξε που σε έχασε κι έφυγε ε?"

Τι έπαρση και τι αλλαζωνία!τελικά όποιος έδειξε υπερόπτης σάυτήν την ιστορία...το πλήρωσε πολύ ακριβά στην πορεία, με τελικό αποδέκτη βέβαια εμένα που...πλήρωσα και τα περισσότερα!!!

παιδιά είμαι στη δουλειά και γράφοντας όλα αυτά, τα ξαναζώ και έχω τρελαθεί τώρα..............
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Σιγά σιγά άρχισα να απομακρύνομαι όλο και πιο πολύ απ τους παλιούς συνεργάτες κι έτσι βρέθηκα με νέο κόσμο που η γυναίκα μου δεν είχε πρόσβαση.
Τα παιδιά άρχισαν να ξεπετάγονται κι εγώ μπορούσα να επεκτείθώ και σε άλλους τομείς.

Αποφάσισα λοιπόν να ανοίξω κι άλλη επιχείρηση που θα τη δούλευε η γυναίκα μου, με τη δική μου φυσικά επίβλεψη.

Κι όταν όλα ήταν σχεδόν έτοιμα άρχισαν οι πρώτες μπόρες!Με κάποιες "στραβοτιμονιές" αλλά και λάθος αποφάσεις σε κρίσιμες στιγμές (υπό το βάρος όλων αυτών που γινόταν,το μυαλό σου σίγουρα δεν είναι ξεκάθαρο) η οικονομική καταστροφή φαινόταν από μακρια! σαν τον τυφώνα που προλαβαίνεις να φύγεις βλέποντάς τον αλλά δεν ξέρεις με τι τρόπο!!!
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Καταστρώνω ένα πλάνο μηνών (πάντα είμαι των πλάνων) ορκίζω τη γυναίκα μου και τη γκόμενα ότι δε θα μ΄εγκαταλείψουν με τίποτα!(μην βιάζεστε!δεν με εγκατέλειψε καμια απ τις δυό!μέχρι την ύστατη στιγμή).κάνω το σταυρό μου...κι ο Θεός βοηθός!

μετά από λίγο καιρό τα πράγματα άρχισαν να βελιώνονται...η δεύτερη επιχείρηση θα ξεκινούσε δραστηριότητες οριστικά σε 8-10 μήνες ενώ η πρώτη κι αν ακόμα δεν ορθοποδούσε τολάχιστον δεν θα άφηνε εκατοντάδες χιλ ευρώ χρέη,όπως διαφαινόταν.

Βέβαια μη νομίζετε ότι όλο αυτό το διάστημα απ τον αύγουστο εκείνο ζούσα μες την τρελή χαρά.Το να ελέγχω τα κινητά,τα... αυτοκίνητα,τα ρούχα μου και όλα όσα ανέφερα στα προηγούμενα πόστ,γινόταν κάθε μα κάθε μέρα.Κι όταν βρισκόμουν σπίτι πάντα είχα το δίλημμα:να σηκώσω ο τηλ τώρα πο με παίρνει ή όχι? Και μερικές φορές ήταν όντων κάτι σημαντικό για η δουλειά.Και καλά που με πήρε 0αν και της ζήτησα να μην το κάνει-να ξεκουραστώ λίγο).Αλλά άλλες φορές ήταν για μπινελίκια:"καλά ώρα τι έγινε?εγώ δολεώ και συ κάθεσαι αραχτός με τη γυναικούλα σο?Μήπως την πηδάς κιόλας?" κοκ

Βέβαια,το να πηδάω τη γυναίκα μου πού και πού ήταν κάτι επιβεβλημένο.Αλλά και έπρεπε να της το πω,για να μην έχει αταπάτες!  Κατά βάθος είμαι τίμιος! Δε θέλω να λέω ψέματα!Αλλά με αναγκάζει η πουτάνα η ζωή!!!!!!!!
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Πάνω στο σχέδιο πο είχα βάλει ήταν και ... η κατασκοπεία!

μ΄αυτά και μ΄ αυτά είχα μείνει πολύ πίσω και έπρεπε να βάλω στο παιχνίδι όσους είχα πιο έμπειστους
Έτσι η κάθεμια είχε το ρόλο της. αυτά που έκανε η γκόμενα έλεγα στη γυναίκα μου ότι τα έκανε μια άλλη συνεργάτης που είχα στο γραφείο (για χάρη συντομίας θα την πούμε Μαρία),ενώ αυτά που έκανε η γυναίκα μου,επειδή η γκόμενα τσινούσε άγρια-δεν ήθελε να της δίνω ρόλους,δεν ήθελε να της δίνω καμιά αξία,τη μισούσε και δεν ξέχασε ποτέ το μπρίκι με το νερό!!! της έλεγα ότι τα έκανε η Μαρία! Η Μαρία φυσικά μέσα στο κόλπο (η πιο πιστή απ όλες.Αυτή με πρόδωσε τελευταία!Μόλις λίγες μέρες μετά από την επιστροφή μου από Τα¨λάνδη πριν λίγες εβδομάδες)

Όμως 2 απανωτά χτπήματα με βγάζουν εκτός πορείας.Κάποιο λάθος έκανα (η γκόμενα έβριζε τη Μαρία αλλά και τη γυναίκα μου αφού είχε ψιλιαστεί ότι την έβαλα στο παιχνίδι κατηγορώντας με ότι "αφού την έμπλεξα καλά να πάθω",ενώ η γυναίκα μου έβριζε τη Μαρία αλλά και τη γκόμενα που στο μεταξύ είχε πολλά σημάδια ότι ήταν παρούσα στην ιστορία.Είπαμε ποτέ δεν ξέχασε!Ούτε η μία αλλά ούτε κι η άλλη!

και σ΄όλον αυτόν τον πανικό έρχεται και η γκόμενα απ τον γυναικολόγο και μου λέει:"Είμαι έγκυος"!

"φυσικά και θα το κρατήσουμε.δεν το ρίχνεις" και συμφώνησε....

ο καιρός παιρνούσε, ο κλοιός έσφιγγε αλλά και η κοιλιά μεγάλωνε! Όποιος την έβλεπε,μπορεί να το σφύριζε στη γυναίκα μου!Το μόνο που μας έλειπε ήταν κι ένας χωρισμός!άλλωστε ήξερε πλέον και πολλά μυστικά! 2-3 τηλέφωνα και......

έπρεπε λοιπόν να μείνει μυστικό! Την εγκυμοσύνη της την ήξερε μόνον αυτή,εγώ και...το μωρό!Ούτε σε γυναικολόγο δεν πήγαμε.Έκανα το γιατρό εγώ!!!!

....όλα τα πρωινά ήταν σπίτι και έκανε δουλειά με τα τηλέφωνα,ενώ το απόγεμα την πήγαινα κρυφά κρυφά στο γραφείο που ήταν κλειστό για να κάνουμε δουλειά!

Πολλές φορές όμως ειδικά το καλοκαίρι πηγαίναμε βόλτα με τ΄αυτοκίνητο,κάπου μακρια (μη μας δει κανείς) για να περπατήσει και λίγο γιατί πλησίαζε η ώρα της....

την επιπλέον δουλειά τη φόρτωνα (υπό την γκρίνια της γκόμενας)στη γυναίκα μου!

Και όσο πλησίαζε η ώρα η δική της,ερχόταν κι η δική μου!

Και το μόνο που έμενε ήταν να κάνω ένα "γύρισμα" στα λεφτά μου, όσο πιο γρήγορα μπορούσα,για να λειτουργήσει η δεύτερη επιχείρηση,αφού την πρώτη θα την έκλεινα έτσι κι αλλιώς αργότερα!

όμως χρειαζόμουνα ρευστό! και το μόνο αξίας που μου είχε μείνει ήταν το σπίτι μου!

έτσι,για να μη μακρυγορώ, μέσα σε 20 μέρες,κατάφερα να πουλήσω το σπίτι (για να πάρω στα χέρια μου μετρητά),να κάνω το γύρισμα που έπρεπε και να υπογράψω για τη δεύτερη επιχείρηση, να βρω άλλο σπίτι,να μετακομήσω και ταυτόχρονα να φέρω στον κόσμο και τον 3ο μου γιο!

Αφού μερικές φορές πήγαινα μαζί με την γκόμενα να δούμε για σπίτι (που θα έμενα με τη γυναίκα μου!) αφού δεν προλάβαινα!!!

Αφού επέζησα και δεν τόκαψα,πάλι καλά!

Και νόμιζα τότε, ότι ηρέμησα! Και τα πράγματα θα πήγαιναν καλύτερα από δω και πέρα!!!

Πού να ήξερα ο ταλαίπωρος ότι Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα,που λέει κι ο σάκης!!!!............
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom