Νέα

Μοναξιά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 503
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
29 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.363
Like
279
Πόντοι
36
Ναι φίλε είναι ασύλληπτο. Εδώ μία φορά στη ζωή μου που μπήκα κρυφά στο FΒ της πρώην μου (που σίγουρα έσβηνε επιτόπου τα χοντρά) είχα διαβάσει "έλα εδώ", "έλα εκεί", "με θυμάσαι? είμαι ο..." κλπ κλπ

μλκ δεν το περίμενα αυτο απο σενα
 

buderus

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2017
Μηνύματα
326
Like
103
Πόντοι
1
Ναι φίλε. Φοβούνται μην χάσουν τον "έλεγχο" της ζωής τους. Βάζουν όρια. Πριν λίγο έβγαζα τα μάτια μου με μία που έχουμε πολλά χρόνια μία ανοιχτή σχέση, την περίμενε ο δικός της εντωμεταξύ. Της λέω "τώρα αν έρθει με το αμάξι σπίτι σου (ήμασταν σπίτι της) για έκπληξη, τί θα του πεις?
"Δεν κάνει τέτοια" μου λέει εννοώντας ότι τον έχει οριοθετημένο

να σε ρωτησω κατι. αν δεν τα σκεφτεσαι ολα αυτα και κανεις ρισταρτ για κατι αλλο δεν εισαι σιγουρα καλυτερα;;;;;;
 

askeris

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2010
Μηνύματα
777
Like
674
Πόντοι
86
Ναι φίλε. Φοβούνται μην χάσουν τον "έλεγχο" της ζωής τους. Βάζουν όρια. Πριν λίγο έβγαζα τα μάτια μου με μία που έχουμε πολλά χρόνια μία ανοιχτή σχέση, την περίμενε ο δικός της εντωμεταξύ. Της λέω "τώρα αν έρθει με το αμάξι σπίτι σου (ήμασταν σπίτι της) για έκπληξη, τί θα του πεις?
"Δεν κάνει τέτοια" μου λέει εννοώντας ότι τον έχει οριοθετημένο

Εάν θελεις να ζησεις πραγματικα θα εκτεθείς, θα αισθανθείς, θα εκφρασεις συναισθηματα και μπορει και να χασεις τον ελεγχο. Πως θα αφησεις καποιον να μπει στη ζωη σου μετα; Για να μην εισαι μοναχος πρεπει να εισαι ανοιχτος και ανοιχτόμυαλος.
 

Επισκέπτης

Επισκέπτης
να σε ρωτησω κατι. αν δεν τα σκεφτεσαι ολα αυτα και κανεις ρισταρτ για κατι αλλο δεν εισαι σιγουρα καλυτερα;;;;;;

Τύπε πώς τα γράφεις έτσι ακαταλαβίστικα μωρέ αδερφέ μου. Ρε μπας και τα Ελληνικά είναι δεύτερη γλώσσα?
 

askeris

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2010
Μηνύματα
777
Like
674
Πόντοι
86
Εάν θελεις να ζησεις πραγματικα θα εκτεθείς, θα αισθανθείς, θα εκφρασεις συναισθηματα και μπορει και να χασεις τον ελεγχο. Πως θα αφησεις καποιον να μπει στη ζωη σου μετα; Για να μην εισαι μοναχος πρεπει να εισαι ανοιχτος και ανοιχτόμυαλος.

Αρα και αυτή εχει μια σκατα σχεση με τον άλλο πολύ ψευτικη. Αυτές όμως τα δημιουργουν αυτά από τη ματαιοδοξια τους
 

buderus

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2017
Μηνύματα
326
Like
103
Πόντοι
1
Τίποτα τύπε μου. Απλά με ενδιαφέρει η δουλειά σου γιατί ίσως θα έλεγε πολλά για τον τρόπο σκέψης σου

μα αν θες να βγαλεις συμπερασματα γιατι με ρωτας αφου δεν με ξερεις;
αν σου λεω ψεμματα; θες να πεσεις σε κατι μεσα ετσι δεν ειναι; οσο πιο πολυ εκφραζεσαι ομως σε καταλαβαινω οποτε μπορω να σε παω οπου θελω αν και δεν με απασχολει ουτε αυτο.
και τελικα ολα αυτα δεν εχουν καμια σημασια.
 

Επισκέπτης
μα αν θες να βγαλεις συμπερασματα γιατι με ρωτας αφου δεν με ξερεις;
αν σου λεω ψεμματα; θες να πεσεις σε κατι μεσα ετσι δεν ειναι; οσο πιο πολυ εκφραζεσαι ομως σε καταλαβαινω οποτε μπορω να σε παω οπου θελω αν και δεν με απασχολει ουτε αυτο.
και τελικα ολα αυτα δεν εχουν καμια σημασια.

Με καλοριφέρ δεν είπες ότι ασχολείσαι? ορίστε σε βρήκα
βρε τύπε "μα αν θες να βγαλεις συμπερασματα γιατι με ρωτας αφου δεν με ξερεις;
αν σου λεω ψεμματα;" ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΝΟΗΜΑ
 

buderus

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2017
Μηνύματα
326
Like
103
Πόντοι
1
Με καλοριφέρ δεν είπες ότι ασχολείσαι? ορίστε σε βρήκα
βρε τύπε "μα αν θες να βγαλεις συμπερασματα γιατι με ρωτας αφου δεν με ξερεις;
αν σου λεω ψεμματα;" ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΝΟΗΜΑ

ρε σινς μπερδευεσαι. φυσικα και δεν μπορεις να καταλαβεις αν σου λεω ψεμματα. ουτε εγω μπορω αν μου πεις κατι για σενα. ρωτωντας με πιστευεις οτι σου πω. ομοιως κι εγω. αυτο δεν παιζει ρολο. ουτε τα κσλοριφερ πσιζουν ρολο. μπορει κι αυτο να ειναι ψεμματα η να δουλευω στην ετσιρεια η απλα ως τεχνικος. δεν εχουν νοημα αυτες οι πληροφοριες.
 

Επισκέπτης
ετσι μας βλεπουν, σαν options

Το έχω ζήσει στο πετσί μου αυτό. Η προηγούμενη μόνο χάρη δεν μου έλεγε ότι μου κάνει. Μόλις το παρατράβηξε ξεκίνησα να την διαολοστέλνω. Μας βλέπουν σαν βουνά. Γουστάρουν να ανέβουν, φτάνουν στην κορφή και μετά ξεκινά η κατηφόρα προς το επόμενο βουνό (τί είπα ο τύπος)

όσο τις έχεις στην ανηφόρα γουστάρουν
 

buderus

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2017
Μηνύματα
326
Like
103
Πόντοι
1
"μα αν θες να βγαλεις συμπερασματα
γιατι με ρωτας αφου δεν με ξερεις
αν σου λεω ψεμματα" δεν βγάζει νόημα

στο αφου δεν με ξερεις εχει ερωτηματικο και μετα αναρωτιεμαι γραπτως με ερωτηματικο αν σου λεω ψεμματα. δυο ερωτησεις. αλλα οκ, παλι βγαζει νοημα.
 

Επισκέπτης
Καληνύχτα αγαπητοί. Πρέπει να ολοκληρώσω μία εργασία στον υπολογιστή και αντί για αυτό μιλάμε περίπου 3 ώρες.
 

askeris

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2010
Μηνύματα
777
Like
674
Πόντοι
86
Το έχω ζήσει στο πετσί μου αυτό. Η προηγούμενη μόνο χάρη δεν μου έλεγε ότι μου κάνει. Μόλις το παρατράβηξε ξεκίνησα να την διαολοστέλνω. Μας βλέπουν σαν βουνά. Γουστάρουν να ανέβουν, φτάνουν στην κορφή και μετά ξεκινά η κατηφόρα προς το επόμενο βουνό (τί είπα ο τύπος)

όσο τις έχεις στην ανηφόρα γουστάρουν

είναι πολύ υπολογιστριες και λιγοτερο συναισθηματικές απ' οσο νομιζουμε. Το συναισθημα που εκπεμπουν είναι το προκαλυμμα των υπολογισμων τους
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom