Νέα

Μοναξιά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 503
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
και μετα καθεστε και στενοχωριεστε και λετε οτι φερθηκατε καλα κι ολα τα γνωστα σεναρια ενω αυτη ουτε σας υπολογιζει γλυφοντας την πουτσα του πιο γρηγορου στην στροφη. αυτα συγχωρουνται μεχρι τα 25. μετα θα επρεπε να σας λιθοβολουν. πατε για αλλα λεμε ρε!!!!! εχει κοσμο να διαλεξετε.

Picker νούμερο 2 μας βρήκε.
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.237
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
ειναι απλα αυτα και κακως τα δυσκολευετε. δεν τρολαρω. που διαφωνεις πες μου.

Το πρόβλημα τύπε είναι ότι τα γράφεις περίεργα. Άλλα είναι σωστά, άλλα έρχονται σε αντίφαση, άλλα προφανώς τα γράφεις για πλάκα. Όχι μόνο εδώ, γενικά.
 

askeris

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2010
Μηνύματα
777
Like
674
Πόντοι
86
επιτελους by far το πιο ενδιαφερον νημα
 

buderus

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2017
Μηνύματα
326
Like
103
Πόντοι
1
Δεν ξέρω Βlitz. Παράξενος τύπος. Δείχνει να μην πολυσκέφτεται, απλά να γράψει κάτι, πέντε κουβέντες λίγο τρολλάρισμα, λίγο κουβέντα

την εχω κανει αυτη την διαδρομη και την ξερω καλα. οπου δεν ξερω δεν μιλαω.
 

Επισκέπτης
επιτελους by far το πιο ενδιαφερον νημα

Μου αρέσει που μιλάμε εδώ με κάποια λογική και κάποιο επίπεδο. Μακάρι να είχα περισσότερο χρόνο να γράφω ακόμα καλύτερα τις απαντήσεις μου, προσπαθώ να δουλέψω κι όλας παράλληλα.
 

buderus

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2017
Μηνύματα
326
Like
103
Πόντοι
1
Το πρόβλημα τύπε είναι ότι τα γράφεις περίεργα. Άλλα είναι σωστά, άλλα έρχονται σε αντίφαση, άλλα προφανώς τα γράφεις για πλάκα. Όχι μόνο εδώ, γενικά.

παραδειγμα εχεις να δωσεις;
 

buderus

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2017
Μηνύματα
326
Like
103
Πόντοι
1
Μου αρέσει που μιλάμε εδώ με κάποια λογική και κάποιο επίπεδο. Μακάρι να είχα περισσότερο χρόνο να γράφω ακόμα καλύτερα τις απαντήσεις μου, προσπαθώ να δουλέψω κι όλας παράλληλα.

καλυτερα να δουλεψεις λοιπον.
 

Επισκέπτης
Η επιλογή της μοναχικότητας είναι μία διαδικασία αναγέννησης μετά από κάποια αποτυχημένη σχέση ή κάποιο άλλο σημαντικό γεγονός.
Η μοναξιά από την άλλη είναι κάτι που δεν το προκαλούμε εμείς στο εαυτό μας, (όπως την μοναχικότητα) αλλά μας συμβαίνει για διάφορους λόγους.
Επειδή ταξιδεύω αρκετά συχνά στις Σκανδιναβικές χώρες, εκεί οι άνθρωποι δεν αναλώνονται σε απρόσωπες παρέες (αυτή η κοινωνικότητα κακής ποιότητας που έχουμε στο Ελλαδιστάν), αλλά "ενώνουν" τις μοναξιές τους. Γι αυτό και αν έχετε συναναστραφεί ανθρώπους ιδίως από εκεί επάνω - εμείς τους θεωρούμε απόμακρους και λίγο κλειστούς. Όχι. Κρατάνε την μοναχικότητα τους και "ενώνουν" τις μοναξιές τους. Τέτοιες μέθοδοι όμως απαιτούν νοημοσύνη, παιδεία και λογική
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.237
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
παραδειγμα εχεις να δωσεις;

Πρέπει να παραθέσω πολλά σχόλιά σου και να τα αναλύσω. Ψιλοβαριέμαι τώρα. Ίσως άλλη φορά. Ότι γενικά όμως τρολλάρεις είναι προφανές.
 

Επισκέπτης
επιτελους by far το πιο ενδιαφερον νημα

Σκεφτόμουν τώρα ότι και ο τίτλος του "Μοναξιά" δεν προσελκύει αυτούς που ψάχνονται για να τρολλάρουν, είναι αποτρεπτικός. Ελπίζω τώρα που το έγραψα αυτό να μην γίνει καμμία επίθεση
 

askeris

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2010
Μηνύματα
777
Like
674
Πόντοι
86
Η επιλογή της μοναχικότητας είναι μία διαδικασία αναγέννησης μετά από κάποια αποτυχημένη σχέση ή κάποιο άλλο σημαντικό γεγονός.
Η μοναξιά από την άλλη είναι κάτι που δεν το προκαλούμε εμείς στο εαυτό μας, (όπως την μοναχικότητα) αλλά μας συμβαίνει για διάφορους λόγους.
Επειδή ταξιδεύω αρκετά συχνά στις Σκανδιναβικές χώρες, εκεί οι άνθρωποι δεν αναλώνονται σε απρόσωπες παρέες (αυτή η κοινωνικότητα κακής ποιότητας που έχουμε στο Ελλαδιστάν), αλλά "ενώνουν" τις μοναξιές τους. Γι αυτό και αν έχετε συναναστραφεί ανθρώπους ιδίως από εκεί επάνω - εμείς τους θεωρούμε απόμακρους και λίγο κλειστούς. Όχι. Κρατάνε την μοναχικότητα τους και "ενώνουν" τις μοναξιές τους. Τέτοιες μέθοδοι όμως απαιτούν νοημοσύνη, παιδεία και λογική

εμεις ως νοτιοι δεν ειμαστε μοναχικοι. Η φυση μας είναι η συνθεση που επιτυγχάνεται μονο μεσω της κοινωνικότητας και της ανταλλαγης αποψεων. Θεση-αντιθεση-συνθεση. Η ενωση πρεπει να είναι ουσιαστικη και όχι απροσωπη. Η απροσωπη κοινωνικοτητα προεκυψε τα τελευταια 20-30 χρονια νομιζω επειδή ο ελληνας μιμείται τον δυτικο τροπο ζωης χωρις να μπορεσει ποτε να τον ενταξει στην ιδιοσυγκρασια του
 

georgek91

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2017
Μηνύματα
92
Κριτικές
1
Like
124
Πόντοι
0
Η επιλογή της μοναχικότητας είναι μία διαδικασία αναγέννησης μετά από κάποια αποτυχημένη σχέση ή κάποιο άλλο σημαντικό γεγονός.
Η μοναξιά από την άλλη είναι κάτι που δεν το προκαλούμε εμείς στο εαυτό μας, (όπως την μοναχικότητα) αλλά μας συμβαίνει για διάφορους λόγους.
Επειδή ταξιδεύω αρκετά συχνά στις Σκανδιναβικές χώρες, εκεί οι άνθρωποι δεν αναλώνονται σε απρόσωπες παρέες (αυτή η κοινωνικότητα κακής ποιότητας που έχουμε στο Ελλαδιστάν), αλλά "ενώνουν" τις μοναξιές τους. Γι αυτό και αν έχετε συναναστραφεί ανθρώπους ιδίως από εκεί επάνω - εμείς τους θεωρούμε απόμακρους και λίγο κλειστούς. Όχι. Κρατάνε την μοναχικότητα τους και "ενώνουν" τις μοναξιές τους. Τέτοιες μέθοδοι όμως απαιτούν νοημοσύνη, παιδεία και λογική
Πολυ σωστος φιλε που μαλλον ειμαστε και συνομιληκοι. Θα σταθω στο δευτερο που ειπες περι μοναξιας καθως εγω ανηκω σε αυτον τον τομεα..εχει τυχει να μεινω μονος πολλα χρονια αλλα οχι οτι το διαλεξα στο 100%, κυριως ετσι εκατσε. Δυσκολοι καιροι για υγιεις σχεσεις..
 

buderus

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2017
Μηνύματα
326
Like
103
Πόντοι
1
κοιταξε μπλιντζ. σου ειχα πει οτι διαβαζεις και κρινεις.
οκ δεκτο. το θεμα ειναι οτι εγω εδω ηρθα τωρα επειδη ηθελα να διασταυρωσω καποια πραγματα και να χαλαρωσω απο δουλειες κι ασχολιες.
οποτε βρω χρονο μπαινω λοιπον. σοβαρα δεν μπορω να παρω την κατασταση αλλα ουτε και εντελως μπουρδελε. εχω τα δικα μου θεματα που λυνω γιατι ειμαι για αλλα πραγματα. ας πουμε οτι την εχω δει καλα με την παρτη μου και με νοιαζει το μελλον μου.
εχω μεγαλη ιδεα για τον εαυτο μου. λιγοι με ξερουν κομπλε. αυτοι που θελω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom