Νέα

Μοναξιά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 503
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Δεν ξέρω ρε τύπε μου..Γενικα όμως βλέπω ότι υπάρχει η διάθεση να πιέζουν για να πάρουν αυτό που θέλουν.Ξερουν που θα βαρέσουν οι καργιολες.Την γείωσα τελείως και επειδή ξέρω ποσό μαλακας είμαι της τράβηξα μπλοκ και διαγραφή στον αριθμό..
Δεν είναι να δίχνεις συναισθηματισμούς στις καταστάσεις αυτές.
Από κει και πέρα πιστεύω ότι όταν είσαι μόνος είναι πιο ξεκάθαρα τα πράγματα μέσα στο μυαλό σου.Οι επιλογές είναι άπειρες.Απο το τι θα φας μέχρι τι κολοχαρτο θα έχεις για να σκούπιζεσαι.

Εγώ παίρνω από το ΟΚ Market αυτό με τα σκυλάκια
 

buderus

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2017
Μηνύματα
326
Like
103
Πόντοι
1
χε μποι μην δινεις βαση γιατι θα καταληξεις κι εσυ σαν κατι γκαζοτενεκεδες εδω μεσα που ολο βριζουν τα γκομενακια κι εξω της ξεσκονιζουν την καρεκλα να κατσει. παν μετρον αριστον.
 

askeris

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2010
Μηνύματα
777
Like
674
Πόντοι
86
Η αληθεα ειναι δυστυχως οτι το site αυτο αποτελει μια ψευτικη υποκατασταση της παρεας. Η μοναξια ειναι φαινομενο υπαρκτο και εχει χειροτερεψει με τον σημερινο τροπο ζωης. Και ναι η ουτοπια του αγοραιου ερωτα ειναι η ψευδαισθηση που δημιουργουμε για να αντεξουμε τη μοναξια. Και η μοναξια ειναι πιο βαθια μετα το τελος της συνευρεσης. Ψαχνουμε υποκαταστατα των ανθρωπων που θα θελαμε να ειχαμε διπλα μας και που δεν εχουμε.
 

Επισκέπτης
δεν πλενεσαι κατευθειαν; πρωτα παρσιμο τα πολλα;

Ε, ναι ρε τύπε. Σκουπίζομαι καλά και μετά πλένομαι. Αυτό είναι και ένα επίσης καλό της μοναξιάς. Μπορείς να είσαι άπλυτος για μέρες. Μέχρι το σώβρακο να ξεκινήσει να αποκτά δικό του οικοσύστημα
 

Επισκέπτης
Η αληθεα ειναι δυστυχως οτι το site αυτο αποτελει μια ψευτικη υποκατασταση της παρεας. Η μοναξια ειναι φαινομενο υπαρκτο και εχει χειροτερεψει με τον σημερινο τροπο ζωης. Και ναι η ουτοπια του αγοραιου ερωτα ειναι η ψευδαισθηση που δημιουργουμε για να αντεξουμε τη μοναξια. Και η μοναξια ειναι πιο βαθια μετα το τελος της συνευρεσης. Ψαχνουμε υποκαταστατα των ανθρωπων που θα θελαμε να ειχαμε διπλα μας και που δεν εχουμε.

Σωστός αγαπητέ. Όταν επιστρέφουμε σπίτι είναι το θέμα.
 

buderus

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2017
Μηνύματα
326
Like
103
Πόντοι
1
Λες να τα λέω τώρα που είμαι 31 τύπε μου και έχω επιλογες ακόμα αλλά μετά στα 50 να αναθεωρήσω;;;

φιλε μου το θεμα ειναι αυτοι που θες διπλα σου. τους αλλους σε αποσταση και υπο εγκριση. κι αυτοι ετσι σου κανουν. τι νομιζεις;
 

buderus

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2017
Μηνύματα
326
Like
103
Πόντοι
1
Η αληθεα ειναι δυστυχως οτι το site αυτο αποτελει μια ψευτικη υποκατασταση της παρεας. Η μοναξια ειναι φαινομενο υπαρκτο και εχει χειροτερεψει με τον σημερινο τροπο ζωης. Και ναι η ουτοπια του αγοραιου ερωτα ειναι η ψευδαισθηση που δημιουργουμε για να αντεξουμε τη μοναξια. Και η μοναξια ειναι πιο βαθια μετα το τελος της συνευρεσης. Ψαχνουμε υποκαταστατα των ανθρωπων που θα θελαμε να ειχαμε διπλα μας και που δεν εχουμε.

οποιος θελει να ειναι μονος θα ειναι αλλιως θα παιζει μπαλα. ολοι γουσταρουμε και την μοναξια φυσικα αλλα δεν πιστευω για παντα. δεν εχω γνωρισει κανεναν ετσι. στην ουσια η κπινωνια εχει γινει πολυσυνθετη και πουστοφερνει με τα μη και μη. πολυ οργανωση και ρητορια. δεν τολμας να κλασεις στην πεφτουν. αμπελοφιλοσοφιες καργα. απλουστευση θελει το πραγμα.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Το χειρότερο τύπε μου είναι η μοναξιά όταν έχεις σχέση.Αυτη πονάει πιο πολύ να ξέρεις.

Αυτό πάλι δεν το κατάλαβα ποτέ.Να είναι σχέση εξ'αποστάσεως,οκ.Αλλά αν είναι κανονική,πάντα έχεις έναν άνθρωπο να μιλήσεις,να γαμήσεις,να πάρεις και να σε πάρει ένα τηλέφωνο,να βγείτε κλπ.

Άμα έχεις σχέση και νιώθεις μοναξιά,μάλλον στη φαντασία σου νομίζεις ότι έχεις σχέση.
 

Επισκέπτης
Αυτό πάλι δεν το κατάλαβα ποτέ.Να είναι σχέση εξ'αποστάσεως,οκ.Αλλά αν είναι κανονική,πάντα έχεις έναν άνθρωπο να μιλήσεις,να γαμήσεις,να πάρεις και να σε πάρει ένα τηλέφωνο,να βγείτε κλπ.

Άμα έχεις σχέση και νιώθεις μοναξιά,μάλλον στη φαντασία σου νομίζεις ότι έχεις σχέση.

Μην το λες. Εγώ βρέθηκα με μία υπέροχη γυναίκα στο ίδιο σπίτι για αρκετά χρόνια, πολύ αγαπημένοι. Μετά τα 5 χρόνια υπήρχε τρομερά ψυχροπολεμικό κλίμα. Δεν πίστευα πως καταλήξαμε έτσι
 

buderus

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2017
Μηνύματα
326
Like
103
Πόντοι
1
Το χειρότερο τύπε μου είναι η μοναξιά όταν έχεις σχέση.Αυτη πονάει πιο πολύ να ξέρεις.
θα υπαρχει κι αυτο κατα περιοδους. τι νομιζεις; οτι αν ερωτευτεις θα εισαι ολο αγκαλιτσα; αυτα μονο στις ταινιες γινονται. θα πεσει και το βρισιδι και το φιλι κι ολα μεσα αρκει να καταλαβαινονται στην σχεση.
το χειροτερο ειναι που βγαινουν εξω καο υο παιζουν ολοι τελειοι σφιγγοντας μην κλασουν. το βλεπει η γκπμενα αυτο καο λεει καλως τον μαλακα. για να διαλεξεις γυναικα πρεπει να την βασανισεις μεχρι να βγαλει αφρους. ασε τι λενε εδω μεσα καποιοι καψιμιτζηδες για ερωτες και τακτικες. δεν ξερουν την τυφλα τους.
 

askeris

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2010
Μηνύματα
777
Like
674
Πόντοι
86
οποιος θελει να ειναι μονος θα ειναι αλλιως θα παιζει μπαλα. ολοι γουσταρουμε και την μοναξια φυσικα αλλα δεν πιστευω για παντα. δεν εχω γνωρισει κανεναν ετσι. στην ουσια η κπινωνια εχει γινει πολυσυνθετη και πουστοφερνει με τα μη και μη. πολυ οργανωση και ρητορια. δεν τολμας να κλασεις στην πεφτουν. αμπελοφιλοσοφιες καργα. απλουστευση θελει το πραγμα.

Εδώ βλεπω ότι κανεις πραγματικα δεν θελει να είναι μονος. Να εισαι ολοτελα μονος για εμενα είναι πολύ σκληρο και είναι κατι εκτος του χαρακτηρος μου εντελως. Μερικες φορες η μοναξια εάν είναι επιλογή για ένα περιορισμενο διάστημα είναι θετικη γιατι ο ανθρωπος εμβαθυνει στην αυτογνωσια και αναλυει τους αλλους και καταστασεις. Αλλα τη μονιμη μοναξια εγω δεν την καταλαβαίνω. και στον παραδεισο εγω θελω να είμαι με αλλους. Άλλου είδους μοναξια όμως είναι η πιο επικινδυνη.
 

Επισκέπτης
Εδώ βλεπω ότι κανεις πραγματικα δεν θελει να είναι μονος. Να εισαι ολοτελα μονος για εμενα είναι πολύ σκληρο και είναι κατι εκτος του χαρακτηρος μου εντελως. Μερικες φορες η μοναξια εάν είναι επιλογή για ένα περιορισμενο διάστημα είναι θετικη γιατι ο ανθρωπος εμβαθυνει στην αυτογνωσια και αναλυει τους αλλους και καταστασεις. Αλλα τη μονιμη μοναξια εγω δεν την καταλαβαίνω. και στον παραδεισο εγω θελω να είμαι με αλλους. Άλλου είδους μοναξια όμως είναι η πιο επικινδυνη.

Σωστό
 

askeris

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2010
Μηνύματα
777
Like
674
Πόντοι
86
Μην το λες. Εγώ βρέθηκα με μία υπέροχη γυναίκα στο ίδιο σπίτι για αρκετά χρόνια, πολύ αγαπημένοι. Μετά τα 5 χρόνια υπήρχε τρομερά ψυχροπολεμικό κλίμα. Δεν πίστευα πως καταλήξαμε έτσι

Δεν εισαι ο μονος φιλε. 9 χρονια από τα 15 φανταστικα. μετα από τη γεννηση του παιδιου άλλος ανθρωπος. Τωρα είμαι εν διαστασει, ξεχασμένος από φιλους και γνωστους. Τι διαολο παθαινουνε (με);
 

askeris

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2010
Μηνύματα
777
Like
674
Πόντοι
86
Μην το λες. Εγώ βρέθηκα με μία υπέροχη γυναίκα στο ίδιο σπίτι για αρκετά χρόνια, πολύ αγαπημένοι. Μετά τα 5 χρόνια υπήρχε τρομερά ψυχροπολεμικό κλίμα. Δεν πίστευα πως καταλήξαμε έτσι

Η σχεση, ο γαμος κτλ δεν σημαινουν ότι δεν είσαι μονος. Εάν ο άλλος δεν ακολουθει στη σκεψη, στο σχεδιασμο, δεν αλληλοσυπληρωνει, δεν συνοδοιπορει, δεν καταλαβει ότι η υπαρχει ομαδα και όχι ενας συν ενας, δεν ασθανθει ότι η σχεση/αγαπη είναι να μην ξεχωρίζεις από τον άλλο, τοτε εισαι μονος και στη σχεση η γαμο. τωρα σου μιλω βιοματικα και εάν θελεις πιστεψε το.
 

Επισκέπτης
Δεν εισαι ο μονος φιλε. 9 χρονια από τα 15 φανταστικα. μετα από τη γεννηση του παιδιου άλλος ανθρωπος. Τωρα είμαι εν διαστασει, ξεχασμένος από φιλους και γνωστους. Τι διαολο παθαινουνε (με);

Νομίζω - και θα το πω με δικά μου λόγια - ότι οι γυναίκες λόγω των ορμονικών τους - δεν έχουν την σταθερότητα του χαρακτήρα που πιθανόν να καταφέρει να έχει ένας άντρας. Έχουν τόσες διαφοροποιήσεις στην διαθεσή τους, που τελικά χάνουν τον έλεγχο του χαρακτήρα τους. Κάποια κομμάτια τους φθείρονται και παύουν να λειτουργούν σωστά.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Δεν εισαι ο μονος φιλε. 9 χρονια από τα 15 φανταστικα. μετα από τη γεννηση του παιδιου άλλος ανθρωπος. Τωρα είμαι εν διαστασει, ξεχασμένος από φιλους και γνωστους. Τι διαολο παθαινουνε (με);
"Ξεχασμενος απο φιλους και γνωστους" για ποιον λογο?
 

Επισκέπτης
"Ξεχασμενος απο φιλους και γνωστους" για ποιον λογο?

Όταν ένα ζευγάρι χωρίζει, οι "φίλοι" του ζευγαριού συνήθως κάνουν παρέα ή με τον έναν ή με τον άλλο. Αυτό νομίζω εννοεί, το λέω γιατί το έχω πάθει και εγώ. Είναι βέβαια και επιλογή μου να ρίχνω όλες τις γέφυρες κατευθείαν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom