Νέα

Μοναξιά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 503
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.714
Like
14.213
Πόντοι
3.506
Υπάρχει η άποψη ότι είμαστε ημιτελή όντα και αναζητούμε το άλλο μας μισό για να ολοκληρωθουμε! Λάθος! Είμαστε πλήρης από μόνοι μας και δεν χρειαζόμαστε κανέναν - μια για να ολοκληρωθουμε :sunglasses:
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
728
Like
956
Πόντοι
86
Εγω ποτέ δεν πιστεψα οτι η μοναξιά ειναι τοσο κακο πραγμα...Ισα ισα οταν εισαι μόνος εχεις την ησυχια σου,που ειναι και το πιο σημαντικο απ ολα στην ζωη! Βλεπω κατι γνωστους μου παντρεμένους και πραγματικα τους λυπαμαι...Τρεχουν απο το πρωι μεχρι το βραδυ ,ολη τους η ζωη ενα τρεξιμο ενα αγχος .
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Εγω ποτέ δεν πιστεψα οτι η μοναξιά ειναι τοσο κακο πραγμα...Ισα ισα οταν εισαι μόνος εχεις την ησυχια σου,που ειναι και το πιο σημαντικο απ ολα στην ζωη! Βλεπω κατι γνωστους μου παντρεμένους και πραγματικα τους λυπαμαι...Τρεχουν απο το πρωι μεχρι το βραδυ ,ολη τους η ζωη ενα τρεξιμο ενα αγχος .

Αν κρατάει παραπάνω απ'όσο πρέπει,είναι.Θεωρώ ότι πλέον είναι στα 2-3 μεγαλύτερα προβλήματα των σύγχρονων ανδρών.Κι ας μην το παραδέχονται πολλοί.Δυστυχώς δεν υπάρχει και υποκατάστατο,δηλαδή ούτε με χόμπι,ούτε με πουτάνες,ούτε με σόσιαλ,καλύπτεται εύκολα η έλλειψη γυναικείας συντροφιάς.

Δεν είναι πχ σαν την μοναξιά των γυναικών,που μένουν μόνες μέχρι να βρουν τον επόμενο.Για τους άντρες που δεν έχουν επιλογές,κύκλους,και μαλακίες,μπορεί να γίνει μόνιμη κατάσταση.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Είναι αλήθεια ότι οι άντρες δεν βρίσκουμε εύκολα γκόμενά οι γυναίκες έχουν γκόμενο όπου θέλουν.. Μπορούμε όμως πχ να βρούμε μια δουλειά έστω της πλάκας με 650ευρω,γιατι αν δουλεύεις βλέπεις κάθε μερα πχ 50 γυναίκες.. Συμφωνώ, οι ελλεινιδες είναι για το πουτσο Καβάλα, άρα πρέπει να βλέπεις πολλές κάθε μέρα, μπας και εχεις καμία πιθανότητα να βρεις μια. Πρεπει να εισαι όλη μέρα έξω, αν θες να βρεις εκτός κονε και προξενιων.. Βεβαια παίζει ρόλο και η δουλειά.. Άμα είσαι εργάτης, φορτηγατζης, σεκιουριτας, δεν θα έχεις γυναίκες στη δουλειά σου.. Άρα παλι μπακουρι θα εισαι

Όποιος δεν έχει δυνατότητα να κάνει γνωριμίες από τη δουλειά του,αυτός είναι πραγματικά εγκλωβισμένος.Απο τη μια δεν είναι εύκολο να αλλάζεις δουλειές,απο την άλλη όμως θα κουβαλάς πάλι τη μοναξιά σαν βάρος μέσα σου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom