Νέα

Ήρθε η ώρα μου, την πάτησα κι εγώ σαν παντρέμενος και τώρα τρέχω...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα 40_xronia_epityxies
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 303
  • Εμφανίσεις 29K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

mudhoney

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2015
Μηνύματα
626
Like
1.101
Πόντοι
206
λοιπον με απλα λογια.
ειμαι παντρεμενος ετων 52, με πλουσια δραση κλπ. μεχρι και σημερα δεν ειχα αποκαλυφθει ποτε.
ομως με βαση το Νομο των Πιθανοτητων, ειχα κατα νου οτι καποια στιγμη θα συνεβαινε. αυτο συνεβη σημερα.
τι ακριβως εγινε?
Ιστορικο: πηδηχτηκαμε με μια παντρεμενη 2 φορες πριν 7 χρονια. εκτοτε δεν εχουμε ξαναβρεθει. ομως που και που 3 φορες τον χρονο της στελνω μηνυμα μπας και ξαναπροκυψει σεξακι. αλλες φορες απανταει, αλλες οχι. δεν πιεζω ποτε καταστασεις.

χθες λοιπον εστειλα μηνυμα, του στυλ γεια σου γλυκια μου, πως εισαι κλπ... οχι βρωμικο σεξ, οχι βρισιες. ανταλλαξαμε 3 μηνυματα , μου ειπε οτι την ενοχλω και σταματησα.
σημερα το μεσημερι με πηρε τηλεφωνο αστυνομικος, ρωτησε το ονομα μου, ανεφερε το περιεχομενο των μηνυματων και με πολυ ευγενικο τροπο, μου ειπε οτι εχω δεχθει καταγγελια απο τον αντρα της για παρενοχληση. του εξηγησα την αληθεια που ξερω και ηδη σας εξιστορησα και μου ειπε οτι θα προσπαθησει να ληξει το θεμα προτου παρει διαστασεις. επι λεξη ανεφερε οτι δεν εξυπηρετει κανεναν η αποκαλυψη, κινδυνευουν για ενα παλιο πηδημα 2 οικογενειες με διαλυση. τον ρωτησα αν εχω προβλημα με το Νομο και ειπε οτι αυτα τα αθωα μηνυματα, θεωρουνται παρενοχληση. δεν εχω προβλημα διοτι δεν εχω γραψει τιποτα σπουδαιο, με πληρη επιγνωση σε οτι λεω. ουτε καν καυλα μου, τιποτα. το θεμα μου ειναι αν ο κερατας μπορει να μαθει τα στοιχεια μου Νομιμα.
ο αστυνομος ειπε οτι ο κερατας ακομα δεν εχει ιδεα ποιος ειμαι, ουτε εχει δει την φωτογραφια μου. εχει δικαιωμα για Αρση Απορρητου στο τηλεφωνο μου, απλα και μονο επειδη εγινε καταγγελια? υποθετω ο αστυνομικος ανεπισημα προσπαθει να χειριστει με λεπτοτητα το θεμα, αλλωστε μου το ειπε. η γυναικα του που πηδηχτηκαμε δεν ξερει το επιθετο μου. ετσι εκτιμω.

κατα συνεπεια ρωταω τους συναγωνιστες τη γνωμη τους πανω στο Θεμα, Νομος και Αρση Απορρητου τηλεφωνου μου. και ποιος μπορει να μαθει την ταυτοτητα μου.
ΥΓ1- εικασιες παρακαλω διχως γνωση Νομου, δεν θα με βοηθησουν.
ΥΓ2- ειμαι μαλακας και την πατησα, το ξερω

σας ευχαριστω για την αναγνωση του μικρου σεντονιου
Θες να μας πεις πως νιώθεις μετά από αυτή τη μαλακια που έγραψες?
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.258
Κριτικές
2
Like
2.043
Πόντοι
216
λοιπον με απλα λογια.
ειμαι παντρεμενος ετων 52, με πλουσια δραση κλπ. μεχρι και σημερα δεν ειχα αποκαλυφθει ποτε.
ομως με βαση το Νομο των Πιθανοτητων, ειχα κατα νου οτι καποια στιγμη θα συνεβαινε. αυτο συνεβη σημερα.
τι ακριβως εγινε?
Ιστορικο: πηδηχτηκαμε με μια παντρεμενη 2 φορες πριν 7 χρονια. εκτοτε δεν εχουμε ξαναβρεθει. ομως που και που 3 φορες τον χρονο της στελνω μηνυμα μπας και ξαναπροκυψει σεξακι. αλλες φορες απανταει, αλλες οχι. δεν πιεζω ποτε καταστασεις.

χθες λοιπον εστειλα μηνυμα, του στυλ γεια σου γλυκια μου, πως εισαι κλπ... οχι βρωμικο σεξ, οχι βρισιες. ανταλλαξαμε 3 μηνυματα , μου ειπε οτι την ενοχλω και σταματησα.
σημερα το μεσημερι με πηρε τηλεφωνο αστυνομικος, ρωτησε το ονομα μου, ανεφερε το περιεχομενο των μηνυματων και με πολυ ευγενικο τροπο, μου ειπε οτι εχω δεχθει καταγγελια απο τον αντρα της για παρενοχληση. του εξηγησα την αληθεια που ξερω και ηδη σας εξιστορησα και μου ειπε οτι θα προσπαθησει να ληξει το θεμα προτου παρει διαστασεις. επι λεξη ανεφερε οτι δεν εξυπηρετει κανεναν η αποκαλυψη, κινδυνευουν για ενα παλιο πηδημα 2 οικογενειες με διαλυση. τον ρωτησα αν εχω προβλημα με το Νομο και ειπε οτι αυτα τα αθωα μηνυματα, θεωρουνται παρενοχληση. δεν εχω προβλημα διοτι δεν εχω γραψει τιποτα σπουδαιο, με πληρη επιγνωση σε οτι λεω. ουτε καν καυλα μου, τιποτα. το θεμα μου ειναι αν ο κερατας μπορει να μαθει τα στοιχεια μου Νομιμα.
ο αστυνομος ειπε οτι ο κερατας ακομα δεν εχει ιδεα ποιος ειμαι, ουτε εχει δει την φωτογραφια μου. εχει δικαιωμα για Αρση Απορρητου στο τηλεφωνο μου, απλα και μονο επειδη εγινε καταγγελια? υποθετω ο αστυνομικος ανεπισημα προσπαθει να χειριστει με λεπτοτητα το θεμα, αλλωστε μου το ειπε. η γυναικα του που πηδηχτηκαμε δεν ξερει το επιθετο μου. ετσι εκτιμω.

κατα συνεπεια ρωταω τους συναγωνιστες τη γνωμη τους πανω στο Θεμα, Νομος και Αρση Απορρητου τηλεφωνου μου. και ποιος μπορει να μαθει την ταυτοτητα μου.
ΥΓ1- εικασιες παρακαλω διχως γνωση Νομου, δεν θα με βοηθησουν.
ΥΓ2- ειμαι μαλακας και την πατησα, το ξερω

σας ευχαριστω για την αναγνωση του μικρου σεντονιου
Κοίτα, δεν θα γίνω ο Χ στη σειρά που θα σου πεί οτι ΔΕΝ παίζει να είναι μπάτσος, για τους λόγους που σου είπαν ήδη όλοι οι υπόλοιποι. Ούτε θα μπω στη σειρά να σου πω οτι η γκόμενα έβαλε κάποιον άλλο να σε πάρει για να σε ψαρώσει... γιατί, βασικά, υπάρχει ένα σημείο που προσπεράσανε όλοι... έχεις viber, fb και watsapp φαντάζομαι... ξέρεις, φαντάζομαι επίσης, οτι ο αριθμός σου ταυτοποιείται αυτόματα με την πρώτη αποστολή μυνήματος ή και κλήσης, κυρίως μέσα απο το viber. Το ονοματεπώνυμό σου, αυτός που σε πήρε, λογικά το ήξερε ήδη, την ώρα που σε καλούσε... επίσης, αν έχεις κοινό λογαριασμό google και στα δύο νούμερα (αν, πχ, έχεις συσκευή που δέχεται 2 sim, ή αν χρησιμοποιείς το ίδιο mail για να κάνεις login στο android και στις δύο συσκευές), με τα στοιχεία του ενός αριθμού βρίσκεται αυτομάτως ο άλλος... κάτι που, όμως, δε θα κάνει η αστυνομία, κυρίως αν δεν πρόκειται για βαριά υπόθεση.
Εδώ τώρα, θα σου βάλω δύσκολα όμως... όταν την πήδηξες, πριν απο εφτά χρόνια, έβγαλες αέρα φραγκάτου, με προοπτικές θύματος; Τι γίνεται στην περίπτωση που η ιστορία καταλήξει στο "δεν αξίζει να κλείσουνε δύο σπίτια για ένα πήδημα, δώσε τόσα κάτω απο το τραπέζι για να παγώσει εκεί το πράγμα"; Σκέφτηκες την περίπτωση να λόκαρε στην σεμνή επιμονή σου, να άφησε να ωριμάσει ο χρόνος, για να σε χώσει σε μια λούμπα;
Μία γυναίκα, παντρεμένη, που γαμήθηκε με κάποιον, είτε με τυχαίο καμάκωμα, είτε γιατί των γνώριζε, θα φροντίσει με την πρώτη ευκαιρία, να αλλάξει νούμερο, αν δε θέλει να κλείσει το σπίτι της. Δεν θα κρατήσει το ίδιο νούμερο για 7 χρόνια, κυρίως απο τη στιγμή που δεν σταμάτησες να στέλνεις μυνήματα... δε θα ρίσκαρε τη μία στις χίλιες να πέσει ο άντρας της σε ένα τέτοιο μήνυμα και να γίνει κώλος... κυρίως τότε, που ήταν φρέσκο το πράμα.
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.689
Like
11.026
Πόντοι
3.556
Κοίτα, δεν θα γίνω ο Χ στη σειρά που θα σου πεί οτι ΔΕΝ παίζει να είναι μπάτσος, για τους λόγους που σου είπαν ήδη όλοι οι υπόλοιποι. Ούτε θα μπω στη σειρά να σου πω οτι η γκόμενα έβαλε κάποιον άλλο να σε πάρει για να σε ψαρώσει... γιατί, βασικά, υπάρχει ένα σημείο που προσπεράσανε όλοι... έχεις viber, fb και watsapp φαντάζομαι... ξέρεις, φαντάζομαι επίσης, οτι ο αριθμός σου ταυτοποιείται αυτόματα με την πρώτη αποστολή μυνήματος ή και κλήσης, κυρίως μέσα απο το viber. Το ονοματεπώνυμό σου, αυτός που σε πήρε, λογικά το ήξερε ήδη, την ώρα που σε καλούσε... επίσης, αν έχεις κοινό λογαριασμό google και στα δύο νούμερα (αν, πχ, έχεις συσκευή που δέχεται 2 sim, ή αν χρησιμοποιείς το ίδιο mail για να κάνεις login στο android και στις δύο συσκευές), με τα στοιχεία του ενός αριθμού βρίσκεται αυτομάτως ο άλλος... κάτι που, όμως, δε θα κάνει η αστυνομία, κυρίως αν δεν πρόκειται για βαριά υπόθεση.
Εδώ τώρα, θα σου βάλω δύσκολα όμως... όταν την πήδηξες, πριν απο εφτά χρόνια, έβγαλες αέρα φραγκάτου, με προοπτικές θύματος; Τι γίνεται στην περίπτωση που η ιστορία καταλήξει στο "δεν αξίζει να κλείσουνε δύο σπίτια για ένα πήδημα, δώσε τόσα κάτω απο το τραπέζι για να παγώσει εκεί το πράγμα"; Σκέφτηκες την περίπτωση να λόκαρε στην σεμνή επιμονή σου, να άφησε να ωριμάσει ο χρόνος, για να σε χώσει σε μια λούμπα;
Μία γυναίκα, παντρεμένη, που γαμήθηκε με κάποιον, είτε με τυχαίο καμάκωμα, είτε γιατί των γνώριζε, θα φροντίσει με την πρώτη ευκαιρία, να αλλάξει νούμερο, αν δε θέλει να κλείσει το σπίτι της. Δεν θα κρατήσει το ίδιο νούμερο για 7 χρόνια, κυρίως απο τη στιγμή που δεν σταμάτησες να στέλνεις μυνήματα... δε θα ρίσκαρε τη μία στις χίλιες να πέσει ο άντρας της σε ένα τέτοιο μήνυμα και να γίνει κώλος... κυρίως τότε, που ήταν φρέσκο το πράμα.
Άρα τύπε λές πως τόν πάνε για μαδημα και έχει βάση!
 

gnnakos

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.676
Κριτικές
99
Like
14.480
Πόντοι
25.186
Οταν εχεις ανοιξει ενα θεμα και εχεις λαβει τοσες απαντησεις και απαξιωνεις καν να μπεις να απαντησεις στα τοσα που γραφτηκαν,τοτε μιλαμε 100% για φιδεμπορα
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
Θα καθόμουν να εξηγήσω ότι δεν είναι αδίκημα να πηδήξεις ξανά και ξανά τη γυναίκα του άλλου, ότι για να ασχοληθεί η Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος με μηνύματα, θα πρέπει να έχει γίνει μήνυση (αλλά λογικά δεν ξέρεις τι είναι μήνυση), ότι οι αστυνόμοι δεν παίρνουν άντε έτσι τηλέφωνο από το τμήμα, ότι ένας αστυνόμος δε μπορεί να κάνει άρση απορρήτου, θέλει εισαγγελική εντολή (και λογικά ούτε αυτό ξέρεις τι είναι), αλλά τι να λέμε τώρα;
Κάποια αδικήματα διώκονται αυτεπάγγελτα, μια μαρτυρία μόνο αρκεί.
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.689
Like
11.026
Πόντοι
3.556
Οταν εχεις ανοιξει ενα θεμα και εχεις λαβει τοσες απαντησεις και απαξιωνεις καν να μπεις να απαντησεις στα τοσα που γραφτηκαν,τοτε μιλαμε 100% για φιδεμπορα
Μπορεί να πήγε στην ασφάλεια και να παραδωθηκε μόνος του :confused:
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.258
Κριτικές
2
Like
2.043
Πόντοι
216
Άρα τύπε λές πως τόν πάνε για μαδημα και έχει βάση!
Δυστυχώς, αν και πολύ θα ήθελα σε τέτοια περίπτωση να λέω μαλακίες, δε μου βγαίνει η ρημάδα η εξίσωση...
όλοι, μα όλοι μας, όταν είμαστε παντρεμένοι, ή σε σταθερή σχέση και ξενογαμήσουμε, ή ξενογαμάμε συστηματικά, είτε έχουμε δεύτερο νούμερο, είτε σβήνουμε τα ίχνη μας σε κάθε βήμα, για το φόβο των Ιουδαίων και μόνο. Το γεγονός οτι η λεγάμενη δεν άλλαξε νούμερο, και δεν μπλόκαρε τα μηνύματα εδώ και τόσα χρόνια, θα έπρεπε να του βαρέσει ένα σκασμό καμπανάκια... και, δεν είναι καν λίγες οι περιπτώσεις που παντρεμένοι, που κάποτε σκέφτηκαν με το κάτω κεφάλι, έχουνε χωθεί και τους αρμέγουν πρώην "παράνομες" γκόμενες για να μην τους δπωσουν στις γυναίκες τους
 

Plitss

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2023
Μηνύματα
62
Like
67
Πόντοι
0
Κοίτα, δεν θα γίνω ο Χ στη σειρά που θα σου πεί οτι ΔΕΝ παίζει να είναι μπάτσος, για τους λόγους που σου είπαν ήδη όλοι οι υπόλοιποι. Ούτε θα μπω στη σειρά να σου πω οτι η γκόμενα έβαλε κάποιον άλλο να σε πάρει για να σε ψαρώσει... γιατί, βασικά, υπάρχει ένα σημείο που προσπεράσανε όλοι... έχεις viber, fb και watsapp φαντάζομαι... ξέρεις, φαντάζομαι επίσης, οτι ο αριθμός σου ταυτοποιείται αυτόματα με την πρώτη αποστολή μυνήματος ή και κλήσης, κυρίως μέσα απο το viber. Το ονοματεπώνυμό σου, αυτός που σε πήρε, λογικά το ήξερε ήδη, την ώρα που σε καλούσε... επίσης, αν έχεις κοινό λογαριασμό google και στα δύο νούμερα (αν, πχ, έχεις συσκευή που δέχεται 2 sim, ή αν χρησιμοποιείς το ίδιο mail για να κάνεις login στο android και στις δύο συσκευές), με τα στοιχεία του ενός αριθμού βρίσκεται αυτομάτως ο άλλος... κάτι που, όμως, δε θα κάνει η αστυνομία, κυρίως αν δεν πρόκειται για βαριά υπόθεση.
Εδώ τώρα, θα σου βάλω δύσκολα όμως... όταν την πήδηξες, πριν απο εφτά χρόνια, έβγαλες αέρα φραγκάτου, με προοπτικές θύματος; Τι γίνεται στην περίπτωση που η ιστορία καταλήξει στο "δεν αξίζει να κλείσουνε δύο σπίτια για ένα πήδημα, δώσε τόσα κάτω απο το τραπέζι για να παγώσει εκεί το πράγμα"; Σκέφτηκες την περίπτωση να λόκαρε στην σεμνή επιμονή σου, να άφησε να ωριμάσει ο χρόνος, για να σε χώσει σε μια λούμπα;
Μία γυναίκα, παντρεμένη, που γαμήθηκε με κάποιον, είτε με τυχαίο καμάκωμα, είτε γιατί των γνώριζε, θα φροντίσει με την πρώτη ευκαιρία, να αλλάξει νούμερο, αν δε θέλει να κλείσει το σπίτι της. Δεν θα κρατήσει το ίδιο νούμερο για 7 χρόνια, κυρίως απο τη στιγμή που δεν σταμάτησες να στέλνεις μυνήματα... δε θα ρίσκαρε τη μία στις χίλιες να πέσει ο άντρας της σε ένα τέτοιο μήνυμα και να γίνει κώλος... κυρίως τότε, που ήταν φρέσκο το πράμα.
Απειροελαχιστες οι πιθανότητες να συμβαίνει αυτό,αλλά αν υσχυει μιλάμε για καριολα ολκής..
Άσχετο!!!
Όντως ψυχοθεραπεία το μπου,θα συμφωνήσω με τον συνονόματο Ιωάννη..γελάω και μαθαίνω!!!
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
Τύπε μου, δουλειά του αστυνομικού είναι να κάνει όσα ορίζονται στο νόμο, και στις εσωτερικές εντολές της ΕΛ.ΑΣ., όχι ότι του κατέβει. Γι αυτό άλλωστε τόσες δικογραφίες πάνε άπατες, γιατί οι αστυνομικοί είναι κατά κανόνα ημιμαθείς και εξ αυτού πολύ πιο επικίνδυνοι από τους αγράμματους.
Απίθανο είναι να έπεσε σε αστυνόμο που παρέβηκε το νόμο; Αφού ο ίδιος το γράφεις "είναι κατά κανόνα ημιμαθείς"
 

gnnakos

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.676
Κριτικές
99
Like
14.480
Πόντοι
25.186
"μου ειπε οτι εχω δεχθει καταγγελια απο τον αντρα της για παρενοχληση. του εξηγησα την αληθεια που ξερω και ηδη σας εξιστορησα και μου ειπε οτι θα προσπαθησει να ληξει το θεμα προτου παρει διαστασεις. επι λεξη ανεφερε οτι δεν εξυπηρετει κανεναν η αποκαλυψη, κινδυνευουν για ενα παλιο πηδημα 2 οικογενειες με διαλυση"

Αυτα δεν λεγονται απο αστυνομικό,δεν ειναι η Καινουριου ο αστυνομος να πει να μην παρει διαστασεις και για ενα πηδημα

φιδια ειναι
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.258
Κριτικές
2
Like
2.043
Πόντοι
216
Απειροελαχιστες οι πιθανότητες να συμβαίνει αυτό,αλλά αν υσχυει μιλάμε για καριολα ολκής..
Άσχετο!!!
Όντως ψυχοθεραπεία το μπου,θα συμφωνήσω με τον συνονόματο Ιωάννη..γελάω και μαθαίνω!!!
Κοίτα...
κανονικά είναι κάτω του 0.0001% οι πιθανότητες... λέξη κλειδί "κανονικά"
Απο την άλλη, κανονικά, όταν πήδηξες μία, άντε δύο, άντε πέντε, φορές το 2015, και δεν ξαναπαίζει επαφή το 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, και εσύ συνεχίζεις να στέλνεις μηνύματα, το "κανονικά" πάει περίπατο. Αν είναι έστω και λίγο καριόλα, έστω και λίγο απατεώνισσα, τι βλέπει; ¨οτι υπάρχει ζουμί εδώ, ο τύπος έχει κολλήσει και μπορεί να βγάλει ζουμί... αν είναι, έστω και λίγο καριολοαπατεώνισσα, θα το προσπαθήσει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Plitss

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
φι

φιλε αστυνομικος ειναι μην ακους ολους τους δικηγορους εδω μεσα
φυσικα και οι αστυνομικοι δε λειτουργουν παντα 100% με τους τυπους
ειδικα σε επαρχια
μπορει ανετα να σε καλεσει απο το προσωπικο του νουμερο, ειδικα σε ενα τετοιο ζητημα που δεν αποτελει καν ποινικο αδικημα, αλλα προσπαθει να κανει το ρολο του διαιτητη για να αποφευχθει μια παρεξηγηση
ο μπατσος πρωτα οφειλει να προσπαθει να διευθετυσει "φιλικα" ενα ζητημα
δεν ειναι εχθρος
Η πιο σωστή ερμηνεία είναι αυτή. Είσαι τσίφτης και άνθρωπος της πιάτσας.

Να προσθέσω ότι ο αστυνομικός ίσως δεν το παίζει διαιτητής από την καλή του την καρδιά. Μπορεί να είναι υποχρεωμένος να διερευνήσει την καταγγελία αυτεπάγγελτα (δεν ξέρω αν η "σεξουαλική παρενόχληση" εμπίπτει σε αυτή την κατηγορία αλλά μπορεί να έβαλεαν και "σάλτσες"). Πήρε κυρίως για να δει με τι τύπο έχει να κάνει, μην είναι κανένας επικίνδυνος σάτυρος και τον κατηγορήσει αύριο το πρώτο θέμα ότι έβαλε την υπόθεση στο αρχείο αν συμβεί κάτι χειρότερο (γυναικοκτονία, γυναικοβιασμός, κλπ.)
 
OP
OP
4

40_xronia_epityxies

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2011
Μηνύματα
169
Like
97
Πόντοι
1
Οταν σε πηρε τηλεφωνο:
"Πριν μου πεις οτιδηποτε ονομα επωνυμο ιδιοτητα παρακαλω.
Κι οταν τελειωσει πες του
Γραψε εναν αριθμο...γραφεις;
Ειναι του δικηγορου μου.
Σε αυτον πες οτι θες.
Καλημερα.

εχεις δικιο , ψαρωσα και φερθηκα σαν μαλακας. αφου το ειπα απο την αρχη πως αισθανομαι.
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.258
Κριτικές
2
Like
2.043
Πόντοι
216
φι

φιλε αστυνομικος ειναι μην ακους ολους τους δικηγορους εδω μεσα
φυσικα και οι αστυνομικοι δε λειτουργουν παντα 100% με τους τυπους
ειδικα σε επαρχια
μπορει ανετα να σε καλεσει απο το προσωπικο του νουμερο, ειδικα σε ενα τετοιο ζητημα που δεν αποτελει καν ποινικο αδικημα, αλλα προσπαθει να κανει το ρολο του διαιτητη για να αποφευχθει μια παρεξηγηση
ο μπατσος πρωτα οφειλει να προσπαθει να διευθετυσει "φιλικα" ενα ζητημα
δεν ειναι εχθρος

Η πιο σωστή ερμηνεία είναι αυτή. Είσαι τσίφτης και άνθρωπος της πιάτσας.

Να προσθέσω ότι ο αστυνομικός ίσως δεν το παίζει διαιτητής από την καλή του την καρδιά. Μπορεί να είναι υποχρεωμένος να διερευνήσει την καταγγελία αυτεπάγγελτα (δεν ξέρω αν η "σεξουαλική παρενόχληση" εμπίπτει σε αυτή την κατηγορία αλλά μπορεί να έβαλεαν και "σάλτσες"). Πήρε κυρίως για να δει με τι τύπο έχει να κάνει, μην είναι κανένας επικίνδυνος σάτυρος και τον κατηγορήσει αύριο το πρώτο θέμα ότι έβαλε την υπόθεση στο αρχείο αν συμβεί κάτι χειρότερο (γυναικοκτονία, γυναικοβιασμός, κλπ.)
Μάλλον δεν ξέρετε πως λειτουργεί η διαδικασία του "κάνω καταγγελία"
Σε μια έρευνα μιας ανούσιας υπόθεσης, ναι, μπορεί ο τοπικός μπάτσος να πάρει την πρωτοβουλία να το παίξει μεσάζοντας, για να φύγει απο τα χέρια του η υπόθεση, είτε απο την καλή του την καρδιά, για να μην κλείσουν σπίτια, είτε γιατι δε γουστάρει και θέλει να του φύγει απο τα χέρια η υπόθεση.
Σε μια καταγγελία όμως, η διαδικασία τηρείται σύμφωνα με το γράμμα του κανονισμού. Μια καταγγελία περνά απο το δικηγόρο του καταγγέλοντος, κυρίως αν ο εν λόγω, ετοιμάζει και διαζύγιο μόλις ξεμπερδέψει με αυτό το κομμάτι, και η πρόοδος της υπόθεσης είναι απαραίτητη για το διαζύγιο. Ο τοπικός μπάτσος το τελευταίο που θέλει, είναι να μπλεχτεί στην υπόθεση παραπάνω απο όσο τον υποχρεώνει η θέση του. Θα κοινοποιήσει την υπόθεση στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου, θα σου σκάσει στην πόρτα μπάτσος, είτε ένστολος, είτε με πολιτικά, και θα σου πει να περάσεις απο το τμήμα για μια υπόθεσή σου... δε θα σου πει καν για τι υπόθεση, παίζει και να μην ξέρει κιόλας.
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.689
Like
11.026
Πόντοι
3.556
Μάλλον δεν ξέρετε πως λειτουργεί η διαδικασία του "κάνω καταγγελία"
Σε μια έρευνα μιας ανούσιας υπόθεσης, ναι, μπορεί ο τοπικός μπάτσος να πάρει την πρωτοβουλία να το παίξει μεσάζοντας, για να φύγει απο τα χέρια του η υπόθεση, είτε απο την καλή του την καρδιά, για να μην κλείσουν σπίτια, είτε γιατι δε γουστάρει και θέλει να του φύγει απο τα χέρια η υπόθεση.
Σε μια καταγγελία όμως, η διαδικασία τηρείται σύμφωνα με το γράμμα του κανονισμού. Μια καταγγελία περνά απο το δικηγόρο του καταγγέλοντος, κυρίως αν ο εν λόγω, ετοιμάζει και διαζύγιο μόλις ξεμπερδέψει με αυτό το κομμάτι, και η πρόοδος της υπόθεσης είναι απαραίτητη για το διαζύγιο. Ο τοπικός μπάτσος το τελευταίο που θέλει, είναι να μπλεχτεί στην υπόθεση παραπάνω απο όσο τον υποχρεώνει η θέση του. Θα κοινοποιήσει την υπόθεση στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου, θα σου σκάσει στην πόρτα μπάτσος, είτε ένστολος, είτε με πολιτικά, και θα σου πει να περάσεις απο το τμήμα για μια υπόθεσή σου... δε θα σου πει καν για τι υπόθεση, παίζει και να μην ξέρει κιόλας.
Πεστα ρε τύπε από την αρχή αν διαβάσεις αυτό λέω και εγώ αλλά δεν θέλουν να το καταλάβουν, επιμένουν ότι ο μπάτσος πρέπει να κάνει τον δικηγόρο ντε και καλά.
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.672
Κριτικές
12
Like
6.871
Πόντοι
2.646
Τυπε, χωρίς να έχω διαβάσει όλες τις σελίδες. Πρωτο ενδεχομενο να έκανε απλα παράπονα στην αστυνομία ο κερατάς, εδωσε το τηλ σου και σε πήρε ο αστυνόμος και σου ζήτησε τα στοιχεία σου για να κάνει εγγραφή για συστσσεις για ειρηνικη επιλυση της διαφορας σας στο βιβλίο συμβάντων. Απόλυτα λογικό να σε πάρει απλά τηλέφωνο και να μη σε ψάξουν σε διευθύνσεις κτλ. Με μια απλή αίτηση ια αντιγραφο απο το βιβλιο συμβαντων, μαθαίνει ο κερατάς όλα τα στοιχεία που εδωσες μόνος σου. Δεύτερο ενδεχόμενο να σου κάνει μήνυση για παρενόχληση, εξυβριση, απειλη και ότι άλλη πιπα σκεφτεί. Και να πει το κάνει μέσω τηλεφώνου, ο αριθμός του είναι αυτός. Βρείτε τον. Γίνεται τόσο απλά αιτηαη για τοιχεία ταυτότητας κινητού. Αν δεν είναι πακιστανικο και είναι στο όνομα σου, μια χαρά θα τα πάρει πάλι όλα. Οπότε παρακαλα η γαμιολα να έβαλε απλά κανένα φίλο της να σε ψαρώσει, αν και θα μπορούσε απλά να σε κάνει μπλοκ. Μπορεί να μην τη γαμουσες και όσο καλά φανταζόσουν.
 
OP
OP
4

40_xronia_epityxies

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2011
Μηνύματα
169
Like
97
Πόντοι
1
Μια ερωτηξη που κάνεις δεν ξεστόμισε: ΕΣΥ τύπε, πώς και δεν ερευνησες το κινητό που σε πήρε τηλέφωνο;
Πώς δεν το έψαξες δηλαδή, και προσωπικό κινητό όπως λες, να δεις σε ποιον ανήκει και ποιός είναι , αν λέει αλήθεια;
Μηχανές αναζήτησης και κατάλογοι και σοσιαλ μύδια υπάρχουν.
τον εψαξα μετα απο ΄λιγη ωρα και βρηκα viber και facebook. δεν δειχνει ξεκαθαρα στις πολλες φωτογραφιες που εχει οτι ειναι αστυνομικος, αλλα προς τα εκει ειναι η γνωμη μου.
ο ανθρωπος μου μιλησε σπαθι και εντιμα. προσπαθω να βρω λογο να τον αμφισβητησω και δεν το εχω καταφερει ακομα.
 

Drunk Sinatra

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2023
Μηνύματα
594
Κριτικές
2
Like
2.889
Πόντοι
726
εχεις δικιο , ψαρωσα και φερθηκα σαν μαλακας. αφου το ειπα απο την αρχη πως αισθανομαι.
Τύπε μου, για να βάλουμε κι ένα τέλος, η ουσία είναι μία
Αν είναι μπάτσος, που πολύ αμφιβάλλω, και σε ξαναπάρει, ηχογράφησε την κλήση, γαμωσταύρισέ τον, και απείλησέ τον με εσωτερικές υποθέσεις. Θα χεστεί επάνω του
Αν είναι κάποιος που θέλει να σε εκβιάσει, μην μασήσεις*. Αν ενδώσεις μια φορά θα σου ζητάει λεφτά συνέχεια, και στο τέλος θα το μάθει κι η γυναίκα σου. Πήγαινε κατευθείαν στην ασφάλεια και αυτοί ξέρουν τι θα κάνουν.
Όπως και να χει, το όλο σκηνικό ξεκίνησε από την γκόμενα. Ξέχασέ την και, αν θες να ξεχαρμανιάσεις, από πουτάνες βρωμάει ο τόπος.
*Always take the bluff όπως λένε και οι Αμερικάνοι.
 
OP
OP
4

40_xronia_epityxies

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2011
Μηνύματα
169
Like
97
Πόντοι
1
Θες να μας πεις πως νιώθεις μετά από αυτή τη μαλακια που έγραψες?
μαλακια ειναι ο αρχικος τροπος χειρισμου. πως αισθανομαι? οτι καποια στιγμη θα γινονταν το Λαθος υστερα απο τοσα χρονια δρασης και εγινε σημερα.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.333
Like
9.417
Πόντοι
2.306
Τύπε , σου δίνω λογαριασμό μου στέλνεις πενήντα ευρώ.

Αύριο το τηλέφωνο της τυπισσας είναι γραμμένο σε τοίχους σε πενήντα δημόσιες τουαλέτες (1 ευρώ και τουαλέτα τζάμπα) με κείμενο της επιλογής σου.

Η γκομενα σε έδωσε στεγνά. Τέτοια προσβολή πρέπει να ξεπλυθεί πιστεύω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom