Νέα

Έχετε δάνεια - κάρτες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 421
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Tamias

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2011
Μηνύματα
1.031
Like
3
Πόντοι
16
Διαβαζω εδω για ατομα που ουσιαστικα τα εφαγαν απο τραπεζες, και παρολο που δε συμφωνω με την ολη φαση του να τρως μη-δικα σου λεφτα, θεωρω οτι αμα ειναι να τα φας απο καπου, φατα απο τραπεζα.

Εγω ειχα εναν φιλο που χρωστουσε 30000 Ευρωπουλα σε ηλικια 30 ετων και εκανε εν τελει μια τρυπα στο νερο. Η κομπινες δεν κρατανε πολυ. Να δουμε τι θα διδαξει στον γιο του περι ηθικης, αυτος!

Π (all rights reserved)

Αδερφέ pokahonta, καλησπέρα και Χριστός Ανέστη. Κοίταξε να δεις. Υπάρχει μία λογική που πρέπει να διέπει την κάθε σχέση σου με τα πιστωτικά ιδρύματα (τράπεζες). Η αρχή έχει ως εξής: ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΚΕΡΔΟΣ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΕΞΥΠΝΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΟΡΟΙΔΕΨΟΥΝ ΤΡΑΠΕΖΕΣ (ΔΥΣΤΥΧΩΣ) Βέβαια έχουν προκύψει οι εξαιρέσεις, είτε αυτοί που κάνανε κομπίνες είτε οι ζάμπλουτοι... αλλά οι πιο πολλοί είναι κάτω από το ζυγό... είτε με διακανονισμούς είτε με κάτι τέτοια.
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
:badair: :shit: :piss:
Αδιαφορώ πλήρως για ένα φτιασιδωμένο πόδι.
Μου θυμίζει κυράτσα και με προδιαθέτει αρνητικά.
Απλά αξιοπρεπές να'ναι , καθαρό, άβαφο,χωρίς γερακισια νύχια και πέτσες (εδώ δεν παίζει το "πετσούλα").


  Ετσι όπως έβαλες τα smileys και τα εκανα εξπλέην έφτιαξα ένα ποιηματάκι.

  "Χεζω κλάνω κατουράω, και κανέναν δεν ρωτάω!" :2funny: :2funny:

..........................


  Για να σοβαρευτούμε.... Ο καθένας το γούστο του αγαπητέ εναλακτικέ.

Εμένα το βίτσιο μου είναι τα πόδια. Μπορώ να κάνω πολλά πράγματα για να ικανοποιήσω την ερωτική μου σύντροφο. Να την περάσω "σπάτουλα" τη γλώσσα μου όλο της το σωμα, να τη γαμήσω σε όποια στάση θέλει, κι όλα αυτά με πολύ καύλα (καθότι παθιάρης).

Όταν θέλω να τελειώσω με ένταση θέλω να γλείφω υπέροχα γυναικεία πόδια.


  If you know what i mean.

  ;)
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
Διαβαζω εδω για ατομα που ουσιαστικα τα εφαγαν απο τραπεζες, και παρολο που δε συμφωνω με την ολη φαση του να τρως μη-δικα σου λεφτα, θεωρω οτι αμα ειναι να τα φας απο καπου, φατα απο τραπεζα.

Εγω ειχα εναν φιλο που χρωστουσε 30000 Ευρωπουλα σε ηλικια 30 ετων και εκανε εν τελει μια τρυπα στο νερο. Η κομπινες δεν κρατανε πολυ. Να δουμε τι θα διδαξει στον γιο του περι ηθικης, αυτος!

Π (all rights reserved)


  Ποια είναι η ηθική των τραπεζών αγαπητέ; Μπορείς να μου εξηγήσεις;


  Όταν το επιτόκιο της ΕΚΤ ήταν 1,25 και παίρνανε αφειδώς χρήματα και χρεώνανε πιστωτικές κάρτες με 19,25% και τσεπώνανε τη διαφορά επιτοκίου;


  Συν τόκους υπερημερίας αν καθυστερούσες να βάλεις τα χρήματα;


  Για ποια ακριβώς ηθική μιλάς;

  Όποιος μπορεί να την κάνει στις τράπεζες από μένα είναι δικαιολογημένος.
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.158
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
   Ποια είναι η ηθική των τραπεζών αγαπητέ; Μπορείς να μου εξηγήσεις;


  Όταν το επιτόκιο της ΕΚΤ ήταν 1,25 και παίρνανε αφειδώς χρήματα και χρεώνανε πιστωτικές κάρτες με 19,25% και τσεπώνανε τη διαφορά επιτοκίου;


  Συν τόκους υπερημερίας αν καθυστερούσες να βάλεις τα χρήματα;


  Για ποια ακριβώς ηθική μιλάς;

  Όποιος μπορεί να την κάνει στις τράπεζες από μένα είναι δικαιολογημένος.

ΟΚ, δεν υπεγραφες ενα συμβολαιο οταν δανειζοσουν λεφτα?
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
ΟΚ, δεν υπεγραφες ενα συμβολαιο οταν δανειζοσουν λεφτα?


  Και τι πάει να πει αυτό;


  Στην ανάγκη σε βρίσκουν και σε βαράνε με τοκογλυφικά επιτόκια.

  Τα ψιλά γράμματα τα έχεις διαβάσει ποτέ; Γιατί είναι ψιλά γραμματα κι όχι χοντρά;

Γιατί πολύ απλά και οι τράπεζες είναι απατεώνες.


  Και κάτι ακόμα... Η μεγαλύτερη απάτη των τραπεζών είναι η κεφαλαιοποίηση των τόκων.


Γιατί κεφαλαιοποιουν τους τόκους αν είναι τόσο ηθικές;



  Γιατί βρίσκουν και τα κάνουν φίλε, γιατί το επάγγελμα του τραπεζίτη είναι το πλέον κλειστό για να μην μπορεί ο οποιοσδήποτε να εισχωρήσει.


  Ασε με τωρα με τα λαμόγια που τους υποστηρίζεις κιόλας μιλώντας περί ηθικής.


ΑΥτούς οπου να τους πιάσεις λερώνεσαι. Κι ο μόνος τρόπος να κερδίσεις ένα λαμόγιο, είναι να γίνεις εσύ περισσότερο λαμόγιο από αυτόν.
 

txar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
4.209
Κριτικές
3
Like
1.677
Πόντοι
496
Οποιοι τα χρονια του τρελου δανεισμου, πηραν πιστωτικες και τις φεσωσαν χωρις
λυπηση, μην εχοντας ακινητη περιουσια στο ονομα τους, τωρα πινουν τα κοκτεηλ τους
στη Κοπα Καμπανα και στ'αρχιδια τους ολα.
Γιατι οπως ειπε και ο φιλος παραπανω με τις τραπεζες και τις πολυεθνικες (προσθετω εγω) δεν υπαρχει ηθικη.
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.158
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
  Και τι πάει να πει αυτό;


  Στην ανάγκη σε βρίσκουν και σε βαράνε με τοκογλυφικά επιτόκια.

  Τα ψιλά γράμματα τα έχεις διαβάσει ποτέ; Γιατί είναι ψιλά γραμματα κι όχι χοντρά;

Γιατί πολύ απλά και οι τράπεζες είναι απατεώνες.


  Και κάτι ακόμα... Η μεγαλύτερη απάτη των τραπεζών είναι η κεφαλαιοποίηση των τόκων.


Γιατί κεφαλαιοποιουν τους τόκους αν είναι τόσο ηθικές;



  Γιατί βρίσκουν και τα κάνουν φίλε, γιατί το επάγγελμα του τραπεζίτη είναι το πλέον κλειστό για να μην μπορεί ο οποιοσδήποτε να εισχωρήσει.


  Ασε με τωρα με τα λαμόγια που τους υποστηρίζεις κιόλας μιλώντας περί ηθικής.


ΑΥτούς οπου να τους πιάσεις λερώνεσαι. Κι ο μόνος τρόπος να κερδίσεις ένα λαμόγιο, είναι να γίνεις εσύ περισσότερο λαμόγιο από αυτόν.

Σωστο, στην ανηθικοτητα πρεπει να πραττεις με ανηθικοτητα! Εκτος και αν μπορεις να το αποφυγεις

Με το να χρησιμοποιεις τις καρτες για γλεντια και πολυτελειες οπως επραξε η πλειονοτητα των Ελληνων, δεν το θεωρω δικαιολογημενο. Προτιμω να ζω με τα λιγα και να εκτιμω τον εαυτο μου.

 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
  Όχι καλή μου.

Είμαι 46 ετών, είμαι ανοιχτόχρωμος οπότε οι γκρίζες τρίχες στα μαλλιά μου δεν φαίνονται, 1.85 ύψος 84 κιλά, πολύ εγκάρδιος με τους γείτονες και μένω στη Γλυφάδα.

 

Τασούλη, εσύ; :grin:

Χρονια Πολλά παίχτη σιχασιάρη :zfuck:
 

Romanos65

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2013
Μηνύματα
42
Like
0
Πόντοι
0
ουκ εχεις
λαβης επι ττου μη εχοντως,
παρα μονο
απο τα τρια το μακρυτερον. :kissass2:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.687
Κριτικές
183
Like
43.777
Πόντοι
21.896
παρακαλω σε αυτο το θρεντακι να συμμεταχουν οσοι εχουν πανω απο 200 χιλιαδς δανεια -καρτες!!!! :grin: :grin:
ε δεν θα μιλαμε με μπακαληδες τωρα για 30-40 ψωροχιλιαρικα  :grin: :grin:
τσει για να εχει ουσια το θρεντακι
 

NIK DANDOLO(1)

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.882
Κριτικές
4
Like
29
Πόντοι
16
παρακαλω σε αυτο το θρεντακι να συμμεταχουν οσοι εχουν πανω απο 200 χιλιαδς δανεια -καρτες!!!! :grin: :grin:
ε δεν θα μιλαμε με μπακαληδες τωρα για 30-40 ψωροχιλιαρικα  :grin: :grin:
τσει για να εχει ουσια το θρεντακι
Και οσοι εχουν καρφωσει τραπεζες παλαια με 2-3 εκατομυρια δραχμες με ισοτιμια 36 δραχμες το δολαριο
εχουν δικαιωμα συμμετοχης για να μοιρασουν ηδονη??
 

Afroditih

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2013
Μηνύματα
34
Like
0
Πόντοι
0
Εμενα στειλτε μου μια χρυση καρτα παρακαλω !
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
Τασούλη, εσύ; :grin:

Χρονια Πολλά παίχτη σιχασιάρη :zfuck:


  Δεν με λένε Τάσο.  :grin:
  Ευχαριστώ για τα χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη κι από μένα τις ευχές μου.


  Δεν είμαι σιχασιάρης. Μάθε Ελληνικά επιτέλους.

  Αλλο συναίσθημα το σιχαίνομαι, άλλο το φρικάρω με συγκεκριμένα πράγματα όπως το αίμα.

  :thefinge:
 

Romanos65

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2013
Μηνύματα
42
Like
0
Πόντοι
0
παρακαλω σε αυτο το θρεντακι να συμμεταχουν οσοι εχουν πανω απο 200 χιλιαδς δανεια -καρτες!!!! :grin: :grin:
ε δεν θα μιλαμε με μπακαληδες τωρα για 30-40 ψωροχιλιαρικα  :grin: :grin:
τσει για να εχει ουσια το θρεντακι

καλα ρε σπουδαγμενε .
διορθωσετο εσυ.


φασιστας εισαι ρε? :kissass2:
 

Επισκέπτης
Εχω ενα στεγαστικο στην Αγροτικη. Για καποια χρονια τους πληρωνα κανονικα, αλλα τελευταια δεν πληρωνω. Το 2012 τους εβαλα μονο 400 ευρω. Μου ζαλιζαν τ΄αρχιδια περνοντας τηλεφωνα σπιτι της μανας μου και στο μαγαζι που δουλευα. Περσι μου εστειλαν ενα χαρτι που δεν θυμαμε τι εγραφε και φετος μεσα στη μεγαλη εβδομαδα μου εφερε δικαστικος επιμελητης αλλα χαρτια απο την τραπεζα Πειραιως και μου ζητανε σε 5 μερες ολο το ποσο + κατι δικαστικα εξοδα. Συνολο καπου 24000. Πηγα σε δικηγορο και μου ειπε οτι θα κανει ενσταση και θα ακυρωση την αποαφαση, αλλα θα πρεπει ν΄αρχισω παλι τους πληρωνω. Μου ζητησε και 235 ευρω η ψωλα η δικηγορος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom