Νέα

Έχετε δάνεια - κάρτες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 421
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.053
Like
72.119
Πόντοι
12.756
Ωραια ολα αυτα οπως μας τα λες....

Μια ερωτηση εχω ομως ....

Οταν ανοιξει το μαγαζι που σκεφτεται δεν θα τον ρωτησουν που τα βρηκε ?
Πως θα τα δικαιολογησει λοιπον ?

τιποτα δεν θα ειναι στο ονομα του , οποτε αποφευγει αυτες τις ερωτησεις .. οπως και δεν μπορει να εχει τιποτα αλλο στο ονομα του , και το αυτοκινητο που εχει ειναι σε ονομα συγγενη
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Τωρα μπορουμε να σφαχτουμε ελευθερα? 

Τις γάζες με τα αίματα από το προηγούμενο σφάξιμο δεν τα 'σβησα, τα χώρισα και τα μετέφερα δίπλα.
Σου έδωσα και το link.
Σφαχτείτε εκεί, αν έχετε κι άλλο αίμα να δώσετε.

Θα του αλλάξω και τον τίτλο.
 

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
Τις γάζες με τα αίματα από το προηγούμενο σφάξιμο δεν τα 'σβησα, τα χώρισα και τα μετέφερα δίπλα.
Σου έδωσα και το link.
Σφαχτείτε εκεί, αν έχετε κι άλλο αίμα να δώσετε.

Θα του αλλάξω και τον τίτλο.


Το ξερω τυπε πλακα κανω  :grin:
Δεν χρειαζεται να αλλαξεις τιτλο σε τιποτα ουτε να κανεις τιποτα αλλο.
Σιγα την συζητηση που καναμε που δεν μπορουμε να συνεχισουμε και αλλου  ;)
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
ωραίο θέμα πριν Τη Λαμπρή
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
τιποτα δεν θα ειναι στο ονομα του , οποτε αποφευγει αυτες τις ερωτησεις .. οπως και δεν μπορει να εχει τιποτα αλλο στο ονομα του , και το αυτοκινητο που εχει ειναι σε ονομα συγγενη
Τοτε πρεπει να εχει σωστο συγγενη διαφορετικα την εβαψε......

Παντως μου φαινεται χαζο να μην μπορεις να εχεις κατι ολοδικο σου και να κρυβεσαι συνεχως
Απο την αλλη θα μου πεις επιλογες ειναι αυτες.....
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.053
Like
72.119
Πόντοι
12.756
οπως το ειπες , επιλογες ειναι αυτες , πρεπει να ξερεις να κανεις και τον φαντομα αν ειναι να κανεις τετοιες μπινιες , αλλα το καθε πραγμα εχει τα κατα και τα υπερ , παντως μεσα στην κριση βρεθηκε με ενα καλο κομποδεμα ο τυπος , και ειναι ανετος , τουλαχιστον απο μετρητα , που μετρανε πολυ σημερα , ολος ο κοσμος εχει στεγνωσει
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Πρεπει να το εχεις και μεσα σου αυτο ετσι ?

Δεν ειναι κατι που το εχουν ολοι
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Έκανα να δω λίγο το νήμα από την αρχή.

Ένας λέει πήρε στεγαστικό δάνειο και πήρε αυτοκίνητο.

Μετά θυμήθηκα ένα άλλο μέλος από εδώ που είχε σηκώσει δάνειο να φτιάξει ενοικιαζόμενα δωμάτια σε τουριστική περιοχή και τα έκανε αυτοκίνητο, πουτάνες, χασίσια ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο και μετά μου ήταν: Έλα παιδιά, Τσίπρας να διαγράψει τα δάνεια.

Μετά αηδίασα...
 

antifa_91

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2013
Μηνύματα
387
Like
0
Πόντοι
1
  Φοβερή μπίζνα με τις κάρτες...

Ενας δικός μου είχε 14.  Εξι χρόνια συνέχεια ζούσε την απόλυτη χλιδή. Εβγαζε κάρτα την γαμούσε στις τραβηχτικές, τράβαγε λεφτά από άλλη κάρτα καινούρια να χαζοπληρώνει τη δόση και δώστου ξανά το ίδιο με άλλη κάρτα.

Στο τέλος είχε φτάσει να χρωστάει 250 χιλιάδες ευρώ. Μισθωτός των 700 ευρώ ο τύπος. Και τη δουλειά την κράταγε για να φαίνεται κάτι στο εκκαθαριστικό της εφορίας, αλλιώς ούτε που θα δούλευε.

Είχε όμως και την εξυπνάδα να κρατήσει μερικά λεφτά και τα εμπιστεύτηκε στον αδερφό του. Καθάρισε με τις τράπεζες στα δικαστήρια, αφού του κόψανε το 90% των χρεών, του βγάλανε να πληρώνει 180 ευρώ τον μήνα για 24 μήνες κι ο τύπος έχει ανοίξει σουβλακερί με τον μπράδερ και ξεσκίζονται στο χρήμα.



  Τα λίγα λεφτά γίνονται με κόπο. Μα τα πολλά λεφτά... με κόλπο.


  ;)
Και μετά ξύπνησες  :2funny: :2funny:
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
8
Πόντοι
16
σορυ μπορει καποιος να μου πει τι ειναι το  εκκαθαριστικό σημείωμα της εφορίας ? τι δικαιολογητικα θελεις για να το παρεις???
μην με κραξετε απλα ειμαι νεος και δεν εχω ασχοληθει ποτε με αυτα.
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
σορυ μπορει καποιος να μου πει τι ειναι το  εκκαθαριστικό σημείωμα της εφορίας ? τι δικαιολογητικα θελεις για να το παρεις???
μην με κραξετε απλα ειμαι νεος και δεν εχω ασχοληθει ποτε με αυτα.


 Το εκκαθαριστικό σημείωμα σου έρχεται την επόμενη χρονιά αφότου κάνεις δήλωση στην εφορία.

Εκεί γράφονται πόσο φόρο θα πληρωσεις και φαίνεται πόσο οικονομικά ανθηρός είσαι.

Γι αυτό το ζητάνε οι τράπεζες προκειμένου να σου δώσουν δάνειο ή πιστωτική κάρτα.
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
Και μετά ξύπνησες  :2funny: :2funny:



  Θα σου έλεγα και το όνομα του τύπου δεν έχω πρόβλημα, αλλά επειδή πιθανόν να υπάρχει απατεωνιά στη μέση δεν μπορώ.

Το χω ακούσει κι από άλλους όμως που το έκαναν παλαιότερα.


  Συνήθης πρακτική ίσως σε μικρότερο βαθμό.


Εσυ κοίτα να ξυπνήσεις.
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
8
Πόντοι
16
 Το εκκαθαριστικό σημείωμα σου έρχεται την επόμενη χρονιά αφότου κάνεις δήλωση στην εφορία.

Εκεί γράφονται πόσο φόρο θα πληρωσεις και φαίνεται πόσο οικονομικά ανθηρός είσαι.

Γι αυτό το ζητάνε οι τράπεζες προκειμένου να σου δώσουν δάνειο ή πιστωτική κάρτα.
εαν ομως το προηγουμενο χρονο δεν εβγαλες τιποτα,ενω εχεις βγαλεις φετος τι γινεται??? εννοω εαν ησουν ανεργος περσι ολο το χρονο και φετος εχεις βγαλει μερικα λεφτα...
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
εαν ομως το προηγουμενο χρονο δεν εβγαλες τιποτα,ενω εχεις βγαλεις φετος τι γινεται??? εννοω εαν ησουν ανεργος περσι ολο το χρονο και φετος εχεις βγαλει μερικα λεφτα...


Τι θες να γίνεται;

πέρυσι δεν θα είχες πληρώσει τίποτα και φέτος θα πληρώσεις.

Το αντίστροφο είναι το αγγούρι, γιατί σου ζητάνε προκαταβολή φόρου, ειδικά αν είσαι Ε.Ε.

Αν μια χρονιά πας καλά σου ζητάνε προκαταβολή την επόμενη χρονιά που πιθανόν να μην έχεις πάει καλά...

Τον ήπιες...


Γι αυτό σου λεω... Μακριά από ελεύθερα επαγγελματα. Γίνε δημόσιος υπάλληλος.
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
Να σας ρωτήσω κάτι κύριε ποδολάγνε....

Μήπως είστε 55 χρόνων, 1,75m
γκριζομάλλης, εγκάρδιος γενικά με τους γείτονες
και μένετε  βόρεια προάστεια ?


  Όχι καλή μου.

Είμαι 46 ετών, είμαι ανοιχτόχρωμος οπότε οι γκρίζες τρίχες στα μαλλιά μου δεν φαίνονται, 1.85 ύψος 84 κιλά, πολύ εγκάρδιος με τους γείτονες και μένω στη Γλυφάδα.

 
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
  Όχι καλή μου.

Είμαι 46 ετών, είμαι ανοιχτόχρωμος οπότε οι γκρίζες τρίχες στα μαλλιά μου δεν φαίνονται, 1.85 ύψος 84 κιλά, πολύ εγκάρδιος με τους γείτονες και μένω στη Γλυφάδα.

 
την εκλεισες  :rolleyes:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Τι ειναι ποδια με υψηλες θερμοκρασιες??????
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
Μιά Χαρά ! ! !

Κάτι ακόμα(εάν δεν σε κουράζω).....
Είσαι Παντρεμένος ?
Εάν κάποια έχει πολύ όμορφα πόδια αλλά με υψηλές θερμοκρασίες αποκτούν γρήγορα odour.... το θεωρείς μείον ?


 Είμαι χωρισμένος γλυκειά μου.


  Όχι δεν το θεωρώ μείον. Βέβαια θα ήθελα κατά τη διάρκεια του σεξ να είναι πεντακάθαρα και μοσχομυριστά  (δεν αντέχω τις άσχημες οσμές) και βέβαια υπάρχουν  πολλά σκευάσματα σήμερα για τα γυναικεία πόδια τα οποία απομακρύνουν τη μυρωδιά.


 Το γυναικείο πόδι είναι ένα ποίημα γλυκειά μου κι αν μία γυναίκα ξέρει να τα πρόσέχει τα πόδια της, θα κερδίσει πολλούς άντρες.

Καθαριοτητα - απολέπιση - βαμμένα περιποιημένα νυχάκια - απαλές πατούσες - γόβες στιλέτο


 Κοίτα το άβαταρ μου. Perfetto!!!
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
Τι ειναι ποδια με υψηλες θερμοκρασιες??????


 odour:  Γαλλιστί η οσμή.


Η ιωάννα από την Λάρισα γνωρίζει την Γαλλικήν.  Από μένα παίρνει ένα συν ακόμα...


τρελλαίνομαι να ακούω Γαλλικά από κοπέλες...
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom