Νέα

Έχετε δάνεια - κάρτες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 421
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

PeterAndrews

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2012
Μηνύματα
2.661
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
16
ok ας πουμε οτι τα δηλωνω.μετα ????

Πηγαίνεις στην τράπεζα με ταυτότητα, εκκαθαριστικό εφορίας,κάποιο λογαριασμό ΔΕΚΟ,αντίγραφο μισθοδοσίας αν έχεις και ζητάς δάνειο.Τώρα αν θα πάρεις η τι θα πάρεις είναι άλλο ζήτημα.
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
Πηγαίνεις στην τράπεζα με ταυτότητα, εκκαθαριστικό εφορίας,κάποιο λογαριασμό ΔΕΚΟ,αντίγραφο μισθοδοσίας αν έχεις και ζητάς δάνειο.Τώρα αν θα πάρεις η τι θα πάρεις είναι άλλο ζήτημα.
Το αυτό !  :thumbsup:
Καλυτερα να μη σου το δώσουν εδώ που τα λέμε γιατί δεν το βλέπω να το ξεπληρώνεις...
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
8
Πόντοι
16
Πηγαίνεις στην τράπεζα με ταυτότητα, εκκαθαριστικό εφορίας,κάποιο λογαριασμό ΔΕΚΟ,αντίγραφο μισθοδοσίας αν έχεις και ζητάς δάνειο.Τώρα αν θα πάρεις η τι θα πάρεις είναι άλλο ζήτημα.
εαν δεν εχεις λογαριασμο ΔΕΚΟ  τι γινεται??? σου ζητανε εγγυητη επισης ???
εγω δεν θελω να βαλω εγγυητη. εαν εβγαλα το τελευταιο χρονο καπου στα 10000 χιλιαρικα ειναι πιθανον να μου δωσουν δανειο????
 

PeterAndrews

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2012
Μηνύματα
2.661
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
16
εαν δεν εχεις λογαριασμο ΔΕΚΟ  τι γινεται??? σου ζητανε εγγυητη επισης ???
εγω δεν θελω να βαλω εγγυητη. εαν εβγαλα το τελευταιο χρονο καπου στα 10000 χιλιαρικα ειναι πιθανον να μου δωσουν δανειο????

O λογαριασμός ΔΕΚΟ είναι για διαπίστωση οτι υπάρχει κατοικία,κάποιο ακίνητο οχι κατ'ανάγκη ιδιόκτητο.Εγγυητή είναι πιθανόν να ζητήσει η τράπεζα, αυτό δεν είναι εξ'ορισμού κακό για σένα.Αν δεν χρωστάς και δεν είσαι στη μαύρη λίστα,Τειρεσίας,μπορεί να πάρεις κάποιο ποσό.Δεν έχεις παρά να προσπαθήσεις.
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
μαγκες θελω να παρω ενα δανειο !!! δεν ξερω εαν πληρω τις προυποθεσεις !!! εχω μεινει απο ρευστο το τελευταιο καιρο και χωρις δουλεια !!!
ειμαι ναυτικος χωρις διπλωμα(απλος ναυτης) δουλευω 6-7 μηνες το χρονο.αλλα δεν εχω στανταρ δουλεια και εισοδημα.γινετε να παρω δανειο απο καμοια τραπεζα??
βασικα για μπουρδελοδανειο ψαχνομαι.

Μην κουράζεσαι.......................................

ΚΑΜΙΑ πιθανότητα,έκλεισαν οι στρόφιγγες των καλών μας τραπεζών,αφού δεν φαίνεται ότι θα τα πάρουν πίσω ποτέ από εσένα!

 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
O λογαριασμός ΔΕΚΟ είναι για διαπίστωση οτι υπάρχει κατοικία,κάποιο ακίνητο οχι κατ'ανάγκη ιδιόκτητο.Εγγυητή είναι πιθανόν να ζητήσει η τράπεζα, αυτό δεν είναι εξ'ορισμού κακό για σένα.Αν δεν χρωστάς και δεν είσαι στη μαύρη λίστα,Τειρεσίας,μπορεί να πάρεις κάποιο ποσό.Δεν έχεις παρά να προσπαθήσεις.
Παπάρια!

Σου λένε,αν ποτέ ήσουν πελάτης τους,ιδιαίτερα καλός,αλλά τώρα που ζητάς είσαι "κακός" γιατί θέλουν ΜΟΝΟ πελάτες καταθέτες!!!
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Και τώρα που θα σταματήσει η εξυγνίαση,να δείτε πλάκες!
Αυτό σημαίνει ότι το κράτος δεν θα τις βοηθάει,σε σχέση με τα "μαύρα δάνεια" που δεν πληρώνονται αλλά έχουν σκοπό μετά,αφού δεν βγαίνουν,να βάλουν και χέρι στις καταθέσεις όπως λέγεται!
Οι τράπεζες δεν χάνουν ποτέ,μην το ξεχνάτε,τα χειρότερα λαμόγια εκεί μέσα είναι και περιμένετε να βοηθήσουν τον "λαό"????

Δάνεια???

Καλύτερο ανέκδοτο υπάρχει?
 

f458

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.805
Like
16
Πόντοι
16
μαγκες θελω να παρω ενα δανειο !!! δεν ξερω εαν πληρω τις προυποθεσεις !!! εχω μεινει απο ρευστο το τελευταιο καιρο και χωρις δουλεια !!!
ειμαι ναυτικος χωρις διπλωμα(απλος ναυτης) δουλευω 6-7 μηνες το χρονο.αλλα δεν εχω στανταρ δουλεια και εισοδημα.γινετε να παρω δανειο απο καμοια τραπεζα??
βασικα για μπουρδελοδανειο ψαχνομαι.
Φίλε μακριάααααααααα.Όχι ότι θα σου έδιναν αλλά όπως και να χει μην πάρεις.
 

Afroditih

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2013
Μηνύματα
34
Like
0
Πόντοι
0
4 καρτες (1 mastercard -οριο 8000 ευρω εμπορικής , 1 visa εμπορικής οριο 8000 , χρυση Αmerican Express χρεωστική - όριο 15000 ευρω , dynamic american express  - οριο 4500 ευρω.) 1 καταναλωτικο eurobank οριο 50.000 ευρω , σημερα 47400 , κεφαλαιο κινησης 185.000 ευρω , αυτα που θυμάμαι  :think: :2funny: :think:

Wow.. Και χρυση καρτα; Πως ειναι;
 

Ψωριάρης

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
3.590
Κριτικές
9
Like
23
Πόντοι
16
μαγκες θελω να παρω ενα δανειο !!! δεν ξερω εαν πληρω τις προυποθεσεις !!! εχω μεινει απο ρευστο το τελευταιο καιρο και χωρις δουλεια !!!
ειμαι ναυτικος χωρις διπλωμα(απλος ναυτης) δουλευω 6-7 μηνες το χρονο.αλλα δεν εχω στανταρ δουλεια και εισοδημα.γινετε να παρω δανειο απο καμοια τραπεζα??
βασικα για μπουρδελοδανειο ψαχνομαι.

Σιγά μην σου δώσουν δάνειο ... μελλοντικός μπαταχτσής είσαι .
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
[move][size=90pt]ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΚΑΡΤΕΣ ΚΑΙ ΔΑΝΕΙΑ !!!!![/size][/move]
 

NIK DANDOLO(1)

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.882
Κριτικές
4
Like
29
Πόντοι
16
ΟΙ ΚΑΡΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΕΓΔΥΘΗΣΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΩΣ ( 2ΚΑΡΤΕΣ 4ΤΡΑΠΕΖΕΣ)
ΜΕΤΑ ΑΟΡΑΤΟΣ
ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΜΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΑΞΑΝ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ
ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΣ ΜΕ ΤΑ ΟΛΑ ΤΟΥ.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.687
Κριτικές
183
Like
43.777
Πόντοι
21.896
στις καλες εποχες που διναν ευκολα δανεια αν ενας δεν ειχε οικογενεια και ουτε περιουσια τοτε καλα εκανε και πηρε καρτες δανεια κιαμετα δεν τους πληρωνε αφου ουκ αν λαβεις απο του μη εχοντος τωρα αν ειχες παιδια και προσωπικη περιουσια εκει ειναι το ζορι σημερα :- :-
 

NIK DANDOLO(1)

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.882
Κριτικές
4
Like
29
Πόντοι
16
στις καλες εποχες που διναν ευκολα δανεια αν ενας δεν ειχε οικογενεια και ουτε περιουσια τοτε καλα εκανε και πηρε καρτες δανεια κιαμετα δεν τους πληρωνε αφου ουκ αν λαβεις απο του μη εχοντος τωρα αν ειχες παιδια και προσωπικη περιουσια εκει ειναι το ζορι σημερα :- :-

Ολα πρεπει να γινονται στον σωστο χρονο
τα παιρνεις
ανοιγεις λογαριασμους τον πρωτο καιρο κυριος
μολις σε βλεπαν οι διευθυντες για λαγο
χυμαγες εκανες το σωστο ταμειο και μετα περναν τα @@
ταυτοχρονα σε 4 τραπεζες και σε 2 καρτες
λες γεια σας και καλα κρασια.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.687
Κριτικές
183
Like
43.777
Πόντοι
21.896
Ολα πρεπει να γινονται στον σωστο χρονο
τα παιρνεις
ανοιγεις λογαριασμους τον πρωτο καιρο κυριος
μολις σε βλεπαν οι διευθυντες για λαγο
χυμαγες εκανες το σωστο ταμειο και μετα περναν τα @@
ταυτοχρονα σε 4 τραπεζες και σε 2 καρτες
λες γεια σας και καλα κρασια.
σε παω :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
καλα τους εκανες
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16

  Φοβερή μπίζνα με τις κάρτες...

Ενας δικός μου είχε 14.  Εξι χρόνια συνέχεια ζούσε την απόλυτη χλιδή. Εβγαζε κάρτα την γαμούσε στις τραβηχτικές, τράβαγε λεφτά από άλλη κάρτα καινούρια να χαζοπληρώνει τη δόση και δώστου ξανά το ίδιο με άλλη κάρτα.

Στο τέλος είχε φτάσει να χρωστάει 250 χιλιάδες ευρώ. Μισθωτός των 700 ευρώ ο τύπος. Και τη δουλειά την κράταγε για να φαίνεται κάτι στο εκκαθαριστικό της εφορίας, αλλιώς ούτε που θα δούλευε.

Είχε όμως και την εξυπνάδα να κρατήσει μερικά λεφτά και τα εμπιστεύτηκε στον αδερφό του. Καθάρισε με τις τράπεζες στα δικαστήρια, αφού του κόψανε το 90% των χρεών, του βγάλανε να πληρώνει 180 ευρώ τον μήνα για 24 μήνες κι ο τύπος έχει ανοίξει σουβλακερί με τον μπράδερ και ξεσκίζονται στο χρήμα.



  Τα λίγα λεφτά γίνονται με κόπο. Μα τα πολλά λεφτά... με κόλπο.


  ;)
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
  Φοβερή μπίζνα με τις κάρτες...

Ενας δικός μου είχε 14.  Εξι χρόνια συνέχεια ζούσε την απόλυτη χλιδή. Εβγαζε κάρτα την γαμούσε στις τραβηχτικές, τράβαγε λεφτά από άλλη κάρτα καινούρια να χαζοπληρώνει τη δόση και δώστου ξανά το ίδιο με άλλη κάρτα.

Στο τέλος είχε φτάσει να χρωστάει 250 χιλιάδες ευρώ. Μισθωτός των 700 ευρώ ο τύπος. Και τη δουλειά την κράταγε για να φαίνεται κάτι στο εκκαθαριστικό της εφορίας, αλλιώς ούτε που θα δούλευε.

Είχε όμως και την εξυπνάδα να κρατήσει μερικά λεφτά και τα εμπιστεύτηκε στον αδερφό του. Καθάρισε με τις τράπεζες στα δικαστήρια, αφού του κόψανε το 90% των χρεών, του βγάλανε να πληρώνει 180 ευρώ τον μήνα για 24 μήνες κι ο τύπος έχει ανοίξει σουβλακερί με τον μπράδερ και ξεσκίζονται στο χρήμα.



  Τα λίγα λεφτά γίνονται με κόπο. Μα τα πολλά λεφτά... με κόλπο.


  ;)
με ποια λογικη του κοψανε τοσα χρεη? καλα δεν τα κοβουν και σε ολους..

 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.687
Κριτικές
183
Like
43.777
Πόντοι
21.896
  Φοβερή μπίζνα με τις κάρτες...







  Τα λίγα λεφτά γίνονται με κόπο. Μα τα πολλά λεφτά... με κόλπο.


 
ή αλλιως δουλεψε για να τρως και κλεψε για να εχεις!!χα χα
καλα τις εκανε ο δικος σου τις κωλοτραπεζες!!γιατι ατ=υτες πχ στην κυπρο με το ετσι θελω δεν κλεψαν τα λεφτα του κοσμακι
ειναι σαν να ερθω και να σου παρω το 40% των λεφτων σου απο την τσεπη σου
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
εχω και εγω μια χρεωμενη τωρα.. αλλα δεν ειναι πολλα λεφτα...

βασικα εχω μια υπεραναληψη χρεωμενη γιατι χρειαστηκε καποια λεφτα η μανα μου περσυ και ακομα να μου τα επιστρεψει και μια πιστωτικη χρεωμενη...διοτη πολλες φορες τσιγγουνευα τα δικα μου λεφτα..

προσπαθω να βγαλω μια τριτη ετσι ωστε να καλυψω της δυο η εστω την μια... Θελω τουλαχιστον να καλυψω την υπεραναληψη διοτη εκεινος ο λογαριασμος ειναι χιλιες φορες ποιο χρησιμος και ποιο απλος απο την πιστωτικη..

δεν μου βγαζουν τα μουνια ...ειδικα για φοιτητες..τι σκατα τις διαφημιζουν? :jerking:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom