Νέα

Έχετε δάνεια - κάρτες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 421
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
δούλευα σε εισπρακτική εταιρεία παλιά
πιστεψέ με φίλε μου οι εισπρακτικές εταιρείες έχουν εξασφαλίσει στις τράπεζες τόσα λεφτά, που οι τράπεζες τους παίρνουν πίπες

κάθε μήνα, ένας μέτριος σε απόδοση υπάλληλος, για μία μόνο τράπεζα έφερνε κέρδος στην τράπεζα περίπου 150.000 ευρώ, οπότε οι τράπεζες μόνο κέρδος έχουν απο τις εταιρείες αυτές

παίρνουν λεφτά που δεν θα έπαιρναν ποτέ απο μόνοι τους, μόνο αυτές οι εταιρείες έχουν τον τρόπο να τα παίρνουν

δεν έφερνε κέρδος.. δανεικά που είχε δώσει η τράπεζα έφερνε πίσω..
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
παιχτη τη ρωτησα και γω και μου ειπε οτι δεν εχει λαθη ο λογαριασμος, οι αγορες που αναγραφονται ειναι σωστες. μεχρι τωρα πληρωνε ακριβως οτι ποσο της στελνανε σα δοση, ξυπνησαν μια μερα τωρα και της βαλανε 400 ευρω δοση. εγω της ειπα να τους γραψει σταρχιδια της να μη πληρωσει απο εδω και μπρος, αφου δε κερδισε τπτ που ηταν τυπικη στις πληρωμες. τι λες?

Τύπε, το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι η δικιά σου έως τώρα πλήρωνε μόνο την ελάχιστη καταβολή (δηλαδή αν η δόση είναι € 100 εσύ δίνεις έναντι € 10 για να είσαι ενήμερος και τα υπόλοιπα τοκίζονται κανονικά) και η Τράπεζα της το έκοψε...
Ας πάει να τους ρωτήσει γιατί μπορεί να λέμε και μαλακίες και είναι κρίμα να το κάψουμε το κορίτσι...
Σε κάθε περίπτωση, καλό είναι να μην αφήνει τέτοια μαλακοχρέη γιατί αν καταγγελθεί καμιά κάρτα μετά θα τρέχει.
 

Επισκέπτης
ανάβουν και λαμπάδες τύπε.. ειδικά η Αγροτική έχει και χώρο στα κεντρικά της με καντήλια και λαμπάδες για κάθε έναν που της χρωστάει  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

κοίταξε τον έχουν τρελλάνει αλλά δεν φτάινε μονο αυτοί.. και αυτός έχαι βαλει το χέρι του .. .

Δεν διαφωνω, αλλα κατι πρεπει να γινει. Διαλυονται οικογενειες, χανονται περιουσιες, σε καποιους κοβουν το ρευμα ή το νερο, που θα παει αυτη η κατασταση ? Αφρικανικη χωρα θα γινουμε ?


Καθως εγραφα αυτα χτηπησε το τηλεφωνο στο μαγαζι. Απο marfin ζητουσαν το αφεντικο μου. Να δω η αγροτικη θα με παρει σημερα τηλεφωνο ? :2funny:
 

panospatisia

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουν 2008
Μηνύματα
36
Like
0
Πόντοι
0
δεν έφερνε κέρδος.. δανεικά που είχε δώσει η τράπεζα έφερνε πίσω..

οι τράπεζες υπολογίζουν ένα ποσοστό που δεν πρόκειτε ποτέ να πάρουν τα λεφτά τους

αυτές τις υποθέσεις που ξέρουν οτι δεν θα πάορυν τα λεφτά τους (λόγω ιστορικού του κάθε πελάτη) τις δίνουν στις εταιρείες και οτι πάρουν αυτές το θεωρούν και το ονομάζουν κέρδος

σπάνια οι εταιρείες αναλαμβάνουν υποθέσεις που κάποιος γενικά πληρώνει, αλλά χρωστάει καποιους μήνες
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Δεν διαφωνω, αλλα κατι πρεπει να γινει. Διαλυονται οικογενειες, χανονται περιουσιες, σε καποιους κοβουν το ρευμα ή το νερο, που θα παει αυτη η κατασταση ? Αφρικανικη χωρα θα γινουμε ?


Καθως εγραφα αυτα χτηπησε το τηλεφωνο στο μαγαζι. Απο marfin ζητουσαν το αφεντικο μου. Να δω η αγροτικη θα με παρει σημερα τηλεφωνο ? :2funny:

Τύπε, ένα παλικάρι που ξαφνικά έμεινε άνεργο έχει την κατανόησή μου...
Ένα άλλο παλικάρι όμως που το έπαιζε μάγκας με δανεικά και τώρα κλαίγεται, δεν την έχει και καλά να πάθει.
Το νόμισμα έχει δύο όψεις και δεν είναι λίγοι αυτοί που δεν πληρώνουν όχι επειδή δεν μπορούν αλλά επειδή δεν θέλουν αποβλέποντας σε κάποια ακόμη ευνοϊκότερη ρύθμιση ή πατώντας στην αναποτελεσματικότητα της αναγκαστικής εκτέλεσης..
Ακόμη και οι περιβόητες εισπρακτικές, μπορεί να σου ζαλίζουν τον έρωτα αλλά επί της ουσίας δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα.

Μόνο σε τίποτα τοκοφλύφους να μην χρωστάς...
Τα υπόλοιπα αντιμετωπίζονται.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Δεν διαφωνω, αλλα κατι πρεπει να γινει. Διαλυονται οικογενειες, χανονται περιουσιες, σε καποιους κοβουν το ρευμα ή το νερο, που θα παει αυτη η κατασταση ? Αφρικανικη χωρα θα γινουμε ?


Καθως εγραφα αυτα χτηπησε το τηλεφωνο στο μαγαζι. Απο marfin ζητουσαν το αφεντικο μου. Να δω η αγροτικη θα με παρει σημερα τηλεφωνο ? :2funny:

τον πήραν να του πουν καλημέρα και να δούν αν είναι καλά στην υγεία του?  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

μην σκας και να μην σε πάρουν εύχονται να είσαι καλά..  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Γενικά πάντως είναι αληθινό αυτό που λέγανε οι παπούδες μας...

μην απλώνεις τα ποδάρια σου έξω από την κουβέρτα σου.. θα αρπάξεις πούντα...
 

xilnik

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
31 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.192
Κριτικές
210
Like
2.895
Πόντοι
11.565
δούλευα σε εισπρακτική εταιρεία παλιά
πιστεψέ με φίλε μου οι εισπρακτικές εταιρείες έχουν εξασφαλίσει στις τράπεζες τόσα λεφτά, που οι τράπεζες τους παίρνουν πίπες

κάθε μήνα, ένας μέτριος σε απόδοση υπάλληλος, για μία μόνο τράπεζα έφερνε κέρδος στην τράπεζα περίπου 150.000 ευρώ, οπότε οι τράπεζες μόνο κέρδος έχουν απο τις εταιρείες
σπάνια οι εταιρείες αναλαμβάνουν υποθέσεις που κάποιος γενικά πληρώνει, αλλά χρωστάει καποιους μήνες
kαθε μηνα ενας μετριος υπαλληλος σε εισπρακτικη εταιρεια φιλε πρεπει να προσεχει την υγεια του και να φευγει αλλιως θα καταληξει σε ψυχολογο..βλεπεις το νομισμα εχει δυο οψεις οχι μονο για τους δανειοληπτες αλλα και για τους υπαλληλους των εισπρακτικων εταιριων,εξαλου εχουμε δει που εχουν καταληξει και οι αλλοι υπαλληλοι των εισπρακτικων εταιρειων που δουλευουν τη νυχτα
για το δευτερο που λες μαλλον ως αστειο θα το παρω
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
ρε παιχτες δε βρισκω τα ποστ που γραψανε καποιοι παιχτες αναλυτικα για συμψηφισμο και διακανονισμο δανειων και καρτων εως 80%. θελω να βοηθησω το μωρακι βαλτε ενα χερι   :P
 

xilnik

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
31 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.192
Κριτικές
210
Like
2.895
Πόντοι
11.565
Παντως το σαιτ   daneiakartes.zedo.gr   που εβαλες lopez το βρισκω πολυ χρησιμο,μπραβο σου,οπως ειπα και πριν σε τετοια θρεντ ειναι προτιμοτερο να παιρνουμε καποιες πληροφοριες που θα χρησιμευσουν
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Παντως το σαιτ   daneiakartes.zedo.gr   που εβαλες lopez το βρισκω πολυ χρησιμο,μπραβο σου

δε το εβαλα εγω παιχτη, τοχαν βαλει αλλοι παιχτες πιο πισω στις σελιδες. εγω το ξαναβαλα γιατι μου εκανε εντυπωση, αφαιρεθηκε το λινκ απο το μπλογκ και υπαρχει και αυτη η δηλωση. τα σπασανε με το Ε.Ι.Χ.Ε. μεχρι πριν μια εβδομαδα το εξυμνουσαν στο μπλογκ  :2funny:
 

xilnik

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
31 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.192
Κριτικές
210
Like
2.895
Πόντοι
11.565
δεν πειραζει,να σαι καλα και εσυ και οι αλλοι,και παλι το σαιτ ειναι χρησιμο,τα υπολοιπα δεν μας απασχολουνε
 

dokimazo

Μέγας
Εγγρ.
26 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.884
Κριτικές
31
Like
721
Πόντοι
4.535
παιχτη τη ρωτησα και γω και μου ειπε οτι δεν εχει λαθη ο λογαριασμος, οι αγορες που αναγραφονται ειναι σωστες. μεχρι τωρα πληρωνε ακριβως οτι ποσο της στελνανε σα δοση, ξυπνησαν μια μερα τωρα και της βαλανε 400 ευρω δοση. εγω της ειπα να τους γραψει σταρχιδια της να μη πληρωσει απο εδω και μπρος, αφου δε κερδισε τπτ που ηταν τυπικη στις πληρωμες. τι λες?

Αν δεν πληρώσει θα την πάνε δικαστικά και θα κερδίσουνε... οπότε ας πάει στην τράπεζα να ρωτήσει προς τι η (τόση) αύξηση στην δόση...

Κα ιεγώ πληρώνω στην ώρα μου και το ελάχιστο αλλά δεν μου το έχουν κάνει αυτό ακόμα... Απλά από τις τράπεζες τα περιμένω όλα πια...
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
8
Πόντοι
16
μαγκες θελω να παρω ενα δανειο !!! δεν ξερω εαν πληρω τις προυποθεσεις !!! εχω μεινει απο ρευστο το τελευταιο καιρο και χωρις δουλεια !!!
ειμαι ναυτικος χωρις διπλωμα(απλος ναυτης) δουλευω 6-7 μηνες το χρονο.αλλα δεν εχω στανταρ δουλεια και εισοδημα.γινετε να παρω δανειο απο καμοια τραπεζα??
βασικα για μπουρδελοδανειο ψαχνομαι.
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
Στην εφορία δεν τα δηλώνεις αυτα τα λεφτά που βγάζεις από τη δουλειά σου;  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom