Νέα

Έχετε δάνεια - κάρτες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 421
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Ευτυχωs.....Oυτε δανεια , ουτε καρτεs
Καπου στο βαθοs , τα φοβομουνα αυτα , ακομα και τον καιρο των παχεων αγελαδων
 

tigani

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
81
Like
0
Πόντοι
0
για δωσε ρε φιλος το link να δουμε τα επιτοκια σε ποιο επισημο site υπαρχει αυτο που λες, γιατι καθε τραπεζα εχει διαφορετικους τιμοκαταλογους...

Ελαβα αυτο το μαιλ χθες. Δεν ξερω ακομα την πηγη απο που το βρηκε αυτος.Θα πρεπει να περιμενω λιγες μερες για να παρω απαντηση.Παντως απο το daneiakartes.zedo.gr , βρηκα πολλα ενδιαφεροντα πραγματα.
απλα εκανα κοπι εδω μηπως ξερει κανεις κατι περισσοτερο.

εγω ευτυχως δεν χρωσταω πολλα, μια καρτα εχω και ολα ειναι ελεγχομενα.

οταν παρω απαντηση για την πηγη θα σας το κανω γνωστο
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Εγω εδω και 6-7 χρονια κανω αυτο που ειπε ο φιλος και παντα κερδισμενος βγηκα...Και οχι μονο με τα επιτοκια, το ιδιο εκανα και στο κολπο με τα ελβετικα φραγκα αν θυμασαι...


Οταν λεω "ο φιλος" εννοω αυτον που εκραξες :grin:

Προσωπικά, σε στεγαστικό κράτησα το ΕΚΤ όταν πολλοί μιλούσαν για σταθερό επιτόκιο ή ελβετικά φράγκα, με αποτέλεσμα να έχω σήμερα επιτόκιο 1,8%, σημαντικά χαμηλότερο από αυτό των προθεσμιακών μου...
Έχω και μια κάρτα αλλά ανάθεμα και αν έχουν εισπράξει € 1 τόκο- πληρώνω όλη τη δόση και τη χρησιμοποιώ κυρίως για εισιτήρια, εξωτερικό, σινεμά, άντε και καμια αγορά με άτοκες..
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
Δεν έχω πιστωτική δεν έχω λεφτά
Είμαι ελεύθερος  ;)
 

democrat

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
11
Like
10
Πόντοι
2.007
20% απο καταναλωτικα και καρτες δεν πληρωνεται.
Οι σαραφηδες εχουν παθει πλακα.
Λεγεται οτι αν δεν πληρωσεις 3-4 δωσεις δεχονται γενναιο συμβιβασμο.
Τι να κανουν? δεν εχουν μια και πανε για φουντο.
Δεν ξερω ομως αν σαν συμβιβασμενος γλυτωνεις το black list του τειρεσια.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
20% απο καταναλωτικα και καρτες δεν πληρωνεται.
Οι σαραφηδες εχουν παθει πλακα.
Λεγεται οτι αν δεν πληρωσεις 3-4 δωσεις δεχονται γενναιο συμβιβασμο.
Τι να κανουν? δεν εχουν μια και πανε για φουντο.
Δεν ξερω ομως αν σαν συμβιβασμενος γλυτωνεις το black list του τειρεσια.


Aν δεν έχει καταγγελθεί η σύμβαση, δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς και από τον Τειρεσία.
Αλλά και να έχει καταγγελθεί, εφόσον εξοφλήσεις (με όποιο ποσό θεωρήσει η τράπεζα ότι την καλύπτει), σε 2 χρονάκια βγαίνεις.

Υ/γραφο: Προσοχή, όταν λέμε συμβιβασμό, δεν εννοούμε αυτόν του νόμου για τα υπερχρεωμένα αλλά απευθείας με την Τράπεζα.
 

democrat

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
11
Like
10
Πόντοι
2.007
Υ/γραφο: Προσοχή, όταν λέμε συμβιβασμό, δεν εννοούμε αυτόν του νόμου για τα υπερχρεωμένα αλλά απευθείας με την Τράπεζα.

ΝΑΙ σιγουρα κατευθειαν με τον σαραφη και στα γρηγορα ,οχι με τον νομο της χοντρης
 

LEON13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2010
Μηνύματα
17.450
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
166
Ειμαι χαρουμενος, δεν εχω ξαναδει τοσους ανθρωπους, να ευχονται για την καλη μου υγεια !!!!!
Ειμαι κατοχος 18 πιστωτικων, με οριο απο 3600 ευρω εως 15000 ευρω.
Επεισης 6 προσωπικα δανεια, απο 12000 ευρω εως 30000 ευρω.
Ενα στεγαστικο 325000 ευρω.
Ειμαι χαρουμενος, γυρναω απο την τραπεζα !!!
Κυριοι τελος η πλακα !!!  :)
Δειτε οσοι θελετε, το αμερικανικο ονειρο, με ελληνικους υποτιτλους, και θα καταλαβεται !!!!!
 

Επισκέπτης
Ειμαι χαρουμενος, δεν εχω ξαναδει τοσους ανθρωπους, να ευχονται για την καλη μου υγεια !!!!!
Ειμαι κατοχος 18 πιστωτικων, με οριο απο 3600 ευρω εως 15000 ευρω.
Επεισης 6 προσωπικα δανεια, απο 12000 ευρω εως 30000 ευρω.
Ενα στεγαστικο 325000 ευρω.

:new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:
 

Επισκέπτης
Ξερει κανεις αν μπορω να βαλω στη φορολογικη δηλωση τους τοκους που εχω πληρωσει σε δανειο και καρτες;

υ.γ. παρεπιπτόντως να ξερετε οτι ξεκινησαν οι δηλωσεις
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.449
Like
3
Πόντοι
66
Ξερει κανεις αν μπορω να βαλω στη φορολογικη δηλωση τους τοκους που εχω πληρωσει σε δανειο και καρτες;

υ.γ. παρεπιπτόντως να ξερετε οτι ξεκινησαν οι δηλωσεις
κανονικά είσαι υποχρεωμένος να τα βάλεις διότι θεωρούνται τεκμήριο διαβίωσης και απο δώ και πέρα όποιος δεν το βάζει από μόνος του λόγω της διαστάυρωσης στοιχείων θα μπορούν να το βρούν . Ρώτα τον φοροτεχνικό σου.
Αφαίρουντε οι τόκοι των στεγαστικών δανείων αλλά και αυτά έχει πολλή μεγάλη σημασία πότε τα πήρες . για τους πρίν το 2007 ισχύουν άλλα,για 2009 άλλα και για τώρα διαφορετικά ποσοστά. ένα χάος φίλε. μόνο με φοροτεχνικό θα έχεις ήσυχο το κεφάλι σου :think:
 

Επισκέπτης
κανονικά είσαι υποχρεωμένος να τα βάλεις διότι θεωρούνται τεκμήριο διαβίωσης και απο δώ και πέρα όποιος δεν το βάζει από μόνος του λόγω της διαστάυρωσης στοιχείων θα μπορούν να το βρούν . Ρώτα τον φοροτεχνικό σου.
Αφαίρουντε οι τόκοι των στεγαστικών δανείων αλλά και αυτά έχει πολλή μεγάλη σημασία πότε τα πήρες . για τους πρίν το 2007 ισχύουν άλλα,για 2009 άλλα και για τώρα διαφορετικά ποσοστά. ένα χάος φίλε. μόνο με φοροτεχνικό θα έχεις ήσυχο το κεφάλι σου :think:

πόσο χρεωνουν για εναν απλο μισθωτό; το σκεφτομαι για φετος λογω των πολλων αλλαγων, μεχρι τωρα τις εκανα μεσω internet και ηταν μελι γαλα αλλα απο δω και πέρα... :s&m_3:
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.449
Like
3
Πόντοι
66
πόσο χρεωνουν για εναν απλο μισθωτό; το σκεφτομαι για φετος λογω των πολλων αλλαγων, μεχρι τωρα τις εκανα μεσω internet και ηταν μελι γαλα αλλα απο δω και πέρα... :s&m_3:

to αβατάρ σου είναι χαρακτηριστικό δείγμα για τον τρόπο που οι έλληνες θα μετακινούντε στο άμεσο μέλλον :2funny: :2funny:
 

dokimazo

Μέγας
Εγγρ.
26 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.884
Κριτικές
31
Like
721
Πόντοι
4.535
πόσο χρεωνουν για εναν απλο μισθωτό; το σκεφτομαι για φετος λογω των πολλων αλλαγων, μεχρι τωρα τις εκανα μεσω internet και ηταν μελι γαλα αλλα απο δω και πέρα... :s&m_3:

Κανά 50άρικο αν είναι πολύ μπερδεμένα τα πράγματα... τουλάχιστον Θεσσαλονίκη τέτοιες τιμές άκουσα...
 

θάνατος

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2009
Μηνύματα
609
Like
5
Πόντοι
6
παιδιά, μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει.

Θέλω 20.000 ευρώ δάνειο για μεγάλη ανάγκη (υπόψην δεν είμαι μαυρισμένος απο Τηρεσία ούτε χρωστάω πουθενά), ένας θείος μου μπαίνει ως εγγυητής με ένα σπίτι που έχει(είναι βέβαια 82 ετών) σε τρεις τράπεζες που πήγα δε μου δίνουν επειδή έχει μεγάλη ηλικία ο εγγύητης.


Έχετε κάτι υπόψη σας για το τι μπορώ να κάνω και σε πια τράπεζα να αποτανθώ,



ευχαριστώ
 

dokimazo

Μέγας
Εγγρ.
26 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.884
Κριτικές
31
Like
721
Πόντοι
4.535
Αν έχεις δικό σου σπίτι βάλτο εγγύηση (νομίζω θα πιάσει). Όντως είναι μεγάλος ο εγγυητής και δεν θα δεχτούν.

Αλλιώς πρέπει να βάλεις γυναίκα/αρραβωνιαστικιά ή γονείς
 

θάνατος

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2009
Μηνύματα
609
Like
5
Πόντοι
6
ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση, αν και δεν έχω δικό μου σπίτι για να το κάνω αυτό, ψάχνω τρόπους πάντως να δούμε πώς θα πάει
 

dokimazo

Μέγας
Εγγρ.
26 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.884
Κριτικές
31
Like
721
Πόντοι
4.535
Εγγυητή να ψάξεις να βάλεις... αλλά κάποιον που θα δεχτεί να προσημειωθεί η περιουσία του μέχρι του ποσού που θέλεις. Δεν ξέρω πόσοι θα το δεχόταν αυτό...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom