Νέα

22χρονος βιάστηκε από τραβέλι στο Ν.Κόσμο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mexico1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 444
  • Εμφανίσεις 56K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.610
Like
14.013
Πόντοι
3.656
οι ειδικές αυτές περιπτώσεις, συμβαίνουν ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή τύποι σαν κι εσένα (για διάφορους λόγους) ισχυρίζονται ότι οι τρανς μετατρέπονται σε γυναίκες. Όχι, κανένας δεν μπορεί να αλλάξει το φύλο του, και αυτή η απαίτηση να το δεχόμαστε κρύβει κάποια ατζέντα, μασκαρεμένη σε τάχα συμπόνοια. Όχι, δεν δέχομαι ότι οι τρανς έχουν συμπτώματα περιόδου, κι ότι μπορούν να γίνουν μητέρες. Κι όποιος το δέχεται, είτε είναι φρενοβλαβής, είτε έχει υπολογίσει ότι θα κερδίσει κάτι
Τυπε λες συνέχεια το ίδιο ενώ σου απάντησα πολύ πριν ότι δεν θεωρώ ότι γίνονται γυναίκες με την βιολογική έννοια. Τι με περνάς για τρελό;

Είπα ότι μπορεί να αισθάνονται έτσι η ότι όπως και να αισθάνονται έχουν το δικαίωμα να το λένε και να απαιτούν τον στοιχειώδη σεβασμό όπως απαιτείς και εσυ από την κοινωνία.

Όλα τα αλλά που λες δεν έχουν σχέση με αυτά που λέω εγώ.
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.230
Like
24.149
Πόντοι
6.056
Ναι είναι ωραίο πράγμα η πόλωση και η διχόνοια…οι άνθρωπο ζουν για να γίνονται όχλος σε στρατόπεδα και να σκοτώνονται μεταξύ τους.

Είμαι σίγουρος οτι σε κάθε «κοινοτητα» υπάρχουν αυτοί που είναι ακραίοι..

Αυτό δεν σημαίνει ότι θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε περί ελευθερίας και δημοκρατίας.
hippie.gif
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.717
Κριτικές
90
Like
36.368
Πόντοι
25.467
Ναι είναι ωραίο πράγμα η πόλωση και η διχόνοια…οι άνθρωπο ζουν για να γίνονται όχλος σε στρατόπεδα και να σκοτώνονται μεταξύ τους.

Είμαι σίγουρος οτι σε κάθε «κοινοτητα» υπάρχουν αυτοί που είναι ακραίοι..

Αυτό δεν σημαίνει ότι θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε περί ελευθερίας και δημοκρατίας.

Επιτρέψτε μου να αμφιβάλλω. Θεωρώ ότι όλοι όσοι κατηγορούν το "λευκό" άνδρα ως υπαίτιο για όλα τα δεινά του μάταιου κόσμου τούτου, καθώς και δυνάστη της ελευθερίας και της ισονομίας, θα έκαναν τα ίδια και χειρότερα αν είχαν την ίδια ευκαιρία.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.610
Like
14.013
Πόντοι
3.656
Επιτρέψτε μου να αμφιβάλλω. Θεωρώ ότι όλοι όσοι κατηγορούν το "λευκό" άνδρα ως υπαίτιο για όλα τα δεινά του μάταιου κόσμου τούτου, καθώς και δυνάστη της ελευθερίας και της ισονομίας, θα έκαναν τα ίδια και χειρότερα αν είχαν την ίδια ευκαιρία.
Ναι όλοι οι άνθρωποι μπορούν -και είναι πολλές φορές- το ίδιο σκατάδες άσχετος φυλής χρώματος η φύλου.

Εμείς ως κοινωνία δεν πρέπει να έχουμε κάποια όρια; αλλιώς είμαστε ζούγκλα.
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.242
Κριτικές
81
Like
8.014
Πόντοι
7.865
τύπε δεν καταλαβαίνεις ότι εγώ μιλάω για κάτι γενικό και εσύ μιλάς για ειδικές περιπτώσεις. Όσα παραδείγματα και να μου φέρεις είναι μεμονωμένα. Εγώ δεν είπα ποτέ ότι γίνονται γυναίκες...είπα ότι μπορούν να αυτό χαρακτηρίζονται όπως θέλουν και εμείς είμαστε υποχρεωμένοι να το αποδεχθούμε όπως αποδεχόμαστε ότι κάποιος θέλει να φοράει ακριβά ρούχα και ο άλλος θέλει να φοράει γυαλιά ηλίου.

θεωρώ ότι οι θεωρίες σου ότι πάνε να φάνε τον άντρα από την κοινωνία είναι υπερβολικές και σου είπα από που θεωρώ ότι προέρχονται.
Δικέ μου ο καθένας έχει το δικαίωμα να αυτοπροσδιορίζεται,αλλά κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να τον ανεχτεί.Οι άνθρωποι γενιούνται άνδρες και γυναίκες και όσα μαλλιά,βυζιά,κώλους,καβλιά και ότιδήποτε να βάλουν αυτό δεν αλλάζει.Αυτό που μόλις είπες είναι κομφορμισμός σε απόψεις ατόμων που προωθούνται απο κάποια κέντρα αποφάσεων και πάσχουν ψυχικά,είναι ασταθείς και γενικά δεν συνάδουν με την φύση του ανθρώπου,τόσο στην σεξουαλικότητα,όσο και την φυσιολογία (βάζουν κατεψυγμένους κυλίνδρους τοματόπαστας στον κώλο τους για να έχουν την ψευδαίσθηση της περιόδου και εκφράζουν προσβλητικές απόψεις που ασπάζονται δισεκατομμύρια άνθρωποι,μονο και μονο για να προκαλέσουν).Δικαίωμα τους να πιστεύουν ότι θέλουν,αλλά δικαίωμά μας να μην συμφωνούμε με αρρωστημένες απόψεις και την ψυχοπάθεια του καθένα.Αυτα περί υποχρεώσεων στην αποδοχή είναι απολυταρχικά απο όπου και να προέρχονται και σε όποιον και να απευθύνονται.

Επίσης,ναι,ο μέσος λευκός χριστιανός άνδρας διώκεται και αν δεν το βλέπεις καθημερινά ακομα και εδώ στην ψωροκώσταινα,εθελοτυφλείς.
 

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.969
Πόντοι
6.955
όποιος ξαναπεί για ομοφοβικους, να του κοπεί ο,τι έχει και δεν έχει

όμοιοι ΔΕΝ ειμαστε
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.717
Κριτικές
90
Like
36.368
Πόντοι
25.467
Ναι όλοι οι άνθρωποι μπορούν -και είναι πολλές φορές- το ίδιο σκατάδες άσχετος φυλής χρώματος η φύλου.

Εμείς ως κοινωνία δεν πρέπει να έχουμε κάποια όρια; αλλιώς είμαστε ζούγκλα.
Σαφέστατα και πρέπει να υπάρχουν όρια. Όπως και σαφέστατα υπάρχει άσπρο και μαύρο, μέρα και νύχτα, φως και σκοτάδι, άρρεν και θήλυ. Το να τα γκριζάρουμε όλα και να επαναδιαπραγματευόμαστε τα αυτονόητα, μόνο σε μισαλλόδοξες συγκρούσεις καταλήγει.
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.242
Κριτικές
81
Like
8.014
Πόντοι
7.865
Ναι όλοι οι άνθρωποι μπορούν -και είναι πολλές φορές- το ίδιο σκατάδες άσχετος φυλής χρώματος η φύλου.

Εμείς ως κοινωνία δεν πρέπει να έχουμε κάποια όρια; αλλιώς είμαστε ζούγκλα.
Ναι,όσο περνανε τα χρόνια και ο "καθένας κάνει ότι θέλει" χωρίς να υπάρχουν κοινά μέτρα και σταθμά,γινόμαστε ζούγκλα. Πλέον μπαίνουν στην μέση και άλλες παράμετροι,που δεν έχουν σχέση με την ομαλή λειτουργία ενός κοινωνικού συνόλου.Ακόμα και στις ποινές,αν έχεις το σωστό χρώμα δέρματος και επικαλεστείς την σωστή σεξουαλική ταυτότητα ή φύλο,θα έχεις ελαφρύτερη ποινή,σε σχέση με άλλους.Τι σχέση έχουν αυτά με το όποιο έγκλημα έκανε κάποιος;Καμία,όμως τα διαφορετικά μέτρα και σταθμά μας κάνουν να βυθιζόμαστε στην σήψη του πολιτισμού.
 

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.969
Πόντοι
6.955
Επίσης,ναι,ο μέσος λευκός χριστιανός άνδρας διώκεται και αν δεν το βλέπεις καθημερινά ακομα και εδώ στην ψωροκώσταινα,εθελοτυφλείς.
Μιλας για τους σφαγεις των Ελληνων, βλ Σκιθοπολη πχ
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.242
Κριτικές
81
Like
8.014
Πόντοι
7.865
Μιλας για τους σφαγεις των Ελληνων, βλ Σκιθοπολη πχ
Όχι τόσο παλιά.ΜΙλάω για το σημερα... Ότι και να σου πούν οι διάφοροι αριστερίζοντες και φεμιναζί,έχουν να κάνουν με τον λευκό χριστιανό άντρα,ενώ π.χ. ασιάτες και αφρικανους δεν τους αγγίζει κανείς,ότι και να κάνουν.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.610
Like
14.013
Πόντοι
3.656
Σαφέστατα και πρέπει να υπάρχουν όρια. Όπως και σαφέστατα υπάρχει άσπρο και μαύρο, μέρα και νύχτα, φως και σκοτάδι, άρρεν και θήλυ. Το να τα γκριζάρουμε όλα και να επαναδιαπραγματευόμαστε τα αυτονόητα, μόνο σε μισαλλόδοξες συγκρούσεις καταλήγει.
Το αυτονόητο δεν είναι αυτονόητο για τον καθένα.

Για να μην μακρηγορώ…θεωρώ όλους τους ανθρώπους ίσους με τα ελαττώματα, τα προτερήματα και τις ιδιαιτερότητες του καθενός.

Θεωρώ αδιαπραγμάτευτα μερικά πράγματα όπως η ελευθερία της έκφρασης.

Και αν θελουμε να λέμε ότι ζούμε σε πολιτισμένη κοινωνία δεν μπορεί να υπάρχει συζήτηση για το αν έχει δικαίωμα η όχι κάποιος να αυτοπροσδιορίζεται όπως θέλει (στα πλαίσια του νόμου).
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.610
Like
14.013
Πόντοι
3.656
Δικέ μου ο καθένας έχει το δικαίωμα να αυτοπροσδιορίζεται,αλλά κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να τον ανεχτεί.Οι άνθρωποι γενιούνται άνδρες και γυναίκες και όσα μαλλιά,βυζιά,κώλους,καβλιά και ότιδήποτε να βάλουν αυτό δεν αλλάζει.Αυτό που μόλις είπες είναι κομφορμισμός σε απόψεις ατόμων που προωθούνται απο κάποια κέντρα αποφάσεων και πάσχουν ψυχικά,είναι ασταθείς και γενικά δεν συνάδουν με την φύση του ανθρώπου,τόσο στην σεξουαλικότητα,όσο και την φυσιολογία (βάζουν κατεψυγμένους κυλίνδρους τοματόπαστας στον κώλο τους για να έχουν την ψευδαίσθηση της περιόδου και εκφράζουν προσβλητικές απόψεις που ασπάζονται δισεκατομμύρια άνθρωποι,μονο και μονο για να προκαλέσουν).Δικαίωμα τους να πιστεύουν ότι θέλουν,αλλά δικαίωμά μας να μην συμφωνούμε με αρρωστημένες απόψεις και την ψυχοπάθεια του καθένα.Αυτα περί υποχρεώσεων στην αποδοχή είναι απολυταρχικά απο όπου και να προέρχονται και σε όποιον και να απευθύνονται.

Επίσης,ναι,ο μέσος λευκός χριστιανός άνδρας διώκεται και αν δεν το βλέπεις καθημερινά ακομα και εδώ στην ψωροκώσταινα,εθελοτυφλείς.
Τι να σου πω ρε τυπε…εγώ δεν βλέπω καθημερινά αυτά που λες ότι συμβαίνουν…αλλά αφού πιάνεις τον χριστιανό..πόσο χριστιανός μπορεί να θεωρηθεί κάποιος που δεν αποδέχεται τον πλησίον του;
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.717
Κριτικές
90
Like
36.368
Πόντοι
25.467
Το αυτονόητο δεν είναι αυτονόητο για τον καθένα.

Για να μην μακρηγορώ…θεωρώ όλους τους ανθρώπους ίσους με τα ελαττώματα, τα προτερήματα και τις ιδιαιτερότητες του καθενός.

Θεωρώ αδιαπραγμάτευτα μερικά πράγματα όπως η ελευθερία της έκφρασης.

Και αν θελουμε να λέμε ότι ζούμε σε πολιτισμένη κοινωνία δεν μπορεί να υπάρχει συζήτηση για το αν έχει δικαίωμα η όχι κάποιος να αυτοπροσδιορίζεται όπως θέλει (στα πλαίσια του νόμου).


Για να μη μακρηγορώ κι εγώ, σας λέγω ότι όλες αυτές οι "αντιθέσεις" μεταξύ ημέρας - νύχτας, ψυχρού - θερμού, αρσενικού - θηλυκού, ζωής - θανάτου κ.λπ, υφίστανται ως αντιθέσεις μόνο μέσα στο φτωχό ανθρώπινο μυαλό. Στην ουσία είναι αχώριστα δίπολα που συμπληρώνει το ένα το άλλο, και αν σταματήσουν να συνεργάζονται και διαρραγεί η παραπληρωματική λειτουργεία τους, θα σταματήσει και η ίδια η ζωή (με την γενικότερη έννοια).
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.242
Κριτικές
81
Like
8.014
Πόντοι
7.865
Τι να σου πω ρε τυπε…εγώ δεν βλέπω καθημερινά αυτά που λες ότι συμβαίνουν…αλλά αφού πιάνεις τον χριστιανό..πόσο χριστιανός μπορεί να θεωρηθεί κάποιος που δεν αποδέχεται τον πλησίον του;
Επίσης επικίνδυνο μονοπάτι αυτό που πιάνεις.....Ο Χριστιανός αποδέχεται την λογική δικέ μου.Όταν έρχεται κάποιος και λέει ότι λέει,όποιος και αν είναι και ότι και αν κάνει,τότε δεν....Αυτό δεν ισχύει για τράνς,αλλά και για χριστιανοταλιμπαν,τύπου Ελένη Λουκά και διάφορων περίεργων παπαδοτέτοιων.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.610
Like
14.013
Πόντοι
3.656
Για να μη μακρηγορώ κι εγώ, σας λέγω ότι όλες αυτές οι "αντιθέσεις" μεταξύ ημέρας - νύχτας, ψυχρού - θερμού, αρσενικού - θηλυκού, ζωής - θανάτου κ.λπ, υφίστανται ως αντιθέσεις μόνο μέσα στο φτωχό ανθρώπινο μυαλό. Στην ουσία είναι αχώριστα δίπολα που συμπληρώνει το ένα το άλλο, και αν σταματήσουν να συνεργάζονται και διαρραγεί η παραπληρωματική λειτουργεία τους, θα σταματήσει και η ίδια η ζωή (με την γενικότερη έννοια).
Όσο οι κοινωνίες προχωρούν και εξελίσσονται τόσο ανακαλύπτουν ότι πράγματα που πίστευαν στο παρελθόν ήταν λανθασμένα. Πριν 50 χρόνια στην Ελλάδα οι δάσκαλοι χτύπαγαν τα παιδιά με την συγκατάθεση των γονέων...σήμερα αν κάποιος σηκώσει το χέρι του θα πάει κατευθείαν στον εισαγγελέα.

Έτσι πιστεύω ότι θα γίνει και με άλλα θέματα στην κοινωνία όπως τα διαφορετικά φύλα, ο αυτοπροσδιορισμός, το χρώμα κλπ...θα εξαλειφθούν οι διαφορές που υπάρχουν στο μυαλό μας μέσα από την εξέλιξη της κοινωνίας.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.610
Like
14.013
Πόντοι
3.656
Επίσης επικίνδυνο μονοπάτι αυτό που πιάνεις.....Ο Χριστιανός αποδέχεται την λογική δικέ μου.Όταν έρχεται κάποιος και λέει ότι λέει,όποιος και αν είναι και ότι και αν κάνει,τότε δεν....Αυτό δεν ισχύει για τράνς,αλλά και για χριστιανοταλιμπαν,τύπου Ελένη Λουκά και διάφορων περίεργων παπαδοτέτοιων.
Ποια λογική ρε τύπε αποδέχεται ο Χριστιανισμός? Δεν υπάρχει λογική στην θρησκεία και στην πίστη...αυτό είναι και αν θες το πιστεύεις αν θες όχι. Το ότι δεν έχει λογική δεν σημαίνει ότι δεν έχει και νόημα. Ο Χριστιανισμός στην βάση του λέει κάτι απλό...να δέχεσαι και να αγαπάς τους άλλους χωρίς να ζητάς κάτι σε αντάλλαγμα ούτε να τους κρίνεις η να τους κανείς κακό.

Τώρα το ότι αυτό το πήρε ο μέσος ημιμορφωμενος "νοικοκύρης'' και το συνέδεσε με τις αξίες που μόνο αυτός πιστεύει και που βέβαια με την ζωή που κάνει τις ξεφτιλίζει κάθε μέρα....είναι άλλο πράγμα...

Είναι αστείο ρε φίλε να βλέπεις σε ένα σάιτ που θέμα το πληρωμένο σεξ να βλέπεις παντρεμένους που πάνε στην πιο vfm κοπελα να ζητησουν φουλ υπηρεσιες....μετα να σκεφτονται την θρησκεια και την οικογένεια και να κρίνουν άλλα άτομα για την σεξουαλική τους ταυτότητα την στιγμή που και οι ίδιοι φτάνουν σε ακραία σημεία για την ικανοποίηση τους. Με πιάνεις τι θέλω να πω?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom