Νέα

Στην εντατική... για μια παρατήρηση!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα unknowndark
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 256
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.338
Κριτικές
32
Like
3.668
Πόντοι
2.846
τύποι να είστε ζεν, αφήστε τις μαγκιές.
χαμογελάτε ωσάν να έχετε κάνει διπλό μπάφο.
όσο μπορείτε αποφύγετε τους καυγάδες καθώς ακόμα και το εμφανες σωματικό πλεονέκτημα μπορεί εύκολα να πάει περίπατο από εντελώς τυχαίους παράγοντες ή από ένα τσούρμο άνανδρους χαχόλους.
οι οποίοι με τη σειρά τους μπορούν να πάν περίπατο από ένα καραμπιτ 10 εκατοστών.
που με τη σειρά του γαμιέται μπροστά σε ένα 9άρι...και η ιστορία δε σταματάει ποτέ.

αν δεν μπορείτε επ'ουδενί να το αποφύγετε, με την καμία λέμε....ο θεός μαζί σας.
σαλέψτε, να γυαλίσει το μάτι σας κι η παναγιά (επίσης) μαζί σας. έλεος μη δείξτε γιατί σχεδόν σίγουρα δεν θα σας δείξουν.
όπως και να έχει χαμένοι θα είστε αφού πιθανότατα από τη μία θα περιμένει ο γιατρός κι από την άλλη ο δικαστής. ή και οι δύο.

ευλόγησον :priest:
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.059
Κριτικές
10
Like
13.074
Πόντοι
3.846
Πριν χρόνια αν θυμάμαι καλά γύρω στο 1987 φοιτητής στο Ηράκλειο είχα πάει με 3 συμφοιτητριες η μια εξ αυτών γκομενα μου τότε σε ένα λύραδικο λίγο έξω από το Ηράκλειο . Εν ολίγοις στο δίπλα τραπέζι ήταν μια παρέα 4 Κρητικών οι οποίοι την έπεφταν με τελείως άκυρο τρόπο χωρίς κανένα σεβασμό στις 3 κοπέλες που συνόδευα. Ούτε ήξεραν ποια είναι γκομενα μου η αδελφή μου η οτιδήποτε . Απλά με τσαμπουκά και έτσι θέλω . Φυσικά εγώ ποιο μικρός τότε τσαμπουκαλεύτικα και έγινε σκηνικό . Προς τιμή των σερβιτόρων στο μαγαζί που είχαν δει τι έγινε επενέβησαν να καλμάρουν τα νεύρα και μου σύστησαν να πάρω τις κοπέλες και να φύγω πράγμα που έπραξα συνετά .
Τελικά τα περιστατικά με τους Αραβοκριτικους είναι πολλά . Κακή νοοτροπία και μαγκιά του μπούγιου !
Δε μου φαίνεται περίεργο, και σήμερα θα μπορούσε να συμβεί.

Δυστυχώς όταν υπάρχει τόση ηλιθιότητα συσσωρευμένη αυτά συμβαίνουν. Επειδή υπάρχουν Κρητικοί που το παίζουν καπετάνιοι με φιμέ τζάμι στο αγροτικό και όπλα, δημιουργούνται τα στερεότυπα και οι Αθηναίοι πιστεύουν ότι η Κρήτη είναι σαν το Τέξας που βλεπουν στις ταινίες. Και επειδή υπάρχουν αυτά τα στερεότυπα ,περισσότεροι Κρητικοί συμπεριφέρονται έτσι επειδή το θεωρούν μαγκιά να τους φοβούνται.

Θυμάμαι κάτι φοιτητές που είχαν βρεθεί το 1997 στο Ηράκλειο για κάτι σεμινάρια του Φυσικού. Ήταν ένας που έλεγε "έχει όμορφες κοπέλες εδώ, αλλά καλύτερα να μην τις πλησιάζεις γιατί αν έχουν κανένα αδερφό θα σε βρει και θα σε γαμήσει". Δηλαδή ο τύπος είχε τόσο πολύ χωθεί στα στερεότυπα που φοβόταν να μιλήσει και σε κοπέλα. Και μιλάμε για το Ηράκλειο, την τέταρτη μεγαλύτερη πόλη της Ελλάδας. Φταίει βέβαια και η εικόνα που προβάλλεται από τους δημοσιογράφους, κανείς δεν το κάνει είδηση επειδή ένας Κρητικός βοήθησε ένα τουρίστα ή βούτηξε στη θάλασσα να σώσει ένα άγνωστο, μόνο για ξύλο, όπλα και χασίσια ακούγεται η Κρήτη.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.727
Like
6.505
Πόντοι
2.356

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.188
Κριτικές
23
Like
7.830
Πόντοι
3.346
Επεσε λιγο ξυλο και το κανατε θεμα :jerking:
Πως φλωρεψε ετσι η Ελλαδα ρε..
 

olympicoparis

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2024
Μηνύματα
14
Like
24
Πόντοι
0
Το περιστατικό συνέβη όταν ο Ελληνοκαναδός χρηματιστής που βρίσκεται στο Ηράκλειο Κρήτης για διακοπές έκανε παρατήρηση σε μια παρέα Κρητικών
μέσα σε ένα καφέ μπαρ καθώς ένας από αυτούς τον έκαψε το χέρι με το τσιγάρο του.

Η παρατήρηση αυτή φαίνεται να προσέβαλε τους Κρητικούς, οι οποίοι αντέδρασαν βίαια και ξυλοκόπησαν άγρια τον χρηματιστή μπροστά στα μάτια των παιδιών του.

Ο χρηματιστής με ελληνικές ρίζες που ζει στο Μοντρεάλ, δέχτηκε άγριο ξυλοδαρμό από παρέα Κρητικών,
με αποτέλεσμα να υποβληθεί σε 6ωρο χειρουργείο και να του τοποθετηθούν 60 ράμματα στο κεφάλι.

ellikokanados2.jpeg



Λυπηρό
 

Mpooumpoukos

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Νοε 2022
Μηνύματα
617
Κριτικές
19
Like
6.208
Πόντοι
2.036
Όσο μαλάκας και να ήταν ο Καναδός, καπνίζεις σε κλειστό χώρο που απαγορεύεται και τον καίς με το τσιγάρο, ζητάς χίλια συγνώμη, το σβήνεις και τελείωσε το θέμα, από την στιγμή που φταίς και είσαι και παράνομος, ζητάς συγνώμη και το λήγεις.
Βέβαια αυτό προυποθέτει και μία μόρφωση, κοινωνική κυρίως, και σεβασμό στον συνάνθρωπο που οι Έλληνες γενικά δεν έχουμε, στην Κρήτη είναι απλά αρκετά ποιο έντονο όπως είναι ποιο έντονα και τα καλά όπως η φιλοξενία.
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.702
Κριτικές
12
Like
6.960
Πόντοι
2.646
Αν είχε λίγο μυαλό ο χαζοκρητικοκαναδος, δε θα γύριζε ποτε πίσω να τους την πει κιόλας εκεί μέσα. Οπότε πάει πιο πολύ στο χαζόκρητικος. Και είχε και τα πουτανακια, που γύρισαν και έσπρωχναν και αυτά τους άλλους Μάο Μάο. Λες και νόμιζαν ότι τους είχαν στους τσαμπουκάδες και δεν ήξεραν τι θα γίνει μετα
 

KanyeEast

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2024
Μηνύματα
229
Like
342
Πόντοι
21
Το περιστατικό συνέβη όταν ο Ελληνοκαναδός χρηματιστής που βρίσκεται στο Ηράκλειο Κρήτης για διακοπές έκανε παρατήρηση σε μια παρέα Κρητικών
μέσα σε ένα καφέ μπαρ καθώς ένας από αυτούς τον έκαψε το χέρι με το τσιγάρο του.

Η παρατήρηση αυτή φαίνεται να προσέβαλε τους Κρητικούς, οι οποίοι αντέδρασαν βίαια και ξυλοκόπησαν άγρια τον χρηματιστή μπροστά στα μάτια των παιδιών του.

Ο χρηματιστής με ελληνικές ρίζες που ζει στο Μοντρεάλ, δέχτηκε άγριο ξυλοδαρμό από παρέα Κρητικών,
με αποτέλεσμα να υποβληθεί σε 6ωρο χειρουργείο και να του τοποθετηθούν 60 ράμματα στο κεφάλι.

ellikokanados2.jpeg



Αφού δεν τον κάνανε λίπασμα για φούντα πάλι καλά
 

KanyeEast

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2024
Μηνύματα
229
Like
342
Πόντοι
21
Όσο μαλάκας και να ήταν ο Καναδός, καπνίζεις σε κλειστό χώρο που απαγορεύεται και τον καίς με το τσιγάρο, ζητάς χίλια συγνώμη, το σβήνεις και τελείωσε το θέμα, από την στιγμή που φταίς και είσαι και παράνομος, ζητάς συγνώμη και το λήγεις.
Βέβαια αυτό προυποθέτει και μία μόρφωση, κοινωνική κυρίως, και σεβασμό στον συνάνθρωπο που οι Έλληνες γενικά δεν έχουμε, στην Κρήτη είναι απλά αρκετά ποιο έντονο όπως είναι ποιο έντονα και τα καλά όπως η φιλοξενία.
Αφού δεν νιώθουν τα άτομα, το έχουν για μαγκιά να μην τηρούν τους νόμους όταν οι αρχές δεν είναι εκεί. Αν είχε κάνα κλιμάκιο που μοίραζε πρόστιμα ούτε που θα τολμούσαν οι θρασύδειλοι. Αλλά τέτοιοι είναι και για αυτό πέφτουν 10 σε 1
 

Rori Talagan

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2024
Μηνύματα
132
Like
203
Πόντοι
21
Ένας αρχαίος φιλόσοφος έλεγε ότι "της φυλακής τα σίδερα είναι για τους λεβέντες".
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
12.094
Κριτικές
2
Like
73.851
Πόντοι
12.056
ο τυπος ηταν καρατεγκα ηξερε krav maga...απλος σκονταψε για αρχη στις ψιλες και μετα θα ετρωγε τις σφαιρες
 
Τελευταία τροποποίηση:

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.316
Κριτικές
167
Like
27.490
Πόντοι
34.538
Ακομα να τα βρουν τα κοπελια?
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.201
Κριτικές
1
Like
2.556
Πόντοι
456
Αρχισα να πηγαινω στη Κρητη για δικαοπες το 2002 ,οταν γυριζοντας απο μια πτηση ειδα σε διαφημιστικο βιντεακι τη περιοχη λιμνη Ορεβελη και καταρρακτεσ κουρταλιωτη και εντυπωσισδτηκα.Και το ωραιο ειναι πως εχω καταγωγη απο τα Σελλια .πανω δηλαδη απο τη παραλια του Πλακια ,καιο ουτε που ηξερα ποσο ωραια ηταν.καταρρακτες ποταμι με βαθρες σπα, και 3-4 παραλιες απο τις ομορφοτερες της Κρητης σε αποστση 1-2 χλμ η μια απο την αλλη .Αυτο ηταν.Εκει γνωριστηκα με αρκετοτυς ντοπιους ενω οταν ειδαν το επωνυμο στο ξενοδοχειο τη πρωτη φορα μου βρηκαν ποιους εχω συγγενεις ,αρκετους καπουμ το μισο χωριο .Ετσι μπηκα στο δικο τους κυκλο σαν ντοπιος.Ε ενω ηταν τοσο φιλοξενοι τι να πω να μαλωνουμε μη πληρωσω το καφε γιατι κερναει ο ταδε που βρεθηκε απο καπου να ειναι ξαδερφος και αλλα τετοια.Ομως εκει ποπυ συνηθιζα να πινω το καφε μου και να τα λεμε ηταν και η πιατσα των ταξι .Ετσι ακουγα και τις ιστοριες , και για το σοι του ενος και για τη κορη του αλλου που θα του μπομπουνιζε του ταδε κερατα αν συνεχιζε και αλλα αγρια πραγματα ,ασε που ολοι οπως τουλαχιστον τα ελεγαν ειχαν καποιο οπλο .Τα μηχνακια να πηγαινουν σαν τρλοι ,εγω με το V STROM 650 ,ΜΕ 150 ΧΛΜ ΦΑΡΑΓΓΙΣΙΟΑΕΡΑ για οσους ξερου και να με περνανε κατι παπακια ,και φυσικα χωρις κρανος, συτο εινα ανεκδοτο ακου κρανος και να λες τωρα θα του δωσει μια ο αερας.Και εκει υπ οψιν ειναι πολυ πολιτισμενοι λογω τουρισμου , ολοι εχουν ενοικιαζομενα ,η καφετεριες η μαρκετ ,εκει που λετε Μυλοποταμος ειναι αγριες καταστασεις , ε τελος παντων και λογω δουλειας δεν παω εδω και 2 χρονια ,ε φιλοβαρεθηκα να ακουω για μαγκιες για αντρες που φοραν παντελονια κλπ ,πολυ αντριλα και μαγκια τη βαρεθηκα ακομη και εγω που ε εχω και καταγωγη
 
Τελευταία τροποποίηση:

bruce wayne

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2021
Μηνύματα
996
Κριτικές
2
Like
2.540
Πόντοι
456
κρητικοι οι τσοπανιδες κομματοσκυλα του ανδρεα του σιμιτη και του πασοκ .... ανθρωποι ψευτομαγκες 200 χρονια πισω ..οι βρομα με λευκο δερμα 5 σε εναν αλλα οταν ειναι μονοι τους σε κοιτανε και απλα φευγουν .... εβγαλαν το παραμύθι οτι η κρητη ταΐζει την ελλαδα και αμα πας μια βολτα στη λαικη η στα μαναβικα απο τα 10 προϊόντα τα 8 ειναι απ εξω .... βλαχοι που έπαιρναν τα επιδόματα και τις επιχορηγήσεις για να αγορασουν 4Χ4 και να τα πετανε σε μπουκαλια στα μπουζουκια πουτανες και καζινο ..... φυσικα και δεν ειναι ολοι ετσι αλλα η πλειοψηφία ειναι ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ....
η κρητη ειναι για 3 μερες να δεις την αρχαια ελλαδα της κρητης τα καταγαλανα νερα και την υπεροχη ομορφια που εχει το νησι ... και μακρια απο κρητικους
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.727
Like
6.505
Πόντοι
2.356
Κόψε φάτσα βγάλε συμπέρασμα, που λένε.
Η Ρωσίδα κι ο Ελληνοκαναδός.
Διόλου τυχαίο που τις αρπαξανε.

1722152308076.png

1722152512808.png

 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.265
Like
24.226
Πόντοι
6.056
Κόψε φάτσα βγάλε συμπέρασμα, που λένε.
Η Ρωσίδα κι ο Ελληνοκαναδός.
Διόλου τυχαίο που τις αρπαξανε.

1722152308076.png

1722152512808.png

πολυ καλη η μανταμ του ξυλοφορτωμενου :coffee:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom