Νέα

Στην εντατική... για μια παρατήρηση!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα unknowndark
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 256
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

alekos26

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2005
Μηνύματα
286
Like
210
Πόντοι
21
δεν ήσουν μπροστα και δεν ξερεις τι εγινε
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


δεν ησουν μπροστα δεν ξερεις τι εγινε
Σωστά δεν ήμουν μπροστά και δεν ξέρω τι έγινε,αλλά αυτό δεν έχει σχέση με αυτό που έγραψες.Ε΄ίπες ότι τον έδειραν αντρίκια.Πέντε να βαράνε έναν, και να τον στέλνουν στο νοσοκομείο είναι ανανδρία.Και για να έχει εξήντα ράμματα προφανώς θα τον χτύπαγαν ενώ είχε πέσει κάτω.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.400
Κριτικές
18
Like
20.461
Πόντοι
4.546
Τι στον πεο , ένας - δύο από την παρέα, δεν μπόρεσαν να ηρεμήσουν τους φίλους τους; Πήραν όλοι μέρος στον καυγά;
 
OP
OP
unknowndark

unknowndark

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.601
Like
5.242
Πόντοι
1.056
Ρε Αλβανέ, δε θα γίνεις Έλληνας ποτέ.
Ούτε θα σου κάτσουν ποτέ οι "Ελλεηνίδες".
Εδώ δε σου κάθονται οι Αλβανές, γιατί να σου κάτσουν οι ξένες;


Λάθος φίλε, οι Ελληνίδες δεν του κάθονται γιατί κυνηγάνε άραβες και μαύρους...
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.193
Κριτικές
3
Like
2.798
Πόντοι
456
Λάθος φίλε, οι Ελληνίδες δεν του κάθονται γιατί κυνηγάνε άραβες και μαύρους...
Οι Ελληνίδες δε σας κάθονται γιατί είστε για τον πούτσο.
Άντε κάντε καμιά πίπα σε κανέναν Αμερικάνο τουρίστα καλύτερα.
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
414
Like
762
Πόντοι
81
τα παλια χρονια υπηρχαν μαγαζια για social. Disco, clubs κλπ.
Εσεις τώρα μαθατε στο ιντερνετ για εναν που εφαγε ξυλο. Τα παλια χρόνια αυτο γινοταν καθε Σάββατο κανεις δεν εδινε σημασια.
Με τη λογικη σας καθε Κυριακή θα επρεπε να κανουμε λαικό δικαστήριο για το χθεσινο ξύλο.
5 άγνωστοι πλάκωσαν 1 άγνωστο, έτσι σας ειπε μια σελιδα. Δεν ησασταν μπροστα για να ξερετε τι εγινε.
Τον τυπο τον ειδατε σε μια φωτογραφια τσαλακωμενο με μουρη σα μουνι κλαμμενο, γι αυτο σας επιασε η εμπαθεια (και δεν το πηρατε μυρωδιά). Αν τον βλεπατε στη κανονικη φωτο στο fb ή σε άλλες gangsta πόζες σιγουρα δεν θα λεγατε το ιδιο.
Επειδή έχω ζήσει και συνεργαστεί μαζί τους, οι Κρητικοί μπορεί να ειναι πολλα πραγματα αλλα κοτες δεν ειναι σιγουρα. Δεν ξερω τι ειπωθηκε και δεν με ενδιαφέρει. Ουτε κατίνα είμαι ούτε Αθηναίος. Ξέρω ομως ότι, όπως πχ και οι Ρωσσοπόντιοι, δεν είναι προδότες. Υποστηρίζουν τη παρέα/πόλη/χώρα/νησί τους. Σε αντιθεση με τους Αθηναίους. Κι επειδη ειναι Κρητικοι ειναι στανταρ πως δεν αρχισαν κατευθειαν τα μπουκετα αλλα γαβγισαν πρωτα. Αν ο αλλος εκανε raise επαιξε κι εχασε.

Αν εχεις παραπονο η πας και τους το λες και γινεσαι σαν τον τυπο ή καταλήγεις μαχαιρωμένος, ή κάθεσαι και γράφεις το παραπονο σου στο ιντερνετ, πολεμιστη του πληκτρολογιου.
Ενα ξυλο είδατε στη ζωη σας κι αυτο στο ιντερνετ και βγαλατε τη γνωμη απο τις κωλοτρυπιδες σας. Οτι σας ειπε μια σελιδα το καταπιατε.
Αντε να παιξετε κανα nintendo που σας επιασε και ο πονος.

Πρεπει να σας μιλαμε και σαν μωρα για να μην βγαζετε αντιδραση
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.308
Like
3.575
Πόντοι
1.706
τα παλια χρονια υπηρχαν μαγαζια για social. Disco, clubs κλπ.
Εσεις τώρα μαθατε στο ιντερνετ για εναν που εφαγε ξυλο. Τα παλια χρόνια αυτο γινοταν καθε Σάββατο κανεις δεν εδινε σημασια.
Με τη λογικη σας καθε Κυριακή θα επρεπε να κανουμε λαικό δικαστήριο για το χθεσινο ξύλο.
5 άγνωστοι πλάκωσαν 1 άγνωστο, έτσι σας ειπε μια σελιδα. Δεν ησασταν μπροστα για να ξερετε τι εγινε.
Τον τυπο τον ειδατε σε μια φωτογραφια τσαλακωμενο με μουρη σα μουνι κλαμμενο, γι αυτο σας επιασε η εμπαθεια (και δεν το πηρατε μυρωδιά). Αν τον βλεπατε στη κανονικη φωτο στο fb ή σε άλλες gangsta πόζες σιγουρα δεν θα λεγατε το ιδιο.
Επειδή έχω ζήσει και συνεργαστεί μαζί τους, οι Κρητικοί μπορεί να ειναι πολλα πραγματα αλλα κοτες δεν ειναι σιγουρα. Δεν ξερω τι ειπωθηκε και δεν με ενδιαφέρει. Ουτε κατίνα είμαι ούτε Αθηναίος. Ξέρω ομως ότι, όπως πχ και οι Ρωσσοπόντιοι, δεν είναι προδότες. Υποστηρίζουν τη παρέα/πόλη/χώρα/νησί τους. Σε αντιθεση με τους Αθηναίους. Κι επειδη ειναι Κρητικοι ειναι στανταρ πως δεν αρχισαν κατευθειαν τα μπουκετα αλλα γαβγισαν πρωτα. Αν ο αλλος εκανε raise επαιξε κι εχασε.

Αν εχεις παραπονο η πας και τους το λες και γινεσαι σαν τον τυπο ή καταλήγεις μαχαιρωμένος, ή κάθεσαι και γράφεις το παραπονο σου στο ιντερνετ, πολεμιστη του πληκτρολογιου.
Ενα ξυλο είδατε στη ζωη σας κι αυτο στο ιντερνετ και βγαλατε τη γνωμη απο τις κωλοτρυπιδες σας. Οτι σας ειπε μια σελιδα το καταπιατε.
Αντε να παιξετε κανα nintendo που σας επιασε και ο πονος.

Πρεπει να σας μιλαμε και σαν μωρα για να μην βγαζετε αντιδραση
Πρόσεξε όμως που το χάνεις.
Πέρα από τη φωτογραφία με την κατεβασμένη μούρη υπάρχουν και κάποιες άλλες (μαγνητικές τομογραφίες) βάσει των οποίων π δικηγόρος του δαρμένου έλεγε για απόπειρα ανθρωποκτονίας και τελικά το ένταλμα για αυτό βγήκε.
Καλά τα γράφεις απλά δεν ταιριάζουν σε αυτή την υπόθεση.
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
414
Like
762
Πόντοι
81
Πρόσεξε όμως που το χάνεις.
Πέρα από τη φωτογραφία με την κατεβασμένη μούρη υπάρχουν και κάποιες άλλες (μαγνητικές τομογραφίες) βάσει των οποίων π δικηγόρος του δαρμένου έλεγε για απόπειρα ανθρωποκτονίας και τελικά το ένταλμα για αυτό βγήκε.
Καλά τα γράφεις απλά δεν ταιριάζουν σε αυτή την υπόθεση.
δικηγορος του ειναι τι ηθελες να πει.
Η δουλεια του δικηγορου ειναι
α) να υποστηριξει/αθωώσει τον πελατη του
β) να λεει ψεμματα που δεν αποδικνευονται.

Μου θυμιζει τον Γονιδη πριν χρονια που θα εβγαζε νεο cd και ελεγε στις δηλωσεις του οτι τα κομματια ειναι όλα ενα κι ενα.
 

koursaros66

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
614
Κριτικές
60
Like
3.790
Πόντοι
10.335
Σου διαφεύγει οτι απαγορεύεται το κάπνισμα. Και που τους ανεχόταν πολύ τους ήταν.
Λεπτομέρεια . Επιδη είμαι μη καπνιστής είναι ένα πράγμα που με εκνευρίζει αφάνταστα . Τόσο γίδια είμαστε
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.308
Like
3.575
Πόντοι
1.706
δικηγορος του ειναι τι ηθελες να πει.
Η δουλεια του δικηγορου ειναι
α) να υποστηριξει/αθωώσει τον πελατη του
β) να λεει ψεμματα που δεν αποδικνευονται.

Μου θυμιζει τον Γονιδη πριν χρονια που θα εβγαζε νεο cd και ελεγε στις δηλωσεις του οτι τα κομματια ειναι όλα ενα κι ενα.
Βρε ναι, δικηγόρο; είναι, ότι γουστάρει λέει.
Διάβασε όμως

"Σύμφωνα με τις πληροφορίες του Cretalive, η δικογραφία που διαβιβάστηκε στη δικαιοσύνη ήταν για επικίνδυνες σωματικές βλάβες, ωστόσο η αρμόδια Εισαγγελική λειτουργός, αφού αξιολόγησε το υλικό άσκησε σε βάρος των εμπλεκόμενων, ποινική δίωξη σε βαθμό κακουργήματος για απόπειρα ανθρωποκτονίας.
Ειδικότερα οι διώξεις που έχουν ασκηθεί είναι για απόπειρα ανθρωποκτονίας κατά συναυτουργία και για επικίνδυνη σωματική βλάβη κατά συναυτουργία και κατά συρροή.
Η υπόθεση παραπέμφθηκε στην ανακρίτρια, εκδόθηκαν εντάλματα σύλληψης και αναμένονται εξελίξεις."
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
414
Like
762
Πόντοι
81
Μπουρδες. Φασαρια σε μαγαζι ηταν, αν ηθελαν να τον καθαρισουν θα το εκαναν με μπουκαλι.
Ο τυπος μπορει να ηταν μεγαλο κεφαλι ή να έχει κονέ γι αυτο λεει οτι λεει η εισαγγελεας.
Ελληνοκαναδός ήταν όχι Λαζογερμανός. Δεν ηταν απλος τουριστας.
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
414
Like
762
Πόντοι
81
αφου συμφωνεις εξηγησε το και σε κατι alekos, gidivoskos mafia κλπ.
Ρωτα τους επισης, αν ο τυπος ζήτησε προστασια απο το μαγαζί και τον πλακωσαν 5 τύποι, θα λέγανε το ίδιο;
Αν ο τύπος υποστήριζε Χρυσή αυγή και οι Κρητικοί τον πλάκωσαν θα λέγανε το ίδιο;
Α ρε αθηναίοι όπου θέλουν την κατευθυνουν την "αποψη" σας
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.059
Κριτικές
10
Like
13.074
Πόντοι
3.846
Μπουρδες. Φασαρια σε μαγαζι ηταν, αν ηθελαν να τον καθαρισουν θα το εκαναν με μπουκαλι.
Ο τυπος μπορει να ηταν μεγαλο κεφαλι ή να έχει κονέ γι αυτο λεει οτι λεει η εισαγγελεας.
Ελληνοκαναδός ήταν όχι Λαζογερμανός. Δεν ηταν απλος τουριστας.
είπε αυτός που κατηγορεί τους άλλους οτι διατυπώνουν άποψη χωρίς αποδεικτικά στοιχεία.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.308
Like
3.575
Πόντοι
1.706
αφου συμφωνεις εξηγησε το και σε κατι alekos, gidivoskos mafia κλπ.
Ρωτα τους επισης, αν ο τυπος ζήτησε προστασια απο το μαγαζί και τον πλακωσαν 5 τύποι, θα λέγανε το ίδιο;
Αν ο τύπος υποστήριζε Χρυσή αυγή και οι Κρητικοί τον πλάκωσαν θα λέγανε το ίδιο;
Α ρε αθηναίοι όπου θέλουν την κατευθυνουν την "αποψη" σας
Αμ τα εξηγώ εγώ αλλά εσύ δεν θες να καταλάβεις, δες και την υπόλοιπή φράση που έσβησες.
Όχι τέτοια σε μένα......
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.256
Like
34.921
Πόντοι
9.931
Σε λιγο καποιοι τυποι εδω μεσα θα μας πουν οτι θα πρεπει ο Ελληνοκαναδος να ζητησει συγγνωμη απο τους πεντε Κρητικους που αναγκαστηκαν να τον δειρουν, ενω δεν το ηθελαν τα παιδια:confused:
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
414
Like
762
Πόντοι
81
είπε αυτός που κατηγορεί τους άλλους οτι διατυπώνουν άποψη χωρίς αποδεικτικά στοιχεία.
Μην παρεξηγηθω. Υποθεσεις ειναι αυτα που λεω. Δεν γνριζω στ αληθεια τι εγινε, ουτε μπορω να μαθω, ούτε θέλω. Δεν παιρνω θεση ομως λες κι ειμαστε σε μεσημεριαναδικο
Αμ τα εξηγώ εγώ αλλά εσύ δεν θες να καταλάβεις, δες και την υπόλοιπή φράση που έσβησες.
Όχι τέτοια σε μένα......
Δεν θυμάμαι να εσβησα φραση. Θυμισε μου τι ήταν περιπου.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Σε λιγο καποιοι τυποι εδω μεσα θα μας πουν οτι θα πρεπει ο Ελληνοκαναδος να ζητησει συγγνωμη απο τους πεντε Κρητικους που αναγκαστηκαν να τον δειρουν, ενω δεν το ηθελαν τα παιδια:confused:
άρα είναι αθώος αυτο μας λες;
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.888
Like
9.549
Πόντοι
2.356
Όλοι το μετάνιωσαν.

Και ο Ελληνοκαναδός, και η γυναίκα του, και οι Κρητικοί. Αν είχαν την ευκαιρία, θα το είχαν χειριστεί όλοι τους διαφορετικά.

Αλκοόλ και ζέστη μαζί, κι έγινε η ζημιά.
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.643
Κριτικές
57
Like
6.874
Πόντοι
5.406
Μαλακιες εις το τετράγωνο. Οταν γίνεται παρεξήγηση η μαγκιά είναι να είσαι ψύχραιμος και να φερθείς σωστα, δηλαδη να χαλαρώσεις και να φυγεις .Ριξε την ένταση και αποχωρησε απο το σημείο. Αμα ο άλλος είναι τόσο μαλακας που σου γαμαει την καθημερινοτητα είναι αλλη κουβέντα. Σε τέτοιες τυχαίες φάσεις αν ηρεμήσεις, στο μεγαλύτερο ποσοστό, θα ηρεμήσει και ο απεναντι
 

koursaros66

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
614
Κριτικές
60
Like
3.790
Πόντοι
10.335
Πριν χρόνια αν θυμάμαι καλά γύρω στο 1987 φοιτητής στο Ηράκλειο είχα πάει με 3 συμφοιτητριες η μια εξ αυτών γκομενα μου τότε σε ένα λύραδικο λίγο έξω από το Ηράκλειο . Εν ολίγοις στο δίπλα τραπέζι ήταν μια παρέα 4 Κρητικών οι οποίοι την έπεφταν με τελείως άκυρο τρόπο χωρίς κανένα σεβασμό στις 3 κοπέλες που συνόδευα. Ούτε ήξεραν ποια είναι γκομενα μου η αδελφή μου η οτιδήποτε . Απλά με τσαμπουκά και έτσι θέλω . Φυσικά εγώ ποιο μικρός τότε τσαμπουκαλεύτικα και έγινε σκηνικό . Προς τιμή των σερβιτόρων στο μαγαζί που είχαν δει τι έγινε επενέβησαν να καλμάρουν τα νεύρα και μου σύστησαν να πάρω τις κοπέλες και να φύγω πράγμα που έπραξα συνετά .
Τελικά τα περιστατικά με τους Αραβοκριτικους είναι πολλά . Κακή νοοτροπία και μαγκιά του μπούγιου !
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom