Νέα

Στην εντατική... για μια παρατήρηση!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα unknowndark
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 256
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.172
Like
3.447
Πόντοι
1.706
τον δειρανε αντρικια. Με τα χερια. Ουτε όπλα, ούτε κατσαβίδια/μαχαιρια σαν τους χέστες τους θεσσαλονικιους, ουτε φωνες-απειλες σαν τους φλωρους τους Αθηναίους. Τον σακάτεψαν και στ αρχιδια του δεν επαθε τιποτα θα στρωσει. Όσο για το ποιος ειναι αντρας, αυτος πηγε να κλαφτει στα κανάλια "με δείρανε, τραβήξτε με φωτογραφία". Μια χαρά άντρες οι Κρητικοί. Αν εχεις πρόβλημα πήγαινε να τους το πεις απο κοντά.
Τύπε, ώρα να χαλαρώσουμε.
Άμα ήταν ξύλο δεν θα έλεγε κανείς το παραμικρό.
Αυτοί το γάμησαν, τυχερός είναι ο άλλος που έζησε.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.172
Like
3.447
Πόντοι
1.706
Αντικειμενικά ούτε εγώ ούτε οι γονείς μου δουλεύουμε στο τουρισμό οπότε ώφελος εμείς οικογενειακως δε έχουμε άρα γιατί να πρέπει να με νοιάζει να έχω τουρίστες στη χώρα όχι θέλω να εξαφανιστούν όλοι από προσώπου γης.Δε θέλω να βλέπω τα ηλίθια βλέμματα τους γεμάτα χαρά επειδή στη χώρα τους έχουν φράγκα και καλή οικονομία ενώ εμείς εδώ είμαστε μπουρδέλο οικονομικά και δε έχουμε φράγκα και είμαστε με κάτι μούρες να,είναι προκλητικό για εμάς τους Έλληνες να τους βλέπουμε να καλοπερνανε στη χώρα μας γεμάτοι γέλια επειδή ήταν τυχεροί και ζουν σε χώρες με καλές οικονομιες ενώ εμείς εδώ με ΠΑΣΟΚ και ΝΔ τα μεγαλύτερα εγκληματικά κόμματα μας σακατεψαν τη οικονομία μας.
Να η απάντηση σε ότι γράφεις, πήγαινε Μύκονο να συνεισφέρεις τώρα που έχουν ζόρια.......
 

Demonaz

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2020
Μηνύματα
120
Like
418
Πόντοι
21
Εσύ στην ζωή σου στις απλές παρεξηγήσεις πας ή στέλνεις τον άλλον στο νοσοκομείο με ράμματα ?

Ναι καταλάθος πήγε το χέρι τους στο πρόσωπο του ανθρώπου και τον χτυπήσανε.
Σε λίγο θα μας πεις οτι ίσως πήγε και το κεφάλι του στα χέρια τους.

Μα είναι σε όλους τους τομείς και το παρατηρεί κάποιος σε όλες εκφάνσεις της καθημερινότητας.

Νομίζω οτι έχεις μπερδέψει τα γεγονότα, αυτό έγινε στην Αρκαδία.
Εγώ αν ήμουν στη θέση του θύματος θα το άφηνα να περάσει έτσι. Δεν θα γύριζα πίσω να ζητήσω το λόγο. Εσύ όποιος σε σκουντάει στο δρόμο κατά λάθος, τον βρίζεις; αυτά γίνονται μηχανικά με εσπρωξες ωπ συγνώμη κ συνεχίζω παρακάτω. Με έκαψες με το τσιγάρο σου ενώ ήσουν πλάτη κ πάλι δεν έγινε κάτι συνεχίζουμε. Στη θεση των κρητικών δεν μπορώ να μπω γιατί όπως είπα δεν είμαι από κει. Αν κάποιος με προσβάλει εννοείται θα αντιδρασω. Προφανώς και δεν θα τον στείλω στο νοσοκομείο, όχι γιατί τον λυπάμαι, αλλά γιατί δεν έχω καμία όρεξη να πάω φυλακή. Καμία Αρκαδία μιλάω για το βίντεο που γυρίζει η γυναίκα του πίσω, μιλάει σε έντονο ύφος και χειρονομει. Μπανανία ξεΜπανανία όλοι εδώ έρχονται να βρεξουν τις κωλαρες τους πάντως..
 

mafia79

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2023
Μηνύματα
400
Κριτικές
2
Like
920
Πόντοι
81
τον δειρανε αντρικια. Με τα χερια. Ουτε όπλα, ούτε κατσαβίδια/μαχαιρια σαν τους χέστες τους θεσσαλονικιους, ουτε φωνες-απειλες σαν τους φλωρους τους Αθηναίους. Τον σακάτεψαν και στ αρχιδια του δεν επαθε τιποτα θα στρωσει. Όσο για το ποιος ειναι αντρας, αυτος πηγε να κλαφτει στα κανάλια "με δείρανε, τραβήξτε με φωτογραφία". Μια χαρά άντρες οι Κρητικοί. Αν εχεις πρόβλημα πήγαινε να τους το πεις απο κοντά.
Το αντριλίκι φίλε θα φανεί στην μπουζού και το ξέρουν καλά, άρα κότες λυράτες είναι.
Επίσης αντρίκια πολλοί εναντίον ενός δεν είναι.
 

mafia79

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2023
Μηνύματα
400
Κριτικές
2
Like
920
Πόντοι
81
Εγώ αν ήμουν στη θέση του θύματος θα το άφηνα να περάσει έτσι. Δεν θα γύριζα πίσω να ζητήσω το λόγο. Εσύ όποιος σε σκουντάει στο δρόμο κατά λάθος, τον βρίζεις; αυτά γίνονται μηχανικά με εσπρωξες ωπ συγνώμη κ συνεχίζω παρακάτω. Με έκαψες με το τσιγάρο σου ενώ ήσουν πλάτη κ πάλι δεν έγινε κάτι συνεχίζουμε. Στη θεση των κρητικών δεν μπορώ να μπω γιατί όπως είπα δεν είμαι από κει. Αν κάποιος με προσβάλει εννοείται θα αντιδρασω. Προφανώς και δεν θα τον στείλω στο νοσοκομείο, όχι γιατί τον λυπάμαι, αλλά γιατί δεν έχω καμία όρεξη να πάω φυλακή. Καμία Αρκαδία μιλάω για το βίντεο που γυρίζει η γυναίκα του πίσω, μιλάει σε έντονο ύφος και χειρονομει. Μπανανία ξεΜπανανία όλοι εδώ έρχονται να βρεξουν τις κωλαρες τους πάντως..
τώρα κάπως το έστρωσες όλο το προηγούμενο και έγινε κατανοητό.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.027
Like
34.006
Πόντοι
9.931
τον δειρανε αντρικια. Με τα χερια. Ουτε όπλα, ούτε κατσαβίδια/μαχαιρια σαν τους χέστες τους θεσσαλονικιους, ουτε φωνες-απειλες σαν τους φλωρους τους Αθηναίους. Τον σακάτεψαν και στ αρχιδια του δεν επαθε τιποτα θα στρωσει. Όσο για το ποιος ειναι αντρας, αυτος πηγε να κλαφτει στα κανάλια "με δείρανε, τραβήξτε με φωτογραφία". Μια χαρά άντρες οι Κρητικοί. Αν εχεις πρόβλημα πήγαινε να τους το πεις απο κοντά.
Πολυ ανδρες τυπε οι Κρητικοι, το ειδαμε οταν πεντε βαραγαν εναν που ηταν με την γυναικα και τα παιδια του... Κριμα που δεν του ριξαν και 2-3 πιστολιες, μισες δουλειες καναν:jerking::jerking2::jerking2::jerking2:
 

alekos26

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2005
Μηνύματα
285
Like
210
Πόντοι
21
τον δειρανε αντρικια. Με τα χερια. Ουτε όπλα, ούτε κατσαβίδια/μαχαιρια σαν τους χέστες τους θεσσαλονικιους, ουτε φωνες-απειλες σαν τους φλωρους τους Αθηναίους. Τον σακάτεψαν και στ αρχιδια του δεν επαθε τιποτα θα στρωσει. Όσο για το ποιος ειναι αντρας, αυτος πηγε να κλαφτει στα κανάλια "με δείρανε, τραβήξτε με φωτογραφία". Μια χαρά άντρες οι Κρητικοί. Αν εχεις πρόβλημα πήγαινε να τους το πεις απο κοντά.
Δεν μπορείς να λες ότι δείρανε αντρίκια κάποιον όταν είναι πέντε εναντίον ενός.Ενας με ένα είναι αντρίκια.Οχι ότι είμαι υπέρ της χειροδικίας αλλά εντα΄ξει καταλαβαίνω είμαι σε ένα μπαρ κάτι στραβώνει και πλακώνομαι με κάποιον.Να σε βαράνε πέντε είναι λυντζάρισμα.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.460
Like
6.094
Πόντοι
2.356
Στο βίντεο φαινεται ο Καναδός να γυρίζει να ζητήσει το λόγο, ο Κρητικός του κάνει ένα νεύμα του στυλ πρόσεχε που κοιτάς, ο Καναδός πάει να φύγει, ξαναγυρίζει και του κάνει θέμα γιατί είχε το χέρι πίσω από την πλάτη και όχι στο πλάι, κάνει και τη σχετική αναπαράσταση με κινήσεις του χεριού του, μπαίνει κάποιος να τους χωρίσει κι εμφανίζεται η γυναίκα του να πουλήσει τσαμπουκα και αγριάδα τυπου Ζινα η βασίλισσα των Αμαζόνων.
Το αξιοπερίεργο, ο γιός της οικογένειας, που κάνει μπαμ ότι δεν είναι για πολλά πολλά, έρχεται και στήνεται πρώτη μούρη και κοιτάει τσαμπουκαλεμενα τους υπόλοιπους. Αντί να πάρει τον πατέρα του αγκαλιά και να σηκωθούν να φύγουν.
Άβυσσος η ψυχή των ανθρώπων, μετά από μερικά ποτηράκια.
 

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
5.802
Κριτικές
31
Like
24.959
Πόντοι
8.346
Ελα όμως που οι λοιποί βαρυποινήτες στη ψειρού θα τους σπάσουν τον τσαμπουκά μαζί με τις κωλοτρυπιδες τους γλεντώντας τα κοπέλια στην υγειά του Ψηλορείτη.
....ποναν ωρε τα παληκαρια?!?!?!?! :2funny::2funny::2funny:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: j 1973

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.086
Κριτικές
1
Like
2.476
Πόντοι
456
να σου πω ρε φιλε εσυ το βρίσκεις φυσιολογικό που τον έστειλαν στην εντατική? δλδ και εσυ το ίδιο θα έκανες?

Και αν ο τύπος μετα απο τέτοιο ξυλο εκανε μια επιπλοκή και πέθαινε, θα άξιζε να σαπίσεις στην φυλακή για μια παρατήρηση?

Προσπαθώ να βγάλω νοημα σε αυτα που λες και δεν βγαίνει με την καμιά...
αρα παραδέχεσαι ότι είχαν δίκιο και καλά έκαναν
το μόνο σου κώλυμα είναι η φυλακή
συμφωνώ ούτε εγώ θα το κανα γιατί δε θέλω να πάω φυλακή
αλλά δεν το έκανα εγώ, το έκαναν άλλοι, και στα παπάρια μου κι αν πάνε οι άλλοι φυλακή
εγώ επικροτώ που γαμήσαν έναν πούστη Αμερικάνο που νομίζει ότι του ανήκει ο πλανήτης γιατί πληρώνει
 

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
5.802
Κριτικές
31
Like
24.959
Πόντοι
8.346

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
5.802
Κριτικές
31
Like
24.959
Πόντοι
8.346
Κρητικοί μαγκιά , κουβαλάνε τα κουμπούρια, την πέφτουν πέντε με έναν και μετά εξαφανίζονται.

Αντρικά πράγματα , λες και είναι Αλβανοί
...δεν ειναι οι μονοι μαγκα μου, παρομοια συμπεριφορα βλεπω κ στους Πυργιωτες και στους γυφτους! :confused:
:confused::confused:
 

gidovoskos007

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2013
Μηνύματα
131
Like
317
Πόντοι
21
τον δειρανε αντρικια. Με τα χερια. Ουτε όπλα, ούτε κατσαβίδια/μαχαιρια σαν τους χέστες τους θεσσαλονικιους, ουτε φωνες-απειλες σαν τους φλωρους τους Αθηναίους. Τον σακάτεψαν και στ αρχιδια του δεν επαθε τιποτα θα στρωσει. Όσο για το ποιος ειναι αντρας, αυτος πηγε να κλαφτει στα κανάλια "με δείρανε, τραβήξτε με φωτογραφία". Μια χαρά άντρες οι Κρητικοί. Αν εχεις πρόβλημα πήγαινε να τους το πεις απο κοντά.
ΔΕΝ τον δείρανε αντρικά γιατί ήταν 5 εναντίον ενός, ας εβαζαν εναν με εναν αν ηταν τότε ok να το δεχτω, 5 με 1 ομως σιγουρα δεν ηταν αντρικο,
 

s6775951

Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2021
Μηνύματα
195
Like
387
Πόντοι
21
ΔΕΝ τον δείρανε αντρικά γιατί ήταν 5 εναντίον ενός, ας εβαζαν εναν με εναν αν ηταν τότε ok να το δεχτω, 5 με 1 ομως σιγουρα δεν ηταν αντρικο,
Ναι έτσι είναι το σωστο ενας με εναν
 

gidovoskos007

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2013
Μηνύματα
131
Like
317
Πόντοι
21
Και γιατί θα επρεπε να πάει καλά ο τουρισμός?ταβέρνα έχουμε η Μπιτς μπαρ?δώστε τα λεφτά σας για να κονομαει ο κάθε βλάχος από τη Μύκονο τη Κρήτη από τησαντορινη και τη παρο
.και να γαμανε και τις ελλεινιδες αφού.μονο αυτά τα βλαχαδερα έχουνε λεφτά εδώ στην Ελλάδα.
Και εμείς να κοιτάμε ούτε λεφτά ούτε.γκομεμες..ουτε.μισο ευρώ στα.νησια τέλος η.κουβεντα

Ας πάνε να γίνουνε αγροτες
Έκαναν πλούσιο έναν τιποτένιο τούρκο χασάπη τον Νουσρέτ, έναν καραγκιόζη που ανοιξε ρεστοράν στην Μύκονο και χρεώνει την μπριζόλα από 600 μέχρι 1000 ευρώ, αλλά αφού βρίσκει κορόιδα καλά κάνει! Salt Bae: Με τρία εκατ. ευρώ έφτιαξε το σπίτι των ονείρων του στη Μύκονο ο Νουσρέτ | Pagenews.gr
 

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.296
Κριτικές
21
Like
6.942
Πόντοι
3.446
Τι σας κάνει εντύπωση; Στην σημερινή Ελλάδα και να στραβοκοιτάξεις απλώς κάποιον , κινδυνεύεις να βρεθείς με μαχαίρι καρφωμένο . Γίνονται ξυλοδαρμοί και εγκλήματα πραγματικά χωρίς σοβαρό λόγο. Έχουν φύγει άνθρωποι πραγματικά για το τίποτα. Θα ξεχάσουμε τον καημένο τον Αντώνη που τον έριξαν απο τον καταπέλτη του πλοίου στον Πειραιά και πνίγηκε ; Εχουμε πιάσει πάτο εδώ και πολλά χρόνια σε όλους τους τομείς ( οδήγηση, εγκληματικότητα, το πως φέρονται κάποια στα ζώα κλπ), προσωπικά τίποτα δεν με εκπλήσσει πια, οτι και να ακούσω, οσο τραγικό και αν ειναι. Ολα τα περιμένω .
Δύο πράγματα πάντως με ανησυχούν περισσότερο. Το πρώτο ειναι ο κόσμος που επικροτεί τετοιες βιαιότητες -εγκλήματα για οποιον λογο και αν εχουν συμβεί, κάτι που δείχνει οτι έχουμε κόσμο που αρέσκεται σε τέτοια σκηνικά , την βρίσκει έτσι και δεν θα μου φανεί καθολου περίεργο κάποια στιγμή να έχουν ή είχαν πρωταγωνιστήσει και οι ίδιοι σε παρόμοια σκηνικά.
Το δεύτερο που με ανησυχεί είναι οι επόμενες γενιές που έρχονται που δυστυχώς φοβάμαι ότι θα ειναι ακόμα χειρότεροι άνθρωποι απο τους σημερινούς , αν κρίνουμε απο αυτά που κάνουν σήμερα οι γονείς τους. :confused:
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.402
Like
1.341
Πόντοι
216
Ποινική δίωξη για απόπειρα ανθρωποκτονίας υποθέτω, καταδίκη στη συνέχεια για βαριά σκοπούμενη σωματική βλάβη. Ποινή έως 10 έτη δηλαδή.
Τουλάχιστον αυτό λέει η λογική.
 

chris drs

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
4.771
Κριτικές
30
Like
20.526
Πόντοι
8.815
Οι τυποι παρακαλανε την οικογένεια να μην κινηθεί νομικά. Η οικογένεια του Ελληνοκαναδου δε σηκώνει κουβεντα. Ηθικό δίδαγμα,όταν το πράμα σοβαρευει η μαγκιά πάει περίπατο.
 

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.047
Κριτικές
31
Like
3.057
Πόντοι
2.606
Βγήκε ο πούστης ο ποτοσαλτε και είπε 15 -30 Ιουλίου να μη κάνουμε μπάνια γιατί εμποδίζουμε τους τουρίστες καρκίνο στο ποτοσαλτε λοιπόν,να πάθει καρκίνο στο λαιμό ο ποτοσαλτε να μαθει να λέει μαλακίες.Εχω αρχίσει και συμφωνώ με τον τιμωρό μπουκέτα θέλουν οι τουρίστες μόνο τότε θα ξεκουμπιστουν από τη χώρα μας οι οποίοι είναι η αιτία που ακριβαινουν οι τιμές των ξενοδοχείων στα νησιά
Τύπε πρόσεχε τα εγκεφαλικά, μη σε χάσουμε...:confused:
 

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.047
Κριτικές
31
Like
3.057
Πόντοι
2.606
Νομίζουν ότι τους ανήκει το μέρος ρε.
Παίζει να μην τον ακούμπησε καν με το τσιγάρο και απλά να του κακοφάνηκε που κάπνιζαν μέσα, γιατί στο Αμέρικα απαγορεύεται και μην εισπνέυσουν τα παιδάκια του τον καρκίνο και πάθουν τίποτα.
Και πήγε ο τύπος στον Κρητίκαρο να του πει γιατί καπνίζει μέσα στο μαγαζί του.
Ε δε θέλει ξύλο;
:jerking::jerking::jerking:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom