Νέα

22χρονος βιάστηκε από τραβέλι στο Ν.Κόσμο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mexico1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 444
  • Εμφανίσεις 56K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.610
Like
14.014
Πόντοι
3.656
άσχετα με τις κατηγόριες που μου απευθύνεις, είδες που τελικά συμφώνησες, έστω και στο θέμα των αθλημάτων μόνο, ότι ένας άντρας που δηλώνει τρανς γυναίκα, δεν μετατρέπεται σε γυναίκα, απλά με αυτή τη δήλωση; και που είδες ότι δεν θέλω να τους αντιμετωπίζουν ανθρώπινα; το αυτονόητο αναφέρω, ότι αν αρκεί ένας άντρας απλά να σηκώσει το χέρι του και να αυτοχαρακτηριστεί γυναίκα, κάποιοι θα το εκμεταλλευτούν. Είτε για οικονομικά οφέλη (κλέβοντας από βιολογικές γυναίκες διακρίσεις), είτε για να τις πηδήξουν

.......N.J. trans prisoner who impregnated 2 inmates transferred to men's facility​

Demi Minor, 27, has been transferred from New Jersey’s only women’s prison to the vulnerable housing unit at a men’s facility..........

πηγή N.J. trans prisoner who impregnated 2 inmates transferred to men's facility
τύπε δεν καταλαβαίνεις ότι εγώ μιλάω για κάτι γενικό και εσύ μιλάς για ειδικές περιπτώσεις. Όσα παραδείγματα και να μου φέρεις είναι μεμονωμένα. Εγώ δεν είπα ποτέ ότι γίνονται γυναίκες...είπα ότι μπορούν να αυτό χαρακτηρίζονται όπως θέλουν και εμείς είμαστε υποχρεωμένοι να το αποδεχθούμε όπως αποδεχόμαστε ότι κάποιος θέλει να φοράει ακριβά ρούχα και ο άλλος θέλει να φοράει γυαλιά ηλίου.

θεωρώ ότι οι θεωρίες σου ότι πάνε να φάνε τον άντρα από την κοινωνία είναι υπερβολικές και σου είπα από που θεωρώ ότι προέρχονται.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.610
Like
14.014
Πόντοι
3.656
Ο λευκός άντρας είναι ο λόγος που δεν είμαστε ακόμα ανθρωποφάγοι και που ζούμε σε σπίτια

Εκτός αν προτιμάς μαγιας-Αζτέκους που τρώγανε καρδιές η τον μεγάλο πολιτισμό της Νιγηρίας

Θα βάλω και τον κινεζικό πολιτισμό στους μεγάλους ,αλλά όχι άλλους Ασιάτες (Άραβες και Μογγόλοι που μόνο σφάζανε)
Συμφωνώ μαζί σου...αυτό δεν σημαίνει ότι οι θεωρίες συνωμοσίας που παρουσιάζονται εδώ είναι σωστές.

Εγώ σου τόνισα ότι αν θες να βρεις γιατί εκφυλίζεται η κοινωνία μας καλύτερα να κοιτάξεις άλλου και όχι σε ανθρώπους που προσπαθούν ναβρουν την θέση τους στην κοινωνία.
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.003
Πόντοι
5.956
Δεν αντιλέγω, αλλα εδώ μιλάμε για βιασμό. Πρέπει να γδύσεις το θύμα, που φοράει παντελόνι και δεν βγαίνει εύκολα και μετά να κάτσει ακίνητος για να βρει την τρύπα ο θύτης. Πολύ δύσκολο εαν δεν υπαρχει συναίνεση. Εκτός και τον έχει σπάσει στο ξύλο. Εκεί πάω πάσο.Εδώ με την γκομενά σου πας να το κάνεις και δυσκολεύεσαι.
Δεν ξέρω τι έγινε, αλλά αν έγινε βιασμός, μια εξήγηση ειναι ότι τα θύματα από τον τρόμο πέφτουν σε κατάσταση αδυναμίας να αντιδράσουν, που ονομαζεται " πάγωμα". Συμβαίνει..
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.610
Like
14.014
Πόντοι
3.656
Επίσης ο λευκός άντρας ανακάλυψε την πενικιλίνη και έσωσε εκατομμύρια κόσμο που μέρι τότε πέθαινε από το κακό "σπυρί".

Η συζήτηση που ανοίγετε είναι βρόγχος.
Εγώ δεν προσπαθώ να μειώσω την αξία κανενός...απλά δεν δέχομαι την παράνοια αυτή που παρουσιάζεται εδώ για το ότι υπάρχει κάποια μυστική συνωμοσία μεταξύ κοινωνικών ομάδων για να καταστρέψει τον "λευκό άντρα'' και να φάει την θέση του στην κοινωνία.

Αυτά που είπα ήταν σε απάντηση στον άλλο από πάνω που μίλησε για θεσμούς όπως θρησκεία και οικογένεια...υποστηρίζω λοιπόν ότι ο λευκός άντρας δεν περίμενε τις κοινωνικές ομάδες αυτές για να χέσει δίχως αύριο αυτές τις έννοιες...το κάνει εδώ και πολλά χρόνια από μόνος του.
 

Milfomaniac

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
11 Νοε 2022
Μηνύματα
1.198
Κριτικές
148
Like
19.259
Πόντοι
26.316
Δεν ξέρω τι έγινε, αλλά αν έγινε βιασμός, μια εξήγηση ειναι ότι τα θύματα από τον τρόμο πέφτουν σε κατάσταση αδυναμίας να αντιδράσουν, που ονομαζεται " πάγωμα". Συμβαίνει..
Δεκτό αυτό
 

Milfomaniac

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
11 Νοε 2022
Μηνύματα
1.198
Κριτικές
148
Like
19.259
Πόντοι
26.316

Ippokratis22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2022
Μηνύματα
551
Κριτικές
1
Like
1.137
Πόντοι
206
δεν βιαστηκε
τον Ξεκώλιασε ο Μπάμπης ο Τράβελος
 

Milfomaniac

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
11 Νοε 2022
Μηνύματα
1.198
Κριτικές
148
Like
19.259
Πόντοι
26.316
Σαν εχουν γαμησει τον εγκεφαλο και εχετε καψει καθε εγκεφαλικο κυτταρο πλεον.

Δηλαδη μπηκε ενας ενηλικας αντρας μεσα εκατσε τον εφαγε και αυτο το λετε βιασμο?

Δεν υπαρχει ουτε μια στο διεσεκατομυρριο περιπτωση να μη θες να γινει κατι και να γινεται.

Εκτος εαν σου εριξε ναρκωτικα η σε απειλησε με οπλο η ηταν 5 ατομα και σε σαπισαν στο ξυλο.

Τα υπολοιπα ειναι για γελια και για πανελ Καινουργιου.
Συμφωνώ απόλυτα.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.067
Κριτικές
10
Like
13.073
Πόντοι
3.846
Τύπε...τα πράγματα είναι απλά..όλοι οι άνθρωποι πρέπει να έχουν τα ίδια δικαιώματα με τον ίδιο τροπο ασχέτως την ταυτότητα τους, την εμφάνιση τους και τον προσανατολισμό τους.

Επίσης όταν λέτε ρε τύπε ''ο λευκός άντρας"...δεν είναι ότι έχουμε κάνει και κανένα κατόρθωμα έτσι...απλά γεννηθήκαμε σε αυτή την πλευρά του κόσμου...οκ...σιγά την κοινωνική διαφορά...ο λευκός άντρα έκανε την ναζιστικό Γερμανία, τα γκούλαγκ της Ρωσίας...τους πολέμους στην μέση Ανατολή...

πιο εγχώρια...ο λευκός άντρας γαμησε τη χώρα 30 χρόνια και την χρεοκόπησε...ο λευκός άντρας πάει εκκλησία μόνο για να φάει μαγειρίτσα μετά...ο λευκός άντρας ενώ έχει οικογεννεια ζητάει εξτραδακια από τις πουτανες που φορτώνει από το δρόμο στο αμάξι του...

ο λευκός άντρας ψηφίζει αυτόν που θα διορίσει το παιδί του ακόμα και αν αυτός είναι κλέφτης και απατεώνας...θες να συνεχίσω?

ο ίδιος που λες εσύ γαμαει την ελληνική κοινωνία καθημερινά και εσένα σε πείραξε αν θα παίξει σε διαφήμιση με σαμπουάν????
Σαούλ σε είχα για πιο έξυπνο αλλά από ότι βλέπω τρως την προπαγάνδα αμάσητη γιατί έτσι πιστεύεις ότι θα γίνεις πιο δημοφιλής στις παρέες σου.

ο λευκός άντρα έκανε την ναζιστικό Γερμανία, τα γκούλαγκ της Ρωσίας...τους πολέμους στην μέση Ανατολή...

ο μαύρος άντρας που έκανε εμφυλίους και κάνει ακόμα στην υποσαχάρια Αφρική, που κάνει κλειτοριδοεκτομή στις γυναίκες για να μην κερατώνουν τους συζύγους του, που ακομη και σήμερα είναι κοινωνικά 100 χρόνια πίσω σε σχέση με τους Δυτικούς, γιατί δε σε πειράζει ρε φίλε;

Για τον άντρα που λέγαμε... γυναίκες δεν είχε ρε παιδί μου αυτό το έρημο το ναζιστικό κόμμα; Κάτι νοσηλεύτριες ,κάτι μαγείρισες στα στρατόπεδα συγκέντρωσης, κάτι ηθοποιοί σε προπαγανανδιστικές ταινίες, δε σου λέει κάτι όλο αυτό; Μια Ματλίν Ολμπράιτ δε σου λέει κάτι το όνομα; Ντάξει μωρέ δεν ήταν στα χαρακώματα αυτές στα κέντρα αποφάσεων ήταν αθώες. Ντάξει και ο Ιωαννίδης που έδωσε την Κύπρο στους Τούρκους ομοφυλόφιλος ήταν αλλά δεν πειράζει μωρέ λογικά κρυφοστρέιτ θα ήταν. Είπες μεμονωμένα παραδείγματα; Γιατί τα δικά σου τι ήταν ρε; Δηλαδή ο Μπολιβάρ και ο Τσε Γκεβάρα δεν ήταν λευκοί στρέιτ; Και μην πεις ότι δεν τους θαυμάζεις, δεν είμαστε χαζοί.

πιο εγχώρια...
εδώ φαίνεται η πλύση εγκεφάλου των ημερών μας. Εγχώρια παίκτη μου μόνο λευκοί άντρες υπάρχουν ,ρίξε μια ματιά γύρω σου. Οι μαύροι αγοράκι μου είναι λίγοι ,οι περισσότεροι δεν έχουν γίνει πολίτες και όσοι έγιναν το μεγαλύτερο μέρος θα πάει σε άλλη χώρα. Επειδή όλη μέρα ακούς για τους Αμερικάνους να λένε για μαύρους πίστεψες ότι έχουμε τα ίδια προβλήματα με τους Αμερικάνους. Μόνο που οι μαύροι εκεί είναι πολίτες, ζουν στη χώρα αιώνες τώρα και το πρόβλημα ξεκινά από το ότι οι κοινωνικές διακρίσεις εις βάρος τους ,τους έχουν κάνει να απομονώνονται στα γκέτο και να μην εντάσσονται ομαλά στην κοινωνία της χώρας τους. Εδώ δεν έχει τέτοια, ίσως κάτι κοντά σε αυτό είναι οι Ρομά που δε θέλουν ούτε πολίτες να γίνουν.

άρα φιλαράκι ρίξε μια ματιά γύρω σου. Δε ζεις στη Νέα Υόρκη, στη Νέα Ιωνία ζεις. Και αν δε σου άρεσε (ούτε εμένα) αυτό που έκαναν οι προηγούμενες γενιές κοίτα εσύ να γίνεις καλύτερος και άσε τα κλισέ που λένε όλοι οι βλαμμένοι στην πλατεία Καρύτση που ξέρουν να βρουν στο χάρτη το Λονδίνο αλλά όχι το Βόλο.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.717
Κριτικές
90
Like
36.370
Πόντοι
25.467
Εγώ δεν προσπαθώ να μειώσω την αξία κανενός...απλά δεν δέχομαι την παράνοια αυτή που παρουσιάζεται εδώ για το ότι υπάρχει κάποια μυστική συνωμοσία μεταξύ κοινωνικών ομάδων για να καταστρέψει τον "λευκό άντρα'' και να φάει την θέση του στην κοινωνία.

Αυτά που είπα ήταν σε απάντηση στον άλλο από πάνω που μίλησε για θεσμούς όπως θρησκεία και οικογένεια...υποστηρίζω λοιπόν ότι ο λευκός άντρας δεν περίμενε τις κοινωνικές ομάδες αυτές για να χέσει δίχως αύριο αυτές τις έννοιες...το κάνει εδώ και πολλά χρόνια από μόνος του.

Και ο έγχρωμος το ίδιο ακριβώς πράττει όταν του δίνεται η ευκαιρία. Μη σας πω και με χειρότερο τρόπο. Πάρτε για παράδειγμα το το έγινε μεταξύ Χούτου και Τούτσι στη Ρουάντα, όταν αποχώρησαν οι Βέλγοι.

Είναι καθαρά θέμα ευκαιριών και όχι χρώματος ή διαφορετικότητας.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.610
Like
14.014
Πόντοι
3.656
Σαούλ σε είχα για πιο έξυπνο αλλά από ότι βλέπω τρως την προπαγάνδα αμάσητη γιατί έτσι πιστεύεις ότι θα γίνεις πιο δημοφιλής στις παρέες σου.

ο λευκός άντρα έκανε την ναζιστικό Γερμανία, τα γκούλαγκ της Ρωσίας...τους πολέμους στην μέση Ανατολή...

ο μαύρος άντρας που έκανε εμφυλίους και κάνει ακόμα στην υποσαχάρια Αφρική, που κάνει κλειτοριδοεκτομή στις γυναίκες για να μην κερατώνουν τους συζύγους του, που ακομη και σήμερα είναι κοινωνικά 100 χρόνια πίσω σε σχέση με τους Δυτικούς, γιατί δε σε πειράζει ρε φίλε;

Για τον άντρα που λέγαμε... γυναίκες δεν είχε ρε παιδί μου αυτό το έρημο το ναζιστικό κόμμα; Κάτι νοσηλεύτριες ,κάτι μαγείρισες στα στρατόπεδα συγκέντρωσης, κάτι ηθοποιοί σε προπαγανανδιστικές ταινίες, δε σου λέει κάτι όλο αυτό; Μια Ματλίν Ολμπράιτ δε σου λέει κάτι το όνομα; Ντάξει μωρέ δεν ήταν στα χαρακώματα αυτές στα κέντρα αποφάσεων ήταν αθώες. Ντάξει και ο Ιωαννίδης που έδωσε την Κύπρο στους Τούρκους ομοφυλόφιλος ήταν αλλά δεν πειράζει μωρέ λογικά κρυφοστρέιτ θα ήταν. Είπες μεμονωμένα παραδείγματα; Γιατί τα δικά σου τι ήταν ρε; Δηλαδή ο Μπολιβάρ και ο Τσε Γκεβάρα δεν ήταν λευκοί στρέιτ; Και μην πεις ότι δεν τους θαυμάζεις, δεν είμαστε χαζοί.

πιο εγχώρια...
εδώ φαίνεται η πλύση εγκεφάλου των ημερών μας. Εγχώρια παίκτη μου μόνο λευκοί άντρες υπάρχουν ,ρίξε μια ματιά γύρω σου. Οι μαύροι αγοράκι μου είναι λίγοι ,οι περισσότεροι δεν έχουν γίνει πολίτες και όσοι έγιναν το μεγαλύτερο μέρος θα πάει σε άλλη χώρα. Επειδή όλη μέρα ακούς για τους Αμερικάνους να λένε για μαύρους πίστεψες ότι έχουμε τα ίδια προβλήματα με τους Αμερικάνους. Μόνο που οι μαύροι εκεί είναι πολίτες, ζουν στη χώρα αιώνες τώρα και το πρόβλημα ξεκινά από το ότι οι κοινωνικές διακρίσεις εις βάρος τους ,τους έχουν κάνει να απομονώνονται στα γκέτο και να μην εντάσσονται ομαλά στην κοινωνία της χώρας τους. Εδώ δεν έχει τέτοια, ίσως κάτι κοντά σε αυτό είναι οι Ρομά που δε θέλουν ούτε πολίτες να γίνουν.

άρα φιλαράκι ρίξε μια ματιά γύρω σου. Δε ζεις στη Νέα Υόρκη, στη Νέα Ιωνία ζεις. Και αν δε σου άρεσε (ούτε εμένα) αυτό που έκαναν οι προηγούμενες γενιές κοίτα εσύ να γίνεις καλύτερος και άσε τα κλισέ που λένε όλοι οι βλαμμένοι στην πλατεία Καρύτση που ξέρουν να βρουν στο χάρτη το Λονδίνο αλλά όχι το Βόλο.
Τύπε ωραία έβγαλες συμπέρασμα ότι εγώ γουστάρω Τσεγκεβάρα ε? Οποίος δεν έχει τις ίδιες απόψεις με εμάς πρέπει κάπως να τον βαφτίζουμε εννοείται. Το έχω ξανά ακούσει 100 φορές...δεν έχω όμως καμία σχέση με τέτοιες ιδεολογίες.

Κατάφερες επίσης σε 3 παραγράφους να χωρίσεις τους ανρθωπους σε 15 διαφορετικές ομάδες...άντρες και γυναίκες...λευκούς και μαύρους, γκει και στειτ...κουμουνιστες και μη κουμουνιστες...πολίτες και μη πολίτες...και το καλύτερο...αυτοί που τρώνε την προπαγάνδα και αυτοί που έχουν καταλάβει το σχέδιο από το λαπτοπ του σπιτιού τους...

ναι τύπε...ξέρω όλοι εδώ μέσα κατέχουν τη γνώση και έχουν καταλάβει όλα τα σχέδια...μόνο που στην πράξη δεν κάνουν τίποτα διαφορετικό από εμάς τα κορόιδα....

εγώ είπα το απλό...ότι όλοι έχουμε τα ίδια δικαιώματα και ότι όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε...δεν φτιάχνω εχθρούς στο κεφάλι μου κοινωνικές ομάδες ούτε σκέφτομαι στο 2023 μαύρος και άσπρος η κουμουνιστης κλπ..σε αυτά έχουν μείνει κάτι μπαρμπάδες 60ριδες που μεγάλωσαν έτσι...εάν εσύ θέλεις να βλέπεις παντού αόρατους εχθρούς καλά κάνεις...εγώ διαφωνώ.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.610
Like
14.014
Πόντοι
3.656
Και ο έγχρωμος το ίδιο ακριβώς πράττει όταν του δίνεται η ευκαιρία. Μη σας πω και με χειρότερο τρόπο. Πάρτε για παράδειγμα το το έγινε μεταξύ Χούτου και Τούτσι στη Ρουάντα, όταν αποχώρησαν οι Βέλγοι.

Είναι καθαρά θέμα ευκαιριών και όχι χρώματος ή διαφορετικότητας.
Συμφωνώ απόλυτα και ακριβώς αυτό προσπαθώ να πω...ότι δεν υπάρχει κάποια απειλή κατα του "λευκού άντρα" (για γέλια σαν έκφραση από μόνο του) από άλλες ομάδες. Αυτά είναι φαντασίες..όλοι είμαστε το ίδιο δεν μας καθιστά ξεχωριστούς το ότι γεννηθήκαμε στην Ελλάδα και όχι στην Αφρική.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.717
Κριτικές
90
Like
36.370
Πόντοι
25.467
Συμφωνώ απόλυτα και ακριβώς αυτό προσπαθώ να πω...ότι δεν υπάρχει κάποια απειλή κατα του "λευκού άντρα" (για γέλια σαν έκφραση από μόνο του) από άλλες ομάδες. Αυτά είναι φαντασίες..όλοι είμαστε το ίδιο δεν μας καθιστά ξεχωριστούς το ότι γεννηθήκαμε στην Ελλάδα και όχι στην Αφρική.
Υπάρχουν όμως ομάδες που δηλώνουν πως απειλούνται από το λευκό άντρα. Π.χ. ακραίες φεμινίστριες, μουσουλμάνοι φονταμενταλιστές, άτομα με διαφορετική σεξουαλική ταυτότητα κ.λπ.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.802
Like
14.546
Πόντοι
3.656
τύπε δεν καταλαβαίνεις ότι εγώ μιλάω για κάτι γενικό και εσύ μιλάς για ειδικές περιπτώσεις. Όσα παραδείγματα και να μου φέρεις είναι μεμονωμένα. Εγώ δεν είπα ποτέ ότι γίνονται γυναίκες...είπα ότι μπορούν να αυτό χαρακτηρίζονται όπως θέλουν και εμείς είμαστε υποχρεωμένοι να το αποδεχθούμε όπως αποδεχόμαστε ότι κάποιος θέλει να φοράει ακριβά ρούχα και ο άλλος θέλει να φοράει γυαλιά ηλίου.

θεωρώ ότι οι θεωρίες σου ότι πάνε να φάνε τον άντρα από την κοινωνία είναι υπερβολικές και σου είπα από που θεωρώ ότι προέρχονται.
οι ειδικές αυτές περιπτώσεις, συμβαίνουν ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή τύποι σαν κι εσένα (για διάφορους λόγους) ισχυρίζονται ότι οι τρανς μετατρέπονται σε γυναίκες. Όχι, κανένας δεν μπορεί να αλλάξει το φύλο του, και αυτή η απαίτηση να το δεχόμαστε κρύβει κάποια ατζέντα, μασκαρεμένη σε τάχα συμπόνοια. Όχι, δεν δέχομαι ότι οι τρανς έχουν συμπτώματα περιόδου, κι ότι μπορούν να γίνουν μητέρες. Κι όποιος το δέχεται, είτε είναι φρενοβλαβής, είτε έχει υπολογίσει ότι θα κερδίσει κάτι
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.802
Like
14.546
Πόντοι
3.656
Εγώ δεν προσπαθώ να μειώσω την αξία κανενός...απλά δεν δέχομαι την παράνοια αυτή που παρουσιάζεται εδώ για το ότι υπάρχει κάποια μυστική συνωμοσία μεταξύ κοινωνικών ομάδων για να καταστρέψει τον "λευκό άντρα'' και να φάει την θέση του στην κοινωνία.

Αυτά που είπα ήταν σε απάντηση στον άλλο από πάνω που μίλησε για θεσμούς όπως θρησκεία και οικογένεια...υποστηρίζω λοιπόν ότι ο λευκός άντρας δεν περίμενε τις κοινωνικές ομάδες αυτές για να χέσει δίχως αύριο αυτές τις έννοιες...το κάνει εδώ και πολλά χρόνια από μόνος του.
Αυτό σου φτάνει;

Ένας σχεδόν τέλειος ένοχος. Κατασκευάζοντας τον λευκό ως αποδιοπομπαίο τράγο​

ΣυγγραφέαςBruckner Pascal
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
560
Like
625
Πόντοι
86
Τι ασυνάρτητα ρε μεγάλε; Κατάλαβες τι έγραψα; Οι φυλακές είναι επίτηδες χωρισμένες σε διάφορες κατηγορίες ΑΚΡΙΒΩΣ για να μην υπάρχουν τέτοια φαινόμενα που πάνε να δημιουργηθούνε. Στο ίδιο κελί θα βάλουν τον τύπο που χρωστάει με τον συγχωρεμένο το Σεχίδη που σκότωσε την οικογένεια του διότι άκουγε φωνές; Ή μήπως ένα παιδεραστή θα τον στείλουν μαζί με τους ισοβίτες; Φυσικά και όχι. Ευτυχώς μέχρι στιγμής οι φυλακές στον πολιτισμένο κόσμο έχουν τέτοιες διακρίσεις. Και ζητάνε να τις καταργήσουν εις βάρος των σωματικά αδύναμων όπως είναι οι γυναίκες.



Όσο για την ποσόστωση

Πολυ θεωρία και μπλα μπλα, πρεπει καποιος που εχει κανει σχολειο την φυλακη να μας πει, στης φυλακες της ρωσιας ειναι δυσκολοτερα
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.802
Like
14.546
Πόντοι
3.656
Και ο έγχρωμος το ίδιο ακριβώς πράττει όταν του δίνεται η ευκαιρία. Μη σας πω και με χειρότερο τρόπο. Πάρτε για παράδειγμα το το έγινε μεταξύ Χούτου και Τούτσι στη Ρουάντα, όταν αποχώρησαν οι Βέλγοι.

Είναι καθαρά θέμα ευκαιριών και όχι χρώματος ή διαφορετικότητας.
μα η παπάτζα που πουλάει η γνωστή συμμαχία τον τελευταίο καιρό, είναι ότι οι Λευκοί είναι οι μόνοι Ρατσιστές, οι μόνοι που έκαναν δουλεμπόριο, οι μόνοι που έκαναν γενοκτονίες. Και προσποιούνται πως δεν γνωρίζουν τους πολέμους/ γενοκτονίες μεταξύ των ιθαγενών της Αμερικής και των ιθαγενών της Αφρικής, και τις ανθρωποθυσίες που έκαναν μεταξύ τους. Τα εκατομμύρια που σφαγίασε ο Σάκκα ο Ζουλού και το Προσφυγικό πρόβλημα που δημιούργησε, φτιάχνοντας την Αυτοκρατορία του. Τους αμέτρητους Αφρικανούς τους οποίους δουλοποίησαν άλλες Αφρικάνικες φυλές, τους πούλησαν στους Άραβες δουλεμπόρους, οι οποίοι τους ευνούχιζαν πριν τους πουλήσουν στα χαρέμια της Ανατολής. Τις γενοκτονίες που έκαναν οι Μογγόλοι με επικεφαλής τον Τσενγκίς Χαν και τους διαδόχους του, την καταστροφή της Βιβλιοθήκης της Βαγδάτης από τον Χουλαγκού και τη δολοφονία όλων των κατοίκων της. Και το ότι το δουλεμπόριο υφίσταται ακόμα και σήμερα στην Αφρική. Προσποιούνται ότι δεν γνωρίζουν τα 20.000.000 αμάχων που σκότωσαν οι Γιαπωνέζοι στην Κίνα, και τα πειράματα που έκαναν σε Κινέζους στη μονάδα 731, μολύνοντάς τους με ασθένειες και αμέτρητα άλλα πειράματα
 

Drunk Sinatra

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2023
Μηνύματα
594
Κριτικές
2
Like
2.889
Πόντοι
726
Επιτέλους, όλη η αλήθεια στο Twitter

εικόνα_Viber_2023-02-05_23-52-50-332.png
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.610
Like
14.014
Πόντοι
3.656
Υπάρχουν όμως ομάδες που δηλώνουν πως απειλούνται από το λευκό άντρα. Π.χ. ακραίες φεμινίστριες, μουσουλμάνοι φονταμενταλιστές, άτομα με διαφορετική σεξουαλική ταυτότητα κ.λπ.
Ναι είναι ωραίο πράγμα η πόλωση και η διχόνοια…οι άνθρωπο ζουν για να γίνονται όχλος σε στρατόπεδα και να σκοτώνονται μεταξύ τους.

Είμαι σίγουρος οτι σε κάθε «κοινοτητα» υπάρχουν αυτοί που είναι ακραίοι..

Αυτό δεν σημαίνει ότι θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε περί ελευθερίας και δημοκρατίας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom