Νέα

22χρονος βιάστηκε από τραβέλι στο Ν.Κόσμο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mexico1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 444
  • Εμφανίσεις 56K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ftshslv

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2011
Μηνύματα
503
Κριτικές
4
Like
693
Πόντοι
366
ftshslv έγραψε:
Κάτι δηλαδή σαν τον Ταρζάν που μεγάλωσε στη ζούγκλα και πίστευε πως είναι γορίλας. Άλλαξε ο τρόπος που σκέφτεται. Το λες φυσικό φαινόμενο ?
ναι.

Εμένα μου φαίνεται λογική εξέλιξη στο αφύσικο περιβάλον που μεγάλωσε. Εδώ είναι και η ένσταση. Αυτό το περιβάλον το δημιουργούν και το επιβάλουν σε όλους μας. Δεν είναι απλά και μονο πως δεν μας αφορά τι κάνει ο καθενας στην ιδιωτική του ζωή. Σίγουρα δεν μας αφορά. Πλέον το βγάζουν εκτός της ιδιωτικής τους ζωής και το επιβάλουν στη δική μας.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.612
Like
14.014
Πόντοι
3.656
Στις λίστες των υποψηφίων στις εκλογές (βουλευτικές, ευρωβουλευτικές, δημοτικές, περιφερειακές), ένα ποσοστό 30% αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ γυναικες
Και αν δεν είναι τι γίνεται?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.612
Like
14.014
Πόντοι
3.656
ναι.

Εμένα μου φαίνεται λογική εξέλιξη στο αφύσικο περιβάλον που μεγάλωσε. Εδώ είναι και η ένσταση. Αυτό το περιβάλον το δημιουργούν και το επιβάλουν σε όλους μας. Δεν είναι απλά και μονο πως δεν μας αφορά τι κάνει ο καθενας στην ιδιωτική του ζωή. Σίγουρα δεν μας αφορά. Πλέον το βγάζουν εκτός της ιδιωτικής τους ζωής και το επιβάλουν στη δική μας.
Πως σου το επιβάλλουν δηλαδή? Έρχεται κάποιος να σε υποχρεώσει να ντυθείς περίεργα η σε υποχρεώνει κανένας να τους κάνεις παρέα?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.612
Like
14.014
Πόντοι
3.656
Για τις παρελάσεις των νεοναζί και της κου κλουξ κλαν , λέτε τα ίδια ;
Εννοείται τύπε...είναι τα ίδια πράγματα....η διαφορά στο φύλο και η μαζική εξόντωση ανθρώπων βασισμένη στον ρατσισμό...ένα και το αυτό...

Σοφά μίλησες :confused:
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.688
Like
17.808
Πόντοι
3.656
Πως σου το επιβάλλουν δηλαδή? Έρχεται κάποιος να σε υποχρεώσει να ντυθείς περίεργα η σε υποχρεώνει κανένας να τους κάνεις παρέα?


Εσύ μάγκα, αν ήσουν πιστός χριστιανός ... θα μπορούσες να κάνεις παρέλαση στη Μέκκα με εικόνα του χριστού ή φορώντας τεράστιο σταυρό , τις μέρες του προσκυνήματος ; Το πιο μεγάλο κομμάτι που θα έβρισκαν (αν έβρισκαν) , θα ήταν μικρότερο από παρανυχίδα.

ή να τρως κοντοσούβλι στη λαδόκολλα .... δικαίωμά σου δεν είναι ;
 

ftshslv

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2011
Μηνύματα
503
Κριτικές
4
Like
693
Πόντοι
366
Πως σου το επιβάλλουν δηλαδή? Έρχεται κάποιος να σε υποχρεώσει να ντυθείς περίεργα η σε υποχρεώνει κανένας να τους κάνεις παρέα?
Μην ξαναλέμε τα ίδια. Διάβασε ξανά όσα γράφτηκαν πριν. Συννεχώς βλέπουμε και κάτι καινούργιο να προστίθεται. Από το πως θα μιλάμε, πως θα εκφραζόμαστε, τι παραπάνω από εμάς δικαιώματα θα έχουν ως καταπιεσμένα άτομα. Τα θεωρώ πολύ παραπάνω από ισοτιμία, ισονομία και ελευθερία έκφρασης. Ήδη σε κάποια νομίζω συμφωνησες κι εσύ. Μην το κουράζουμε άλλο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.612
Like
14.014
Πόντοι
3.656
Εσύ μάγκα, αν ήσουν πιστός χριστιανός ... θα μπορούσες να κάνεις παρέλαση στη Μέκκα με εικόνα του χριστού ή φορώντας τεράστιο σταυρό , τις μέρες του προσκυνήματος ; Το πιο μεγάλο κομμάτι που θα έβρισκαν (αν έβρισκαν) , θα ήταν μικρότερο από παρανυχίδα.

ή να τρως κοντοσούβλι στη λαδόκολλα .... δικαίωμά σου δεν είναι ;
Στην Ελλάδα μπορείς να το κανείς...τι σχέση έχουν αυτά που συζητάμε με τους φανατικούς μουσουλμάνους? εκεί έχουν καθεστώς χούντας επίθεση της ουσίας...

έχεις κάποιο point η απλα πετας οτι νανε?
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.688
Like
17.808
Πόντοι
3.656
έχεις κάποιο point η απλα πετας οτι νανε?
Τύπε, όσα γράφεις, είναι η συνθηματολογία των αναρχικών στις αφίσσες τους. Τα διαβάζουμε κατευθείαν από εκεί . Δεν λες κάτι παραπάνω.
Ένας ραββίνος στη ΝΥ, είχε πει , ότι τζαμί στους δίδυμους πύργους , θα γίνει , όταν γίνει συναγωγή στη μέκκα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.612
Like
14.014
Πόντοι
3.656
Δηλώνει κανείς από αυτούς ότι επιδιώκει μαζική εξώντωση ανθρώπων ; Επειδή μίλησες για αυτοπροσδιορισμό λέω ....

Ένας διώκτης gay στις ηπα, λέει , ότι το πρόβλημά του με αυτούς , είναι ότι επειδή δεν αναπαράγωνται , για να δημιουργήσουν μόνοι τους τους απογόνους τους , κάνουν προσηλιτισμό στα παιδιά όσων δεν έχουν τα ίδια γούστα ..... και εκεί έχει πρόβλημα ......
Ρε τύπε τώρα για χαζό με περνάς? Οι νεοναζί τι είναι? νοσταλγοί των ναζί ή όχι? Οι ναζί δεν έχουν καταδικαστεί για εγκλήματα κατα της ανθρωπότητας? Τι βλακείες είναι αυτές για διώκτες των gay?

Ποιος τον εμποδίζει να πάει να κάνει 15 παιδιά αυτόν?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.612
Like
14.014
Πόντοι
3.656
Μην ξαναλέμε τα ίδια. Διάβασε ξανά όσα γράφτηκαν πριν. Συννεχώς βλέπουμε και κάτι καινούργιο να προστίθεται. Από το πως θα μιλάμε, πως θα εκφραζόμαστε, τι παραπάνω από εμάς δικαιώματα θα έχουν ως καταπιεσμένα άτομα. Τα θεωρώ πολύ παραπάνω από ισοτιμία, ισονομία και ελευθερία έκφρασης. Ήδη σε κάποια νομίζω συμφωνησες κι εσύ. Μην το κουράζουμε άλλο.
Δε τα βλέπω αυτά που λες ρε τύπε έχουμε διαφορετική άποψη...

συμφωνώ μόνο στο ότι κάποιοι άνθρωποι θα προσπαθήσουν να εκμεταλλευτούν αυτά τα δικαιώματα προς όφελος τους..όπως ακριβώς θα έκαναν αν ήταν άντρες η γυναίκας δεν έχει σημασία.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.612
Like
14.014
Πόντοι
3.656
Τύπε, όσα γράφεις, είναι η συνθηματολογία των αναρχικών στις αφίσσες τους. Τα διαβάζουμε κατευθείαν από εκεί . Δεν λες κάτι παραπάνω.
Ένας ραββίνος στη ΝΥ, είχε πει , ότι τζαμί στους δίδυμους πύργους , θα γίνει , όταν γίνει συναγωγή στη μέκκα.
Ναι τύπε...από την άλλη μιλάγαμε για ένα κοινωνικό θέμα και εσύ πετάς ότι νάνε για νεοναζί, κου Κλουξ κλαν και γενικά ''δεξιές αρλούμπες'' και πας να συνδέσεις (όπως πάντα) τους αριστερούς με τα πάντα.

Εσύ λοιπόν θεωρείς ότι το να είναι κάποιος ομοφυλόφιλος και να διεκδικεί το δικαίωμα του να το εκφράζει ελεύθερα είναι το ίδιο με το να είναι παρανοϊκός δολοφόνος που ονειρεύεται μαζικούς τάφους?

Αν ναι και είσαι παντελονάτος πες ξεκάθαρα ότι γουστάρεις ναζί και γενοκτονίες, ότι ασπάζεσαι την ιδεολογία τους να ξέρουμε τι επιχειρήματα έχεις.

Αν όχι τότε άστοχο το παράδειγμα σου.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.612
Like
14.014
Πόντοι
3.656
Δεν παίρνει άδεια ο συνδυασμός για να κατέβει στις εκλογες
Δεν το έχω υπόψη μου....αν ισχύει κάτι τέτοιο δεν είμαι σύμφωνος...αλλά νομίζω ότι μικρή σημασία έχει για 2 λόγους :

1. Πάντα θα υπάρχουν γυναίκες που θέλουν να μπουν στα κόμματα.
2. Πάντα θα υπάρχουν άντρες που θα βολεύουν τις γκόμενες τους στα κόμματα.

Δεν θεωρώ ακραίο ότι σε μερικά πράγματα έχουμε ξεφύγει ως προς την νομοθεσία...αλλά δεν θεωρώ ότι γίνεται και κανένα μεγάλο κακό στην κοινωνία όπως λένε κάποιοι άλλοι εδώ.
 

ftshslv

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2011
Μηνύματα
503
Κριτικές
4
Like
693
Πόντοι
366
Δε τα βλέπω αυτά που λες ρε τύπε έχουμε διαφορετική άποψη...

συμφωνώ μόνο στο ότι κάποιοι άνθρωποι θα προσπαθήσουν να εκμεταλλευτούν αυτά τα δικαιώματα προς όφελος τους..όπως ακριβώς θα έκαναν αν ήταν άντρες η γυναίκας δεν έχει σημασία.
Τύπε ζούμε διαφορετική πραγματικότητα οπότε λογικό να διαφωνούμε. Δεν βλέπεις τίποτα από όσα έχουν ειπωθεί ή αν τα βλέπεις δεν έχουν σημασία. Κρατάμε το καλόπιστο της ανταλλαγής απόψεων.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.688
Like
17.808
Πόντοι
3.656
Saul . είσαι στη λίστα ! Εύγε ! Στο λέω για να μην απευθυνθείς σε μένα, θα είναι χάσιμο χρόνου.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.612
Like
14.014
Πόντοι
3.656
Τύπε ζούμε διαφορετική πραγματικότητα οπότε λογικό να διαφωνούμε. Δεν βλέπεις τίποτα από όσα έχουν ειπωθεί ή αν τα βλέπεις δεν έχουν σημασία. Κρατάμε το καλόπιστο της ανταλλαγής απόψεων.
Τι να σου πω ρε τύπε...δεν έχω συναναστραφεί ποτέ γκέι άτομα...ούτε μου έχουν κάνει κάτι...δεν έχω βιώσει επίσης αδικία από κάποια γυναίκα σε κοινωνικά θέματα η θέματα εργασίας...τους αντιμετωπίζω όλους σαν ίσους ανθρώπους και θα ήθελα όλοι να έχουν τα ίδια δικαιώματα με εμένα. Αυτά.
 

TOMCRUISE

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Αυγ 2020
Μηνύματα
4.242
Κριτικές
40
Like
21.407
Πόντοι
12.896
τι αλλο θα ακουσουμε????
 

ftshslv

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2011
Μηνύματα
503
Κριτικές
4
Like
693
Πόντοι
366
Τι να σου πω ρε τύπε...δεν έχω συναναστραφεί ποτέ γκέι άτομα...ούτε μου έχουν κάνει κάτι...δεν έχω βιώσει επίσης αδικία από κάποια γυναίκα σε κοινωνικά θέματα η θέματα εργασίας...τους αντιμετωπίζω όλους σαν ίσους ανθρώπους και θα ήθελα όλοι να έχουν τα ίδια δικαιώματα με εμένα. Αυτά.
Δεν ειπα οτι εχεις εσυ κατι μαζί τους ούτε πως έχω εγώ καθώς κι όλα οσα αναφέρεις. Θα ηθελα ολοι να αντιμετωπιζόμαστε με αξιοπρέπεια , με τα ίδια δικαιώματα και υποχρεώσεις ως πολίτες της χώρας κτλ κτλ. Νομίζω πως πλεον αυτό χάνετε σε βάρος όσων δεν ανήκουν σε μειονότητες. (Ακόμα εδώ όχι τόσο όσο σε άλλες χώρες από όσα ακούω). Αυτά. _
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.688
Like
17.808
Πόντοι
3.656
Προφορικές εξετάσεις. Ειδκικού σκοπού . Για κάποια "θέση" πχ. Πάνε 5 φοιτητές προς εξέταση . 2 φοιτήτριες έγκυες. 2 μουνάρες και ένας ατυχής που γεννήθηκε άνδρας. Ο εξεταστής πρέπει να κόψει έναν . Γραμμή από "πάνω" . Αυτόν που πιστεύει ότι έχουν όλοι ίσες ευκαιρίες, τον θεωρώ ΤΟΣΟ ΗΛΙΘΙΟ , που δεν θέλω να τον ξέρω. Τον άνδρα εξεταζόμενο , απλά τον λυπάμαι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom