Νέα

Τί δε σας κάνει η γυναίκα σας, που σας το έκανε πριν το γάμο, και ντρέπεστε να της το ζητήσετε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Τιμωρός(2)
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 246
  • Εμφανίσεις 31K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
μα μεσω της εκκλησιαστικης απατης γινονται ολα αυτα.
σε βαζουν αναγκαστικα στο λουκι και μετα αντε να ξεμπλεξεις.
με το αζημιωτο παντα εννοειται.
και ισως και γι'αυτο (εγω το πιστευω 1000%) δεν εχει γινει γνωστη ακομα αυτη η εναλλακτικη με το προγαμιαιο... η' δεν το προτιμουν ισως.
Στα υπολοιπα (επιμέλεια, διατροφή, επικοινωνία, κτλ) δεν έχει διαφορά. Τα ίδια θα ακολουθήσουν είτε είσαι παντρεμένος με θρησκευτικό γάμο, είτε με πολιτικό. Το μπέρδεμα το μεγάλο είναι για να πάρεις το διαζύγιο αν δεν είναι συναινετικό.

Πάντως θυμάμαι όταν είχα πάει να πάρω το διζευκτήριο από την Μητρόπολη Αθηνών, είχε ουρά 20-25 άτομα. Όλοι άντρες!!!! :tooth:
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.066
Κριτικές
123
Like
50.892
Πόντοι
27.261
τα λεφτα και κοπος ειναι ελαχιστα μπροστα στην ελευθερια και την ηρεμια που αποκτας,
εγω δεν ετρεξα ουτε μητροπολεις ουτε πολυ, η δικηγορινα τα εκανε.
μια φορα πηγα μονο δημαρχειο και καποια στιγμη ειχα δηλωσει και στην εφορια κατι.
για τον γαμο ειχα τρεξει πολυ περισσοτερο απο οτι για το διαζυγιο.
ολη τη διαδικασια εννοω.
απο τη στιγμη που θα μπεις στην "παγιδα" της εκκλησιας, μεχρι να παρεις το χαρτι απο το δικαστηριο.
ολο αυτο.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
ολη τη διαδικασια εννοω.
απο τη στιγμη που θα μπεις στην παγιδα της εκκλησιας μεχρι να παρεις το χαρτι απο το δικαστηριο.
ολο αυτο.
To χαρτί το παίρνεις μέσα σε 2 χρόνια και 7 μήνες από την στιγμή που θα βγει η απόφαση της αγωγής που κατέθεσες. Απλά μπορεί εσύ να κάνεις την αγωγή το 2021 και να εκδικαστεί το 2022.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ολη τη διαδικασια εννοω.
απο τη στιγμη που θα μπεις στην παγιδα της εκκλησιας μεχρι να παρεις το χαρτι απο το δικαστηριο.
ολο αυτο.
τρεχεις 3 μερες και γλυτωνεις τρεξιμο 30 χρονια

αμελητεο, εγω στην διαδρομη αφηνα και μπουρμπουαρ στον ταξιτζη απο την χαρα μου . και γουρλωνε τα ματια για 5 ευρω που του αφηνα 20ευρω. οταν του ελεγα τον λογο τοτε καταλαβαινε ποσα περισσοτερα γλυτωσα ετσι.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.678
Κριτικές
6
Like
11.053
Πόντοι
3.936
Οι περισσότερες έτσι πράττουν μετά το γάμο (γαμώ το κέρατο μου) φίλε μου!
Σου κάνουν τα πάντα ώστε να σε δέσουν, για να έχεις την "ψευδαίσθηση" πως θα τα έχεις και μετά τον έγγαμο βίο αλλά η πραγματικότητα είναι θλιβερή για τους περισσότερους άνδρες πιστεύω αφότου μπει κουλούρα!
Για αυτό οι σχέσεις των ανθρώπων θα πρέπει να είναι ραμμένες με αραιές, και όχι με πυκνές βελονιες. Για να σχίζεται εύκολα το ύφασμα σαν χρειαστεί. Άρα κουλουρα αλα καρτ! Δηλαδη συμφωνο συμβίωσης, και σε όποια αρέσει.. Οχι σε γάμους αλα Καρολάιν με ξεπαραδιασμα, και δούλοι της βερας.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
To χαρτί το παίρνεις μέσα σε 2 χρόνια και 7 μήνες από την στιγμή που θα βγει η απόφαση της αγωγής που κατέθεσες. Απλά μπορεί εσύ να κάνεις την αγωγή το 2021 και να εκδικαστεί το 2022.
αν ΔΕΝ ειναι συναινετικο θελει 2 χρονια.

αιτηση διαζυγιου καταθετεις τουλαχιστον 6 μηνες μετα τον γαμο, οποτε τυπικα τα χαρτια μου πηγαν αργοτερα και το διαζυγιο στο χερι με σφραγιδες το πηρα σεπτεμβριο με την αιτηση ιανουαριο (ενω στην πραγματικοτητα το ζητησα 14 οκτωβριου , για αυτο και το 1410 στο νικνεημ μου).

μετα ειπαν σε συμβολαιογραφο θα γινεται ακομη πιο γρηγορα το συναινετικο.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
αν ΔΕΝ ειναι συναινετικο θελει 2 χρονια.
Θέλει 2 χρόνια και 7 μήνες. Πρόσεξέ το αυτό!

αιτηση διαζυγιου καταθετεις τουλαχιστον 6 μηνες μετα τον γαμο, οποτε τυπικα τα χαρτια μου πηγαν αργοτερα και το διαζυγιο στο χερι με σφραγιδες το πηρα σεπτεμβριο με την αιτηση ιανουαριο (ενω στην πραγματικοτητα το ζητησα 14 οκτωβριου , για αυτο και το 1410 στο νικνεημ μου).

μετα ειπαν σε συμβολαιογραφο θα γινεται ακομη πιο γρηγορα το συναινετικο.
Φρεσκοχωρισμένος ε? :)
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Θέλει 2 χρόνια και 7 μήνες. Πρόσεξέ το αυτό!
δεν θα χρειαστει να το προσεξω, δεν ξαναπαντρευομαι
Φρεσκοχωρισμένος ε? :)
οχι φρεσκο, 2017 το χαρτι, 2016 ο γαμος και ο χωρισμος,
γι αυτο και ξαναγραφτηκα με αυτο το ονομα ενω παλια εμπαινα ως bourdeliotis, bourdeliotis4 Μετα απο ποινη
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
δεν θα χρειαστει να το προσεξω, δεν ξαναπαντρευομαι

οχι φρεσκο, 2017 το χαρτι, 2016 ο γαμος και ο χωρισμος,
γι αυτο και ξαναγραφτηκα με αυτο το ονομα ενω παλια εμπαινα ως bourdeliotis, bourdeliotis4 Μετα απο ποινη
1 χρόνο κράτησες? wow!!!!
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.066
Κριτικές
123
Like
50.892
Πόντοι
27.261
τρεχεις 3 μερες και γλυτωνεις τρεξιμο 30 χρονια

αμελητεο, εγω στην διαδρομη αφηνα και μπουρμπουαρ στον ταξιτζη απο την χαρα μου . και γουρλωνε τα ματια για 5 ευρω που του αφηνα 20ευρω. οταν του ελεγα τον λογο τοτε καταλαβαινε ποσα περισσοτερα γλυτωσα ετσι.
για τα λεφτα ειπες και σε αυτο αναφερομουν.
αν βαλεις τα φραγκα που σκορπας απο τη στιγμη που μπαινεις σε αυτο το εκκλησιαστικο λουκι (εκκλησια, τραπεζια, δεξιωσεις, γαμπριατικα, δανεια, φωτογραφοι, μουσικαντιδες, κτηματιες, catering κτλπ κτλπ κτλπ) μεχρι και να παρεις το χαρτι της "ελευθεριας" παλι, ειναι 2 περιουσιες.
εκει πηγαινε το ποστ.
σε ολα αυτα βαλε μεσα και την ταλαιπωρια του τρεχα γυρευε μιλα παρε δωσε με τη χαρτουρα.
ολο αυτο το πακετακι.
 

doganos

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
113
Like
147
Πόντοι
1
Διαζύγιο. Το κάνει μόνο μετά το γάμο για να τσεπώσει. Πριν δεν σε αφήνει με τίποτα :wink:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
για τα λεφτα ειπες και σε αυτο αναφερομουν.
αν βαλεις τα φραγκα που σκορπας απο τη στιγμη που μπαινεις σε αυτο το εκκλησιαστικο λουκι (εκκλησια, τραπεζια, δεξιωσεις, γαμπριατικα, δανεια, φωτογραφοι, μουσικαντιδες, κτηματιες, catering κτλπ κτλπ κτλπ) μεχρι και να παρεις το χαρτι της "ελευθεριας" παλι, ειναι 2 περιουσιες.
εκει πηγαινε το ποστ.
σε ολα αυτα βαλε μεσα και την ταλαιπωρια του τρεχα γυρευε μιλα παρε δωσε με τη χαρτουρα.
ολο αυτο το πακετακι.
μια περιουσια ειναι η διαδικασια του γαμου , φωτογραφοι, μουσικοι, πανηγυρια κλπ

μια ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ειναι να παραμενεις παντρεμενος και αν πληρωνεις τα εξοδα της και των παιδιων κλπ

το διαζυγιο ειναι λιγοτερο απο εναν μισθο για εμενα που ηταν συναινετικο οποτε βγαλτο απο τα αλλα, δεν θεωρειται πακετακι
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
μια περιουσια ειναι η διαδικασια του γαμου , φωτογραφοι, μουσικοι, πανηγυρια κλπ

μια ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ειναι να παραμενεις παντρεμενος και αν πληρωνεις τα εξοδα της και των παιδιων κλπ

το διαζυγιο ειναι λιγοτερο απο εναν μισθο για εμενα που ηταν συναινετικο οποτε βγαλτο απο τα αλλα, δεν θεωρειται πακετακι
Καλά φαντάζομαι παιδιά δεν προλάβατε να κάνετε, έτσι δεν είναι? Γιατί η διατροφή για εκεί είναι μόνο, όχι για την ίδια.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Καλά φαντάζομαι παιδιά δεν προλάβατε να κάνετε, έτσι δεν είναι? Γιατί η διατροφή για εκεί είναι μόνο, όχι για την ίδια.
ακριβως,
ενω σε αλλη περιπτωση και εκει ειναι μια περιουσια μεγαλη.

διαζυγιο και γρηγορα,

ή για τους εξυπνους ή εμπειρους πληρης αποφυγη του γαμου και της τεκνοποιιας

ας κανουν παιδια με αλβανους και μαυρους να τρεχουν αλλοι μαλακες να τις πληρωνουν.

υπερτατη ικανοποιηση να βλεπεις τον καγκουρα των 20 ετων ελληνα ή αλβανο να κλεινεται μεσα και να τρεχει για την οικογενεια ενω εσυ εχεις την ελευθερια στα 40 να πινεις το φρεντοτσινο σου χαζευοντας κωλαρακια στην παραλια και υστερα να πας να γαμας 25χρονη ανατολικοευρωπαια ενω η δικη του μετα την εγγυμοσυνη δεν βλεπεται. αν εχεις και ενστικτο κυνηγου συνεχιζεις και με σχεσεις ενω αυτος ειναι σαν κυνηγημενος στα κρυφα μονο.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
ακριβως,
ενω σε αλλη περιπτωση και εκει ειναι μια περιουσια μεγαλη.
Τι περιουσία? Εκτός αν έχεις κάνει τη μαλακία να αγοράσεις σπίτι μαζί της!


διαζυγιο και γρηγορα,

ή για τους εξυπνους ή εμπειρους πληρης αποφυγη του γαμου και της τεκνοποιιας
Εντάξει, εξαρτάται τι θες να κάνεις. Εγώ δεν το μετανιώνω σε καμία περίπτωση που παντρεύτηκα κι έκανα παιδί, γιατί τώρα έχω τον γιο μου που δεν τον αλλάζω με τίποτα. Απλά, αν ήξερα, δεν θα είχα κάνει θρησκευτικό γάμο και σίγουρα θα είχα κάνει προγαμιαίο συμφωνητικό.

ας κανουν παιδια με αλβανους και μαυρους να τρεχουν αλλοι μαλακες να τις πληρωνουν.
Δεν πληρώνει κανείς καμία. Μόνο για τα παιδιά πληρώνουν.

υπερτατη ικανοποιηση να βλεπεις τον καγκουρα των 20 ετων ελληνα ή αλβανο να κλεινεται μεσα και να τρεχει για την οικογενεια ενω εσυ εχεις την ελευθερια στα 40 να πινεις το φρεντοτσινο σου χαζευοντας κωλαρακια στην παραλια και υστερα να πας να γαμας 25χρονη ανατολικοευρωπαια ενω η δικη του μετα την εγγυμοσυνη δεν βλεπεται. αν εχεις και ενστικτο κυνηγου συνεχιζεις και με σχεσεις ενω αυτος ειναι σαν κυνηγημενος στα κρυφα μονο.
Ναι ΟΚ σύμφωνοι... αλλά αυτά στα 60 σου θα τελειώσουν. Και τότε? Τι θα έχει μείνει?

Πάντως όπως είπα, όλα είναι θέμα του τι θέλει να κάνει ο καθένας.
 
  • Like
Αντιδράσεις: veneto
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
εγω χαιρομαι του 60ριδες και τους 80ριδες που μπαινουν στα μπουρδελα και στα στριπτιτζαδικα.

οχι τους 30ριδες που σερνουν καροτσια και του 70ριδες που συνοδευουν την γρια.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
εγω χαιρομαι του 60ριδες και τους 80ριδες που μπαινουν στα μπουρδελα και στα στριπτιτζαδικα.

οχι τους 30ριδες που σερνουν καροτσια και του 70ριδες που συνοδευουν την γρια.
ΟΚ :)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom